Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσυνη???


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια εψαχνα καποιες απαντησεις και βρηκα τυχαια το συγκεκριμενο forum ελπιζοντας να καταληξω καπου.πριν 2 μηνες περιπου ειχα επαφη με το αγορι μου και ημασταν απροσεκτοι.η αληθεια ειναι οτι μεχρι να αδιαθετησω πιστευα πως ημουν εγκυος!ειχα πονακια χαμηλα ειχα αναγουλες ενιωθα οτι νυσταζω ολη την ωρα ειχα πονους στη μεση.την τριτη μερα καθυστερησης στις 3 Αυγουστου εκανα ενα τεστ το οποιο θα ορκιζομουν οτι στην αρχη εδειξε θετικο!μετα απο πεντε λεπτα ομως εδειχνε αρνητικο κι ετσι ειπα να ηρεμησω.μετα απο 2 μερες αδιαθετησα και υπεθεσα οτι ηταν ολα στο μυαλο μου!στο τελος της περιοδου μου (παντα η περιοδος μου κραταει 4 μερες) ειχα για δυο τρεις μερες καφε υγρα.μου συνεβαινε για πρωτη φορα αλλα δεν εδωσα και τοση σημασια.εχθες ομως πιεσα το στηθος μου και εβγαλε ενα υγρο σαν ασπρο αλλα διαφανες!μπηκα εψαξα διαβασα αλλα η αληθεια ειναι οτι δε με καλυψαν τα οσα ειδα.πονακια χαμηλα εχω υπνηλια εχω το στηθος μου ειναι πρησμενο κ ευαισθητο αλλα δε ξερω που να απευθυνθω.αλλοι μου ειπαν να κανω μαστογραφια αλλοι την εξεταση της χοριακης..μπορει καποιος να με βοηθησει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια εψαχνα καποιες απαντησεις και βρηκα τυχαια το συγκεκριμενο forum ελπιζοντας να καταληξω καπου.πριν 2 μηνες περιπου ειχα επαφη με το αγορι μου και ημασταν απροσεκτοι.η αληθεια ειναι οτι μεχρι να αδιαθετησω πιστευα πως ημουν εγκυος!ειχα πονακια χαμηλα ειχα αναγουλες ενιωθα οτι νυσταζω ολη την ωρα ειχα πονους στη μεση.την τριτη μερα καθυστερησης στις 3 Αυγουστου εκανα ενα τεστ το οποιο θα ορκιζομουν οτι στην αρχη εδειξε θετικο!μετα απο πεντε λεπτα ομως εδειχνε αρνητικο κι ετσι ειπα να ηρεμησω.μετα απο 2 μερες αδιαθετησα και υπεθεσα οτι ηταν ολα στο μυαλο μου!στο τελος της περιοδου μου (παντα η περιοδος μου κραταει 4 μερες) ειχα για δυο τρεις μερες καφε υγρα.μου συνεβαινε για πρωτη φορα αλλα δεν εδωσα και τοση σημασια.εχθες ομως πιεσα το στηθος μου και εβγαλε ενα υγρο σαν ασπρο αλλα διαφανες!μπηκα εψαξα διαβασα αλλα η αληθεια ειναι οτι δε με καλυψαν τα οσα ειδα.πονακια χαμηλα εχω υπνηλια εχω το στηθος μου ειναι πρησμενο κ ευαισθητο αλλα δε ξερω που να απευθυνθω.αλλοι μου ειπαν να κανω μαστογραφια αλλοι την εξεταση της χοριακης..μπορει καποιος να με βοηθησει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλησπέρα! Τι κύκλο έχεις; Κάθε πότε σου έρχεται περίοδος θέλω να πω. Θα πας σε ενα μικροβιολογικό, θα δώσεις αιματάκι για να κάνεις μία β χοριακή για να διαπιστώσεις αν είσαι έγκυος αν και όπως τα περιγράφεις δε νομίζω να είσαι... Αν δεν επιθυμείτε εγκυμοσύνη να μην εχετε επαφές χωρις προφυλάξεις. Υπάρχουν κι επνα σωρό σεξουαλικως μεταδιδόμενα νοσήματα που πρέπει να αποφύγεις για να διαφυλάξεις και την υγεία σου αλλά και τη γονιμότητά σου μελλοντικά... Παρεμπιπτόντως, επειδη είπες για αναγούλες κλπ να ξερεις ότι σε μία εγκυμοσυνη τα συμπτώματα συνηθως δεν εμφανίζονται πριν τις πρωτες 5-6 εβδομάδες της κύησης... Νωρίτερα καμία μας δεν το αντιλαμβάνεται... Αν συνεχίσει το στηθος σου να βγάζει υγρό να απευθυνθείς και σε ενδοκρινολόγο... Μπορεί να εινσι κάποιο ορμονικό προβληματάκι από αυτά που λύνονται με μια σύντομη αγωγή. Όλα να πάνε καλά!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Απεκλεισε πρωτα το ενδεχομενο τησ εγκυμοσυνης με μια β χοριακη και για μαστογραφια μην μπεις καν στον κοπο ειναι ασχετο. ωστοσο θα μπορουσες να κανεις μια εξεταση προλακτινης αλλά γινεται σε συγκεκριμενες μερες του κυκλου (στην αρχή νομιζω) οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις είναι να απευθυνεις σε γυναικολογο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...