Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μήπως υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου είμαι νέα στην ομαδα και θα ήθελα να σας μιλήσω για ενα πρόβλημα το οποίο με απασχολεί. Λοιπόν, ο κύκλος μου ειναι σταθερός (28 μέρες νταν) την 14η ημέρα του κύκλου (λογικά μερα ωορρηξίας) είχα επαφή με τον σύντροφο μου χωρίς προφύλαξη, εκσπερματωσε έξω ακριβως και σε λιγότερο απο ενα λεπτό ξανα μπήκε μέσα ( χωρίς να σκουπιστεί εκείνος αλλα ούτε και εγω). Ήθελα να μάθω αν υπάρχει περίπτωση για εγκυμοσύνη! Εχει καμία παρόμοια εμπειρία; Σας ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, βέβαια υπάρχει!

Με το καλό τα ευχάριστα :D

 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου! Όμως έκανα ενα τεστ 5-6 μετα την επαφή και βγήκε αρνητικό. Ειναι αξιόπιστα; Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου! Όμως έκανα ενα τεστ 5-6 μετα την επαφή και βγήκε αρνητικό. Ειναι αξιόπιστα; Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες;

 

..νωρίς βρε παιδι μου το έκανες...άλλες φορές είναι αξιόπιστα, άλλες όχι...δεν περιμένεις την 1η μερα καθυστερησης να εισαι πιο σιγουρη?

Υ.Γ. το ότι υπάρχει περίπτωση, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το πέτυχες... ...ελπίζουμε μεν, αλλά δεν είναι και 100% σιγουρο..., ετσι κι αλλιώς δνε ήταν ολοκληρωμένη επαφή, οπότε θα είσαι από τις εξαιρεσεις αν έμεινες...προς το παρόν το θέμα θελει υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..νωρίς βρε παιδι μου το έκανες...άλλες φορές είναι αξιόπιστα, άλλες όχι...δεν περιμένεις την 1η μερα καθυστερησης να εισαι πιο σιγουρη?

Υ.Γ. το ότι υπάρχει περίπτωση, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το πέτυχες... ...ελπίζουμε μεν, αλλά δεν είναι και 100% σιγουρο..., ετσι κι αλλιώς δνε ήταν ολοκληρωμένη επαφή, οπότε θα είσαι από τις εξαιρεσεις αν έμεινες...προς το παρόν το θέμα θελει υπομονη!!

 

Ναι έχεις δίκιο ήταν πολυ νωρίς υποτίθεται ήταν αυτα τα τεστ 5 μέρες μετα την σύλληψη! Έχω κατι πονάκια στην μήτρα χαμηλά σταδιακά σαν τράβηγμα αυτο ειναι που με προβληματίζει πιο πολυ απο όλα. Επιςης η γυναικολογος μου είπε οτι ειναι σαν να εγινε η εκσπερμάτωση μέσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου είμαι νέα στην ομαδα και θα ήθελα να σας μιλήσω για ενα πρόβλημα το οποίο με απασχολεί. Λοιπόν, ο κύκλος μου ειναι σταθερός (28 μέρες νταν) την 14η ημέρα του κύκλου (λογικά μερα ωορρηξίας) είχα επαφή με τον σύντροφο μου χωρίς προφύλαξη, εκσπερματωσε έξω ακριβως και σε λιγότερο απο ενα λεπτό ξανα μπήκε μέσα ( χωρίς να σκουπιστεί εκείνος αλλα ούτε και εγω). Ήθελα να μάθω αν υπάρχει περίπτωση για εγκυμοσύνη! Εχει καμία παρόμοια εμπειρία; Σας ευχαριστώ πολυ!

 

Καλησπερα!

Ναι, υπαρχει πιθανοτητα να εμεινες εγκυος.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια εξεταση αιματος β' χοριακης οταν εχεις καθυστερηση περιοδου εστω και μια ημερα. Τα υπολοιπα τεστ εγκυμοσυνης δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα!

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ναι, υπαρχει πιθανοτητα να εμεινες εγκυος.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια εξεταση αιματος β' χοριακης οταν εχεις καθυστερηση περιοδου εστω και μια ημερα. Τα υπολοιπα τεστ εγκυμοσυνης δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα!

 

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολυ! Έχω κατι πονάκια σαν τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και πονάει το στήθος μου. Λες να ειναι σύμπτωμα; Σκέψου έχουν περάσει 10 μέρες απο την ημέρα της επαφής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολυ! Έχω κατι πονάκια σαν τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και πονάει το στήθος μου. Λες να ειναι σύμπτωμα; Σκέψου έχουν περάσει 10 μέρες απο την ημέρα της επαφής

 

Το γονιμοποιημενο ωαριο παραμενει στην σαλπιγγα για 5-6 ημερες και μετα εμφυτευεται στην μητρα.

