Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είναι έγκυος τελικα με περιοδο?


xohsyxa

Recommended Posts

Γεια σας!Η κοπέλα μου κ εγώ είχαμε ένα μικρό ατύχημα πριν από μερικές μέρες περίπου 15.Βεβαια 2 μέρες μετά την επαφή της ήρθε περίοδος.(πολύ πριν την αναμενόμενη,προφανώς λόγο των αντισηλυπτικων π έπαιρνε (ήταν η 8 μέρα από την τελευταία φορά που πήρε η ημέρα της επαφης)) Παρόλο αυτά μετά από κάποιες μέρες έκανε 2 τεστ εγκυμοσύνης (διαφορετικής μαρκας) Και τα 2 έδειχναν μια πάρα πάρα πολύ αχνη γραμμη.Ετσι πήγε στην γυναικολογο της η οποία της πήρε αίμα και της έκανε υπέροχο γράφημα και της ανακοίνωσε πως δεν είναι έγκυος τελικα.Εγω πάλι όμως επειδή ήμουν αγχωμενος της είπα να κάνουμε μια β χοριακη της οποίας το αποτέλεσμα ήταν μικρότερο του 0.10 δλδ αρνητική. Παρόλο αυτά όμως μου λέει πως έχει έντονο πόνο στο στηθος.Λετε όλες αυτές οι εξετάσεις να έγιναν πολύ νωρίς σε σχέση με την αναμενόμενη περιοδο κ τελικά να είναι έγκυος αλλά να μην φαίνεται ακόμα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοηθεια*Σημείωση:ή περίοδος της κράτησε μια μέρα,αλλά μ λέει πάντα της κρατάει τόσο λιγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!Η κοπέλα μου κ εγώ είχαμε ένα μικρό ατύχημα πριν από μερικές μέρες περίπου 15.Βεβαια 2 μέρες μετά την επαφή της ήρθε περίοδος.(πολύ πριν την αναμενόμενη,προφανώς λόγο των αντισηλυπτικων π έπαιρνε (ήταν η 8 μέρα από την τελευταία φορά που πήρε η ημέρα της επαφης)) Παρόλο αυτά μετά από κάποιες μέρες έκανε 2 τεστ εγκυμοσύνης (διαφορετικής μαρκας) Και τα 2 έδειχναν μια πάρα πάρα πολύ αχνη γραμμη.Ετσι πήγε στην γυναικολογο της η οποία της πήρε αίμα και της έκανε υπέροχο γράφημα και της ανακοίνωσε πως δεν είναι έγκυος τελικα.Εγω πάλι όμως επειδή ήμουν αγχωμενος της είπα να κάνουμε μια β χοριακη της οποίας το αποτέλεσμα ήταν μικρότερο του 0.10 δλδ αρνητική. Παρόλο αυτά όμως μου λέει πως έχει έντονο πόνο στο στηθος.Λετε όλες αυτές οι εξετάσεις να έγιναν πολύ νωρίς σε σχέση με την αναμενόμενη περιοδο κ τελικά να είναι έγκυος αλλά να μην φαίνεται ακόμα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοηθεια*Σημείωση:ή περίοδος της κράτησε μια μέρα,αλλά μ λέει πάντα της κρατάει τόσο λιγο

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φάνηκε κάτι δεκαπέντε μέρες μετα το ατύχημα.

 

Έχετε κανει τα πάντα που να αποδεικνύουν την μη- ύπαρξη εγκυμοσύνης .

Θα φαινόταν είτε στην Χοριακη που δεν κανει ποτε λάθος είτε στον υπέρηχο.

Ο πόνος στο στήθος μπορει να ειναι πολλά πράγματα. Κάποιο κρύωμα , καποια παρενέργεια των αντισυλληπτικών , άγχος...

 

 

Επίσης όταν παίρνεις αντισυλληπτικά δεν σου έρχεται η περίοδος νωρίτερα . Έρχεται πάντα όταν πρεπει . Στο αναφέρω επειδή είπες ΄προφανως ήρθε νωρίτερα.΄

Γενικά, να ηρεμήσεις και ρίξε λίγο διάβασμα ωστε να νιώθεις πιο ήρεμος ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου !

