Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης χωρίς καθυστέρηση... γίνεται;


Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι νέο μέλος της παρέας, είμαι 29 ετών και έχω ήδη μια κορούλα 11 μηνών.

Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι.

Αυτό το μήνα, λοιπόν, με τελευταία περίοδο στις 19/3/2013, ήρθαμε σε επαφή μόνο 1,2 και 3/4 και ήδη από τις 5-6/4 άρχισα να αισθάνομαι ατονία, είχα ζαλάδες και ψιλοαναγούλες, όπως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, και κλαίω με το παραμικρό...

Έχω προβληματιστεί γιατί -φαντάζομαι- αποκλείεται να άρχισαν άμεσα συμπτώματα (στην προηγούμενη άρχισαν στο 2ο μήνα).

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Σκέφτηκα μήπως είμαι από τον προηγούμενο μήνα, αλλά δε θα μου ερχόταν περίοδος φαντάζομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου vasso,

Οι μερες που λες οτι αρχισες να νιωθεις αυτα τα συμπτωματα,είναι κοντα στις γονιμες μέρες,λιγο μετά από ωορυξία ισως,οπόταν δεν θα προλάβαινε νομιζω να έχει γίνει εμφυτευση και να έχεις και συμπτωματα.Μήπως είναι απο τα συμπτωματα που δημιουργεί το μυαλό μας,επειδή θέλουμε πάρα πολύ κάτι?Το έχω πάθει αρκετές φορές,όταν έκανα προσπάθειες για μωράκι.Τι κύκλο έχεις περίπου?

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό... αλλά μιλάμε για πολύ αναγούλα ειδικά το πρωί... δε θέλω να φάω τίποτα και είμαι ... φαγανή γενικά! τι να πω... θα δείξει!δε θελω να φανταζομαι και διαφορα αλλα βασικά ανησύχησα μηπως είναι κατι κακό,κάποιο γυναικολογικό προβλημα ή κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Γυναικολογικό προβλημα με αναγούλες????Ισως στομαχικό πρόβλημα..

Μακάρι όλα να πάνε καλά και να είναι όντως εγκυμοσύνη.

Περίμενε ακομα μερικές μέρες που θα πρέπει να έχεις περίοδο και αν δεν...τότε χοριακή!!!!

yxUep3.png

 

 

Y8Nsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έμεινα έγκυος κ δεν είχα κανενα συμπτωμα! Καθυστερηση μονο 5 μέρες, θα μπορούσε να ειναι φυσιολογικότατο για αρχες Αυγούστου, αλλά ήμουν εγκυος! Έχα μόνο τρελές πείνες, ένιωθα πρησμένη κ έιχα ναυτίες όταν ήμουν στο αυτοκίνητο! Δώσε λίγο χρόνο ...

Link to comment
Share on other sites

ο κύκλος μου είναι 32 ημερών (τους τελευταιους τρεις μήνες δηλαδή γιατί από τη γέννα μου τον Απρίλιο,μου ήρθε περίοδος τον Ιανουάριο, λόγω θηλασμού). οπότε γύρω στις 19-20 απριλίου περιμένω περίοδο. αναμονή και υπομονή λοιπόν...

άσχετο αλλα υπάρχει περίπτωση να είναι τιποτα ορμονικό αν πχ μου τελειώνει σιγα σιγα το γαλα; γιατι ακομα θηλαζουμε!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας κι απο μενα.θελω κι εγω τις γνωμες σας.εγω δυστυχως πριν 4 μηνες εκανα διακοπη κυησης λογω cmv.ξεκινησαμε ξανα προσπαθειες μηπως τωρα ειμαστε πιο τυχεροι.ηρθαμε σ επαφη 31/3/13 περιμενα περιοδο στις 9/4 μου ηρθε στις 10/4 αλλα μονο για τρεις μερες μετα μονο λιγο καφε στο χαρτι.λετε να υπαρχει πιθανοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι νέο μέλος της παρέας, είμαι 29 ετών και έχω ήδη μια κορούλα 11 μηνών.

Τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι.

Αυτό το μήνα, λοιπόν, με τελευταία περίοδο στις 19/3/2013, ήρθαμε σε επαφή μόνο 1,2 και 3/4 και ήδη από τις 5-6/4 άρχισα να αισθάνομαι ατονία, είχα ζαλάδες και ψιλοαναγούλες, όπως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, και κλαίω με το παραμικρό...

