Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορίτσια ποιόν γιατρό έχετε ;


Recommended Posts

Είναι σχεδόν 7 μηνών.

Μην ανησυχείς αν χρειαστεί να πάρεις αντιπηκτικα. Δύο πολύ καλές μου φίλες έκαναν ενέσεις, η μία προληπτικά και η άλλη λόγω κληρονομικής θρομβοφιλίας, και δεν είχαν κανένα πρόβλημά. Είναι μια μικρή ταλαιπωρία που απ' ό,τι μου έχουν πει τη συνηθίζεις.

Όλα θα πάνε καλά. Ηρέμησε, όσο μπορείς και όλα θα γίνουν με το καλό:lol::lol::lol:

 

ευχαριστω...ευχαριστω πολυ.... μακαρι.... ξερεις ακουω διαφορα που λενε τι μπορει να παθεις αν εχεις αιμορραγια για οποιοδηποτε λόγω ενω περνεις αυτα τα φαρμακα και φοβαμαι πολυ.... αν ξερεις η φιλη σου που τα πηρε προληπτικα, τα πηρε σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι. Αν ξεκινήσεις τις ενέσεις, συνήθως τις συνεχίζεις.

Μην ανησυχείς. Αν χρειαστεί να τις κάνεις, θα πάνε όλα καλά.

Σου εύχομαι τέτοια εποχή του χρόνου να έχεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μπεμπέ!!!

Jvmlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν ξεκινήσεις τις ενέσεις, συνήθως τις συνεχίζεις.

Μην ανησυχείς. Αν χρειαστεί να τις κάνεις, θα πάνε όλα καλά.

Σου εύχομαι τέτοια εποχή του χρόνου να έχεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μπεμπέ!!!

 

ευχαριστω mairoula.... δεν φανταζεσαι ποσο το λαχταρώ.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι από εμένα περίπου 4 εβδομάδων έγκυος!! Η γιατρός που με παρακολουθεί εδώ και 7 χρόνια είναι η κυρία Κουράκου Μαζή Ευγενεία. Με το καλό όταν γεννήσω εκείνη θα είναι μαζί μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κ απο εμενα.διανυω την 17η εβδομαδα κυησης κ με παρακολουθει ο κος παναγιωτης ψαθας.τον ειχα κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα κορίτσια... Εγώ έχω γυναικολόγο τον Κ. Χάρης Καρπουζη . Εξαιρετικός Γιατρός μαζί ξεκινήσαμε το όνειρό μου για παιδί με εξωσωματική. Πάντα δίπλα μου σε όλες τις απορίες που είχα κ ότι ώρα τον χρειάζομαι πάντα τον έβρισκα.... Χάρη σε αυτόν έχω δύο υγιέστατα παιδάκια δυόμιση μηνων... Νοιωθω ευλογημένη που η ζωή τον έφερε στον δρόμο μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι καινούργια στο forum. Mπαίνω και εγω στην διαδικασία της εξωσωματικής έχει καμία εμπειρια στο Ιασώ με γιατρό τον κο Κωσταρά? ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι καινούρια στο forum αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Κοιτούσα τη λίστα που έχετε δημοσιεύσει με τους γυναικολόγους και παρατήρησα οτι ο δικός μου δεν αναφέρεται πουθενά. Μήπως τυχαίνει κάποια κοπέλα να την παρακολουθούσε ο κ. Βερυγάκης Γιώργος στο Ιασω? Είμαι λίγων εβδομάδων έγκυος και θα ήθελα να βρω κάποιο γιατρό που να είναι υπερ του φ.τ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Καλημέρα!!Εχει καιρο να "κουνηθει" το θεμα χιχιχι αλλα μηπως καποια κοπελα μπορει να μοιραστει την εμπειρια της μαζι μου για τον Παναγιωτη Ψαθα, ή την Ευα Μαραγκουδάκη? ευχαριστω πολύυυ

Link to comment
Share on other sites

Γεοα σας κοριτσια,γεια σου τζενακι.

Ο καινουριος μου γιατρος ειναι ο σφακιανουδης.Συνεργαζεται με το γεννεσις.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη,Εκανα εξωσωματικες σε αλλους 3 γιατρους και κανεις απο αυτους δεν ειχε βρει τα προβληματα που ειχα στη μητρα κυριως απο παλια αποξεση!!!

Επομενη και τυχερη!!!!

