Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξέταση του Νίκα.... (μικροβιολογική εξέταση βιοψία ενδομητρίου )


lenilena

Recommended Posts

Anoulious καλημέρα!!!

Είμαι 41 ετών και έχω στο ενεργητικό μου 5 προσπαθειες εξωσωματικής ,οι 3 με δανεικά λόγω ΠΩΑ. Από όλες αυτές έχω δεί μόνο ένα θετικό-βιοχημική.

Μετά από παρότρυνση φίλης έκανα την εξέταση του Νίκα γιατί κανένας γυναικολόγος-εξωσωματικός δεν την δέχεται.

Προτιμούν το era test για τους δικούς τους λόγους!!!!!!

Μάλλον μαζί κάναμε την εξεταση στον Νίκα.

Εγώ έχω ελαφρά υπερπλασία, αποτέλεσμα χρόνιας φλεγμονής αλλά δεν είδε ενεργή λοίμωξη. Ειδε πολύ λίγα πινοπόδια και έντονη οιστρογονική δράση-έτσι μου είπε, κράτησα σημειώσεις. Θα πρεπει να κάνω απόξεση και ίσως αντιβιώση δεν ήταν σίγουρος. Θα μιλήσει με τον γυναικόλογο που με παρακολουθεί και με την ενδοκρινολόγο να δούμε τί γίνεται με τα ορμονικά γιατί μάλλον υπάρχει θέμα. Οπως λες και εμενα δεν μου βρισκανε την αντίσταση στην ινσουλίνη. Πήγα στη Λαμπρινουδάκη μου εδωσε glucophage και μου άυξησε και το Τ4, θέλει να έιναι κάτω από το 1 γιατί τα φάρμακα (cyclacur+utrogestan) ανεβάζουν την tsh. Επίσης μου έδωσε να κάνω synachten test+ άλλες αιματολογικές για να ελεγξουμε τα επινεφριδια. Την άλλη βδομάδα θα κάνω άλλη εξεταση για προλακτίνη, γιατί μου είπε πως τα φάρμακα ανεβάζουν και αυτήν.

 

Εσύ έχεις κάνει όλες τις ορμονικές? Επινεφρίδια τσεκάρατε?

 

Ελπίζω να βγάλουμε μιά άκρη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 180
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια. Θα μπορούσε κάποια να μου δώσει πληροφορίες γι αυτή την εξέταση ; που γίνεται και πόσο κοστίζει; έχετε κάποιο τηλ επικοινωνιας που μπορώ να πάρω να ρωτήσω;

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια. Θα μπορούσε κάποια να μου δώσει πληροφορίες γι αυτή την εξέταση ; που γίνεται και πόσο κοστίζει; έχετε κάποιο τηλ επικοινωνιας που μπορώ να πάρω να ρωτήσω;

Σας ευχαριστω πολυ

Καλησπερα Xris.Σου εχω στειλει πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια. Θα μπορούσε κάποια να μου δώσει πληροφορίες γι αυτή την εξέταση ; που γίνεται και πόσο κοστίζει; έχετε κάποιο τηλ επικοινωνιας που μπορώ να πάρω να ρωτήσω;

Σας ευχαριστω πολυ

 

Εγώ την έκανα την εξέταση μέ τόν εξωσωματική μου και έδωσε εκείνος α δείγματα για βιοψία. Μπορείς όμως να απευθυνθείς καί στον ίδιο το νικα από όσο ξέρω. Άκουσα ότι πολλοί εξωσωματική τον σνομπαρουν , ο δικός μου πάντως καθόλου ήταν αυτός που με παροτρύνε να την κάνω μετά από σωρό αποτυχιών. Το αποτέλεσμα μία κορούλα με φυσιολογική σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κοριτσια ...χρόνια πολλά καλη χρόνια....εύχομαι να γεμισουν όλες οι αγκαλιες οι άδειες,!!!

Σας παρακαλω πολύ χρειάζομαι καποιο τηλ ...καποιες πληροφορίες για την εξέταση του Νίκα .....οποία έχει κανει ....οποία γνωρίζει Κάτι θα με βοηθούσε .....οσες δεν ξέρουν ...ας πατήσουν το αντιστοιχο ερώτημα στην αναζήτηση ...θα βοηθηθούν ....