Έχω προβληματιστεί γιατί -φαντάζομαι- αποκλείεται να άρχισαν άμεσα συμπτώματα (στην προηγούμενη άρχισαν στο 2ο μήνα).

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Σκέφτηκα μήπως είμαι από τον προηγούμενο μήνα, αλλά δε θα μου ερχόταν περίοδος φαντάζομαι...

καλησπερα...εγω επαθα ακριβως το ιδιο με σενα..συμπτωματα 3-4 μερες μετα την επαφη..γαλουσα και κοροιδευα αλλα τελικα ημουν εγγυος!συμβαινει καμια φορα!!με το καλο αν δεν εισαι να μεινεις συντομα!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τεστ εγκυμοσύνης την πρώτη μέρα αναμενόμενης περιόδου κσι βγήκε θετικό. Θα πάω Δευτέρα για χοριακή και μετά στο γυναικολόγο μου... Ελπίζω όλα να πάνε καλά... Δεν το πολυπερίμενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά έκανα τεστ εγκυμοσύνης την πρώτη μέρα αναμενόμενης περιόδου κσι βγήκε θετικό. Θα πάω Δευτέρα για χοριακή και μετά στο γυναικολόγο μου... Ελπίζω όλα να πάνε καλά... Δεν το πολυπερίμενα...

ειδες?ευχομαι με το καλο!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ!! η αληθεια ειναι πωςδεν περιμενα αλλο γιατι οι ζαλαδες δεν υποχωρουν με τιποτα,ασε που κανω σχετικα εντονη γυμναστικη με πολυ τρεξιμο,κοιλιακους κλπ. και ηθελα να ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα β χοριακή. Βγήκε 51.300!!! Και ο μικροβιολόγος και ο γυναικολόγος μου (τηλεφωνικά προς το παρόν) μου είπαν ότι είμαι από τον προηγούμενο μήνα και τώρα σίγουρα είμαι στο δεύτερο μήνα... και δεν πήρα χαμπάρι τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα β χοριακή. Βγήκε 51.300!!! Και ο μικροβιολόγος και ο γυναικολόγος μου (τηλεφωνικά προς το παρόν) μου είπαν ότι είμαι από τον προηγούμενο μήνα και τώρα σίγουρα είμαι στο δεύτερο μήνα... και δεν πήρα χαμπάρι τίποτα!!

:D

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο κοπέλα μου! Όλα καλά λοιπόν, μπράβο! Μόνο που με τρώει η απορία: πώς, δηλαδή, δεν πήρες χαμπάρι; :shock: Είχες περίοδο, δεν είδες καμία αλλαγή, τίποτα απολύτως;

 

:oops: (ντρέπομαι λίγο τώρα, που σε ρωτάω τέτοια)

 
Link to comment
Share on other sites

Είχα περίοδο ή μάλλον έτσι νόμιζα. 19/3/2013 είχα περίοδο αλλά ίσως δεν ήταν κανονική... ξέρω κι εγώ... κι εμένα με προβληματίζει... με ανησυχεί θα έλεγα γιατί δε μου φαίνεται φυσιολογικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα πάω αύριο γυναικολόγο και ελπίζω να μου λύσει τις απορίες και να με ξεαγχώσει...

 

Για να καταλάβεις, ο λόγος που έκανα τεστ και χοριακή ήταν οι πολλές ζαλάδες και όχι η καθυστερηση...

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, μην αγχώνεσαι! Άκου εκεί, επειδή ρωτάω εγώ εσύ να αγχώνεσαι!

 

Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι, αύριο που θα πας στο γιατρό να το δείτε κιόλας!

