Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ. ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ. ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ???

 

 

 

Καλημέρα!Γέννησα στις 27/5 το κοριτσάκι μου στο νοσοκομείο Λιβαδειας. Όλα ηταν φανταστικά. Ο γιατρος φοβερος αλλα και το υπολοιπο προσωπικο στην πλειοψηφια πολυ εξυπηρετικο. Το νοσοκομειο ειναι σε καλη κατασταση και σχετικα καινουριο. Εχεις βρει γιατρο να σε αναλαβει;

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!Οχι δεν έχω βρει ακόμα...έχω ακούσει ότι είναι 2 γιατροί αλλά δεν ξέρω ποιον να επιλέξω. Πως λέγετε ο δικός σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Γέννησα στις 27/5 το κοριτσάκι μου στο νοσοκομείο Λιβαδειας. Όλα ηταν φανταστικά. Ο γιατρος φοβερος αλλα και το υπολοιπο προσωπικο στην πλειοψηφια πολυ εξυπηρετικο. Το νοσοκομειο ειναι σε καλη κατασταση και σχετικα καινουριο. Εχεις βρει γιατρο να σε αναλαβει;

 

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΑ...ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 2 ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ. ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ?

 

ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ....

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ? ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ!!!

ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ? ΠΕΤΣΕΤΕΣ, ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ, ΑΝΤΙΣΥΠΤΙΚΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ, ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΟΣΟ ΗΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΑ ΣΟΥ Η ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? ΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΙΧΑΝ ΕΚΕΙ

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΜΩΡΟ Ο ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ? ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑ ΠΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΗΣΑΣΤΑΝ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!Οχι δεν έχω βρει ακόμα...έχω ακούσει ότι είναι 2 γιατροί αλλά δεν ξέρω ποιον να επιλέξω. Πως λέγετε ο δικός σου?

Ευχαριστω πολυ! Οντως είναι 2 οι γυναικολογοι. Εγω γεννησα με τον Λίβα, ο οποίος με παρακαλουθούσε στην εγκυμοσύνη και πραγματικά είναι υπέροχος ανθρωπος. Όμως και για την άλλη γυναικολόγο την κα. Ηρακλέους έχω ακούσει εξίσου θετικά σχόλια. Ο Λίβας είναι πολύ χαλαρός και χωρίς να σε γεμίζει άγχος. Είναι συζητήσιμος και υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού. Είχα και μια εκπληκτική μαία, η οπόια έτυχε να έχει βάρδια εκείνη τη νύχτα, και με βοήθησε πάρα πολύ στον τοκετό. Επισκληρίδιο δεν έκανα γιατί δεν ήθελα (θα έκανα μόνο αν χρειαζόμουν καισαρική), όμως νομίζω οτι κατόπιν συζητησης ίσως να συμφωνήσεις με τους αναισθησιολόγους και να μπορέσεις να κάνεις. Δεν το ρώτησα ποτέ να σου πω την αλήθεια αν μπορώ να κανω σε φυσιολογικό τοκετό.

Μαζί σου πρεπει να πάρεις τα ΠΑΝΤΑ. Απο ρούχα μέχρι βαμβάκι. Αν σ ενδιαφέρει θα βρω τη λίστα μου με όσα πηρα μαζι.

Στο δωμάτιο είσαι μόνη σου ότι και να γίνει με το μωρό σου μέρα νύχτα δίπλα σου. Εγώ είχα κάθε βράδυ και κάποιον μαζί μου. Τα δωμάτια έχουν 2 κρεβατια και πάντα βάζουν μια κοπέλα μεσα.

Οτι άλο χρειαστεις στη διαθεση σου :-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Οντως είναι 2 οι γυναικολογοι. Εγω γεννησα με τον Λίβα, ο οποίος με παρακαλουθούσε στην εγκυμοσύνη και πραγματικά είναι υπέροχος ανθρωπος. Όμως και για την άλλη γυναικολόγο την κα. Ηρακλέους έχω ακούσει εξίσου θετικά σχόλια. Ο Λίβας είναι πολύ χαλαρός και χωρίς να σε γεμίζει άγχος. Είναι συζητήσιμος και υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού. Είχα και μια εκπληκτική μαία, η οπόια έτυχε να έχει βάρδια εκείνη τη νύχτα, και με βοήθησε πάρα πολύ στον τοκετό. Επισκληρίδιο δεν έκανα γιατί δεν ήθελα (θα έκανα μόνο αν χρειαζόμουν καισαρική), όμως νομίζω οτι κατόπιν συζητησης ίσως να συμφωνήσεις με τους αναισθησιολόγους και να μπορέσεις να κάνεις. Δεν το ρώτησα ποτέ να σου πω την αλήθεια αν μπορώ να κανω σε φυσιολογικό τοκετό.

Μαζί σου πρεπει να πάρεις τα ΠΑΝΤΑ. Απο ρούχα μέχρι βαμβάκι. Αν σ ενδιαφέρει θα βρω τη λίστα μου με όσα πηρα μαζι.

Στο δωμάτιο είσαι μόνη σου ότι και να γίνει με το μωρό σου μέρα νύχτα δίπλα σου. Εγώ είχα κάθε βράδυ και κάποιον μαζί μου. Τα δωμάτια έχουν 2 κρεβατια και πάντα βάζουν μια κοπέλα μεσα.

Οτι άλο χρειαστεις στη διαθεση σου :-)

 

ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΣ ΠΛΗΡΩΣ!!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 1 ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 4,450 ΚΙΛΑ....ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΤΕΞΕΙ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ...

ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΛΙΒΑ? ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Ή ΚΑΛΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΣ ΠΛΗΡΩΣ!!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 1 ΤΟ ΜΕΣΙΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 4,450 ΚΙΛΑ....ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΗΔΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΤΕΞΕΙ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ...

ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΛΙΒΑ? ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Ή ΚΑΛΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ?

 

Κανονικά παίρνεις στο 1535 και ζητάς ραντεβού μαζί του. Αλλιώς παίρνεις στη μαιευτική στο 2261084253 και ρωτάς πώς μπορείς να τον δεις. Ελπίζω να τον βρεις εύκολα γιατί έχει αρκετό κόσμο. Οτι άλλο θελήσεις μου λες..

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κοριτσια κ εγω στο νοσοκομειο της λιβαδειας σκεφτομαι ν γεννησω μ τν κ λιβα...πες τε μου αποψεις γτ εχω αγχωθει παρα πολυ καθως κι τι πραγματακια θ χρειστω ν χω μαζι μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια κ εγω στο νοσοκομειο της λιβαδειας σκεφτομαι ν γεννησω μ τν κ λιβα...πες τε μου αποψεις γτ εχω αγχωθει παρα πολυ καθως κι τι πραγματακια

θ χρειστω ν χω μαζι μου....

Καλια με το καλό! Ποιο μηνα διανυεις; μενεις Λιβαδειά; εχεις ερθει σε επαφη με το γιατρο;

Αν εχεις

λογαριασμο facebook μπορουμε να μιλησουμε αναλυτικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...