Σας ευχαριστώ πολύ

;)Χαμογελα....αισιοδοξια...ονειρα....:wink:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη σου μέρα εαν μπορείς σε παρακαλω διαφωτησε με για την εξέταση του Νικά ..εαν έχεις κάποιο τηλ...κατι....που να με βοηθησει ..ευχαριστώ πολύ να χαορεσαι το παιδάκι σου...

;)Χαμογελα....αισιοδοξια...ονειρα....:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ελπίδα!

Αυτό ειναι το σάιτ του.

http://www.aim.cat/contact.html

Εγω δεν την εχω κανει ακόμα την εξέταση, ετοιμάζομαι σε 10 μερες, καθώς γινεται την 19 μερα του κυκλου.

Να τον πάρεις ένα τηλέφωνο να συζητήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια ...χρόνια πολλά καλη χρόνια....εύχομαι να γεμισουν όλες οι αγκαλιες οι άδειες,!!!

Σας παρακαλω πολύ χρειάζομαι καποιο τηλ ...καποιες πληροφορίες για την εξέταση του Νίκα .....οποία έχει κανει ....οποία γνωρίζει Κάτι θα με βοηθούσε .....οσες δεν ξέρουν ...ας πατήσουν το αντιστοιχο ερώτημα στην αναζήτηση ...θα βοηθηθούν ....

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλημέρα Ελπιδα!!

Θα σου έστελνα τα στοιχεία του σάιτ, αλλα βλέπω μόλις στα έστειλε η Καντι. Εχω κανει την εξέταση, μάλιστα 2 φορές, για να δούμε εάν εχει φύγει η φλεγμονή που είχα ύστερα απο την λήψη αντιβίωσης. Προσωπικά, θεωρω οτι ηταν καθοριστικός παράγοντας για την επιτυχία. Συγκεκριμένα μετα απο 4 αποτυχημένες ε/τ με φαινομενικά καλα εμβρυα (στις 2 τελευταίες στο στάδιο της βλαστοκυστης) είχα επιτέλους το πολυπόθητο θετικό και διανύω τώρα την 7η εβδομάδα. Ο,τι χρειάζεσαι να ρωτήσεις μην διστάσεις να μου στείλεις πμ. Καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ελπιδα!!

Θα σου έστελνα τα στοιχεία του σάιτ, αλλα βλέπω μόλις στα έστειλε η Καντι. Εχω κανει την εξέταση, μάλιστα 2 φορές, για να δούμε εάν εχει φύγει η φλεγμονή που είχα ύστερα απο την λήψη αντιβίωσης. Προσωπικά, θεωρω οτι ηταν καθοριστικός παράγοντας για την επιτυχία. Συγκεκριμένα μετα απο 4 αποτυχημένες ε/τ με φαινομενικά καλα εμβρυα (στις 2 τελευταίες στο στάδιο της βλαστοκυστης) είχα επιτέλους το πολυπόθητο θετικό και διανύω τώρα την 7η εβδομάδα. Ο,τι χρειάζεσαι να ρωτήσεις μην διστάσεις να μου στείλεις πμ. Καλή επιτυχία!!

 

Κοριτσάκι για πες....

Σε πρώτη φαση ποσο επώδυνη ειναι η βιοψία? διότι εχω πολυ άγχος μετα τον πονο της παρακεντησης κύστης.

Αν θέλεις να μου γράψεις ποσο καιρό εκανες θεραπεία.

Και γενικώς την άποψη- εμπειρια σου.

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι για πες....

Σε πρώτη φαση ποσο επώδυνη ειναι η βιοψία? διότι εχω πολυ άγχος μετα τον πονο της παρακεντησης κύστης.

Αν θέλεις να μου γράψεις ποσο καιρό εκανες θεραπεία.

Και γενικώς την άποψη- εμπειρια σου.

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη!!!