αφού πέρνει αντισυλληπτικά πως θα μείνει έγκυος ;

Ξέχασε κάποια κάποια ;

Κ αφού πέρνει πως της ήρθε περίοδος νωρίτερα αφού έρχεται συγκεκριμένη μερα του κύκλου ;

 

Λιγο με μπέρδεψες αλλά η χοριακη ειναι αρνητική όποτε γιατί ανησυχείς ;

Ποσες μέρες πριν την περίοδο έκανε χοριακη ; Κ το αιμα που λες ποια μερα του κύκλου ηταν .

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φάνηκε κάτι δεκαπέντε μέρες μετα το ατύχημα.

 

Έχετε κανει τα πάντα που να αποδεικνύουν την μη- ύπαρξη εγκυμοσύνης .

Θα φαινόταν είτε στην Χοριακη που δεν κανει ποτε λάθος είτε στον υπέρηχο.

Ο πόνος στο στήθος μπορει να ειναι πολλά πράγματα. Κάποιο κρύωμα , καποια παρενέργεια των αντισυλληπτικών , άγχος...

 

 

Επίσης όταν παίρνεις αντισυλληπτικά δεν σου έρχεται η περίοδος νωρίτερα . Έρχεται πάντα όταν πρεπει . Στο αναφέρω επειδή είπες ΄προφανως ήρθε νωρίτερα.΄

Γενικά, να ηρεμήσεις και ρίξε λίγο διάβασμα ωστε να νιώθεις πιο ήρεμος ;)

Τα λέω όλα αυτά γιατί διάβασα πως η χοριακη αλλά και τα τεστ εγκυμοσυνης πρέπει να γίνει μετά την ημερομηνία της αναμενόμενης περίοδο και ίσως ελάχιστες μέρες πριν.Στην δική μας περιπτωση δεν ξέρω πότε ειναι το σωστο να γινει γτ δεν ξέρω αν κάποια γίνεται να είναι έγκυος και να έχει περίοδο ώστε να μετρήσω την αιμορραγία που είχε πριν 10 μέρες σαν περίοδο η σαν αιμοραγια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου !

αφού πέρνει αντισυλληπτικά πως θα μείνει έγκυος ;

Ξέχασε κάποια κάποια ;

Κ αφού πέρνει πως της ήρθε περίοδος νωρίτερα αφού έρχεται συγκεκριμένη μερα του κύκλου ;

 

Λιγο με μπέρδεψες αλλά η χοριακη ειναι αρνητική όποτε γιατί ανησυχείς ;

Ποσες μέρες πριν την περίοδο έκανε χοριακη ; Κ το αιμα που λες ποια μερα του κύκλου ηταν .

Η ημέρα που έγινε η επαφή ήταν η 8 μέρα που είχε να πάρει αντισηλυπτικα.Κανονικα αυτά δρουν έως και 7 μερες.Η αιμοραγια που είχε αν ήταν περίοδος θα ήταν πάρα πολύ πιο νωρίς από την αναμενόμενη. Ανησυχώ γτ δεν ξέρω αν όλα αυτά τα τσεκαρισματα έγιναν τις σωστές ημέρες ώστε να βγάλουν σωστά αποτελέσματα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ημέρα που έγινε η επαφή ήταν η 8 μέρα που είχε να πάρει αντισηλυπτικα.Κανονικα αυτά δρουν έως και 7 μερες.Η αιμοραγια που είχε αν ήταν περίοδος θα ήταν πάρα πολύ πιο νωρίς από την αναμενόμενη. Ανησυχώ γτ δεν ξέρω αν όλα αυτά τα τσεκαρισματα έγιναν τις σωστές ημέρες ώστε να βγάλουν σωστά αποτελέσματα..

 

Κι εγώ δεν βγάζωακρη με αυτά τα αντισυλληπτικά που λες.

 

ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ειναι κομμάτι δυσκολο να μείνει εγγυος στις κοντινές μέρες περιόδου.

 

Η Χοριακη δείχνει περίπου 10-14 μέρες μετα την σύλληψη.

