Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βελονισμος και υπογονιμοτητα


Babycome

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες! Ειμαι 45 χρονων και προσπαθω με πολλους τροπους να αποκτησω το δικο μου παιδακι. Εχω διαβασει οτι ο βελονισμος βοηθαει πολυ. Καπου στο forum το 2008 καποεις κοπελες εκαναν βελονισμο και πετυχε η εξωσωματικη τους. Εχει καμια σας καποια εμπειρια ; Περιμενω απαντησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και γω έκανα βελονισμό πριν την επιτυχημενη εξωσωματική αλλα δεν ξερω αν αυτός καθαυτός ηταν η αιτια της επιτυχιας. Επαιρνα και ομοιοπαθητικά και βιταμινες, βοτανα και δεν θυμαμαι τι άλλο. Κατι από όλα αυτά ή και όλα αυτά βοηθησαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα σε ολες! Ειμαι 45 χρονων και προσπαθω με πολλους τροπους να αποκτησω το δικο μου παιδακι. Εχω διαβασει οτι ο βελονισμος βοηθαει πολυ. Καπου στο forum το 2008 καποεις κοπελες εκαναν βελονισμο και πετυχε η εξωσωματικη τους. Εχει καμια σας καποια εμπειρια ; Περιμενω απαντησεις

 

έχω κάνει 2 φορές πριν από εξωσωματικές. Την πρώτη δεν πέτυχε (38 ετών). Την δεύτερη (39) πέτυχε και έχω ένα αγοράκι 4 μηνών. Πιστεύω ότι βοήθησε. Τουλάχιστον μου μείωσε το άγχος κατά πολύ. Έπαιρνα όμως και ομοιοπαθητικά μαζί και βιταμίνες πριν την επιτυχημένη εξωσωματική. Πέτυχε με 1 έμβρυο και 25% πιθανότητες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
έχω κάνει 2 φορές πριν από εξωσωματικές. Την πρώτη δεν πέτυχε (38 ετών). Την δεύτερη (39) πέτυχε και έχω ένα αγοράκι 4 μηνών. Πιστεύω ότι βοήθησε. Τουλάχιστον μου μείωσε το άγχος κατά πολύ. Έπαιρνα όμως και ομοιοπαθητικά μαζί και βιταμίνες πριν την επιτυχημένη εξωσωματική. Πέτυχε με 1 έμβρυο και 25% πιθανότητες.

 

καλησπερα,μπορεις να με βοηθησεις, ψαχνω βελονιστη ειμαι απο αθηνα, εκανα μια προσπαθεια και δεν εγινε εμφυτευση.

ειναι πρωτη φορα που γραφω δεν ξερω πως να στειλω προσωπικο μυνημα

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και γω έκανα βελονισμό πριν την επιτυχημενη εξωσωματική αλλα δεν ξερω αν αυτός καθαυτός ηταν η αιτια της επιτυχιας. Επαιρνα και ομοιοπαθητικά και βιταμινες, βοτανα και δεν θυμαμαι τι άλλο. Κατι από όλα αυτά ή και όλα αυτά βοηθησαν.

 

μπραβο μαριαννα,

μπορεις να μου στειλεισ τον βελονιστη,ειμαι απο αθηνα δεν ξερω πως στελνω προσωπικο μυνημα

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλη σου μέρα και συγχαρητήρια που τα κατάφερε να γινεις μανούλα ...στείλε μου σε παρακαλω και εμένα ..που απευθύνθηκες? Ευχαριστώ και με το καλό στην κοπελα που έκανε το ποστ...

;)Χαμογελα....αισιοδοξια...ονειρα....:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα, είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά διαβάζω εδώ και πολύ καιρό τις ιστορίες σας. Είμαι 44 ετών, έχω ήδη στο ενεργητικό μου 2 αποτυχημένες εξωσωματικές και εδώ και 1 έτος έχω ξεκινήσει φυσικό κύκλο, έχω ήδη κάνει 10 φυσικούς κύκλους και έχουμε 2 βλαστοκύστες κατηγορίας ΑΒ στην κατάψυξη. Την επόμενη εβδομάδα θα κάνω την υστεροσκόπηση προκειμένου στον επόμενο κύκλο, εάν όλα ειναι οκ, να προχωρήσω στην εμβρυομεταφορά. Έχω διαβάσει διάφορα άρθρα αλλά και εδω, οτι ο βελονισμός πριν και μετά την εμβρυομεταφορά αυξάνει τις πιθανότητες εμφύτευσης. Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει προσωπική εμπειρία; Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον βελονιστή που να ασχολείται με θέματα αναπαραγωγής; Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σε όλες :)

Ανοίγω ένα θέμα σχετικά με τον βελονισμό και τη βοήθεια που μπορεί να προσφέρει στις κοπέλες που βρίσκονται σε διαδικασία εξωσωματικής.

Έχετε δοκιμάσει? Κι αν ναι έχετε δει αποτελέσματα?

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...