 

Γεια σου Καντι!! Καταρχήν νομίζω οτι κανεις πολύ καλα που προγραμματισες την εξέταση. Γιατρος δεν είμαι και φυσικά η καθε περιπτωση ειναι διαφορετική, αλλα απ όσα εχω καταλάβει δεν αρκεί κανεις ναι εξετάζει τον παράγοντα του γενετικού υλικού (εμβρυα), αλλα και τον παράγοντα της μήτρας.

Η λήψη του δείγματος (αυτή ειναι στην ουσία η εξέταση) δεν ειναι μεν ευχάριστη, αλλα δεν θα έλεγα οτι ειναι και τοσο επώδυνη. Άλλωστε, διαρκεί ελάχιστα. Όποτε θα έλεγα μην το σκέφτεσαι ειναι 3 δευτερόλεπτα με το ρολόι. Μέχρι να το σκεφτείς εχουν περάσει.

Η δίκη μου θεραπεία κράτησε αρκετά, χρειάστηκε να πάρω αντιβίωση 3 φορές, 21 μέρες καθε φορά, αλλα αυτο ηταν η περιπτωση μου, επειδή είχα φλεγμονή που επέμενε. Η δικη σου θεραπεία -αν φυσικά χρειαστεί- θα εξαρτηθεί φυσικά απο τα ευρήματα. Αλλα ακόμη και τίποτα να μην βρεθεί, καλό ειναι να έχεις αποκλείσει αυτόν τον πΑραγοντα. Δυστυχώς στην λεγόμενη ανεξήγητη υπογονιμότητα και οι γιατροί ψάχνοντας πηγαίνουν.

Τέλος ο ίδιος ο Νικας ειναι εξαιρετικά φιλικός και προσβάσιμος, όποτε θα σου εξηγήσει πολλά πράγματα. Εμένα τουλάχιστον με βοήθησε να καταλάβω τι γίνεται και με ενθάρρυνε. Όπως ξέρεις εχει κι ο ψυχολογικός παράγοντας την σημασία του.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ για όλη την απάντηση.

Προφανώς δεν θα την κανει αυτην την εξέταση μια κοπελα που τωρα ξεκινάει, αλλα μετα απο αποτυχιες δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε και όλα στην τύχη.

Καθε φορα οτι δηλαδη επέμενε η φλεγμονή το έβλεπες με νέες βιοψίες?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για όλη την απάντηση.

Προφανώς δεν θα την κανει αυτην την εξέταση μια κοπελα που τωρα ξεκινάει, αλλα μετα απο αποτυχιες δεν μπορούμε να τα ρίχνουμε και όλα στην τύχη.

Καθε φορα οτι δηλαδη επέμενε η φλεγμονή το έβλεπες με νέες βιοψίες?

 

Συμφωνώ. Δεν είναι μονο θέμα τύχης. Ειναι και αυτο, αλλα εάν έχεις προσπαθήσει αρκετές φορές και έχεις αποτύχει, κάποιο ζήτημα πρεπει να υπάρχει.

Την εξέταση την έκανα 1η φορά μετα απο δυο αποτυχημένες ε/τ και αφού είχα ήδη πάρει αντιβίωση. Δεν έγινε για να δούμε ειδικά το θέμα της φλεγμονής, αλλα γενικότερα το θέμα του ενδομητρίου (πινοποδια κτλ), αλλα βρέθηκε οτι η φλεγμονή επέμενε. Μετα ξαναπήρα αντιβίωση και επανέλαβα για να δούμε κατα ποσο ειχε λυθεί το θέμα κι επειδή δεν ηταν πλήρως λυμένο έκανα και 3η δόση αντιβίωσης. Μετα απο αυτο είχα και την επιτυχημένη ε/τ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Δεν είναι μονο θέμα τύχης. Ειναι και αυτο, αλλα εάν έχεις προσπαθήσει αρκετές φορές και έχεις αποτύχει, κάποιο ζήτημα πρεπει να υπάρχει.

