Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

35 εβδομαδων κ 3 ημερών κ λίγο βαρος εμβρυου


Recommended Posts

Καλησπέρα,Πήγα σήμερα στον γιατρό μου κ η μπεμπα μας πήρε μόλις 92 γραμμάρια από τον τελευταίο υπέρηχο που ήταν πριν 9 ημέρες.ειμασταν 1984 γραμμάρια κ τώρα είμαστε 2076...Θα με δει κ την άλλη εβδομάδα κ αν δε πάρουμε βάρος θα μου το πάρει...Όταν λένε θα μου το πάρει εννοεί καισαρική?Είμαι πολύ στενοχωρημένη...Εγώ παίρνω βάρος κ η μπεμπα μας ελάχιστα...

Γενικότερα ξέρουμε ότι είναι μικρούλα κ περιμένουμε βάσει γυναικολόγου κ εμβρυολογου ότι θα βγούμε έως 2400 γραμμάρια...

Το Ντόπλερ που έκανα πριν 3 εβδομάδες ήταν τέλειο κ ο πλακούντας ήταν σε grade 0...

Ευχαριστώ κ συγγνώμη αν σας ζαλιζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,Πήγα σήμερα στον γιατρό μου κ η μπεμπα μας πήρε μόλις 92 γραμμάρια από τον τελευταίο υπέρηχο που ήταν πριν 9 ημέρες.ειμασταν 1984 γραμμάρια κ τώρα είμαστε 2076...Θα με δει κ την άλλη εβδομάδα κ αν δε πάρουμε βάρος θα μου το πάρει...Όταν λένε θα μου το πάρει εννοεί καισαρική?Είμαι πολύ στενοχωρημένη...Εγώ παίρνω βάρος κ η μπεμπα μας ελάχιστα...

Γενικότερα ξέρουμε ότι είναι μικρούλα κ περιμένουμε βάσει γυναικολόγου κ εμβρυολογου ότι θα βγούμε έως 2400 γραμμάρια...

Το Ντόπλερ που έκανα πριν 3 εβδομάδες ήταν τέλειο κ ο πλακούντας ήταν σε grade 0...

Ευχαριστώ κ συγγνώμη αν σας ζαλιζω...

 

Μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου. Λογικα με καισαρικη εννοει αλλα ουτως ή αλλως το μωρο ειναι σε βαρος που ειναι βιωσιμο. Μη στεναχωριεσαι θα το παρει μαζεμενο μετα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το οτι εχει μικρο βαρος δεν ειναι τοσο σημαντικό...

Σημαντικο ειναι ναι παιρνει σε καθε υπερηχο!!!

Είτε λιγο είτε πιο πολυ...

Εμένα γεννήθηκε 250 γραμμαρια παραπανω γι αυτο στο λεω πως πέφτουν εξω..

ενας φυσιολογικός τοκετος ειναι δύσκολος για το μωρο οποτε αν πιστεύει πως κατι συμβαίνει νομιζω εννοούσε καισαρικη...

Ετσι πιστεύω, παρε ενα τηλ να ρωτήσεις να μην αγχωνεσαι!

Παρόλα αυτα μην σκεφτεσαι αρνητικα αφου ολα ειναι καλα στις εξετασεις σου!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει γυρίσει το αγγελουδι μας με το κεφαλακι κάτω κ είμαι τόσο χαρουμενη γιατί θα γεννησω φυσιολογικά κ τώρα όλα μου γύρισαν τούμπα....Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κ το κουράγιο!Θα μείνω ξαπλωμένη κ θα τρώω καλά μήπως τη κουρασα αυτές τις μέρες... :-\

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σε τρωνε οι σκέψεις παρε ενα τηλ να ρωτήσεις τι εννοούσε ...

Ξερω ποσο σημαντικό ειναι να θελεις να γεννήσεις "κανονικα" και εγω το ήθελα πολυ!!!

Ομως η υγεια του μωρου εχει σημασια!

Και ελεγα πως αν ειναι γραφτό θα γινει!

Σχεδον ολους τους μηνες ειχε κατω το κεφαλακι της!!! :-)

Γέννησα κανονικα τελικα!

Και μενα έπαιρνε 200-250 γρ. ανα δυο εβδομαδες!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός μου είπε όλα καλά ,μιλησα με τη μαία κ αυτή μου είπε ότι αν δε πάρει βαρος θα μου τη πάρει...τώρα δε ξέρω αν μίλησαν κ ήθελε να μου το φέρει πλαγίως ότι ξέρεις υπάρχει το ενδεχόμενο...φφφφ....

Αν πρέπει να βγει η μπουμπου κ είναι γυρισμένη με το κεφαλακι δε μπορώ να γεννησω φυσιολογικά?Εννοείται προέχει ή υγεία της ζωουλας μας αλλά με τρώει κ αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον γιατρό μου κτου είπα τι μου είπε ή μαία κ δεν ισχύει τίποτα από αυτά κ να μη στενοχωριεμαι...Από τη στιγμή που παίρνει βάρος έστω κ τόσο είμαστε μια χαρά!!!!!!Τσαμπα με αγχωσε η μαία..:mad::x

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...