Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνάντηση Parentholics στην Αθήνα την Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου


Recommended Posts

Χαίρομαι που περάσατε υπέροχα.....και ζηλεύω αλλά υπήρχε λόγος παρα πολύ σοβαρός που δεν ήρθαμε τελικά αν και μέχρι την Παρασκευή το πρωί το σκεφτόμουνα.... :?

Το απογευμα της Παρασκευής δεν ένοιωθα καλά μια ατονία , μια ζάλη ένα κατιτις και .......40 πυρετό !!!! :evil:

Ναι εγω η μαμά αρρώστησα με ιωση και 40αρια ολο το ΣΚ , είχα να κάνω τοσο πολυ πυρετό απο τότε που ήμουνα 10 χρονών κοριτσάκι!!! :cry::cry::cry:

Ακόμη χάλια ειμαι με δέκατα και εμετούς και να δουμε , ευτυχως το ΣΚ δεν χρειάστηκε να κανω τιποτα (ηρθε και η μαμά μου με φαγητά) αλλά σήμερα σηκωθηκα και πηγα το παιδί σχολειο για να ξαπλώσω και να ειμαι όσο το δυνατών πιο μακριά του να μην το κολλήσω γιατί εκείνος μόνο κατι τσίμπλες και μυξούλες ειχε ...αμαρτία δεν ειναι :oops:

Ειμαι λοιπόν σε γκαραντίνα, κοιμάμε μονη μου (τα δυο παλικάρια μου κοιμουνται μαζί ) τρώω μονη μου και ποναω μόνη μου (ειχα και περιοδο συν τα άλλα :evil: )!!!!

 

Αντε ήρθε ο χειμώνας με όλα τα κακά του μαζί :cry:

 

 

Αντε θα αρκεστώ με μια φωτογραφία...βγάλατε ε;;;; :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι Dimt δεν σε ξέχασα .... όχι δεν σε ξέχασα...δεν σε ξεχασα είπαμε...

 

κουκλα και η dimt και η κόρη ακομα πιο κουκλί.....

 

 

Είπα κι εγώ αδυνάτησα και δεν με είδαν!!!?????? ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!!! Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΕΞΕ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!???? Πάλι καλά που με θυμήθηκε η pam!!!!!ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ????? ΦΟΒΕΡΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΗ! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ΑΙΣΧΟΣ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ Aggeloudia!!!! :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

(είδες? όχι είδες?)

 

Περάσαμε πολύ ωραία!!! (η μικρή μου τσίτα δεν ήθελε να φύγει! μέχρι που πέσαμε για ύπνο για το "ταμπολινο" (τραμπολίνο που δεν είχε χαχαχαχαχα) λέγαμε

 

Ρε συ πατουσάκι η Νικολέτα ίδια εσύ είναι!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ............ ΕΣΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!! ΑΣΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...........!!! ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ!! ΟΠΟΥ ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ Η ΒΑΣΙΛΩ ΠΡΩΤΗ ΕΙΣΑΙ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ΜΑΡΙΑ, ΜΑΡΑΚΙ, ΜΑΡΙΩ..........ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ!!! Το ήξερα ότι είσαι γλυκιά αλλα δεν περίμενα και ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΟΟΟΟΟΟ ΠΙΑ!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΔΛΔ!!! ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ή ΕΤΡΩΓΕ ΠΟΛΛΑ ΓΛΥΚΑ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ!!!!!!??????????????

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

:oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σε ξεχάσαμε??????? Να σε αναφέρουμε ναι......!!!

Αλλά τα παιδάκια σου δεν ξεχνιουνται....είναι καταπληκτικά και τόσο όμοια!

 

Δεν έγινε τίποτε καλέ!!! Καλά τα παιδιά μου είναι όντως αξέχαστα, τόσο πανικό, τόσο κεϊκ στο πάτωμα :lol::lol: Και ναι, είναι copy paste το ένα με το άλλο!!! Και πάλι λέω πως πέρασα υπέροχα, υπερευχαριστώ τη Νινέττα γι'αυτό που μας δίνει και περιμένω εναγωνίως την επόμενη συνάντηση!!!!!

 

Angela περαστικούλια σου!! Ήθελα πολύ να σε γνωρίσω..

 

Φωτογραφία;; Ποιά φωτογραφία;;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε κορίτσια! πολύ χαίρομαι που όλες περάσατε τόοοοοοοσο καλά!

Που θα μου πάει!! την επόμενη φορά θα τα καταφέρω! δεν θα τα καταφέρω;;;;; :lol::lol::lol::lol:

 

ΥΓ. pam τελικά το 'πες και το έκανες ε;;; τον Σάκη δεν τον πήρες μαζί σου!! (μόνο θα το μελετάγαμε το παιδί τελικά!!... α....αχ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Ευγενια και εγω (αντε και το υπναρουδικο χαμστερ μου :lol: )

στελνουμε τα φιλια μας σε ολους τους μεγαλους και μικρους φιλους μας ,που περασαν μαζι μας το Κυριακατικο απογευμα τους!!!!!!!

