Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αδιαθεσία / καούρες στο πρώτο τρίμηνο ;


Είχατε αδιαθεσία / καούρες στο πρώτο τρίμηνο ;  

208

  1. 1. Είχατε αδιαθεσία / καούρες στο πρώτο τρίμηνο ;

    • Δεν είχα καθόλου συμπτώματα στο πρώτο τρίμηνο
      42
    • Είχα καούρες / δυσπεψία
      183
    • Είχα ναυτία / εμετούς
      182
    • Είχα κάποιο άλλο σύμπτωμα
      36
    • Όχι τα είχα πιο μετά στην εγκυμοσύνη μου - οχι ομως στο πρώτο τρίμηνο
      8


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στο πρώτο τρίμηνο ειχα μόνο εμετους για 1 μήνα περίπου.αλλά μιλάμε για πολύ πράγμα πάνω απο 20 φορές την ημέρα...απο τότε κ μέχρι σήμερα που είμαι πλεον στον μήνα μου, δεν έχω τίποτα, ούτε καούρες,ούτε φουσκώματα, ούτε δυσφορία, ούτε πόνους στη μέση, ούτε πρηξιμο-σαν να μην είμαι έγκυος δηλαδή...φτου φτου μη με ματιάσω....

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δοξάζω τον Θεό που είχα μία πολύ καλή εγκυμοσύνη! Ούτε ζαλάδες, ούτε εμετούς, ούτε αναγούλες και δυσπεψία. Το μόνο σύμπτωμα που είχα, προς το τέλος όμως της εγκυμοσύνης, ήταν ότι συχνά έτρεχε αίμα από τη μύτη.

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καούρες - δυσπεψία όλη μέρα και νύχτα και εμετούς την νύχτα όοοοολο το πρωτο τρίμηνο μετά δια μαγείας εξαφανίστηκαν όλα!!! ελπιζω μόνο να μην επιστρέψουν τώρα στο γ' τρίμηνο.....!

preg.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καούρες και δυσπεψία που ξεκίνησαν από το πρώτο τρίμηνο στον πρώτο γιο μου και συνέχισαν μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα την νύχτα να με δυσκολεύουν πολύ να κοιμηθώ. Τώρα στο δεύτερο γιο μου, είμαι στον 5ο μήνα, οι καούρες έκαναν την εμφάνιση τους και πάλι...

[URL="http://lilypie.com/"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/YQbzp3.png[/IMG][/URL]

[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/uJK3p3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κι εγώ δοξάζω τον Θεό που είχα μία πολύ καλή εγκυμοσύνη! Ούτε ζαλάδες, ούτε εμετούς, ούτε αναγούλες και δυσπεψία. Το μόνο σύμπτωμα που είχα, προς το τέλος όμως της εγκυμοσύνης, ήταν ότι συχνά έτρεχε αίμα από τη μύτη.

Το ίδιο και εγώ ετρεχε αίμα η μύτη μου αλλά σχεδόν απο την αρχή.Κατα τα άλλα μόνο στο πρώτο τρίμηνο είχα λίγες ζαλάδες και αναγούλες, μετά τίποτα ούτε καούρες ούτε δυσφορία ούτε πόνους στη μέση....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το μόνο σύμπτωμα που είχα τις πρωτες μέρες, και απο εκεί καταλαβα οτι είμαι έγκυος, ηταν οι σκοτοδείνες που με έπιαναν οταν σηκωνόμουν απο την καρέκλα!!! Δόξα το θεό τίποτα άλλο απολύτος... προς το παρόν δηλαδη.....:D:D:D

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλσπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, είμαι 9 εβομάδων έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι, και από την 5η εβδομάδα υποφέρω από ναυτίες, ζαλάδες και αναγούλες. Τις τελευταίες μέρες δεν είμαι όλη μέρα χάλια, αλλά με πιάνει κάποιες στιγμές της ημέρας, ελπίζω αυτό να σημαίνει ότι κάνουν τον κύκλο τους τα συμπτώματα και θα τελειώσουν. Στην αρχή ήμουν ΟΛΗ ΜΕΡΑ χάλια.... Τώρα θα κάνω 1 φορά τη μέρα εμετό και θα με πιάσει κ καμια ζαλάδα.... ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ....

MYsCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Το πρωτο τριμηνο υπεφερα καθημερινα απο εμετους και ναυτιες!Μου μυριζαν τα παντα και δεν ηθελα να φαω τιποτα!Πλεον εχουν μειωθει η εμετοι κατα πολυ!Μια φορα την ημερα,και αυτο οχι καθημερινα!Απλα εχω ακομη τον φοβο οτι εαν παω καπου μπορει να κανω εμετο ή να χασω τις αισθησεις μου,οπως το συνηθιζα!Τι να κανουμε!!!Τα μωρακια μας να ειναι καλα!Ολα τα αλλα θα περασουν!;)

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως δεν έχω, κανένα σύμπτωμα, σε βαθμό που μου βγαίνει η ψυχή μέχρι να δω κάθε φορά ότι όλα καλά στους υπερήχους. Μόνο μια ελαφριά συχνοουρία. Και η νύστα χτυπάει πάντα στις 10:00-10:30 ακριβώς, ανεξαρτήτως τι ώρα έχω ξυπνήσει το πρωί.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

απο τον πρωτο μηνα εως κ την παραμονη της γεννας ειχα εμετους. Ειδικα το πρωτο τριμηνο απο τη ζαλη κ την ανακατοσουρα ουτε να σηκωθω δε μπορουσα!Μετα βελτιωθηκαν τα συμπτωματα αλλα δεν εφυγαν! Την πρωτη φορα που εφαγα μολις γεννησα κ δεν ανακατευτηκα ηταν τοσο μεγαλη η χαρα μου που ο αντρας μου γελαγε!!Αλλα...χαλαλι!!!

