Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θηλασμός και δοντια


Recommended Posts

Το μωράκι μου είναι είναι εξήμιση μηνών, ξαφνικά από χθες το βράδυ άρχισε να με δαγκώνει συστηματικά την ώρα του Θηλασμού,έχει δύο δοντάκια από κάτω. Τρέμω την ώρα του θηλασμού γιατί κοντεύει να μου κόψει την θηλή. Κορίτσια εσείς πως το αντιμετωπίζετε αυτό το πρόβλημα,αν βγάλει και αλλά τι γίνεται;

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι πρέπει να του δείξεις με τρόπο ότι δεν πρέπει να το κάνει, χωρίς ιδιαίτερες αντιδράσεις. Κάθε φορά που δαγκώνει αμέσως να βγάζεις το στήθος και να του λές ότι η μανούλα πονάει. Το περάσαμε, αλλά τελικά το κατάλαβε και το σταμάτησε. Ακόμα και τώρα που έχει 8 δόντια δεν το κάνει. Αν δείξεις ότι πονάς πολύ μπορεί να το κάνει για να προκαλέσει την αντίδρασή σου.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να του δείξεις με τρόπο ότι δεν πρέπει να το κάνει, χωρίς ιδιαίτερες αντιδράσεις. Κάθε φορά που δαγκώνει αμέσως να βγάζεις το στήθος και να του λές ότι η μανούλα πονάει. Το περάσαμε, αλλά τελικά το κατάλαβε και το σταμάτησε. Ακόμα και τώρα που έχει 8 δόντια δεν το κάνει. Αν δείξεις ότι πονάς πολύ μπορεί να το κάνει για να προκαλέσει την αντίδρασή σου.
ευχαριστω για την απαντηση,αλλα συνεχιστηκε και σημερα,οποτε το πρωι δεν ηπιε γαλα και αναγκαστηκα να το βγαλω με το θηλαστρο,σημειωνω ουτε που το βαζει στο στομα του το μπιμπερο,ασε εχω πελαγωσει...
yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...