Την εξέταση την έκανα 1η φορά μετα απο δυο αποτυχημένες ε/τ και αφού είχα ήδη πάρει αντιβίωση. Δεν έγινε για να δούμε ειδικά το θέμα της φλεγμονής, αλλα γενικότερα το θέμα του ενδομητρίου (πινοποδια κτλ), αλλα βρέθηκε οτι η φλεγμονή επέμενε. Μετα ξαναπήρα αντιβίωση και επανέλαβα για να δούμε κατα ποσο ειχε λυθεί το θέμα κι επειδή δεν ηταν πλήρως λυμένο έκανα και 3η δόση αντιβίωσης. Μετα απο αυτο είχα και την επιτυχημένη ε/τ.

Καλημερα κοριτσι!!Με το στομαχι σου πως αντεξες?Εγω σημερα δεν καταφερα ουτε στη δουλεια να παω.Απο ο,τι καταλαβαινω εκανες το σχημα που κανω εγω τωρα.Απο την τριτη ημερα αρχισα εμετους κλπ...Μεχρι που ο Σφακ μου εβγαλε σημερα το ενα φαρμακο και ειπε να το παρω μετα μονο του.Λογικα οι ενδομητριες εγχυσεις ειναι λιγοτερο επωδυνες.Ειναι ομως αποτελεσματικες?Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσι!!Με το στομαχι σου πως αντεξες?Εγω σημερα δεν καταφερα ουτε στη δουλεια να παω.Απο ο,τι καταλαβαινω εκανες το σχημα που κανω εγω τωρα.Απο την τριτη ημερα αρχισα εμετους κλπ...Μεχρι που ο Σφακ μου εβγαλε σημερα το ενα φαρμακο και ειπε να το παρω μετα μονο του.Λογικα οι ενδομητριες εγχυσεις ειναι λιγοτερο επωδυνες.Ειναι ομως αποτελεσματικες?Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου

 

Κοριτσάκια εγώ κάνω τις ενδομήτριες εγχύσεις. Είναι όντως ανώδυνες αλλά το στομάχι χάλια από την αντιβίωση που παίρνω επιπλέον από το στόμα.

Παίρνω μόνο flagyl+vibramycin και μου έχουν τσακίσει το στομάχι.

Θα τα παίρνω 4 βδομάδες, σήμερα κλείνω την 1η.

Ελπίζω να έχουμε και αποτέλεσμα!!!

Spirtoulito είσαι η ελπίδα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εγώ κάνω τις ενδομήτριες εγχύσεις. Είναι όντως ανώδυνες αλλά το στομάχι χάλια από την αντιβίωση που παίρνω επιπλέον από το στόμα.

Παίρνω μόνο flagyl+vibramycin και μου έχουν τσακίσει το στομάχι.

Θα τα παίρνω 4 βδομάδες, σήμερα κλείνω την 1η.

Ελπίζω να έχουμε και αποτέλεσμα!!!

Spirtoulito είσαι η ελπίδα μας!!!

 

Καλημερα κοριτσι!!Με το στομαχι σου πως αντεξες?Εγω σημερα δεν καταφερα ουτε στη δουλεια να παω.Απο ο,τι καταλαβαινω εκανες το σχημα που κανω εγω τωρα.Απο την τριτη ημερα αρχισα εμετους κλπ...Μεχρι που ο Σφακ μου εβγαλε σημερα το ενα φαρμακο και ειπε να το παρω μετα μονο του.Λογικα οι ενδομητριες εγχυσεις ειναι λιγοτερο επωδυνες.Ειναι ομως αποτελεσματικες?Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου

 

Anoulious εγω δεν είχα τοςο έντονα συμπτώματα, αλλα όσο να ναι με πείραζε στο στομάχι, είχα βγάλει και κατι εξανθήματα και κατι τέτοια. Κοιτά μετα τις αποτυχίες, είπα τώρα θα την πάρω την αντιβίωση κι ας βγάλω και κερατα, πρεπει να τελειώνουμε με αυτο!!

Marathn37 ειναι πολύ νωρις ακομη κι εχω πολύ δρόμο μπροστά μου, αλλα και μέχρι εδώ που έφτασα το θεωρώ κατόρθωμα. Εάν το θέμα σας ειναι με το ενδομήτριο σίγουρα θα βοηθηθείτε. Καλή επιτυχία εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον συνεργάτη του Νικα κάνετε τις εγχυσεις?

Ειστε ευχαριστημένες γενικώς?