Θεωρητικα λοιπον, θα μπορουσαν αυτα τα τραβηγματακια να ειναι η εμφυτευση του ωαριου στην μητρα. Επισης το πρηξιμο του στηθους ειναι απο τα πρωτα συμπτωματα εγκυμοσυνης σε καποιες γυναικες.

Ολα αυτα ομως ειναι μια υποθεση...

Απ'ο,τι καταλαβα θελεις να μεινεις εγκυος;

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το γονιμοποιημενο ωαριο παραμενει στην σαλπιγγα για 5-6 ημερες και μετα εμφυτευεται στην μητρα.

Θεωρητικα λοιπον, θα μπορουσαν αυτα τα τραβηγματακια να ειναι η εμφυτευση του ωαριου στην μητρα. Επισης το πρηξιμο του στηθους ειναι απο τα πρωτα συμπτωματα εγκυμοσυνης σε καποιες γυναικες.

Ολα αυτα ομως ειναι μια υποθεση...

Απ'ο,τι καταλαβα θελεις να μεινεις εγκυος;

 

Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειναι μέσα στα άμεσα σχέδια μου αλλα αν ερχόταν θα ήταν καλοδεχούμενο :)

Όμως διάβασα κάπου οτι για να γινει εμφύτευση πρέπει να εμφανιστεί και λίγο αιματάκι σωστά; Ειναι απαραίτητο;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειναι μέσα στα άμεσα σχέδια μου αλλα αν ερχόταν θα ήταν καλοδεχούμενο :)

Όμως διάβασα κάπου οτι για να γινει εμφύτευση πρέπει να εμφανιστεί και λίγο αιματάκι σωστά; Ειναι απαραίτητο;

 

Οχι!! Δεν ειναι απαραιτητο! Εγω δεν ειχα.

Καθε εγκυμοσυνη και καθε οργανισμος ειναι διαφορετικα!

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Οχι!! Δεν ειναι απαραιτητο! Εγω δεν ειχα.

Καθε εγκυμοσυνη και καθε οργανισμος ειναι διαφορετικα!

 

Τι να πω θα φανεί θα κάνω χοριακη την Τρίτη σε μια εβδομάδα για πιο σίγουρα αποτελέσματα! Απλά απο την μια μου φαίνεται λίγο απίθανο!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω θα φανεί θα κάνω χοριακη την Τρίτη σε μια εβδομάδα για πιο σίγουρα αποτελέσματα! Απλά απο την μια μου φαίνεται λίγο απίθανο!

 

Αντε, καλα αποτελεσματα ευχομαι!

Της μαμας το γαλατακι, καθε σταλα και φλουρακι! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από μένα!!!! Λοιπόν, έχω καθυστερηση εδώ και 4 ημέρες. Έχω σταθερό κύκλο. Τελευταία περίοδος ήταν στις 4/2. Με τον /αντρα μου ήρθαμε σε επαφή στις γόνιμες ημέρες, αλλά με το γνωστό τράβηγμα...:wink: Εδώ και 2 εβδομάδες περίπου έχω ζαλάδες, αναγούλες, κουράζομαι πολυ εύκολα, θελω να κοιμάμαι όλη μερα, λαχανιάζω με το παραμικρό, ταχυπαλμία, πόνους χαμηλά που και που αλλά αυτες τις μερες πιο τακτικά και πόνους στη μέση. Επίσης, μέτρησα τη θερμοκρασία μου το πρωί και ήταν 37. Λέτε να είμαι;;;; ;);););):lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!!!! Λοιπόν, έχω καθυστερηση εδώ και 4 ημέρες. Έχω σταθερό κύκλο. Τελευταία περίοδος ήταν στις 4/2. Με τον /αντρα μου ήρθαμε σε επαφή στις γόνιμες ημέρες, αλλά με το γνωστό τράβηγμα...:wink: Εδώ και 2 εβδομάδες περίπου έχω ζαλάδες, αναγούλες, κουράζομαι πολυ εύκολα, θελω να κοιμάμαι όλη μερα, λαχανιάζω με το παραμικρό, ταχυπαλμία, πόνους χαμηλά που και που αλλά αυτες τις μερες πιο τακτικά και πόνους στη μέση. Επίσης, μέτρησα τη θερμοκρασία μου το πρωί και ήταν 37. Λέτε να είμαι;;;; ;);););):lol::lol::lol:

 

