Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κακαλετρης η Λουτραδης η Σφακιανουδης???


Recommended Posts

Καλησπερα σας!! ειμαι απο χανια και η γιατρος μου μου ειπε να ανεβω για να δω αν εχω ελπιδες για εξωσωματικη (δεν εχω περιοδο με φυσικο τροπο μονο με φαρμακευτικη αγωγη...και υπογονιμοτητα) στον Λουτραδη...εχει καποια συνεργαστει με αυτον τον γιατρο??εν το μεταξυ απο ερευνα εχω πεσει στον γιατρο Κακαλετη και Σφακιανουδη...τι γνωμη εχετε???αχ πολλες ερωτησεις αλλα ολα ανω κατω πολυ δυσκολο να αποφασισεις π να πας...ολοι λενε μαστρομηνα,,κ.λ.π....δεν ξερω........!!

περιμενω τα φωτα σας ευχαριστω......:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόνο για τον Λουτράδη να σου πω οτι κι εμένα μου τον σύστησε γιατρός, γυναικολόγος όμως δεν κατάφερα να τον δω, ακόμα. Για άλλους λόγους όχι οτι δεν δέχεται. Δεν βοηθάω και πολύ αλλά αυτό μόνο έχω να καταθέσω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

Εγώ για Λουτράδη έχω ψάξει μέσω από γνωστών μου στο χώρο της Μαιευτική-γυναικολογίας και μου έχουν πει καλά λόγια…. Στο φορουμ έχω διαβάσει και αρνητικά βέβαια…. Καλή τύχη lovedf!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλε κοριτσια τοσες ειστε εδωωω και τοσες απο Αθηνα δεν εχετε ακουσει κατι και ειδιΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΝΩΜΕς για τον κακαλετρη....>>>????:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλημέρα και απο εμένα! Πρώτη φορά που γράφω, αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα και θα ήθελα και εγώ τη γνώμη σας. Προσπαθούμε και εμείς με τον άντρα μου και επειδή δεν τα έχουμε καταφέρει μετά απο ένα χρόνο προσπαθειών, σκεφτόμαστε να ξεκινήσουμε τελικά τις διαδικασίες για εξωσωματική. Θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη και βοήθειά σας, γιατί δεν σας κρύβω πως είμαι αρκετά αγχωμένη και στεναχωρημένη. Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι για όλες σας τα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα και απο εμένα! Πρώτη φορά που γράφω, αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα και θα ήθελα και εγώ τη γνώμη σας. Προσπαθούμε και εμείς με τον άντρα μου και επειδή δεν τα έχουμε καταφέρει μετά απο ένα χρόνο προσπαθειών, σκεφτόμαστε να ξεκινήσουμε τελικά τις διαδικασίες για εξωσωματική. Θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη και βοήθειά σας, γιατί δεν σας κρύβω πως είμαι αρκετά αγχωμένη και στεναχωρημένη. Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι για όλες σας τα καλύτερα!!

 

Καλημερα καλωσορισες!! Οτι απορια εχεις μπορεις να μπεις κ στο θεμα πρωτη εξωσωματικη ειναι πολλες μαζεμενες εκει. Κ εγω τωρα ξεκιναω ερευνα. Για γιατρο εχω βρει κ θα τον δω την επομενη εβδομαδα. Οτι θες μπορεις να ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!Θα μπω και εκεί να κοιτάξω!! Θα μαζέψω και τον εαυτό μου και τις ερωτήσεις μου σιγά σιγά γιατί και εγώ τώρα μαθαίνω!

 

Μη σε φοβιζει τιποτα βημα βημα ολα θα λυθουν. Εγω βλεπω οτι ολα τα κοριτσια στο τελος τα καταφερνουν θελει απλα υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και απο εμένα! Πρώτη φορά που γράφω, αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα και θα ήθελα και εγώ τη γνώμη σας. Προσπαθούμε και εμείς με τον άντρα μου και επειδή δεν τα έχουμε καταφέρει μετά απο ένα χρόνο προσπαθειών, σκεφτόμαστε να ξεκινήσουμε τελικά τις διαδικασίες για εξωσωματική. Θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη και βοήθειά σας, γιατί δεν σας κρύβω πως είμαι αρκετά αγχωμένη και στεναχωρημένη. Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι για όλες σας τα καλύτερα!!

 

Καλημέρα, εγώ θα σου πρότεινα τον κ.Σφακιανουδη μιας και χάρη σε αυτόν έχω την δεύτερη κόρη μου που είναι 2 μηνών σήμερα. Δεν έκανα εξωσωματική, αλλά είχα πολλές αποβολές . Ο συγκεκριμένος γιατρός όμως ξέρω ασχολείται με εξωσωματικές και είναι στο κορυφαίο κέντρο εξωσωματικών. Άσε που δεν είναι βέβαιο ότι θα κανείς εξωσωματική. Πως είσαι τόσο σίγουρη έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα;

Μπορεί να είναι κάτι τόσο απλό που δεν μένεις έγκυος που δεν το βάζει ο νους σου, όπως και εμένα ήταν τόσο απλό και όμως έκανα 4 αποβολές, μέχρι βέβαια να γνωρίσω τον κ.Σφακιανουδη. Είναι πολύ καλός γιατρός και πολύ καλός άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

athen@ κ εγω εχω ραντεβου στον κυριο σφακιανουδη κ εχω ανχωθει λιγο πρωτη φορα! Ομως εχω ακουσει κ εγω καλα λογια.