 

Τι είδους ατύχημα προέκυψε;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν βγάζωακρη με αυτά τα αντισυλληπτικά που λες.

 

ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ειναι κομμάτι δυσκολο να μείνει εγγυος στις κοντινές μέρες περιόδου.

 

Η Χοριακη δείχνει περίπου 10-14 μέρες μετα την σύλληψη.

 

Τι είδους ατύχημα προέκυψε;

 

Για κάποιον λόγο δεν ξέρω πως,το προφυλακτικό έφυγε και το παρατήρησα μετά από 2 λεπτά αλλά δεν τελείωσα μέσα της .Η χοριακη δεν χρειάζεται να είναι λίγες μέρες πριν ή μετα την περιοδο?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο δεν ξέρω πως,το προφυλακτικό έφυγε και το παρατήρησα μετά από 2 λεπτά αλλά δεν τελείωσα μέσα της .Η χοριακη δεν χρειάζεται να είναι λίγες μέρες πριν ή μετα την περιοδο?

 

Όχι αυτο που λες αφορά γυναίκες που θέλουν να έχουν εγκυμοςυνη και προσπαθούν να συλλάβουν τις ημέρες τις γόνιμες οι οποίες ειναι στην μεςη Του κύκλου τους. επομενως δέκα με δεκατέσσερις μετα ειναι και η αναμενόμενη περίοδος τους.

Εςυ μην μπλεκεΣαι με αυτο.

 

Η Χοριακη δείχνει 10-14 μέρες μετα την σύλληψη . Και ειναι ακριβής Πάντα.

 

 

 

Σύμφωνα με όλ αυτά που μας εχεις πει ειναι μια στο ΑΠΙΘΑΝΙΚΟΜΜΥΡΙΟ να υπάρχει εγκυμοςυνη , μην σου πω καμία. Ειναι αδύνατον .

 

 

Επίσης δοκίμασε καποια άλλη μΑρκα προφυλακτικού. Ίσως η φόρμα Αυτού που παίρνεις να μην σου εφαρμόζει καλα .

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτο που λες αφορά γυναίκες που θέλουν να έχουν εγκυμοςυνη και προσπαθούν να συλλάβουν τις ημέρες τις γόνιμες οι οποίες ειναι στην μεςη Του κύκλου τους. επομενως δέκα με δεκατέσσερις μετα ειναι και η αναμενόμενη περίοδος τους.

Εςυ μην μπλεκεΣαι με αυτο.

 

Η Χοριακη δείχνει 10-14 μέρες μετα την σύλληψη . Και ειναι ακριβής Πάντα.

 

 

 

Σύμφωνα με όλ αυτά που μας εχεις πει ειναι μια στο ΑΠΙΘΑΝΙΚΟΜΜΥΡΙΟ να υπάρχει εγκυμοςυνη , μην σου πω καμία. Ειναι αδύνατον .

 

 

Επίσης δοκίμασε καποια άλλη μΑρκα προφυλακτικού. Ίσως η φόρμα Αυτού που παίρνεις να μην σου εφαρμόζει καλα .

 

 

 

Όπως τα περιγράφεις τώρα συμφωνώ με την προλαλησασα ! Μάλλον καμία πιθανότητα . Μην αγχώνεσαι μωρε .

 

Επίσης ίσως τα αιμα που είχε εφόσον έπαιρνε τα αντισυλληπτικά να ειναι οτιδήποτε άλλο πχ ένας τραυματισμός . Όλα καλά ειναι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι αυτο που λες αφορά γυναίκες που θέλουν να έχουν εγκυμοςυνη και προσπαθούν να συλλάβουν τις ημέρες τις γόνιμες οι οποίες ειναι στην μεςη Του κύκλου τους. επομενως δέκα με δεκατέσσερις μετα ειναι και η αναμενόμενη περίοδος τους.

Εςυ μην μπλεκεΣαι με αυτο.

 

Η Χοριακη δείχνει 10-14 μέρες μετα την σύλληψη . Και ειναι ακριβής Πάντα.

 

 

 

Σύμφωνα με όλ αυτά που μας εχεις πει ειναι μια στο ΑΠΙΘΑΝΙΚΟΜΜΥΡΙΟ να υπάρχει εγκυμοςυνη , μην σου πω καμία. Ειναι αδύνατον .