Μπουμπου εχεις αυτα τα συμπτωματα, 4 μέρες καθυστερηση και εισαι ακόμα εδωωωωω?? Απορω πως κρατιεσαι!!! Πηγαινε για χοριακη σύντομα...αν εχεις και κανα τεστακι καντο..μου μυριζει μωρουδάκι.... περιμενουμε τα ευχαριστα κοπέλα μου...με το καλοοοο...:-D :-D

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπου εχεις αυτα τα συμπτωματα, 4 μέρες καθυστερηση και εισαι ακόμα εδωωωωω?? Απορω πως κρατιεσαι!!! Πηγαινε για χοριακη σύντομα...αν εχεις και κανα τεστακι καντο..μου μυριζει μωρουδάκι.... περιμενουμε τα ευχαριστα κοπέλα μου...με το καλοοοο...:-D :-D

 

Καλημερα!!!!!! Τελικά, δε μυρίζει μωρουδάκι, αλλά άλλο ήρθε χθες το βραδυ.... κρίμα και είχα γλυκαθεί στην ιδέα!!! Το ηθικό δίδαγμα είναι ότι μοιάζουν τόσο πολύ τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης!!!!ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΔΩΣΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!!! :?:D Εύχομαι σε εσας η καθυστερηση να σημαίνει μωράκι κι όχι κάτι αλλο!!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τα πονάκια συνεχίζονται. Ειναι σαν περιόδου με πιάνει για 5 10 λεπτά και μετα τιποτα. Λένε να ειναι εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..καινουργια εδω στο φορουμ..και εγω με την σειρα μου θα ηθελα να θεσω καποιες αποριες μου...ειμαι 24 χρονων και γενικα η περιοδος μου απο παντα ηταν πολυ αστατη..(εχω και πολυκιστικες ωοθηκες να συμπληρωσω) εκανα 2 μηνες να αδιαθετησω μπορει ομως και να εκανα και 2 μηνες αδιαθετη (και μια φορα ακομη 4μιση μηνες συνεχομενους με αιμα, το οποιο το ελυσα με βελονισμο) τον τελευταιο 1μιση χρονο και περισσοτερο ειμαι πολυ σταθερη..ακριβως στην μερα μου η 1-2 μερες πανω ή κατω..απο τον Οκτωβριο ομως παλι τα ιδια..ειχα δει 19 του Οκτωβρη, Νοεμβρη καθουλου και παλι 10 Δεκεμβριου..Γενναρη καθολου και παλι 7 του Φλεβαρη..τωρα 10 του Μαρτη δεν εχω πονους στην κοιλια ουτε πρηξιμο στο στηθος..καθολου..το μονο που εχω και που μου συμβαινει πρωτη φορα στην ζωη μου να εχω ζαλαδες συχνα μεσα στην μερα εδω και 5-6 μερες..και λιγο πολυ λιγο καποιες κραμπες χαμηλα στην κοιλια χωρις ομως πονους..μηπως ειμαι εγκυος?? Κάνω ελευθερα με τον αντρα μου γιατι θα θελαμε πολυ ενα μωρακι..θελω πολυ να κανω ενα τεστ ή μια β χοριακη αλλα θελω να περιμενω μπας και ερθει πιο μετα μιας και ειναι αστατος παλι ο κυκλος μου για να μην απογοητευθω..υπαρχει τετοια περιπτωση ή χαιρομαι μονη μου?? Συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενο και που εγινα κουραστικη απλα αγχωνομαι...

Υ.Γ πριν απο 1 χρονο περιπου καναμε ελευθερα με τον αντρα μου για 5 μηνες περιπου αλλα τιποτα..

Ευχαριστω παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας

Είμαι φρέσκια στο χώρο και θα ήθελα τη γνώμη σας πρίν πανικοβληθώ.....τελευταία μου περίοδος ήταν 24/04 και 02/05 ήρθαμε σε ελέυθερη παφή με τον αρραβωνιαστικό μου.

Στις 8/05 (ακριβώς μια εβδομάδα) το πρωί που πήγα τουαλέτα ενώ το εσώρουχο ήταν καθαρό είδα στο χαρτί ροζ σαν κάτι να έσπασε......στην οωρηξία κάποιες φορές βλέπω λίγο καφέ αλλά ρόζ πρός κόκκινο ποτέ.Δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα μέχρι την Πρασκευή 13/05 που άρχισα να ζαλίζομαι και να πονάει η μέση μου σύν του ότι κάποιοι φίλοι ήρθαν στο σπίτι το Σάββατο 14/05 και με το που άναψαν τσιγάρο μου ήρθε αναγούλα.....λέτε να περιμένω η να πάω στο γυναικολόγο μου το συντομότερο?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...