Ηθελα να ρωτήσω αν δώσατε 2 φορές δείγμα για βιοψία ή μόνο μια.

Και ένα τελευταίο αν παίρνεις αντιβίωση κολπικά γιατι να παίρνεις και απο το στόμα? εγω τουλάχιστον πριν απο καθε ε/τ έπαιρνα vibramicine, αυτην την φορα και ο σύζυγος για να ειμαστε πιο καθαροί απο μικρόβια και οι δυο.

Link to comment
Share on other sites

Στον συνεργάτη του Νικα κάνετε τις εγχυσεις?

Ειστε ευχαριστημένες γενικώς?

Ηθελα να ρωτήσω αν δώσατε 2 φορές δείγμα για βιοψία ή μόνο μια.

Και ένα τελευταίο αν παίρνεις αντιβίωση κολπικά γιατι να παίρνεις και απο το στόμα? εγω τουλάχιστον πριν απο καθε ε/τ έπαιρνα vibramicine, αυτην την φορα και ο σύζυγος για να ειμαστε πιο καθαροί απο μικρόβια και οι δυο.

 

Κάντυ μου εγώ στο συνεργάτη του κ. Νίκα τις κάνω.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δείγμα έδωσα μόνο μία φορά κι αυτό γιατί

έγινε λάθος στη μέτρηση της προγεστερόνης μου.

Έδειχνε πολύ υψηλή και κάναμε μία λήψη για να δούμε τί γίνεται.

Την άλλη φορά θα πάρουμε 2 φορες για να βρουμε το παραθυρο εμφύτευσης.

Οσον αφορά την έξτρα αντιβίωση, μου είπε ότι αυτό είναι το πρωτόκολλο

που προτείνει ο Νίκας και ακολουθεί και ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου σας ευχαριστώ παρα πολύ για όλα...Μίλησα με τον κ.Νίκα.. Οντως ένας πολύ γλυκός άνθρωπος...μου πρότεινε να μου κανει βιοψιες δυο ο συνεργάτης του κ.Σακκάς ...ένας γλυκός εξίσου άνθρωπος μέσο τηλ .

 

Αυτός σας έκανε και εσάς ??

Και μια ερώτηση άντε και βρούμε μικρόβια και παρουμε αντιβιωση ...ξανακανουμε την εξέταση να δει το παράθυρο ....ξανάπληρωνουμε???

Ανυπομονω να κάνω και αυτή ...

Σας ευχαριστώ ολόψυχα εύχομαι όλες να τελειώνουμε και να γεμίσουν οι αγκαλιες μας

;)Χαμογελα....αισιοδοξια...ονειρα....:wink:
Link to comment
Share on other sites

Ααα ξέχασα να σας πω οτι αυτό το κάνουν ξυπνιες αλλά εγώ ζήτησα με μέθη !!!ποναμε τόσο ψυχικά ....γιατί και σωματικά ?

;)Χαμογελα....αισιοδοξια...ονειρα....:wink:
Link to comment
Share on other sites

Κάντυ μου εγώ στο συνεργάτη του κ. Νίκα τις κάνω.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δείγμα έδωσα μόνο μία φορά κι αυτό γιατί

έγινε λάθος στη μέτρηση της προγεστερόνης μου.

Έδειχνε πολύ υψηλή και κάναμε μία λήψη για να δούμε τί γίνεται.

Την άλλη φορά θα πάρουμε 2 φορες για να βρουμε το παραθυρο εμφύτευσης.

Οσον αφορά την έξτρα αντιβίωση, μου είπε ότι αυτό είναι το πρωτόκολλο

που προτείνει ο Νίκας και ακολουθεί και ο γιατρός.

 

 

Τι εννοείς λάθος στην μέτρηση της προγεστερονης? ποιος έκανε το λάθος και γιατι?

 

 

 

Ααα ξέχασα να σας πω οτι αυτό το κάνουν ξυπνιες αλλά εγώ ζήτησα με μέθη !!!ποναμε τόσο ψυχικά ....γιατί και σωματικά ?