 

 

Επίσης δοκίμασε καποια άλλη μΑρκα προφυλακτικού. Ίσως η φόρμα Αυτού που παίρνεις να μην σου εφαρμόζει καλα .

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά η μέρα που έγινε το ατύχημα ήταν γονιμοποίηση αφού μετά από 2 μέρες της ήρθε περιοδος (οι γονιμες μέρες μ είπε πως είναι 10 μέρες πριν την περιοδο) .Εγώ ανησυχώ για την ημέρα που έγινε το τεστ ,μήπως δεν ήταν σωστό αφού για να εντοπιστεί κάτι χρειάζεται να είναι κοντά στην περίοδο και τώρα η επόμενη περίοδος είναι αρκετά μακριά στις 28 περίπου του μηνός..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά η μέρα που έγινε το ατύχημα ήταν γονιμοποίηση αφού μετά από 2 μέρες της ήρθε περιοδος (οι γονιμες μέρες μ είπε πως είναι 10 μέρες πριν την περιοδο) .Εγώ ανησυχώ για την ημέρα που έγινε το τεστ ,μήπως δεν ήταν σωστό αφού για να εντοπιστεί κάτι χρειάζεται να είναι κοντά στην περίοδο και τώρα η επόμενη περίοδος είναι αρκετά μακριά στις 28 περίπου του μηνός..

 

Ποσο χρόνων είσαι ;

Τα εχεις ολα λάθος στο κεφάλι σου και ενώ ζητάς την γνώμη μας δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε.

 

Το επαναλαμβάνω για τελευταία φορά και δεν θα ξαναμιλήσω.

 

Δεν χρειάζεται να ειναι κοντά στην περίοδο Για να δείξει το τεςτ.Δεν ξέρω απο που σου βγήκε αυτο?!

 

(Οι πληροφορίες στο Ίντερνετ χρειάζονται άτομα που τις φιλτράρουν. Εςυ βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα γιατι φοβάσαι. )

 

 

Η Χοριακη δεν κανει λάθος εφοσον έγινε τουλαχιςτον δέκα μέρες μετα το συμβάν .

Επίσης , Η γιατρος χαζή ειναι να κανει λάθος ; Δεν ξέρει να δει έναν Υπέρηχο;Θα την άφηνε να παίρνει ακόμη αντιςυλληπτικα χάπια ενώ θα ηταν εγγυος;

 

 

Και τέλος, δεν γίνεται να αφήσεις καποια εγγυο η οποία ειναι σε αντισύλληψη και χωρις να τελειώσεις μεσα της εκτος αν σε λένε ΄ κρίνο ΄.

 

Καλύτερα να πας να μιλήσεις με τη γυναικολόγο της κοπέλας σου να είστε κι οι δυο μαζι και να σας εξήγησει πέντε πράγματα γιατι είστε εντελώς μπερδεμενοι. Τι ειναι η σύλληψη , τι ειναι οι γόνιμες μέρες, πως πρεπει να προσέχετε κτλ.

 

Αυτά απο μενα , καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά η μέρα που έγινε το ατύχημα ήταν γονιμοποίηση αφού μετά από 2 μέρες της ήρθε περιοδος (οι γονιμες μέρες μ είπε πως είναι 10 μέρες πριν την περιοδο) .Εγώ ανησυχώ για την ημέρα που έγινε το τεστ ,μήπως δεν ήταν σωστό αφού για να εντοπιστεί κάτι χρειάζεται να είναι κοντά στην περίοδο και τώρα η επόμενη περίοδος είναι αρκετά μακριά στις 28 περίπου του μηνός..

 

Καλου κακου κανε και αλλη χοριακή σε 10 μέρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο χρόνων είσαι ;

Τα εχεις ολα λάθος στο κεφάλι σου και ενώ ζητάς την γνώμη μας δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε.

 

Το επαναλαμβάνω για τελευταία φορά και δεν θα ξαναμιλήσω.

