Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ


Recommended Posts

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟΝ FORUM

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ.

ΠΡΙΝ 19 ΜΗΝΕΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΡΑΦΑΗΛ.

9 ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΗΝΕΣ, ΑΛΛΑ Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΕΦΙΑΛΤΗΣ. ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΙΕΣ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ, ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΜΩΡΟ, ΑΡΩΝ ΑΡΩΝ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ... ΠΟΝΟΙ..........!!!!! ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΔΟΣΗ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΟΨΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! ΑΠΟ ΟΥΡΙΑΧΤΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΔΟΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΤΡΕΧΑΜΕ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΤΟΙ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΜΩΡΟ, ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΠΑΛΜΩΝ...... ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗ!!!

ΓΕΝΝΑ 3 ΣΕ 1!!! ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!

ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ 8Α ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ... ΕΓΩ ΑΝΥΜΠΟΡΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΥΡΙΑΖΑ, ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΛΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΥ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ!

ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙ ΟΛΟ ΣΗΜΑΔΙΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....!! ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!! ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΡΑΦΑΗΛ... ΛΟΓΩ ΑΓΙΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ????????? ΠΩΣ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ??? ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? ΠΩΣ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ? ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΟΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ, ΣΠΙΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΟΚ......ΠΕΡΑΣΑ ΕΠΙΛΟΧΕΙΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΘΕΛΟΥΜΕ 2 ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ!

ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ... ΜΕΤΑ ΛΕΩ ΑΣΕ ... ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΧΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.....

 

ΠΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ !!!!

 

SAS EUXARISTW POLU!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο δικός μου είναι πολύ καλός. εγώ λέω δόξα το θεό για τον γιατρό που έχω. έχει ιατρείο στο χαλάνδρι και είναι στο λήτω. σε ενδιαφέρει να σου στείλω τα στοιχεία του?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις πάλι καισαρική. Μπες και δες το θέμα vbac να είσαι ενήμερη για τις επιλογές σου.

 

Κατά δεύτερον ακόμη κι αν αποφασίσεις ότι θέλεις πάλι να κάνεις οπωσδήποτε καισαρική από επιλογή, υπάρχουν αρκετοί γιατροί που είναι δυνατόν να σε στηρίξουν επαρκώς και να σε σεβαστούν. Πάντως αν νιώθεις ότι δεν είσαι ακόμη έτοιμη για δεύτερο παιδί πάρε το χρόνο σου.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

fusika 8elw na mou ta steileis

 

 

Ο δικός μου είναι πολύ καλός. εγώ λέω δόξα το θεό για τον γιατρό που έχω. έχει ιατρείο στο χαλάνδρι και είναι στο λήτω. σε ενδιαφέρει να σου στείλω τα στοιχεία του?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8eloume polu allo ena paidaki!!!

tremwwwwww omws kai mono sthn idea oti mpainw na gennhsw!

h tomh mou einai se xalia katastash, etsi kai alliws 8a xreiastw mia plastikh, ksexwrizei apo eswrouxa, magio!!

koritsia perasa polu duskolaaaaaaaaaaaaaa!!!

 

 

Καταρχάς δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις πάλι καισαρική. Μπες και δες το θέμα vbac να είσαι ενήμερη για τις επιλογές σου.

 

Κατά δεύτερον ακόμη κι αν αποφασίσεις ότι θέλεις πάλι να κάνεις οπωσδήποτε καισαρική από επιλογή, υπάρχουν αρκετοί γιατροί που είναι δυνατόν να σε στηρίξουν επαρκώς και να σε σεβαστούν. Πάντως αν νιώθεις ότι δεν είσαι ακόμη έτοιμη για δεύτερο παιδί πάρε το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κι απο μένα!

Να χαίρεσαι και να δεις το βλαστάρι σου όπως ποθείς και σου εύχομαι να ήταν η τελευταία ταλαιπωρία που περάσατε.

Χαρά στην όρεξή σου για δεύτερο παιδάκι τόσο σύντομα και ειδικά μετά την τραυματική αυτή εμπειρία!Μπράβο σου!