 
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πήγα στο γιατρό προχθές και όχι μόνο το είδαμε το φασολάκι μας αλλά το ακούσαμε κιόλας! φαίνεται να είμαι 7 εβδομάδων που σημαίνει πως μάλλον συνέλαβα λίγο πριν την τελευταία μου περίοδο η οποία όμως ήρθε κανονικά. μάλλον δεν είχε μπει σε σειρά ο κύκλος επειδή θήλαζα ένα χρόνο χωρίς περίοδο... τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πήγα στο γιατρό προχθές και όχι μόνο το είδαμε το φασολάκι μας αλλά το ακούσαμε κιόλας! φαίνεται να είμαι 7 εβδομάδων που σημαίνει πως μάλλον συνέλαβα λίγο πριν την τελευταία μου περίοδο η οποία όμως ήρθε κανονικά. μάλλον δεν είχε μπει σε σειρά ο κύκλος επειδή θήλαζα ένα χρόνο χωρίς περίοδο... τι να πω;

τιποτα να μη πεις...κοιτα τωρα να προσεχεις το σπορακι σου!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πήγα στο γιατρό προχθές και όχι μόνο το είδαμε το φασολάκι μας αλλά το ακούσαμε κιόλας! φαίνεται να είμαι 7 εβδομάδων

:D Ωραία νέα! Μπράβο, να είσαι καλά!

 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας. είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα τη βοήθεια σας.Η τελευταία μου περίοδος ήταν 12 Απριλίου και ο κύκλος μου είναι σχετικά σταθερός και μικρός στις 23-24 μέρες.Είχαμε για πρώτη φορά τον Απρίλιο ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου, σχεδόν σε καθημερινή βάση.Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι παρατήρησα κάποια συμπτώματα, όπως οτι έχω συνέχεια θερμοκρασία 37,3,καθώς ο άντρας μου μια μέρα που τον ακούμπησα με το χέρι μου είπε οτι είμαι ζεστή και απο τότε μετράω συνέχεια τη θερμοκρασία μου κάθε μέρα,έχω ζαλάδες,ναυτίες χωρίς εμετό,με πονάει το στομάχι κάποιες στιγμές,αλλά το πιο έντονο που νιώθω και με έβαλε σε σκέψεις είναι η κούραση που νιώθω.Είναι δυνατόν να υπάρχουν αυτά τα συμπτώματα τόσο νωρίς βρε κορίτσια?Σήμερα περιμένω περίοδο κανονικά αλλά δεν νιώθω τους πόνους που έχω πάντα όταν είναι να μου έρθει περίοδος. Ένιωσα κάτι πόνους πριν 2,3 μέρες και νόμιζα θα μου έρθει περίοδος αλλά τίποτα.Πότε μπορώ να κάνω τέστ λέτε?Το πρόβλημα μου είναι οτι την Τετάρτη θα υπογράψω μια πρόσληψη με μια νέα δουλειά που βρήκα,που την περίμενα τόσο καιρό και πρέπει να ξέρω πριν υπογράψω γιατί έχω δεσμευτεί στην εταιρία φυσικά να μην έχω παιδιά τουλάχιστον για ένα έτος.Φοβάμαι μήπως είναι κάτι άλλο σοβαρό στην υγειά μου.δεν ξέρω.Γενικά,έχουν τσιτωθεί τα νεύρα μου.Περιμένω τη βοήθεια σας,

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα τη βοήθεια σας.Η τελευταία μου περίοδος ήταν 12 Απριλίου και ο κύκλος μου είναι σχετικά σταθερός και μικρός στις 23-24 μέρες.Είχαμε για πρώτη φορά τον Απρίλιο ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου, σχεδόν σε καθημερινή βάση.Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι παρατήρησα κάποια συμπτώματα, όπως οτι έχω συνέχεια θερμοκρασία 37,3,καθώς ο άντρας μου μια μέρα που τον ακούμπησα με το χέρι μου είπε οτι είμαι ζεστή και απο τότε μετράω συνέχεια τη θερμοκρασία μου κάθε μέρα,έχω ζαλάδες,ναυτίες χωρίς εμετό,με πονάει το στομάχι κάποιες στιγμές,αλλά το πιο έντονο που νιώθω και με έβαλε σε σκέψεις είναι η κούραση που νιώθω.Είναι δυνατόν να υπάρχουν αυτά τα συμπτώματα τόσο νωρίς βρε κορίτσια?Σήμερα περιμένω περίοδο κανονικά αλλά δεν νιώθω τους πόνους που έχω πάντα όταν είναι να μου έρθει περίοδος. Ένιωσα κάτι πόνους πριν 2,3 μέρες και νόμιζα θα μου έρθει περίοδος αλλά τίποτα.Πότε μπορώ να κάνω τέστ λέτε?Το πρόβλημα μου είναι οτι την Τετάρτη θα υπογράψω μια πρόσληψη με μια νέα δουλειά που βρήκα,που την περίμενα τόσο καιρό και πρέπει να ξέρω πριν υπογράψω γιατί έχω δεσμευτεί στην εταιρία φυσικά να μην έχω παιδιά τουλάχιστον για ένα έτος.Φοβάμαι μήπως είναι κάτι άλλο σοβαρό στην υγειά μου.δεν ξέρω.Γενικά,έχουν τσιτωθεί τα νεύρα μου.Περιμένω τη βοήθεια σας,

