Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποβολη ? Εγκυμοσυνη ? Ορμονικες διαταραχές ?


Maraki_1997

Recommended Posts

Καλησπέρα σας !!

Είμαι 19 ετών . Έχω ξεκινήσει 8 μήνες τη σεξουαλικη μου ζωή με σταθερή σχέση ενός έτους .

Να δώσω ως πληροφορία ( ίσως χρειαστεί παρακατω ) ότι ορισμένες φορές πονάω κατά τη σεξουαλικη επαφή .

Όσον αφορά το κύκλο μου ,είναι σταθερός 28 ημερών . Ήρθα σε επαφή με το σύντροφο μου μια εβδομάδα ΜΕΤΆ τις γόνιμες ημέρες και είχαμε μάλλον ένα μικρό ατύχημα ( πιθανόν να μας ξέφυγε κάποια σταγόνα )

*Γενικά όταν περιμένω περίοδο βγάζω σπυράκια πρηζεται το στομάχι μου και τρώω απίστευτα .

Ύστερα από την επαφή μας δεν παρουσίασα τέτοια συμπτώματα . Αντίθετα είχα 5 μέρες καθυστέρηση και τελικά σκουπιζοντας με είδα κάτι ροζουλι .... ώσπου την επόμενη ημέρα είχα κανονική ροή και μάλιστα κατά την ούρηση απέβαλα μεγάλη ποσότητα βλεννας.* Είμαι στη δεύτερη ημέρα της"* περιόδου "μου ... και η ροή δεν είναι όπως αυτή όταν έχω περίοδο . Είναι πολύ λιγότερη ....* ( χρήση 1 σέρβιετας αντί 4 στις 2 πρώτες μέρες κάτι σημαίνει )

Να συνοψίσω .....

Όταν αναμένω* περίοδο δεν πονάω . Θα πονέσω αφού κατέβει το αίμα και το οποίο μάλιστα έρχεται και απότομα .

Αυτή τη φορά ΠΡΏΤΑ είχα έντονες κράμπες στη κοιλιά και έπειτα είδα αυτό το ροζ .

Επίσης έχω τάσεις για εμετό ... ζαλάδες πονοκέφαλο και ενοχλήσεις σε μέση και κοιλιά

Τι πιστεύετε ότι είναι ?* Αν θέλετε κάποια παραπάνω πληροφορία για να σας βοηθήσω πείτε* μου

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να κανεις μια χοριακη για να εισαι σιγουρη. αν δεν εισαι εγκυος, ολα καλα. αν η χοριακη σου δειξει εγκυμοσυνη, να επικοινωνησεις με τον γυναικολογο σου να σε δει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί με αιμορραγία να είμαι έγκυος ?

 

Καλησπερα Μαρακι! Αρχικα παρε ενα τεστ για να βγεις απο την περιεργεια (δεν κοστιζουν πολυ). Επειτα παιζει και το ενδρχομενο να αλλαζει ο κυκλος σου(σε ημερες) και η περιοδος(σε ροη, συμπτωματα, διαρκεια) λογω ορμονικων αλλαγων..Μεγαλωνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ. Θα ήθελα πολύ και τη γνώμη κι άλλων μελών <3《

 

Μην περιμενεις να σε καλυψει καποιος απο εδω. Ο καλυτερος συμβουλος ειναι ο γυναικολογος σου.

Link to comment
Share on other sites

Εξεταςη Αίματος Β χοριακη. Κόστος 15 ευρώ σε μια ώρα θα ξέρεις αν εισαι έγκυος.

Σου εύχομαι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς!

Τελικά μου σταμάτησε η περίοδος μετα απο 3 μέρες ενώ γενικά κρατάει 8 μέρες με την διπλάσια αιμορραγία .

Link to comment
Share on other sites

Μαρία την απάντηση που ζητάς μόνο μία χοριακή μπορεί να σου τη δώσει. Πήγαινε και κάνε μία και σε μία ώρα θα ξέρεις, ακόμα και αύριο μπορείς σε ένα μεγάλο διαγνωστικό κέντρο ή στο αιματολογικό κάποιου ιδιωτικού νοσοκομείου, αυτά είναι πάντα ανοιχτά. Αλλιώς άκρη δεν θα βρείς και είναι κρίμα να τρώγεσαι. Επίσης καλό θα είναι να κάνεις μία συζήτηση με το γυναικολόγο σου ώστε να σου προτείνει μία ασφαλή μέθοδο αντισύλληψης. Σου εύχομαι να πάρεις τα αποτελέσματα που θέλεις.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...