Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοριτσια σας παρακαλω βοηθεια!!


maria2308

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες! συγγνωμη αν εχω γραψει σε λαθος post. Εχω ενα μεγαλο προβλημα πριν μια εβδομαδα ειχα ενα αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης στα χερια μου. με τον φιλο μου τον οποιο λατρευω για οχι σοβαρους λογους ειμασταν χωρισμενοι εκεινο το διαστημα... σκεφτηκα πολυ για το τι θα κανω και αποφασισα να το κρατησω... ενημερωσα πριν λιγες μερες το φιλο μου και χαρηκε παρα πολυ μου ειπε πως θελει να ειμαστε παλι μαζι και να προχωρησουμε.. προχθες πηγα στο γιατρο μου να με δει και μου ειπε πως δεν βλεπει κατι και πως πρεπει να κανω χωριακη ... χθες εκανα και ειναι αρνητικη... εχω τρελαθει θα πει ο φιλος μου πως του ειπα ψεματα μονο και μονο για να τον γυρισω πισω.. θα τον χασω για δευτερη φορα και αυτη φοβαμαι πως θα ειναι η οριστικη... αυτη τη στιγμη ειναι εκτος για δουλειες και θα γυρισει 11 του μηνα... ειπε πως θελει να κανουμε και μαζι αρχικα ενα τεστ για να ζησει και αυτος την εμπειρια μαζι μου και να παμε στο γιατρο επισης μαζι... εχω τρελαθει δεν ξερω τι να κανω τουλαχιστον να εβλεπε πως το λεω αληθεια και μετα ας γινοταν αυτο... σας παρακαλω μπορει καποια κοπελα που ειναι εγκυος να μου δωσει ενα θετικο τεστ ετσι ωστε να μην πει οτι του ειπα ψεματα... πληρωνω οσο οσο νιωθω η ζωη μου να καταστρεφεται χωρις να φταιω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aν ο άνθρωπος που θες τόσο πολύ σε αγαπούσε πραγματικά θα σε πιστευε και θα σε η΄θελε στη ζωη του με η χωρίς το μωρό. Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. να του πεις την αλήθεια, αυτό που είχες ήταν προφανώς μία βιοχημική κύηση ολες την έχουμε περάσει και χωρίς ακόμα να το καταλάβουμε. Μπορείτε να κάνετε μια νέα αρχη μόνοι σας. Εξάλλου μην ξεχνάς ένα παιδί δεν είναι η τούρτα αλλά το κερασάκι στην τούρτα. Εαν γύριε σε σενα μόνο και μόνο γι αυτό με μαθηματική ακρίβεια θα χωρίζατε...

Πες την αλήθεια με αυτή δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Aν ο άνθρωπος που θες τόσο πολύ σε αγαπούσε πραγματικά θα σε πιστευε και θα σε η΄θελε στη ζωη του με η χωρίς το μωρό. Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. να του πεις την αλήθεια, αυτό που είχες ήταν προφανώς μία βιοχημική κύηση ολες την έχουμε περάσει και χωρίς ακόμα να το καταλάβουμε. Μπορείτε να κάνετε μια νέα αρχη μόνοι σας. Εξάλλου μην ξεχνάς ένα παιδί δεν είναι η τούρτα αλλά το κερασάκι στην τούρτα. Εαν γύριε σε σενα μόνο και μόνο γι αυτό με μαθηματική ακρίβεια θα χωρίζατε...

Πες την αλήθεια με αυτή δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα!!

 

Συμφωνώ απολύτως!!!αν σε αγαπάει γιατί να μην σε πιστεψει;;

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κοριτσια ειμαι πολυ απελπισμενη.. τουλαχιστον να εκανα ενα τεστ μαζι του να εβλεπε πως δεν του ειπα ψεματα και μετα ας τον ανακοινωνα πως πηγα στο γιατρο και τα πραγματα αλλαξαν αλλα οχι ετσι ... νιωθω χαλια...

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω μπορει καποια κοπελα που ειναι εγκυος να μου δωσει ενα θετικο τεστ ετσι ωστε να μην πει οτι του ειπα ψεματα... πληρωνω οσο οσο νιωθω η ζωη μου να καταστρεφεται χωρις να φταιω......

 

Ή τρολάρεις, ή ψάχνεις θετικό τεστ να κοροιδέψεις κανέναν φουκαρά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... παρακαλω μπορει καποια κοπελα που ειναι εγκυος να μου δωσει ενα θετικο τεστ ετσι ωστε να μην πει οτι του ειπα ψεματα... πληρωνω οσο οσο νιωθω η ζωη μου να καταστρεφεται χωρις να φταιω......

:lol::lol::lol::confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κοριτσια ειμαι πολυ απελπισμενη.. τουλαχιστον να εκανα ενα τεστ μαζι του να εβλεπε πως δεν του ειπα ψεματα και μετα ας τον ανακοινωνα πως πηγα στο γιατρο και τα πραγματα αλλαξαν αλλα οχι ετσι ... νιωθω χαλια...