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλησπερα....ολα αυτα που αναφερεις ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης....και ναι υπαρχει περιπτωση να εχουν ξεκινησει τοσο "νωρις". Εφοσον σημερα περιμενες περιοδο...καλο θα ηταν απο αυριο να επαιρνες ενα τεστακι να κανεις η ακομα καλυτερα μια χοριακη....τεστ μπορουσες καλιστα να εκαμνες μεχρι και 4 μερες οριν την καθυστερηση οποτε εισαι μεσα μπορεις ανετα να κανεις και σημερα ακομα....και εφοσον υπαρχει στο προσκηνιο δουλεια καλο θα ηταν να ξερεις τι συμβαινει απο νωρις....εννοω εαν υπαρχει εγκυμοσυνη...τωρα για κατι αλλο σοβαρο μην βαζεις κακα πραγματα κατα νου....γιατι ετσι οπως τα γραφεις μαλλον θα σε επισκεφτει ο πελαργος που σου το ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,σκέφτηκα να κάνω τέστ αλλά δεν ήξερα οτι μπορεί πριν την καθυστέρηση να δείξει κάτι.Γενικά να σου πώ την αλήθεια το είχα βγάλει απο το μυαλό μου την πιθανότητα να είμαι έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, γιατί απο τον περίγυρο μου έχω ακούσει κάποιες κοπέλες να προσπαθούν καιρό και εγώ με την πρώτη να γίνει το απέκλισα...δεν ξέρω φοβάμαι κιόλας το αποτέλεσμα..ο άντρας μου θέλει πολύ ένα παιδί,και εγώ βέβαια ήθελα για να έχουμε ελεύθερες επαφές απλά τώρα δεν ξέρω,με πιάνει πανικός στην ιδέα..θα κάνω τέστ σήμερα και βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,σκέφτηκα να κάνω τέστ αλλά δεν ήξερα οτι μπορεί πριν την καθυστέρηση να δείξει κάτι.Γενικά να σου πώ την αλήθεια το είχα βγάλει απο το μυαλό μου την πιθανότητα να είμαι έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, γιατί απο τον περίγυρο μου έχω ακούσει κάποιες κοπέλες να προσπαθούν καιρό και εγώ με την πρώτη να γίνει το απέκλισα...δεν ξέρω φοβάμαι κιόλας το αποτέλεσμα..ο άντρας μου θέλει πολύ ένα παιδί,και εγώ βέβαια ήθελα για να έχουμε ελεύθερες επαφές απλά τώρα δεν ξέρω,με πιάνει πανικός στην ιδέα..θα κάνω τέστ σήμερα και βλέπουμε..

 

Ναι εγω πηρα το clear blue το ψηφιακο...δειχνει εαν εισαι εγκυος η οχι και σου λεει και ποσων εβδομαδων....μην το αποκλειης να εισαι εγκυος με την πρωτη φορα...ολα αυτο δειχνουν...και εφοσον ειχατε επαφες συνεχεια μαλλον εγινε το θαυμα!!!!ειναι ωραια ασθηση να περιμενεις να δεις!!!! Σου ευχομαι με το καλο!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

:( Πήρα το τέστ χθες αλλά δε το έκανα τελικά,γιατί είδα πολλά ροζ υγρά μετά την σεξουαλική επαφή που είχαμε και σήμερα 'εχω πονάκια και καφέ σταγόνες.Μάλλον έρχεται περίοδος.Δεν περίμενα να στεναχωρεθώ τόσο.Το έπαιζα και άνετη.Λές να μου φορέσουν λευκό πουκαμισάκι και να με πάμε μέσα?Γιατί τόσα συμπτώματα απο το μυαλό μου θα τα έβγαλα μάλλον:-(:oops:
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...