Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματικη στο ΡΕΑ


Recommended Posts

γεια σας!!

μετα απο 2 βιοχημικες που ειχα σε μεγαλο κεντρο εξωσωματικης κ λογω της αχαρακτηριστης συμπεριφορας τους,αποφασισα να αλλαξω ροτα κ απευθύνθηκα σε γυναικολογο,ο οποιος τελικα κανει εξωσωματικες στο ρεα.επειδη δε βρισκω κατι σχετικο,μπορει οποια κοπελα εχει εμπειρια απο το συγκεκριμενο κεντρο να μου πει την εμπειρια της?ευχαριστω πολυ!

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 7 months later...

Κορίτσια έχει κάνει καμία εξωσωματική στο Ρεα με μικρογονιμοποίηση

μας πρότεινε ο Γυναικολόγος μου το Ρεα έχουμε και οι δυο στίγμα Μεσογειακής Αναιμίας και πάμε με εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα εκανα στο ΡΕΑ μικρογονιμοποιηση κ IMSI κ ειχα κ τριτη αποβολη.χθες εκανα την τεταρτη εμβρυομεταφορα μου κ ελπιζω(εμεις εχουμε μεγαλο προβλημα στο σπερμα κ περιμενουμε το τζακ ποτ!)

το ρεα δεν εχει τπτ να ζηλεψει απο τα μεγαλα κεντρα.ο εμβρυολογος ειναι πολυ καλος,οι μαιες καταπληκτικες κ η καθεμια παει με το γιατρο της.

αν εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρο σου,τα υπολοιπα ειναι μια χαρα.

καλη επιτυχια

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι αναλόγως την περίπτωση. Το ιασώ π.χ. ήταν ακριβό για τη δική μου περιπτωση. Σου χρέωναν την ωοληψία ακομα και με ένα γονιμοποιημενο έμβρυο κακής ποιότητας που σιγουρα δεν είχε καθόλου προοπτικές επιτυχίας. Κατα τα άλλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναλόγως την περίπτωση. Το ιασώ π.χ. ήταν ακριβό για τη δική μου περιπτωση. Σου χρέωναν την ωοληψία ακομα και με ένα γονιμοποιημενο έμβρυο κακής ποιότητας που σιγουρα δεν είχε καθόλου προοπτικές επιτυχίας. Κατα τα άλλα καλά.

 

 

και η ωοληψια ποσο στοιχιζε;;:rolleyes:και σου το μετεφεραν η οχι;;

Link to comment
Share on other sites

H ωοληψία στοίχιζε γυρω στα 1100 ευρω και η ΕΤ κατι λίγα. Επομενως δεν συμφερει γιατί πληρωνεις σχεδον όλο το ποσό ακομα και για ένα πολύ κακής ποιοτητας έμβρυο. Στα μεγαλα κεντρα δεν υπαρχουν τέτοιες χρεώσεις.

 

Εννοειται ότι μου το μετεφεραν γιατι ειχα πληρωσει τα πολλά λεφτα. Και εννοειται ότι δεν έγινε τιποτα! Από αυτό το περιστατικό άλλαξα και πήγα σε μεγαλο κεντρο όπου τα πραγματα είναι πολυ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

1100 ε ;;;;:shock::shock::shock:πολλα λεφτα!!!δεν πανε καλα!!!

 

καλα εκανες και αλλαξες!!πρεπει καποια στιγμη να καταλαβουν οτι λεφτα δεν υπαρχουν!!!;);)

 

ευχομαι καλη επιτυχια!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

1100 ε ;;;;:shock::shock::shock:πολλα λεφτα!!!δεν πανε καλα!!!

 

καλα εκανες και αλλαξες!!πρεπει καποια στιγμη να καταλαβουν οτι λεφτα δεν υπαρχουν!!!;);)

 

ευχομαι καλη επιτυχια!!!!:P

 

Σώθηκες τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! nikol_te εύχομαι πολύ σύντομα να γίνεις μανούλα και όλα να σου πάνε κατ'ευχήν!!! οι μαίες τι ακριβώς κάνουν στη εξωσωματική;; και μήπως ξέρουμε το όνομα του εμβρυολόγου στο Ρέα;;μόνο ένας είναι ή υπάρχουν πολύ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

καλησπερα.

σορυ αλλα τωρα ειδα το μνμ.

λοιπον,ο εμβρυολογος λεγεται τριανταφυλλος τριανταφυλλου.

οι μαιες(δεν ξερω κιολας αν λεγονται ετσι),σε ετοιμαζουν,σε καθαριζουν κτλ

εμεις δεν πετυχαμε.απεβαλα.το πρωι ακουσαμε καρδουλα κ το βραδυ απεβαλα.μεγαλος ο πονος...

