Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνατε εξωσωματική;


Recommended Posts

Γεια σας μανουλες κ υποψήφιες μανουλες... Είμαι καινούργια στο forum οπότε ακόμα το πάω ψάχνοντας το site.. το θέμα από όσο κατάλαβα είναι η εξωσωματικη κ έτσι θα σας πω την δική μου εμπειρία.... Στα 17 ανακάλυψα ότι έχω υπερτροφοδοτικο υπογοναδισμο ( αν το γράφουν κ σωστά) η μέθοδος για να αποκτήσω παιδιά ήταν εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Έτσι ξεκίνησα να ψάχνω στα τυφλά που θα πάω. Ξεκίνησα με τον κύριο Παράσχο πρώτη επίσκεψη μετά από κουβέντα έμαθα κ το ποσό που χρειάζεται εκλεγα για μία ώρα χάλια όλα ένα κλίμα ψυχρό σαν να τους νοιάζει μόνο η τσέπη σου κ όχι σαν μία γυναίκα που αγωνιά να κάνει ένα παιδί δεν ξαναπατησα ποτέ.... Μετά από μία κουβέντα με τον ενδοκρινολόγο μου πήγα στο Λητώ μτ ον κ. Μιχαλοπουλου (αν θυμάμαι καλα)όπου έκανα κ την πρώτη προσπάθεια το 2013 σε ηλικία 23 εννοείτε πάλι άσχετη με το πώς γίνονται !Εσάς σε μία εβδομάδα βρήκαν δωτρια και έκαν κ έκανα εμβριομεταφορα με το γιατρό από εκείνη την μέρα δεν ξαναμιλησα ποτέ μίλαγα πάντα με μία νοσοκόμα η μαία δεν ξέρω την ήταν . Αποτέλεσμα αποτυχια πήρα την κοπέλα κόβεις τα χάπια κ περιμένεις περίοδο μου λέει κ μείναμε εκεί καμιά επικοινωνία ξανά μετά για να δούμε γιατί μήπως πρέπει να κάνω κατι... Έτσι πάλι από την αρχή για νέο γιατρό.... Κ τότε ήρθε το νέο από την μάνα μου ο γιος τους γυναικολόγου της είναι επίσης γυναικολόγος Χαρης Καρπουζης εξειδικευμένος στην εξωσωματική.. κλείνω ραντεβού... Όταν πήγαμε μιλήσαμε μου εξήγησε τα πάντα για τον πώς γίνονται τα πράγματα τη εξετάσεις πρέπει να κάνω με κάθε λεπτομέρεια.. όταν φύγαμε από εκεί ήξερα ότι αυτός ήταν ο γιατρός με είχε δει για αυτό που ήμουν μία κοπέλα 25 χρόνων που θέλει πολύ ένα παιδί.... Κάνανε την πρώτη προσπάθεια στο κέντρο εξωσωματικής Αθηνών όλα είναι τέλεια πολύ καλό κετρο πολύ καλά ωάρια δυστυχώς όμως δεν πέτυχε.. τώρα πήρα τηλ του είπα τα αποτελέσματα κ αμέσως μετά κλείσαμε ραντεβού να τα πούμε... Εκεί αποφασίσαμε με τον αντρα μου να κάνω εξετάσεις θρομβωφιλιας που μας είχε πει γιατρος από πριν αλλά δεν τις είχαμε κάνει λόγο κόστους κ έτσι ανακάλυψα ότι έχω θρομβωφιλια... Το 16 ξεκινάω νέο κύκλο παντα με τον ίδιο γιατρό αλλά στο Ιασώ κ πετύχαμε δίδυμα.. εννοείται οτι τον είχα γιατρό σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν δίπλα μου ότι το χρειαστηκα όποια απορία κ αν είχα ακόμα κ αν ήταν χαζή... Τώρα έχω δύο μωράκια στην αγκαλιά...Οποία χρειαστεί άλλες πληροφορίες πολύ ευχαρίστως να σας δώσω... Για μένα μένα είναι ο καλύτερος γιατρος κ πρώτη είμαι μικρή σε ηλικία για να κρινω κάτω γιατι από τα 15 μου αλλάζα γυναικολόγους προσπαθώντας να ανακαλύψω γιατί δεν μου ερχόταν περίοδος οπότε μπορώ να έχω άποψη ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο Κέντρο Εξωσωματικής Αθηνών με τον υπέροχο γιατρό Βασίλη Αθανασίου! Πριν λίγες μέρες γέννησα τα διδυμα αγοράκια μου τελειόμηνα!

 

Γέννησες αγάπη?