 

 

||  EDIT ADMIN 2018 ||

Νέος κανόνας - Στο θέμα αυτό επιτρέπεται δημοσίευση μόνο από μέλη που έχουν συμπληρώσει 1 έτος συμμετοχής στις συζητήσεις. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας, ήθελα να κάνω μια ερώτηση για μία γυναικολόγο, την κυρία Ελένη Καραμπίνα στα Ιωάννινα. Πόσο χρεώνει την επίσκεψη; Συγγνώμη, αλλά δεν θα μπορούσα να αντιμετωπίσω καμιά έκπληξη τύπου 70 ευρώ, γι' αυτό ρωτάω (αν και έχω ν' ακούσω τέτοια τιμή από πριν την κρίση, αλλά καλού κακού).

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα, είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, πριν δύο χρόνια είχα κάνει μια αποξεση, στο τώρα προσπαθούμε με τον άντρα μου να συλλάβουμε. Επισκεπτόμενη τον μουστακαρια με έναν υπέρηχο με ενημέρωσε ότι έχω μια σύμφυση στη μήτρα και πρέπει να την αφαιρέσω, επικοινώνησα με τον κονδύλιο στο Έλενα και με ενημέρωσε ότι οι συμφυσεις δεν φαίνονται με υπέρηχο. Λόγω της καραντίνας δεν μπορώ να τον επισκεφτώ. Έχω κλείσει ένα ραντεβού με τον Παράσχο για να πάρω κιαλλη γνώμη γιατί δεν ξέρω που να αναφερθώ αλλού. Έχετε κάποια άποψη για αυτούς τους γιατρούς; Κάποιον που να εμπιστεύεστε σε διαγνωστικές εξετάσεις; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2020 at 10:17 ΜΜ, Niknik είπε:

Καλημέρα, είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, πριν δύο χρόνια είχα κάνει μια αποξεση, στο τώρα προσπαθούμε με τον άντρα μου να συλλάβουμε. Επισκεπτόμενη τον μουστακαρια με έναν υπέρηχο με ενημέρωσε ότι έχω μια σύμφυση στη μήτρα και πρέπει να την αφαιρέσω, επικοινώνησα με τον κονδύλιο στο Έλενα και με ενημέρωσε ότι οι συμφυσεις δεν φαίνονται με υπέρηχο. Λόγω της καραντίνας δεν μπορώ να τον επισκεφτώ. Έχω κλείσει ένα ραντεβού με τον Παράσχο για να πάρω κιαλλη γνώμη γιατί δεν ξέρω που να αναφερθώ αλλού. Έχετε κάποια άποψη για αυτούς τους γιατρούς; Κάποιον που να εμπιστεύεστε σε διαγνωστικές εξετάσεις; Ευχαριστώ

Καλησπερα! Όταν έκανα την πρακτική μου άσκηση σε ένα ιδιωτικό μαιευτήριο, συνεργαζόμασταν με τον Παράσχο ο οποίος είχε καλή φήμη. Δεν ξέρω για τον συγκεκριμένο από δική μου προσωπική εμπειρία διότι εγώ έχω κάποιον άλλον γιατρό. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2020 at 11:17 ΜΜ, Niknik είπε:

Καλημέρα, είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, πριν δύο χρόνια είχα κάνει μια αποξεση, στο τώρα προσπαθούμε με τον άντρα μου να συλλάβουμε. Επισκεπτόμενη τον μουστακαρια με έναν υπέρηχο με ενημέρωσε ότι έχω μια σύμφυση στη μήτρα και πρέπει να την αφαιρέσω, επικοινώνησα με τον κονδύλιο στο Έλενα και με ενημέρωσε ότι οι συμφυσεις δεν φαίνονται με υπέρηχο. Λόγω της καραντίνας δεν μπορώ να τον επισκεφτώ. Έχω κλείσει ένα ραντεβού με τον Παράσχο για να πάρω κιαλλη γνώμη γιατί δεν ξέρω που να αναφερθώ αλλού. Έχετε κάποια άποψη για αυτούς τους γιατρούς; Κάποιον που να εμπιστεύεστε σε διαγνωστικές εξετάσεις; Ευχαριστώ

Ποτε σε κανεναν υπερηχο οι γιατροι που ειχα( γιατι αλλαξα αρκετουσ) δεν αναφερθηκαν σε συμφησεισ..

Χειρουργεια εχω κανει για διαφορουσ λογουσ..εξωμητριο κ ινωμυωματα με λαπαροσκοπηση..

Οταν τελειωσε το χειρουργεθο για τα ινωμυωματα ο γιαττοσ μου μου ειπε πωσ μου αφαιρεσε κ τισ συμφησεισ..κ μετα απο τισ γεννεσ πογ εκανα με καισαρικη ο γιατροσ μου ανεφερε πωσ ειμαι καθαρη απο συμφησεια κ ινωμυωματα..