Εγώ έχω 2 παιδάκια και τα γέννησα (καισαρική λόγω θεμάτων) με τον ίδιο γιατρό, τον οποίο δεν αλλάζω με τίποτα.Είναι πρώτα Άνθρωπος και μετά γιατρός.Είναι πάντα ήρεμος και σου εξηγεί τα πάντα όσες φορές κι αν χρειαστεί.Είναι στο Ιασώ, αλλά αν θες φ.τ. δεν νομίζω να σου τον κάνει αφού έχεις γεννήσει με κ.τ. είναι κάθετος σε αυτό.Αν ενδιαφέρεσαι να σου στείλω pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
8eloume polu allo ena paidaki!!!

tremwwwwww omws kai mono sthn idea oti mpainw na gennhsw!

h tomh mou einai se xalia katastash, etsi kai alliws 8a xreiastw mia plastikh, ksexwrizei apo eswrouxa, magio!!

koritsia perasa polu duskolaaaaaaaaaaaaaa!!!

 

Κατερίνα, το πιθανότερο είναι ότι μπορείς να προσπαθήσεις φυσιολογική γέννα! Μπες στο αντίστοιχο τόπικ εδώ και θα πάρεις πολλές πληροφορίες. Η πλαστική δεν είναι το μόνο κριτήριο. Βασικό είναι εσύ να μην ξαναπεράσεις τα ίδια και το μωρό να έχει μια ήρεμη γέννα κι εσύ μια μη τραυματική εμπειρία. Υπάρχουν γιατροί που θα σε σεβαστούν και θα σε στηρίξουν στην προσπάθειά σου, αρκεί εσύ να το θελήσεις.

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατερίνα s μου μην ακούς ότι σου λένε.υπάρχουν πράγματα που απλά εμείς τα ακούμε αλλά δεν τα γνωρίζουμε και σχολιάζουμε λες και είμαστε γιατροί. το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι η προηγούμενη τομή μπορεί να αφαιρεθεί και να ξέρεις ότι πρέπει να υπάρχουν προυποθέσεις για τοκετό μετά από καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα! Θα ηθελα οποια κοπελα γνωριζει οτιδηποτε για τους γυναικολογους: ΜΑΡΓΕΛΗ ΖΩΗ, ΧΕΙΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΑΙ ΜΗΤΣΑΚΟ ΚΥΡΙΑΚΟ να επικοινωνησει με προσωπικο μηνυμα μαζι μου ή να γραψει εδω την αποψη της. Ψαχνω εναν καλο γυναικολογο αν γινεται να ειναι συμβεβλημενος με ΕΟΠΠΥ, στην περιοχη Πειραια και με ενδιαφερει να ξερει τι να κανει σε δυσκολες καταστασεις (τι λεω τωρα; ολες αυτο θελουμε). Πιο συγκεκριμενα αναφερομαι σε προληπτικες εξετασεις κτλ.

eHHwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργια στο forum και η αιτία είναι η αναζήτηση γυναικολόγου.

Παντρευτηκά προσφατά και σύντομα λέμε να ξεκινήσουμε για παιδάκι.

Έχω γυναικολόγο αλλά μου έχει δημιουργήσει καποιες ανασφάλειες τις τελευταίες φορές που τον χρειάστηκα.Με έβαζε να κάνω έξετάσεις στο Μητέρα γιατί ήταν μέτοχος και εγώ πήγαινα για κάτι απλό και με αγχωνε χωρίς να μου εξηγεί ποτέ τι φοβάται,να με πληροφορήσει.Είναι μεγάλος και μάλλον κουρασμένος ασε που δεν τον βρισκώ όταν τον χρειαστώ βέβαια έχει πείρα και ξέρει και το ιστορικό μου και της μαμάς μου που έχει κάνει αφαίρεση.

Όλες οι φίλες μου έχουν γεννήσει και όλες κάτι τους έβγαζαν οι γιατροί ότι έιχαν.Δεν θέλω να γεννήσω αν γίνεται με καισαρική και σκέφτομαι πολύ και το θέμα της επισκλυριδιου.Είναι πολύ δύσκολη απόφαση και δυστυχώς δεν ξέρω τι να κάνω.Όποια έχει να μου προτείνει κάποιον που της έχει αποδείξει ότι είναι επιστήμονας θα με βοηθούσε.Κοιτάω και για γέννα στο νερό και δίαβασα για το λητώ.Θα με ενδιέφερε η γνώμη κάποιας που είχε εμπειρία.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργια στο forum και η αιτία είναι η αναζήτηση γυναικολόγου.

