Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενοχλησεις στην ουρηθρα μετα απο καισαρικη!!!!


Amarullida

Recommended Posts

Γεννησα μολις πριν 12 ημερες(21-06).Αναρρωση παρα πολυ καλη μετα απο την καισαρικη και ενοιωθα μια χαρα.(δουλεις σπιτιου,μωρο τα παντα μονη).

Απο χθες ομως εχω μια ενοχληση που την εντοπιζω στην ουρηθρα μου μεχρι νομιζω εσωτερικα στον κολπο?Δεν μπορω να πω ακριβως.Παντως γινεται εντονο πολυ οταν καθομαι κ οταν περπαταω εντονα!

Επισης απο χθες αρχιζω να νοιωθω την τομη ενω πριν αγγιζα κ δεν ειχα την αισθηση της αφης.

Να πω οτι χθες σταματησα να παιρνω την αντιβιωση που μου εδωσε ο γιατρος κ αρχιζα να φοραω εσωρουχο που εχει λαστεξ μεχρι ψηλα στην κοιλια.Νομιζω απο εκεινη την στιγμη αρχισα να εχω τις ενοχλησουλες στην τομη κ τρομαξα κ το εβγαλα.Η ουρηθρα ομως γιατι με ενοχλει?Ειδικα οταν παω τουαλετα νοιωθω ενα ενοχλητικο τραβηγματακι.

Μπορει να τραυματιστηκε η ουρηθρα απο τον καθετηρα?(η μαια με ειχε πεθανει στον πονο).Κ γιατι το αισθανομαι τωρα?Επειδη τελειωσε η αντιβιωση?

Εχει καμια σας καποια αντιστοιχη εμπειρια?Θα με βοηθουσε πολυ μιας κ φοβαμαι πολυ κ υποψιαζομαι ουρολοιμωξη αν κ απο πειρα μπορω να πω οτι τα συμπτωματα δεν αγγιζουν ουτε το 10τοις εκατο αυτων της ουρολοιμωξης.

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα καλη μου, γεννησα φυσιολογικα αλλα εχω κανει στο παρελθον χειρουργειο και με ειχαν τοποθετησει καθετηρα, τα συμπτωματα που περιγραφεις συνηθως ειναι γιατι εχει προηγηθει τραυματισμοσ με τον καθετηρα κατα την προσπαθεια εισοδου-εξοδου.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη μου, γεννησα φυσιολογικα αλλα εχω κανει στο παρελθον χειρουργειο και με ειχαν τοποθετησει καθετηρα, τα συμπτωματα που περιγραφεις συνηθως ειναι γιατι εχει προηγηθει τραυματισμοσ με τον καθετηρα κατα την προσπαθεια εισοδου-εξοδου.

 

Γλυκο μου κοαλακι σε ευχαριστω!!!Κ εγω αυτο ελπιζω..δεν θα ηθελα να ειναι ουρολοιμωξη κ να παρω αντιβιωση γιατι θηλαζω τον μπεμπακο μου!!!

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...