Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και εξωσωματική - ασύμβατο ή όχι;


Recommended Posts

είδα την παρακάτω ερώτηση στο φεις κ είπα να την βαλω εδω

μιας κ την θεωρώ πολύ ειδική περίπτωση.

 

ας υπαρχει λοιπον εδω αν το ψαχνει καποιος. αν εχω νεα θα το γραψω

 

Tommy KirmanidoyΓυναικα - Υγεία - facebook

 

 

9 hrs ·

 

 

 

 

Μητέρα που θηλαζει κ θέλει να κανει εξωσωματική πρέπει να διακόψει τον θηλασμό; Νικος Παπανικολαου

LikeLike ·

  • Antwnhs-Kyriakh Koutsoupaki and 9 others like this.
     
     
     

  • View 2 more comments
     
     
     
  • 10590631_10153057437197923_451656664724309896_n.jpg?oh=1bf513f88e6fa201ae5df1fbc28c5f14&oe=54E2C120&__gda__=1423896753_6b1549cf4230c71f344d4b563e700c5e
     
    Νικος Παπανικολαου πολυ ενδιαφερουσα και μαλλον δυσκολη ερωτηση. Αναζητωντας βιβλιογραφια , μαλλον δεν θα ελεγα οτι βρισκω ιδιαιτερες μελετες. Στην οποια περιπτωση απλα αναπτυσσω το δικο μου σκεπτικο: τα φαρμακα που θα επιλεγουν για να γινει η διεγερση μπορουν μεν να ελεγχθουν εαν επιτρεπονται στον θηλασμο. Παραυτα το ερωτηματικο δημιουργειται με τα υψηλα επιπεδα οξυτωκινης και προλακτινης του θηλασμου - τα οποια στην θεωρια εμπλεκονται στην ολη διαδικασια της διεγερσης των ωοθηκων , της εναποθεσης εμβρυων , και του περιβαλλοντος της μητρας. Στην περιπτωση που ταυτοχρονα με τον θηλασμο επιχειρειται μια δαπανηρη - και επιπονη προσπαθεια , οπως αυτη της εξωσωματικης, πιθανοτατα οι δυο καταστασεις να μην ειναι συμβατες μεταξυ τους.....Επαναλαμβανω πως η βιβλιογραφια ειναι πολυ περιορισμενη , στην οποια περιπτωση θα ηταν χαρα μου να μελετησω οιαδηποτε διαθεσιμη ερευνα βρει καποιος. Ευχαριστω. θα με ενδιεφερε και η γνωμη του κου Νίκος Αποστολόπουλος ?
     
     
     
     
     

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Μαρία! Πολυ καλα έκανες!

Τελικα υπήρξε οριστική απάντηση σε αυτο το ποστ;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...