Να σου ζήσουν τα αντράκια σου, να ειναι καλοτυχα και ευτυχισμένα παιδακια!!!! 👨👩👦👦❤💓💕

Πήγαν όλα καλα? γυρίσατε σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη στο embryolab με εξωτερικο συνεργατη τους, τον κ.Σαραφη Βασιλειο και πετυχα με την πρωτη! Υπεροχος ανθρωπος και επιστημονας, δεν ξερω αν ακουγεται διαφημιση,αλλα δεν με απασχολει καν... μια ζωη θα τον διαφημιζω...μου εδωσε τη μεγαλυτερη χαρα... το λιγοτερο που μπορω να κανω..ειμαι μεγαλη fun!( σκεφτομαι να βγαλω και συνθηματα!!!):D

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας!

Από τις 20/4/2017 ισχύει ο εξής κανόνας - 

μπορείτε να δημοσιεύσετε σε αυτό το θέμα μετά από παραμονή στο φόρουμ τουλάχιστον 1 έτους με ενεργή συμμετοχή στις συζητήσεις. 

Εάν θέλετε ως πρώτες δημοσιεύσεις σας, να δημοσιεύσετε εδώ δυστυχώς δεν θα εγκριθούν/δεν θα εμφανιστούν ποτέ, καθώς ο κανόνας περι διαφήμισης δεν επιτρέπει την εγγραφή για διαφημιστικούς λόγους, προς αποφυγή εξαπάτησης των αναγνωστών από ψεύτικους λογαριασμούς.

Ακόμα και εάν έχετε να πείτε τα καλύτερα λόγια για κάποιον επιχειρηματία ως νέο μέλος, θα πρέπει να περιμένουν μέχρι να μπορέσουμε να γνωρίζουμε ότι η συμμετοχή σας είναι καλόβουλη/καλόπιστη. 

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας!

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καμία δεν πόνεσε βρε κορίτσια κατά τη διάρκεια των ενέσεων και μετά την ωοληψια; Γιατί εγώ πονάω πολύ και δυσκολεύομαι να σηκωθώ από το κρεβάτι πόσο μάλλον να σκέφτομαι θετικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλημέρα σας. Είμαι καινούρια και θέλω να σας ρωτήσω τι γνώμη έχετε για το κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης Ευγονία και τον γιατρό Λαϊνά. Βοηθήστε με.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια. Με ενδιαφέρει και εμένα η γνώμη σας για την Ευγονία του κ. ΛαΊνά. Έκανα την πρώτη επίσκεψη και κάποιες εξετάσεις, αλλά μέχρι στιγμής μου φαίνονται λίγο ανοργάνωτοι, αφού πήγα για εξετάσεις, τις μισές δεν της είχαν γράψει, τις αλλες μισές δεν μου τις έκαναν και γενικά υπήρξε μία επαναλαμβανόμενη ασυνεννοησία. Αναρωτιέμαι αν ξεκινάμε έτσι, τι θα γίνει στην πορεία. Βέβαια έχω διαβάσει αρκετά καλά σχόλια, αλλά είναι λογικό να μου δημιουργείται μεγάλη ανασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι καινουργια στο φορουμ...τι εμπειρια εχετε για εξωσωματικη σε δημοσιο νοσοκομειο?ετοιμαζομαι γιατ την δευτερη μου προσπαθεια στο πανεπιστημιακο λαρισας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έκανα εξωσωματική με βραχυ πρωτοκολλο ανταγωνιστών στην Embryolab με γιατρό το κ. Παππα.Κυοφορω δίδυμα και ειμαι στην 18η εβδομάδα. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη σε όλα, ζεστό περιβάλλον, ευγενικοί συνεργάτες, καταρτισμενοι και οι γιατροί καταπληκτικοι! Ο κ. Παππας εκτός από εξαιρετικός επιστήμονας είναι ανθρώπινος και πολύ υποστηρηκτικος στα υπογονιμα ζευγάρια! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια κορίτσια. Συγχαρητήρια για όσες ήδη τα έχουν καταφέρει και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν. Και εγώ είμαι στο ψάξιμο κλινικής στην Κρήτη. Έμαθα και για το PRP που ίσως να είναι χρήσιμο στην περίπτωσή μου. Δημόσιο δεν θα ήθελα διότι δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνει η δουλειά που γίνετε στο ιδιωτικό. Εάν κάποια κοπέλα ξέρει κάτι για Κρητη, θα την παρακαλούσα να με ενημερώσει.

 

 

Edit Admin

 Το θέμα κλειδώνεται έτσι ώστε να μην λειτουργεί ως διαφήμιση των κέντρων ή των ιδιωτών και να μην δημιουργείται αντίστοιχα ανισορροπία ανάλογα με το ποιά επωνυμία αναφέρεται κάθε φορά. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...