Σας ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σας λογια :D

1409659wahhlj0o0r.gif1534056chwky8vt9r.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...Λοιπόοοοοον,

 

για όσες εναγωνίως περιμένουν ένα ακόμη χρονογράφημα, θα σας απογοητεύσω καθώς η έμπνευσή μου κάνει διάλειμμα, προκειμένου να ξεκουραστεί από τη χθεσινή, γεμάτη συγκινήσεις μέρα!

 

Ξεκινώντας, θα ήθελα ξανά να ευχαριστήσω:

 

Τη Νινέττα για την ευγενική παραχώρηση του χώρου της και την ανοχή της απέναντι στις παλαβές μανάδες του "parents" και στα παιδάκια τους.

 

Την Μαρία (Στυλιανάκη) για την πρωτοβουλία να ξανασυνατηθούμε κάποιες, να γνωριστούμε κάποιες άλλες, να περάσουμε καλά όλες.

 

Τη μαμά του Ωρίωνα, που δεν έφερε το γλυκό σταφύλι, και δε μας έβαλε στον πειρασμό να ξαναχαλάσουμε τη δίαιτα για άλλη μια φορά πάλι... (υπολογίστε τις επαναλήψεις και θα δείτε ΠΟΣΟ άκυρη είναι η προσπάθεια απώλειας βάρους)!

 

Την "Aggeloudia" που δε με έβαλε στη διαδικασία να ξεχωρίζω ...το κέικ αυτή τη φορά (λευκό από σοκολάτα)!

 

Την "aria146, 747, C130, ..." (έχω χάσει πια τη μπάλα), που έφερε το αριανόπαιδο για να δώσει το λαμπρό παράδειγμα σε όλα τα άλλα παιδάκια "έχω πάει σε παιδότοπο και όμως διαβάζω"!

 

Την "dimt" που ψεύδεται τόσο όμορφα και χαριτωμένα και λέει ότι το παιδί μου είναι ίδια εγώ (τέτοια ομοιότητα, όση εγώ και τα παιδάκια της γειτόνισσας ένα πράγμα)... Αντιλαμβάνομαι την καλωσύνη της στο να μου χρυσώνει ακόμη το χάπι...

 

Την Ρούλα και τον Φωκίωνα που με ξεκούρασαν ευχάριστα με την παρέα τους και το κράτημα του παιδιού μου!

 

Την "micnat" και την "pam" που δίνουν κουράγιο και βάζουν τα γυαλιά σε όλες τις δεν-έχω-χρόνο-για-άλλο-ένα-παιδί, που με τα τρία τους παιδάκια κάθε μια, εξακολουθούν να έχουν κέφι για όλα, να είναι χαμογελαστές και να δίνουν ένα υπέροχο παράδειγμα για μίμηση... (ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ).

 

Τους συζύγους που ήρθαν και που σχεδόν καμμιά σας δεν θυμήθηκε, που με υπομονή και καλωσύνη κρατούσαν τα ..."τεμάχια", όπως εύστοχα χαρακτήρισε η "Aggeloudia" το νινί της, προκειμένου να κουτσομπολέψουμε κι εμείς λίγο ήσυχες!

 

Για όλες τις άλλες μαμάδες, που δεν θυμάμαι τα ονόματά τους..., την επόμενη θα σας γνωρίσω καλύτερα και θα τα πούμε περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

χάρηκα πολύ που σας γνώρισα όλες!

 

η μια πιο γλυκιά απο την άλλη! (χωρίς πλάκα!)

 

ανυπομονώ ήδη για την επόμενη συνάντηση, για να μιλήσουμε και ακόμα περισσότερο, τελικά ποτέ ο χρόνος μιας συνάντησης δεν ειναι αρκετός για να μιλήσεις με όλους! χρειάζονται επαναληπτικές συμπληρωματικές συναντήσεις χεχε!

 

σας υποσχομαι στην επομενη συναντηση θα ντυθω όπως με φαντάζεστε πριν με γνωρίσετε οχοχοχοχο .

για το αληθές της κατάστασης - ναι φοράω γυαλάκια αλλα τα αντικαθιστώ με φακούς επαφής. :cool::cool::cool:

μια φορά νομίζω πρέπει να ερθω επιτηδες με γυαλιά, να φτιάξω κανα περίεργο κότσο. όχι τιποτε αλλο για να επιβεβαιώσω την εικόνα της κυρα μαριας χεχε

 

ANGELA !!! ήταν αισθητή η απουσία σας,

 

έλεγα οτι θα σας δω επιτέλους να συγχαρώ για τις τόσες επιτυχίες! -----

δε πειράζει όμως..., θα γινουν και άλλες συναντήσεις! !!!!!!!

σου ευχομαι περαστικά ελπιζω να περασε ήδη ο πυρετος..!!

 

όσο για φωτό, νομίζω δεν βγάλαμε καμια!!!!! ? (δεν ειδα εγώ τουλάχιστον!)...το ξεχάσαμε ! :)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

χάρηκα πολύ που σας γνώρισα όλες!

 

η μια πιο γλυκιά απο την άλλη! (χωρίς πλάκα!)