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλημερα. Δεν εχω κανει εξωσωματικη αλλα ο γυναικολογος μου κανει εξωσωματικες στο ΡΕΑ. Θα σας πω λοιπον τη δικη του αποψη αν μου επιτρεπεται. Μου εχει πει λοιπον οτι ο εμβρυολογος ειναι πολυ καλος επιστημωνας και εχει επιτυχιες 9 στις 10. Επισης το μηχανημα το οποιο χρησιμοποιουν (μη με ρωτησετε περισσοτερα δε με ενδιεφερε τοτε και δεν εδωσα σημασια) ειναι τελευταιας τεχνολογιας και μονο 2 τετοια υπαρχουν στην Ελλαδα. Αυτα μου ειπε κοριτσια και τωρα που το σκεφτομαι κι εγω για εξωσωματικη αν κανω τελικα, στο ΡΕΑ θα παω. Καλη μου Νικολ λυπαμαι πραγματικα πολυ για αυτο που σου συνεβη. Συνελλαβες ομως παιδι και αυτο εγω το βλεπω καλο. Μια φορα εγκυος για παντα εγκυος. Προχωρησες σε εγκυμοσυνη ακομα κι αν δεν ελειξε αισιοδοξα. Υπομονη καλη μου. Παρε δυναμεις και ετοιμασου για το επομενο βημα σου οποιο κι αν ειναι αυτο. Σας φιλω :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. Δεν εχω κανει εξωσωματικη αλλα ο γυναικολογος μου κανει εξωσωματικες στο ΡΕΑ. Θα σας πω λοιπον τη δικη του αποψη αν μου επιτρεπεται. Μου εχει πει λοιπον οτι ο εμβρυολογος ειναι πολυ καλος επιστημωνας και εχει επιτυχιες 9 στις 10. Επισης το μηχανημα το οποιο χρησιμοποιουν (μη με ρωτησετε περισσοτερα δε με ενδιεφερε τοτε και δεν εδωσα σημασια) ειναι τελευταιας τεχνολογιας και μονο 2 τετοια υπαρχουν στην Ελλαδα. Αυτα μου ειπε κοριτσια και τωρα που το σκεφτομαι κι εγω για εξωσωματικη αν κανω τελικα, στο ΡΕΑ θα παω. Καλη μου Νικολ λυπαμαι πραγματικα πολυ για αυτο που σου συνεβη. Συνελλαβες ομως παιδι και αυτο εγω το βλεπω καλο. Μια φορα εγκυος για παντα εγκυος. Προχωρησες σε εγκυμοσυνη ακομα κι αν δεν ελειξε αισιοδοξα. Υπομονη καλη μου. Παρε δυναμεις και ετοιμασου για το επομενο βημα σου οποιο κι αν ειναι αυτο. Σας φιλω :)

 

Akούγεται πολύ ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Akούγεται πολύ ενδιαφέρον.

Σαντυ αυτα μου ειπε αυτα σας μεταφερω. Μου ειπε αν τα θυμαμαι και αν τα καταλαβα καλα οτι τα γονιμοποιημενω ωαρια μεχρι την μεταφορα στη μητρα τα βαζουν σε ενα κουτι και τα παρακολουθουν απο μια μικροκαμερα. Τα υπολοιπα κεντρα αν καταλαβα καλα και με καθε επιφυλαξη, που δεν εχουν αυτο το μηχανημα μου ειπε πως τα παρακολουθουν ανοιγοντας το καπακι και αυτο εχει ως αποτελεσμα να διαταρασσεται η θερμοκρασια τους και απο τοι καταλαβα αυτο δεν ειναι καλο. Αυτα. Εχω ραντεβου μαζι του την Τριτη και αν θελετε να τον ρωτησω κι αλλα και να σας πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΠΑΝΗΛΘΑ ΠΑΛΙ

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΖΕΦΕΡΑΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ Ή ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΚΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ. KAI OTI TΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΡΕΑ. ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Εγω εκανα εξωσωματικη στο ρεα αυτες τις μερες. Σημερα ειμαι στην 6η μερα μετα την εμβρυομεταφορα. Απο τη διαδικασια γενικα εμεινα πολυ περισοτερο ικανοποιημενη απο το προηγουμενο κεντρο εξωσωματικης που ειχα παει... Οσο αφορα την τιμη ειναι πολυ πιο συμφερον! Τωρα βεβαια περιμενω και τα αποτελεσματα.!

Link to comment
Share on other sites

MARAKI ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!! ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ

ΣΕ ΕΥΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Αννα! Ο γιατρος μου λεγεται Μαθιοπουλος και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη απο ολη την αντιμετωπιση. Μπορουσα να τον βρω οποιαδηποτε στιγμη κατι που για μενα ηταν πολυ σημαντικο και να τον ρωταω ακομη και τις πιο χαζες μου αποριες.. Ας πουμε σημερα το βραδυ ειδα μια ροζ σταγονα αιμα και τον πηρα αμεσως τηλεφωνο. Αυριο βεβαια το πρωι παω για την εξεταση της β χωριακης και η αγωνια μου εχει πιασει κοκκινο!! Εσυ σε τι φαση εισαι;;

Link to comment
Share on other sites

KAΗΜΕΡΑ ΜΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ' ΕΥΧΗΝ. ΕΓΩ ΛΟΓΩ ΗΛΗΚΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ. ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...