Παντρευτηκά προσφατά και σύντομα λέμε να ξεκινήσουμε για παιδάκι.

Έχω γυναικολόγο αλλά μου έχει δημιουργήσει καποιες ανασφάλειες τις τελευταίες φορές που τον χρειάστηκα.Με έβαζε να κάνω έξετάσεις στο Μητέρα γιατί ήταν μέτοχος και εγώ πήγαινα για κάτι απλό και με αγχωνε χωρίς να μου εξηγεί ποτέ τι φοβάται,να με πληροφορήσει.Είναι μεγάλος και μάλλον κουρασμένος ασε που δεν τον βρισκώ όταν τον χρειαστώ βέβαια έχει πείρα και ξέρει και το ιστορικό μου και της μαμάς μου που έχει κάνει αφαίρεση.

Όλες οι φίλες μου έχουν γεννήσει και όλες κάτι τους έβγαζαν οι γιατροί ότι έιχαν.Δεν θέλω να γεννήσω αν γίνεται με καισαρική και σκέφτομαι πολύ και το θέμα της επισκλυριδιου.Είναι πολύ δύσκολη απόφαση και δυστυχώς δεν ξέρω τι να κάνω.Όποια έχει να μου προτείνει κάποιον που της έχει αποδείξει ότι είναι επιστήμονας θα με βοηθούσε.Κοιτάω και για γέννα στο νερό και δίαβασα για το λητώ.Θα με ενδιέφερε η γνώμη κάποιας που είχε εμπειρία.Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα και καλωσόρισες στο φόρουμ. Δεν ξέρω που μένεις και αν σε βολεύει η Ν.Σμύρνη, εκεί έχει το ιατρείο του ο γιατρός μου ο Γιάννης Μουζάλας που είναι και υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και από τους πρώτους που έκαναν τοκετό σε πισίνα στην Ελλάδα. Συνεργάζεται με το Λητώ και το Ιασώ.

Ήξερα και πριν μείνω έγκυος ότι δεν κάνει αναίτιες καισαρικές αλλά και η δική μου εμπειρία μου το εξακρίβωσε. Είχα πολύωρο τοκετό και παρουσιάστηκαν τουλάχιστον τρείς λόγοι που θα οδηγούσαν κάποιον άλλο γιατρό σε καισαρική αλλά τελικά γέννησα φυσιολογικά το γιό μου και χωρίς καθόλου άγχος. Ήξερα ότι αν τελικά καταλήγαμε σε καισαρική θα ήτανε γιατί πραγματικά δεν θα υπήρχε άλλη επιλογή και ότι ήμουν σε καλά χέρια.

Είχαμε μιλήσει για τοκετό στο νερό τόσο με εκείνον όσο και τη μαία του αλλά δεν ήταν κάτι που ήθελα. Πάντως για όσες ενδιαφέρονται έχει στο ιατρείο του πισίνα που γίνεται προετοιμασία, καθώς και γιόγκα για εγκύους, γυμναστική κλπ. (όλα τα παραπάνω παρέχονται δωρεάν). Πάντα απαντάει στα τηλέφωνα ή σε καλεί εκείνος μετά απο λίγο.Όταν γέννησα μου έβαλε το μωρό αμέσως πάνω μου και μου το φέρανε στην ανάνηψη να το θηλάσω. Δεν δίνει φάρμακα χωρίς λόγο και γενικά έχει τον τρόπο να σε χαλαρώνει και να σε ηρεμεί. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Σου εύχομαι γρήγορα να έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Είμαι σε συγχυση και κοιτάω όλα τα ενδεχόμενα πριν μπω σε εκείνη την περίοδο,γιατί είμαι αγχωτική και τότε δεν θέλω να με στρεσαρει τίποτα.Μέτα δεν είχες κάποιο θέμα;

Καλησπέρα και καλωσόρισες στο φόρουμ. Δεν ξέρω που μένεις και αν σε βολεύει η Ν.Σμύρνη, εκεί έχει το ιατρείο του ο γιατρός μου ο Γιάννης Μουζάλας που είναι και υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και από τους πρώτους που έκαναν τοκετό σε πισίνα στην Ελλάδα. Συνεργάζεται με το Λητώ και το Ιασώ.