 

και τελικα θα του πεις

Link to comment
Share on other sites

Ή τρολάρεις, ή ψάχνεις θετικό τεστ να κοροιδέψεις κανέναν φουκαρά...

 

Δεν νομίζω ότι θέλει να τον κοροϊδέψει μάλλον απελπισμένη είναι και δεν την βοηθάμε με τέτοια σχόλια....

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::confused:

 

όχι ρε γαμώτο, 3 είχα θετικά, τα είχα κρατήσει καμία 10αρια χρόνια, στο σαλόνι στην βιτρίνα μαζί με τα κρυστάλλινα ποτήρια, έτσι για ενθύμιο αλλά έπιασαν σκόνη και τα πέταξα .. κρίμα πολύ στενοχωρήθηκα τώρα..

θα στα έδινα και τσάμπα, δηλ. 15000 ευρώ.. τιιιιιιιιιιι?? δεν θα μου τα έδινες? μα είπες ότι πληρώνεις όσο όσο :confused::confused::confused:

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θέλει να τον κοροϊδέψει μάλλον απελπισμένη είναι και δεν την βοηθάμε με τέτοια σχόλια....

 

ναι ε; είμαι και εγώ πολύ καχύποπτη μερικές φορές.

και γιατί δεν του δείχνει το δικό της το μισο-αχνό; αλλά μάλλον θα το πέταξε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νομίζω ότι θέλει να τον κοροϊδέψει μάλλον απελπισμένη είναι και δεν την βοηθάμε με τέτοια σχόλια....

 

αν είναι σοβαρό το θέμα και δεν είναι πλάκα, τότε τα λόγια είναι περιττά...

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ε; είμαι και εγώ πολύ καχύποπτη μερικές φορές.

και γιατί δεν του δείχνει το δικό της το μισο-αχνό; αλλά μάλλον θα το πέταξε...

 

μπορούμε να πάμε στην χωματερή να ψάξουμε!!

καλά δουλευόμαστε εδώ μέσα ότι μπορεί και να είναι σοβαρό αυτό το θέμα???

ή το θέμα είναι σοβαρό ή εγώ δεν είμαι :rolleyes::rolleyes:

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοπέλα μου , ακόμα και αν βρεις κάποια πρόθυμη να σου δώσει το θετικό της τεστ , σκέψου ότι το αποτέλεσμα αλλοιώνεται στο μισάωρο.

Προτιμότερο είναι να του πεις την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

βρε ποιά πετάει το θετικό ειδικά αν ο άλλος είναι μακριά και χωρισμένοι; :confused:

ουτε μια φωτό να του το στείλει στο facebook στο βάιμπερ να του πει δες θετικό γύρνα πίσω; κοριτσι αυτό που ζητάς για όποιον λόγο και αν το ζητάς είναι πολύ μεγάλη απάτη. είναι σα να ζητάς εξετάσεις αίματος αλλουνού.

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε μαράκι μου, ακόμα κι αν πρόκειται για αληθινό θέμα και όχι για τρολιά, γιατί να είναι απελπισμένη; Επειδή είπε στο φίλο της ότι ήταν έγκυος και τελικά δεν είναι; Είδε ένα θετικό τεστ (το οποίο δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν κι αυτό είναι αληθινό γεγονός) και εν τέλει ανακάλυψε πως δεν είναι έγκυος. Και τι πιο απλό από το να του πει την αλήθεια;

Κι από εμάς τι ζητάει τώρα; να της δώσουμε θετικά τεστ; Κι άντε και της δώσαμε, κι άντε και τα δείχνει στο φίλο της (που εδώ, με συγχωρείς άλλα είναι καθαρή κοροϊδία, καθώς πρόκειται για στυγνό ψέμα), τι θα κάνει μετά; θα σκηνοθετήσει αποβολή (κι άλλο ψέμα); ή μήπως θα μας ζητήσει να δανείσουμε κανένα παιδί για να το δείξει στο φίλο και να πιστεί ότι ήταν έγκυος;

Και, για να καταλήξω, όλα αυτά για να μην τη χωρίσει ένας άντρας; Όλη αυτή η δολοπλοκία για έναν άντρα; ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ;;;

Δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Βρε μαράκι μου, ακόμα κι αν πρόκειται για αληθινό θέμα και όχι για τρολιά, γιατί να είναι απελπισμένη; Επειδή είπε στο φίλο της ότι ήταν έγκυος και τελικά δεν είναι; Είδε ένα θετικό τεστ (το οποίο δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν κι αυτό είναι αληθινό γεγονός) και εν τέλει ανακάλυψε πως δεν είναι έγκυος. Και τι πιο απλό από το να του πει την αλήθεια;

Κι από εμάς τι ζητάει τώρα; να της δώσουμε θετικά τεστ; Κι άντε και της δώσαμε, κι άντε και τα δείχνει στο φίλο της (που εδώ, με συγχωρείς άλλα είναι καθαρή κοροϊδία, καθώς πρόκειται για στυγνό ψέμα), τι θα κάνει μετά; θα σκηνοθετήσει αποβολή (κι άλλο ψέμα); ή μήπως θα μας ζητήσει να δανείσουμε κανένα παιδί για να το δείξει στο φίλο και να πιστεί ότι ήταν έγκυος;

Και, για να καταλήξω, όλα αυτά για να μην τη χωρίσει ένας άντρας; Όλη αυτή η δολοπλοκία για έναν άντρα; ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ;;;

Δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο

 

Συμφωνώ απόλυτα με ότι λες!! Οκ αυτό που είπε για το τεστ ήταν φευγάτο αλλά δεν νομίζω να το γράψε για πλάκα το κείμενο ...τι να πω!!!