 

ανυπομονώ ήδη για την επόμενη συνάντηση, για να μιλήσουμε και ακόμα περισσότερο, τελικά ποτέ ο χρόνος μιας συνάντησης δεν ειναι αρκετός για να μιλήσεις με όλους! χρειάζονται επαναληπτικές συμπληρωματικές συναντήσεις χεχε!

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ.

:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!: Χάρηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που επιτέλους ειδα τα φατσόνια όλων αυτών των ΥΠΕΡΟΧΟΤΑΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ που μοιραζόμαστε τα ιδια συναισθήματα καθημερινως για τα μικρά μας αγγελούδια...

 

Εχω κρατήσει στη μνημη μου μια μια απο σας για διαφορετικούς λόγους, και περιμένω με χαρά την επόμενη συναντηση....

 

Οσο για την Φράου Χέλγκα...μου βγήκε 30χρονη Βικυ Καγιά με γευση απο Σκλεναρίκοβα και εσάνς απο Ορνέλα Μουτι με διαστάυρωση Ατζελίνα Τζολί...!!!!!!!!!!!!!!!Η αποκάλυψη της βραδιά.

 

Φιλιά πολλά σε ολες σας. :!::!::!::!::!::!::!:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω φυσικα εχω σκασει που δεν ηρθα αλλα επρεπε να παμε σε κατι γενεθλια.

Καλα περασαμε κι εκει αλλα βρε αδερφε δε με χωραγε ο τοπος!

 

Εψαχνα τροπους να παρω το κουκλι μου και να την κανω αλλα ολο με εντοπιζανε κι εκανα πισω!!!

(φταιω εγω που λαμπω απο νιατα κι ομορφια και ειμαι ευκολος στοχος...? Α ρε μανα τι μου εκανες!)

Link to comment
Share on other sites

Frau Helga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

H καλυτερη ατάκα ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

και για ποιον???? για την Μαρια η οποια ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ΜΗΝ χαμογελαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιοκαστουλα μου παλι δε σε ειδα......????????????

Α τωρα θα σκασω σιγουρα....................

 

383737iawrwziagp.gif

 

 

κι ειχα μια ατελειωτη λαχταρα γειτονισσααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα κατάφερα να μπώ! (Η δουλειά που λέγαμε...).

Πέρασα πολύ ωραία αν και δεν ήμουν στα καλύτερά μου την Κυριακή.

Χάρηκα κι εγώ που γνώρισα κι άλλα κορίτσια και έχω να πω πραγματικά ότι όλες είναι γλυκύτατες!

Ευχαριστώ πολύ για τις φιλοφρονήσεις, με ανεβάσατε...

Κι εσείς μπαμπάδες που έρχεστε στις συναντήσεις, συγχαρητήρια! Στην επόμενη συνάντηση θα πω και στον δικό μας να ξανάρθει. :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

383737iawrwziagp.gif

 

Κι εγώ σκάω που δεν ήρθαμε... :cry:

Για πότε η επόμενη συνάντηση;;;

Περιμένουμε και φωτό!!! :D

 

Μιμίκα, ευχαριστώ για το καρτουνάκι! Μια και έχω μαύρα μεσάνυχτα για το πού τα βρίσκετε όλα αυτά, δανείστηκα το δικό σου! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

383737iawrwziagp.gif

 

Κι εγώ σκάω που δεν ήρθαμε... :cry:

Για πότε η επόμενη συνάντηση;;;

Περιμένουμε και φωτό!!! :D

 

Μιμίκα, ευχαριστώ για το καρτουνάκι! Μια και έχω μαύρα μεσάνυχτα για το πού τα βρίσκετε όλα αυτά, δανείστηκα το δικό σου! :D

 

Any time souzy!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! τωρα αξιωθηκα να ανοιξω για λιγο τον υπολογιστη.μετραω αλλεσ 5 εργασιμες για να σταματησω :D μετα καθε μερα μαζι θα ειμαστε. περασα πολυ ωραια και ανετα μαζι σας και Νινεττα ευχαριστω για την παραχωρησει του χωρου. δεν εχω δει τον μικρο αλλη φορα τοσο ενθουσιασμενο με παιδοτοπο. και επειδη με εχει χτυπησει το αλσχαιμερ της εγκυμοσυνης χρειαζεται αμεσα αλλη μια συναντηση. κοριτσια με παρεξηγησατε δεν ειμαι τοοοοοοοοοσο ησυχη. απλως θελω τον χρονο μου και μετα δεν θα μαζευομαι :wink: εννοειται πως θα φερω και τον μπαμπα για ευνοητους λογους.

συμφωνω οτι η καλυτερη ατακα και μεγαλυτερη εκπληξη ηταν η" Frau Helga."

σας καληνυχτω ολες! και ανυπομωνω για την επομενη συναντηση. ελπιζω να την προλαβω

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιά σου βρε ησυχο κοριτσάκι.Εισαι πολύ γλυκόφατσα και γειτόνησα...Να κανονισουμε και για την περιοχή μας για κανα παιδότοπο.Της Νινέτας ειναι super ομολογώ.Με το καλό το κοριτσάκι σου.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...