Τα αναφερω αυτα ωσ αποδειξη πωσ συμφωνω κ  εγω πωσ με εναν απλο υπερηχο δεν φαινονται οι συμφησεισ..

Ελπιζω να μασ απαντησει κ καποια αλλη πογ γνωριζει καλυτερα

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά ο μουστακαριας είχε δίκιο, σήμερα έκανα σαλπιγγογραφια και έδειξε μια σύμφυση αρκετά μεγάλη. Τώρα πρέπει να την λύσω και θα ήθελα κάποια γνώμη σχετικά με τον ποιο γιατρό να εμπιστευτώ. Φοβάμαι μην δημιουργηθεί κάποιο θέμα με την επεμβαση αυτή. Επίσης είναι απαραίτητο να μου βάλει σπιράλ; Ξέρετε καποιον που να εξειδικεύεται στις υστεροσκοπησεις; Τον Μήτση Θεόδωρο τον ξέρετε; Να πάω στον μουστακαρια; Να πάω στον Μαρινάκη; Στον Μακράκη;

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 7:38 ΜΜ, Niknik είπε:

Τελικά ο μουστακαριας είχε δίκιο, σήμερα έκανα σαλπιγγογραφια και έδειξε μια σύμφυση αρκετά μεγάλη. Τώρα πρέπει να την λύσω και θα ήθελα κάποια γνώμη σχετικά με τον ποιο γιατρό να εμπιστευτώ. Φοβάμαι μην δημιουργηθεί κάποιο θέμα με την επεμβαση αυτή. Επίσης είναι απαραίτητο να μου βάλει σπιράλ; Ξέρετε καποιον που να εξειδικεύεται στις υστεροσκοπησεις; Τον Μήτση Θεόδωρο τον ξέρετε; Να πάω στον μουστακαρια; Να πάω στον Μαρινάκη; Στον Μακράκη;

Επισκέφτηκα αυτές τις μέρες τον Τριανταφυλλίδη Δημήτρη ( Ιασώ) και τον Αλέκου Γιώργο (Ιασώ) μου φάνηκαν και οι δύο καλοί. Έχετε κάποια εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/6/2020 at 2:53 ΜΜ, Niknik είπε:

Επισκέφτηκα αυτές τις μέρες τον Τριανταφυλλίδη Δημήτρη ( Ιασώ) και τον Αλέκου Γιώργο (Ιασώ) μου φάνηκαν και οι δύο καλοί. Έχετε κάποια εμπειρία? 

Πως σου φάνηκε ο Αλέκου?? Μου τον σύστησαν 2 γνωστές και σκέφτομαι να πάω

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2020 at 2:00 ΠΜ, Αννυ_Ηγ είπε:

Πως σου φάνηκε ο Αλέκου?? Μου τον σύστησαν 2 γνωστές και σκέφτομαι να πάω

Καλησπέρα! Μου φάνηκε ζεστός καλός αλλά σου βάζει και ένα όριο. Επίσης με εξέτασε μου είπε ότι δεν βλέπει ωοθυλάκιο αυτό τον μήνα (γιατί έχω πολυκιστικες) και γενικά μου πήγε λιγάκι το θέμα στην εξωσωματική... Βέβαια εγώ έμεινα έγκυος παρότι με σύμφυση και πολυκιστικες εκείνο τον μήνα που με εξέτασε! Τώρα είναι να τον επισκεφτώ αύριο για να δει πρώτη φορά ως έγκυο.. εσύ πηγες; Οι γνωστές σου γέννησαν σε αυτόν; Τι εμπειρία είχαν;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 12/7/2020 at 3:15 ΜΜ, Niknik είπε:

Καλησπέρα! Μου φάνηκε ζεστός καλός αλλά σου βάζει και ένα όριο. Επίσης με εξέτασε μου είπε ότι δεν βλέπει ωοθυλάκιο αυτό τον μήνα (γιατί έχω πολυκιστικες) και γενικά μου πήγε λιγάκι το θέμα στην εξωσωματική... Βέβαια εγώ έμεινα έγκυος παρότι με σύμφυση και πολυκιστικες εκείνο τον μήνα που με εξέτασε! Τώρα είναι να τον επισκεφτώ αύριο για να δει πρώτη φορά ως έγκυο.. εσύ πηγες; Οι γνωστές σου γέννησαν σε αυτόν; Τι εμπειρία είχαν;

Πήγα ναι. Δεν έμεινα και ιδιαίτερα ευχαριστημένη βεβαια αυτο είναι καθαρα προσωπικη γνώμη. 

Εσύ κατέληξες??? Εγω αναζητώ γιατρό στο ΡΕΑ. Έχεις κάποιον να ξέρεις??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...