Ήξερα και πριν μείνω έγκυος ότι δεν κάνει αναίτιες καισαρικές αλλά και η δική μου εμπειρία μου το εξακρίβωσε. Είχα πολύωρο τοκετό και παρουσιάστηκαν τουλάχιστον τρείς λόγοι που θα οδηγούσαν κάποιον άλλο γιατρό σε καισαρική αλλά τελικά γέννησα φυσιολογικά το γιό μου και χωρίς καθόλου άγχος. Ήξερα ότι αν τελικά καταλήγαμε σε καισαρική θα ήτανε γιατί πραγματικά δεν θα υπήρχε άλλη επιλογή και ότι ήμουν σε καλά χέρια.

Είχαμε μιλήσει για τοκετό στο νερό τόσο με εκείνον όσο και τη μαία του αλλά δεν ήταν κάτι που ήθελα. Πάντως για όσες ενδιαφέρονται έχει στο ιατρείο του πισίνα που γίνεται προετοιμασία, καθώς και γιόγκα για εγκύους, γυμναστική κλπ. (όλα τα παραπάνω παρέχονται δωρεάν). Πάντα απαντάει στα τηλέφωνα ή σε καλεί εκείνος μετά απο λίγο.Όταν γέννησα μου έβαλε το μωρό αμέσως πάνω μου και μου το φέρανε στην ανάνηψη να το θηλάσω. Δεν δίνει φάρμακα χωρίς λόγο και γενικά έχει τον τρόπο να σε χαλαρώνει και να σε ηρεμεί. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Σου εύχομαι γρήγορα να έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Είμαι σε συγχυση και κοιτάω όλα τα ενδεχόμενα πριν μπω σε εκείνη την περίοδο,γιατί είμαι αγχωτική και τότε δεν θέλω να με στρεσαρει τίποτα.Μέτα δεν είχες κάποιο θέμα;

Διάβασα στο forum ότι είναι ακριβός όμως.Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Εγ'ω κορίτσια συστήνω ανεπιφύλακτα τον Γκόνγκα Λάζαρο είμαι απόλυτα ικανοποιη΄μένη όπως και τόσες κοπέλες που πήγαν εκμέρους μου.

είναι εξαιρετικός γιατρός,άνθρωπος ,επιστήμονας ,υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και πολύ οικονομικός.

γεννάω μαζί του και θα κοστίσει 1000ε σε ιδιωτικό,οι επισκέψεις στο ιατρείο ελάχιστες και όποτε τον χρειαστώ δείχνει ενδιαφέρον και απαντάει αμέσως δεν τον ψάχνω όπως άλλοι.

η αδελφή μου πρόσφατα είχε κύστη και την αφαίρεσε λαπαροσκοπικά με αμοιβή γιατρού και νοσοκομείου μαζί 1200ε

το αναφέρω γιατί συμμερίζεται τον ασθενή λόγω κρίσης γιατί ακούσαμε και κάτι 2000-2500

αν είναι δυνατόν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μηπως μπορεις να μου πει με ποιες κλινικες συνεργαζεται?και που ειναι το ιατρειο του?

κ ποσο παιρνει καθε μηνα η οποτε πας για παρακολουθηση της κυησης?

Επισης,το β επιπεδου κ ολα αυτα που τα κανει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απο μένα!

είμαι καινουρια στην παρέα και θα ήθελα τη βοήθειά σας!

ο γυναικολόγος μου είναι μεγάλος στην ηλικία και θέλω να με αναλάβει ένας πιο νέος, ειδικά τωρα που προσπαθουμε για παιδάκι.

μου έχουν προτείνει το βαμβακάρη και τον κανακά.

έχει ακούσει καμιά κάτι γι' αυτούς;

κάθε πληροφορία θα ήταν πολύ χρήσιμη.

σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Είμαι σε συγχυση και κοιτάω όλα τα ενδεχόμενα πριν μπω σε εκείνη την περίοδο,γιατί είμαι αγχωτική και τότε δεν θέλω να με στρεσαρει τίποτα.Μέτα δεν είχες κάποιο θέμα;

 

 

Όχι καλέ τί θέμα να έχω; Οι λόγοι που έγραψα δεν ήταν κάτι τρομερό (ενώ είχα συσπάσεις δεν είχα διαστολή για ώρες, όταν μου έσπασαν τα νερά είχαν μέσα μηκώνιο και το μωρό ήταν σε οπίσθια ινιακή προβολή). Τώρα μάλιστα περιμένω το δεύτερο μωρό μου και πάλι στον Μουζάλα πηγαίνω. Δεν ξέρω να σου πω πόσα παίρνει τώρα στον τοκετό γιατί δεν τον έχω ρωτήσει πάντως στις επισκέψεις ενώ το 2012 έπαιρνε 60ευρώ τώρα παίρνει 50. Καλά κάνεις και το ψάχνεις πάντως. Σου εύχομαι να βρεις τον γιατρό που σου ταιριάζει γιατί είναι πολύ σημαντικό.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ΞαναεπανΦερω τη ερωτηση:

μηπως ξερει καποια να μου πει με ποιες κλινικες συνεργαζεται?και που ειναι το ιατρειο του?

κ ποσο παιρνει καθε μηνα η οποτε πατε για παρακολουθηση της κυησης?

Επισης,το β επιπεδου κ ολα αυτα που τα κανει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι καλέ τί θέμα να έχω; Οι λόγοι που έγραψα δεν ήταν κάτι τρομερό (ενώ είχα συσπάσεις δεν είχα διαστολή για ώρες, όταν μου έσπασαν τα νερά είχαν μέσα μηκώνιο και το μωρό ήταν σε οπίσθια ινιακή προβολή). Τώρα μάλιστα περιμένω το δεύτερο μωρό μου και πάλι στον Μουζάλα πηγαίνω. Δεν ξέρω να σου πω πόσα παίρνει τώρα στον τοκετό γιατί δεν τον έχω ρωτήσει πάντως στις επισκέψεις ενώ το 2012 έπαιρνε 60ευρώ τώρα παίρνει 50. Καλά κάνεις και το ψάχνεις πάντως. Σου εύχομαι να βρεις τον γιατρό που σου ταιριάζει γιατί είναι πολύ σημαντικό.

Θα κοιτάξω να κλέισω ένα ραντέβου και όταν θα έχω εντυπώσεις θα σου πω.

σ'ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μολις βγηκε θετικο το τεστ εγκυμοσυνης οποτε αυριο παω για χοριακη και αν και αυτη ειναι θετικη πρεπει να επικοινωνησω με τον γυναικολογο μου. Αν ολα πανε καλα αυτο θα ειναι το δευτερο παιδακι μου.

Το διλλημα μου ειναι το εξης: κραταω τον ιδιο γυναικολογο ο οποιος με ξεγεννησε με καισαρικη μαλλον γιατι ετσι τον βολευε ή προτιμω καποιον αλλον?

Συγκεκριμενα σκεφτομαι να προτιμησω ενα νεο παιδι (33 ετων) που τωρα ανοιξε ιατρειο. Εχει δουλεψει σε δημοσιο νοσοκομειο (πανεπιστημιακο και μη) και ειναι κατοχος διδακτορικου. Τον εχω γνωρισει σε παρεα και μου εμπνεει εμπιστοσυνη, το μονο που με φοβιζει ειναι η απειρια που ενδεχομενως εχει λογω ηλικιας. Απο την αλλη ομως σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι πιο προσεκτικος γιατι θελει να φτιαξει φημη και γενικα δειχνει προσεκτικος και της λεπτομερειας. Εσεις θα εμπιστευοσασταν εναν νεο ιατρο?

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

eripard

και εγώ νέο γιατρό ήθελα και μου άνοιξαν τα μάτια τα κορίτσια στο forum πήγα στον Λάζαρο Γκόνγκα και έμεινα έγκυος με την πρώτη και πάω πολύ καλά

και εγώ πιστεύω ότι οι νέοι γιατροί είναι σαφώς καλύτεροι από τους παλιούς σαφώς η εμπειρία δεν διαβάζεται αλλά γνωρίζουν καλύτερα τις νέες τεχνολογίες οπως υπέρηχο, λαπαροσκόπηση

ο δικός μου γιατρός είναι νέος και ο μπαμπάς του παλιός είναι και οι δύο γυναικολόγοι και γεννάνε μαζί άρα έχω και τα δύο (νέος παλιός )και σε καλή τιμή

efsta85

σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφοριες!

μηπως μπορείς να μου πεις και με ποιο/α μαιευτηρια συνεργάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...