 

Δεν χρειάζεται να ειναι κοντά στην περίοδο Για να δείξει το τεςτ.Δεν ξέρω απο που σου βγήκε αυτο?!

 

(Οι πληροφορίες στο Ίντερνετ χρειάζονται άτομα που τις φιλτράρουν. Εςυ βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα γιατι φοβάσαι. )

 

 

Η Χοριακη δεν κανει λάθος εφοσον έγινε τουλαχιςτον δέκα μέρες μετα το συμβάν .

Επίσης , Η γιατρος χαζή ειναι να κανει λάθος ; Δεν ξέρει να δει έναν Υπέρηχο;Θα την άφηνε να παίρνει ακόμη αντιςυλληπτικα χάπια ενώ θα ηταν εγγυος;

 

 

Και τέλος, δεν γίνεται να αφήσεις καποια εγγυο η οποία ειναι σε αντισύλληψη και χωρις να τελειώσεις μεσα της εκτος αν σε λένε ΄ κρίνο ΄.

 

Καλύτερα να πας να μιλήσεις με τη γυναικολόγο της κοπέλας σου να είστε κι οι δυο μαζι και να σας εξήγησει πέντε πράγματα γιατι είστε εντελώς μπερδεμενοι. Τι ειναι η σύλληψη , τι ειναι οι γόνιμες μέρες, πως πρεπει να προσέχετε κτλ.

 

Αυτά απο μενα , καλη συνεχεια

Δεν παίρνει ακόμα τελευταίο ήταν εκείνο και επίσης δεν θέλει να είναι κάποιων εβδομάδων για να φανεί στον υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει ακόμα τελευταίο ήταν εκείνο και επίσης δεν θέλει να είναι κάποιων εβδομάδων για να φανεί στον υπέρηχο?

 

Θελει να ειναι τουλαχιςτον 6 βδομάδες απο την αρχη της περιόδου για να δει στον υπέρηχο

Και η χοριακή βγήκε εντελώς αρνητική η βγήκε λιγότερο απο ενα συγκεκριμένο νούμερο ;

Παρεπιμπτωντως γιατι χρησιμοποιείται και προφυλακτικό και χάπι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει ακόμα τελευταίο ήταν εκείνο και επίσης δεν θέλει να είναι κάποιων εβδομάδων για να φανεί στον υπέρηχο?

 

Με μια χοριακή κάτω του 0.10 ΔΕΝ είναι έγκυος και εφόσον την είδε κ γυναικολόγος είσαστε οκ.

Εφόσον η κοπέλα σου όμως έχει γυναικολόγο κλείστε ένα ραντεβού να σας ενημερώσει σωστά για το τι πρέπει να προσέχετε.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο Κυριάκος;;

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=143028

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2806271#post2806271

 

 

Διαβαστε τα οσοι ειστε στο θεμα, και θα καταλαβετε. Ιδιως το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=143028

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2806271#post2806271

 

 

Διαβαστε τα οσοι ειστε στο θεμα, και θα καταλαβετε. Ιδιως το δευτερο.

 

Εντάξει κλαίωωω,Χαρά-Μαρία μου έφτιαξες την ημέρα!!!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=143028

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2806271#post2806271

 

 

Διαβαστε τα οσοι ειστε στο θεμα, και θα καταλαβετε. Ιδιως το δευτερο.

Χαχαχαχαχαχα Όχι ρε φιλεεεεεε!!!!!! Αααχαχσχαχαχαχαχαχα ωχ η κοιλιά μου!!!!χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα. Ηθελα την αποψη σας για κατι. Ειχα τελευταία περιοδο την 1/06 με γενικα ασταθη κυκλο 30 ημερων. Στις 25/06 ειχα ελευθερη επαφη με το φιλο μου και τελειωσε μεσα. Στις 30/06 ειχα πονους περιοδου και ενω ψιλοξεκινησε, η ροη δεν ηταν κανονικη, το χρωμα σκουρο καφε και σταδιακα μειωνοταν. Εχω ακομα πονους χαμηλα στην κοιλια και πολυ λιγο αιμα ακομα σκουρο καφε. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? Ποτε θα μπορουσα να κανω το τεστ? Σας ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...