 

Και που θα την κανεις και με τι κόστος? εγω δεν ήξερα οτι εχω αυτην την επιλογή και ετοιμάζομαι για αυτην την εβδομαδα αλλα στο ιατρείο του Σάκ. χωρίς μέθη.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!

Τελείωσα χθες τις ενδομήτριες εγχύσεις της αντιβίωσης και το επόμενο βήμα είναι να κάνω παλι βιοψία για να βρούμε το παράθυρο εμφύτευσης και ελπίζω η φλεγμονή να έχει υποχωρήσει.

 

Καντυ το λάθος με την προγεστερόνη εγινε από όλους. Τι εννοώ?

Πήρα τη μέτρηση τηλεφωνικά από το κέντρο και μου την είπαν σε άλλη μονάδα μέτρησης. Μου την είπαν σε nmol και εμείς την θελαμε ngr. Δεν μου το διευκρινισε η κοπέλα στο κέντρο, εγώ δεν ήξερα ότι υπάρχουν 2 μοναδες μέτρησης, ο Νίκας+ ο Σακκάς δεν το σκέφτηκαν και έτσι ακυρώσαμε τη 2 λήψη.

 

Οσον αφορά τη μέθη, διαφωνώ.

Στο χρόνο που θα σου πάρει να κοιμηθείς και μετά να συνέλθεις, θα εχεις επιστρέψει σπίτι.

Να σημειώσω ότι μετά τη λήψη έφυγα με τα μέσα. Αλλαξα 2 μετρό και οδήγησα κιόλας

Ο Σακκάς μου είπε πως μάλλον πόνεσα τότε-πονάκια περιόδου -διότι είχα φλεγμονή.

Αν είχα πάρει κανα buscopan ίσως να μην πονούσα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!

Τελείωσα χθες τις ενδομήτριες εγχύσεις της αντιβίωσης και το επόμενο βήμα είναι να κάνω παλι βιοψία για να βρούμε το παράθυρο εμφύτευσης και ελπίζω η φλεγμονή να έχει υποχωρήσει.

 

Καντυ το λάθος με την προγεστερόνη εγινε από όλους. Τι εννοώ?

Πήρα τη μέτρηση τηλεφωνικά από το κέντρο και μου την είπαν σε άλλη μονάδα μέτρησης. Μου την είπαν σε nmol και εμείς την θελαμε ngr. Δεν μου το διευκρινισε η κοπέλα στο κέντρο, εγώ δεν ήξερα ότι υπάρχουν 2 μοναδες μέτρησης, ο Νίκας+ ο Σακκάς δεν το σκέφτηκαν και έτσι ακυρώσαμε τη 2 λήψη.

 

Οσον αφορά τη μέθη, διαφωνώ.

Στο χρόνο που θα σου πάρει να κοιμηθείς και μετά να συνέλθεις, θα εχεις επιστρέψει σπίτι.

Να σημειώσω ότι μετά τη λήψη έφυγα με τα μέσα. Αλλαξα 2 μετρό και οδήγησα κιόλας

Ο Σακκάς μου είπε πως μάλλον πόνεσα τότε-πονάκια περιόδου -διότι είχα φλεγμονή.

Αν είχα πάρει κανα buscopan ίσως να μην πονούσα.

 

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις!

Τον ρώτησα να παρω spasmapotel Kai μου ειπε buskopan, ελπιζω να την παλέψω.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις!

Τον ρώτησα να παρω spasmapotel Kai μου ειπε buskopan, ελπιζω να την παλέψω.....

 

Ολα θα πάνε καλά!!!!

Είναι και ελαφροχέρης να ξέρεις...

Μη φοβάσαι τίποτα.. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Ααα ξέχασα να σας πω οτι αυτό το κάνουν ξυπνιες αλλά εγώ ζήτησα με μέθη !!!ποναμε τόσο ψυχικά ....γιατί και σωματικά ?

 

Μετα απο τις δυο βιοψίες εχω να σου πω οτι ο πόνος ειναι ένα τσίμπημα τριών δευτερολέπτων. Ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να κανεις μέθη. Δεν συγκρίνεται με σαλπιγγογραφια κλπ. Μεχρι να πεις αχ, εχει τελειώσει. Τσάμπα θα πληρώσεις αναισθησιολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...