 

Μην αγχώνεσαι καθόλου, είναι τόσο καλός και ήρεμος θα σου φύγει το άγχος. Και εγώ είχα τρομερό άγχος λόγω των αποβολών και δεν πίστευα ότι θα τα κατάφερνα, τελικά τα κατάφερα. Εκεινος ήταν σίγουρος και είχε δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι καθόλου, είναι τόσο καλός και ήρεμος θα σου φύγει το άγχος. Και εγώ είχα τρομερό άγχος λόγω των αποβολών και δεν πίστευα ότι θα τα κατάφερνα, τελικά τα κατάφερα. Εκεινος ήταν σίγουρος και είχε δίκιο!

 

Σε ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση θα σου στειλω εντυπωσεις την αλλη εβδομαδα. Να χαιρεσε το παιδακι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολυκυστικές ωοθήκες και έπαιρνα αντισυλληπτικά απο το σχολείο που το ανακάλυψα μέχρι και ένα χρόνο πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνουμε κάποιες εξετάσεις αφού ακόμη δεν τα έχουμε καταφέρει και βλέπουμε. σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Θα κοιτάξω και για τον γιατρό που μου είπες. Τα καλύτερα σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολυκυστικές ωοθήκες και έπαιρνα αντισυλληπτικά απο το σχολείο που το ανακάλυψα μέχρι και ένα χρόνο πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες. Μου είπε ο γιατρός μου να κάνουμε κάποιες εξετάσεις αφού ακόμη δεν τα έχουμε καταφέρει και βλέπουμε. σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Θα κοιτάξω και για τον γιατρό που μου είπες. Τα καλύτερα σου εύχομαι!!!

 

Θα σου στειλω κ εγω εντυπωσεις απο τον σφακιανουδη. Πολλες εχουν πετυχει εκει. Απο οτι καταλαβα εισαι μικρουλα να μην ανησυχεις οι πολυκιστικες δεν ειναι μεγαλο προβλημα πια κ με εναν σωστο γιατρο μπορεις να τα καταφερεις χωρις εξωσωματικη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με λές μικρούλα, 29 είμαι, απλά πάνω στον πανικό ξέχασα να το αναφέρω! Ναι θα περιμένω και σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

 

Μικρουλα εισαι μια χαρα η πιο καλη ηλικια για παιδακι εχεις το χρονο με το μερος σου!!! Να μην σε πιανει ανχος. Εγω ειμαι 36.Σαλπιγγογραφια κ ορμονικες εχεις κανει?

Link to comment
Share on other sites

Μικρουλα εισαι μια χαρα η πιο καλη ηλικια για παιδακι εχεις το χρονο με το μερος σου!!! Να μην σε πιανει ανχος. Εγω ειμαι 36.Σαλπιγγογραφια κ ορμονικες εχεις κανει?

 

 

Είναι απο τις εξετάσεις που μου είπε ο γιατρός ότι μάλλον θα κάνουμε, αν και ορμονικές έκανα συνέχεια όλα αυτα τα χρόνια λόγω χαπιών και όλες μου οι εξετάσεις και οι υπέρηχοι που εκανα μέχρι τώρα ήταν καθαρά, δεν ξέρω αν μπορεί να δείξει κάτι παραπάνω η σαλπιγγογραφία!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απο τις εξετάσεις που μου είπε ο γιατρός ότι μάλλον θα κάνουμε, αν και ορμονικές έκανα συνέχεια όλα αυτα τα χρόνια λόγω χαπιών και όλες μου οι εξετάσεις και οι υπέρηχοι που εκανα μέχρι τώρα ήταν καθαρά, δεν ξέρω αν μπορεί να δείξει κάτι παραπάνω η σαλπιγγογραφία!!

 

Σαλπιγγογραφια ειναι απαραιτητη μονο ετσι μπορεις να δεις αν ειναι ανοιχτες οι σαλπιγγες σου ο υπερηχος δεν το βλεπει αυτο. Ειναι απλη εξεταση αν κ ποναει λιγο αλλα κραταει 10 λεπτακια εγω την εχω προγραμματισει για αυτον τον κυκλο. Ειναι απαραιτητη οπως κ σπερμοδιαγραμμα για τον αντρα σου. Ειναι τα πρωτα που ζητανε ολοι οι γιατροι μετα απο καποιους μηνες προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανχωνει ασε που πολλες κοπελες μετα απο σαλπιγγογραφια εχουν πετυχει τον πρωτο μηνα προσπαθειας γιατι με το σκιαγραφικο υγρο που περναει απο μεσα απο τις σαλπιγγες καθαριζει τον δρομο απο τυχον μικρο προβληματακια κ πιανουν αμεσως. Τα εχω μελετησει ολα ασε εχω ρωτησει πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...