3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geia sas kai apo mena!!egw eimai akoma se agnoia mexri thn tetarth pou 8a paw ston giatro mou an ontws eimai egkuos..8a h8ela na mou peite ta sumptwmata pou niw8ate ws prwta shmadia kai poso grogora emfanisthkan!!

an eimai ontws 8a eimai 4evdomadwn kai me pe8ainoun oi kaoures, h adunamia,kourash polu eukola,blepw "asterakia",mpourmpoulh8res sto stomaxi kai koilia kai polu entones anakatwsoures!!please voh8hste me!! :confused::(

Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo mena!!egw eimai akoma se agnoia mexri thn tetarth pou 8a paw ston giatro mou an ontws eimai egkuos..8a h8ela na mou peite ta sumptwmata pou niw8ate ws prwta shmadia kai poso grogora emfanisthkan!!

an eimai ontws 8a eimai 4evdomadwn kai me pe8ainoun oi kaoures, h adunamia,kourash polu eukola,blepw "asterakia",mpourmpoulh8res sto stomaxi kai koilia kai polu entones anakatwsoures!!please voh8hste me!! :confused::(

 

Σου εύχομαι να είσαι έγγυος!!! Εγώ προσωπικά με το που είχα καθυστέρηση 2-3 ημερών είχα φοβερή εξάντληση και κούραση!!! Εκτός αν μου έβγαινε η κούραση από το γάμο μας που μόλις είχε προηγηθεί... Θα σε γελάσω... Πάντως υπάρχει περίπτωση να έχεις συμπτώματα από νωρίς, όπως δέκατα, κούραση, πόνους στην κοιλιά κ τη μέση, μπορεί να μην έχεις κ τίποτα... Διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα όλα αυτά, αυτό έχω διαπιστώσει....Δεν βοήθησα αρκετά, αλλά σε αυτή τη φάση μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σε διαβεβαιώσει...:P

MYsCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να είσαι έγγυος!!! Εγώ προσωπικά με το που είχα καθυστέρηση 2-3 ημερών είχα φοβερή εξάντληση και κούραση!!! Εκτός αν μου έβγαινε η κούραση από το γάμο μας που μόλις είχε προηγηθεί... Θα σε γελάσω... Πάντως υπάρχει περίπτωση να έχεις συμπτώματα από νωρίς, όπως δέκατα, κούραση, πόνους στην κοιλιά κ τη μέση, μπορεί να μην έχεις κ τίποτα... Διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα όλα αυτά, αυτό έχω διαπιστώσει....Δεν βοήθησα αρκετά, αλλά σε αυτή τη φάση μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σε διαβεβαιώσει...:P

 

na sai kala!!kai egw ayto katalaba sthn telikh!!;)

eyxomai ola na pane kala!;);)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια.. κανω ελευθερα με τον αντρα μου δεν εχω ακομα καθυστερηση στις 28 περιμενω αλλα ανακατευομαι συχνα ψιλοζαλιζομαι και εχω πονους περιοδου.ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.. κανω ελευθερα με τον αντρα μου δεν εχω ακομα καθυστερηση στις 28 περιμενω αλλα ανακατευομαι συχνα ψιλοζαλιζομαι και εχω πονους περιοδου.ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης?

 

 

skepsou thn idea enos agxous h kopwshs pou eixa egw!!!makri na eisai egguos!!! :lol: alla perimene mexri tis 2-3 prwtes meres ka8usterushs kai kane ena test arxika kai euxomai nadeiksei thetiko!!

kalh epityxia!!;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! εγω οταν εμεινα εγκυος το μονο συμπτωμα π ειχα ηταν πονους στο στηθος κ λογο καθυστερησης-μιας κ ειχαμε ελευθερη συνευρεση με το συντροφο μου-καταλαβα αμεσως πως ημουν εγκυος.το πρωτο τριμηνο το μονο συμπτωμα ηταν οτι μου μυριζε απαισια το κρεας.απτο δευτερο τριμηνο παρουσιασα ρινορραγια και καουρεςκ καποια πονακια στην κοιλια.κατα τα αλλα ευχομαι ολες οι γυναικες να εχουν μια τοσο ευκολη εγκυμοσυνη οσο η δικη μου.ουτε ναυτιες,εμετο μονο μια φορα ειχα κανει κ αυτο απο ιωση,ουτε ζαλαδες.

και με το καλο να μαθετε τα ευχαριστα νεα οσες προσπαθειτε :)

fTbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.. κανω ελευθερα με τον αντρα μου δεν εχω ακομα καθυστερηση στις 28 περιμενω αλλα ανακατευομαι συχνα ψιλοζαλιζομαι και εχω πονους περιοδου.ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης?

 

Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα... Περιμένεις περίοδο στις 28/12 ή κατάλαβα λάθος;;;Αν είναι έτσι τότε πότε έγινε η σύλληψη κ πότε πρόλαβες να αποκτήσεις κ συμπτώματα;; Μήπως τώρα είναι η ωορρηξία σου κ γι' αυτό πονάς;; Sorry αν κατάλαβα λάθος...:?

MYsCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...