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε μαράκι μου, ακόμα κι αν πρόκειται για αληθινό θέμα και όχι για τρολιά, γιατί να είναι απελπισμένη; Επειδή είπε στο φίλο της ότι ήταν έγκυος και τελικά δεν είναι; Είδε ένα θετικό τεστ (το οποίο δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν κι αυτό είναι αληθινό γεγονός) και εν τέλει ανακάλυψε πως δεν είναι έγκυος. Και τι πιο απλό από το να του πει την αλήθεια;

Κι από εμάς τι ζητάει τώρα; να της δώσουμε θετικά τεστ; Κι άντε και της δώσαμε, κι άντε και τα δείχνει στο φίλο της (που εδώ, με συγχωρείς άλλα είναι καθαρή κοροϊδία, καθώς πρόκειται για στυγνό ψέμα), τι θα κάνει μετά; θα σκηνοθετήσει αποβολή (κι άλλο ψέμα); ή μήπως θα μας ζητήσει να δανείσουμε κανένα παιδί για να το δείξει στο φίλο και να πιστεί ότι ήταν έγκυος;

Και, για να καταλήξω, όλα αυτά για να μην τη χωρίσει ένας άντρας; Όλη αυτή η δολοπλοκία για έναν άντρα; ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ;;;

Δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο

 

μην της βάζεις ιδέες!!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εκεί στο γυναικολόγο που πηγαίνεις, κυκλοφορούν και εγκυμονούσες. Πάνε να αγοράσεις ένα τεστ, στήσου απέξω και με το που θα δεις την πρώτη, ζήτα της να σου το κατουρήσει. Εγγυημένο αποτέλεσμα.

 

Μετά, πάρε μια μαξιλάρα με φερμουάρ, να ζητήσεις να σου βάλουν "μπιλάκι", έτσι λέγεται το υλικό. Οπότε μπορείς να προσθέτεις όσο προχωράει ο καιρός.

 

Και στο τέλος ζήτα να σου δανείσουν και το παιδί που σου είπε η οσίν.

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κοριτσια ειμαι πολυ απελπισμενη.. τουλαχιστον να εκανα ενα τεστ μαζι του να εβλεπε πως δεν του ειπα ψεματα και μετα ας τον ανακοινωνα πως πηγα στο γιατρο και τα πραγματα αλλαξαν αλλα οχι ετσι ... νιωθω χαλια...

 

Ελα τώρα, γιατί ανησυχείς; πάρε τον φίλο σου και πηγαίνετε μαζί στον γιατρό.

Ο γιατρός στον υπέρηχο θα δει και θα του επιβεβαιώσει ότι υπάρχει ακόμη παχύ ενδομήτριο, μπορεί να φαίνεται η παλίνδρομη κάπου ως και 2 μήνες στον υπέρηχο.

Επίσης σίγουρα η χοριακή που έκανες θα είναι έστω με χαμηλά ποσοστά, τουλάχιστον 20-30 (για να πεις ότι θα "πιάσει" έστω αχνό θετικό με τεστ), δεν μπορεί να σου μηδενίστηκε μεσα σε λίγες ημέρες. Αρα δεν έχεις πρόβλημα. :wink:

 

Εκτός κι αν δουλεύεις κι εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο το αχνο θετικο τι το εκανες???

 

Mama3 ...εγω τα εχω ακομα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Εγώ το τελευταίο το έχω σφηνώσει κάτω απ'το πλυντήριο γιατί δεν πάταγε καλά! μια χαρά τώρα - δεν κουνιέται!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν εχω καταλάβει τι διάβασα....

 

Μας κάνεις πλάκα έτσι??????

 

Ρε τι γίνετε στον κόσμο ρεεεεεεεεε... Αυτα'βλεπει' και θα ρίξει φωτιά από πάνω να μας κάψει.....

 

Είχες θετικό τεστ πριν 7μερες...έκανες οριακή κ ηταν μηδενικη...Χωρίς να ματωσεις χωρίς τίποτα!!!!!! Πωπωωωωω.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, νομίζω ότι είναι από τα πιο φευγάτα θέματα που έχω δει ποτέ:confused: Κοπελιά άμα δεν σου κάθεται με διαφορετικό τρόπο το αγόρι καλύτερα άστον. :rolleyes:

 

Και εγώ το έχω κρατήσει;)

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...