Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά το Σάββατο 12/03 και εγω 2 μέρες τωρα φοβερη νυχτερινή εφίδρωση, κάτι που έχω συνηθως πριν την περίοδο και εμενα με εχει πιάσει πανικός οτι δεν πέτυχε. Δεν έχω κανενα άλλο σύπμτωμα, ούτε πρησμένο στήθος, ούτε τίποτα άλλο. Μόνο εξάψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο φορουμ αν και σας διαβάζω καιρό χωρίς να είμαι ενεργό μέλος. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική και απέτυχε πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής πρίν από λίγες ημέρες. Δεν στεναχωρήθηκα τόσο μόνο για την αποτυχία της προσπάθειας αλλά και για τον μικρό αριθμό ωοθηλακίων που είχα (πήραμε τελικά μόνο πέντε από τα οποία γονιμοποιήθηκαν μόνο τα δύο). Είμαι 39 ετών και δεν έχω κανένα πρόβλημα βάση των εξετάσεων ( το πρόβλημα έγκειται στο σπέρμα του συζύγου). Έχω ραντεβού σε λίγες ημέρες με τον γυναικολόγο μου για να τα συζητήσουμε αλλά θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας ειδικά σε σχέση με τα ωοθηλάκια που συλλέξατε.

 

Καλή επιτυχία σε όλες όσες περιμένουν αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου μακάρι σύντομα όλες να καταφέρουμε να έχουμε φουσκωμένες κοιλίτσες !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Kαλησπέρα σας. Είμαι χρόνια στο φορουμ και διαβάζω, αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω. Έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής πρώτη φορά. Προχωράει έτσι κι έτσι. Ελπίζουμε όμως. Αυτές τις μέρες παίρνω Menopur 75IU και θα πρέπει να πάρω μέχρι την Τετάρτη 28/9. Μου λείπει μόνο μια αμπούλα κι είναι κρίμα να αγοράσω ολόκληρο κουτί για μια. Μήπως υπάρχει καποια από Αθήνα που να έχει κ να μην την χρειάζεται; Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω στη διαδικασια για μωρακι. Μια σπερματενχυση 2013. Μια ωοληψια με τρεις εμβριομεταφορες το 2015 με μηδενικο αποτελεσμα. ΜΙα ωοληψια 2016 με παλλινδρομη κυηση τον Ιουνιο και τωρα στην προσπαθεια αυτη ειμαι πεντε εβδομαδων και ελπιζω για το καλυτερο για το μωρακι μου

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA,

EINAI I TRITI FORA POU KANW EKSWSWMATIKI KAI DUSTUXWS TWRA PAW GIA TETARTH.THA ITHELA NA RWTISW AN EXEI PERISEPSEI APO KAMIA SAS KAMIA GONAL NA MOU DWSEI. 4 XREIAZOMAI DLD.

MAKARI PANAGIA MOU GIATI TETOIA GKANTEMIA DEN UPARXEI....

DEN KSERW TI NA KANW.MAKARI NA VOITHISEI KAMIA.

TO EMAIL MOU EINAI [email protected].

EIMAI KAINOURGIA EDW

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι το καλύτερο σε όσες προσπαθούν. Δυστυχώς afrodity, δεν έκανα αγωγή με gonal και δεν μπορώ να βοηθήσω. Εύχομαι όμως αυτή τη φορά να σου πάνε όλα καλά. Από τη μικρή εμπειρία μου ...μόνο υπομονή, πίστη και αισιοδοξία μπορώ να ευχηθώ. Rammika εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά. Εγώ αύριο πάω για εμβρυομεταφορά κ πιστεύω να πάνε όλα καλά και στη συνέχεια, γιατί όλα ξεκίνησαν πολύ στραβά κ έφτιαξαν τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Διαβάζω το φόρουμ εδώ και κάμποσο καιρό και να που ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ. :)

Μετά από κάμποσο ψάξιμο, βρεθήκαμε με ολογοασθενοσπερμία και μία βουλωμένη σάλπιγγα. Έτσι για να μην τα πολυλογώ τώρα είμαστε στην πρώτη μας εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο και για την ακρίβεια σήμερα κάνω την 6η arvekap.

Αυτά από μένα λοιπόν, καλή επιτυχία σε όλες μας και ελπίζω να τα λέμε εδώ πέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum!μετα απο 2 αποτυχημενες προσπαθειες εξωσωματικης η μια με το μακρυ πρωτοκολλο και η αλλη με κατεψυγμενα εμβρυα σκεπτομαστε να ξαναμπουμε στη διαδικασια...αρχικα ξεκινησα με λαμπαροσκοπηση για ενδομητριωση και μου ανοιξαν την μια σαλπιγγα.προσφατα εκανα την αμη και το αποτελεσμα ηταν 1.αποτι με πληροφορησε ο γιατρος μου ηταν να βιαστω..μπορειτε να με βοηθησετε με εναν γιατρο καλο οχι επωνυμο γιατι τοχουμε ζησει..επισης εχω θεμα λενε με τη μητρα μου...εχει καμια σας αναλογη εμπειρια??????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια.ειμαι κ.εγω νέα εδώ.πριν αρκετούς μήνες έκανα προσπάθεια με μακρύ πρωτόκολλο arvekap k menopur.αλλα έκανα μόνο ένα ωαριο...μου είπαν ότι είμαι αυτό που λένε pure response .μας μίλησαν αμέσως για δανεικά ωαρια.μετα προέκυψε πρόβλημα κ στο σύζυγό κ είναι σε θεραπεία.τελοσπαντων άλλαξα γιατρό κ τώρα θα αρχίσω προσπάθεια με puregon.μηπως ξέρει καμιά που θα βρω puregon pen???τα φαρμακα τα πήρα από το ΙΚΑ (μένω κ.σε νησί) κ μου είπαν ότι δεν έχουν κ δεν τους στέλνουν.εχει καμιά η που μπορώ να βρω έστω να αγοράσω??m ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω την δίκη μου προσωπική εμπειρία, μιας και θέλω από καιρό να την μοιραστώ αλλά και να δώσω κουράγιο σε οποίο ζευγάρι ξεκινάει τώρα. Όλα ξεκίνησαν πριν από 4 χρόνια περίπου. Παντρευτήκαμε, διασκεδάσαμε και άρχισαν οι πολυπόθητες προσπάθειες για παιδί. Στους 6μηνες κάναμε το πρώτο σπερματοδιαγραμα το οποίο ήταν κάκιστο, λίγα σπερματοζωάρια, καμία κινηματικού ήττα στην πρώτη ώρα. Ψυχολογία ;; Εννοείται στα πατώματα και πως να συνετίσω το άντρα μου να μην καταρρακωθεί... Μετά από εξέταση ουρολόγου και οδηγίες για τυφλή φαρμακευτική αγωγή με αντιβίωση, αφού δεν βρέθηκε αιτία για την κατάσταση του σπέρματος, καμία βελτίωση στο επόμενο 6 μηνός. Έτσι ξεκινήσαμε για την πρώτη εξωσωματική. Χάος, αμηχανία, και να χάνομαι ώρες μέσα στο Ίντερνετ και τα φόρουμ για να ενημερωθώ. Ξεκινάμε.... Ααααα θα σε κάνουμε τεστ τραχήλου.. Τι είναι αυτό;; Άρα δεν περνάει ο καθετήρες της έμβρυο μεταφοράς @@@ θα κάνουμε διάνοιξη τραχήλου. Και μετά από αυτό η διέγερση. Αααα μόνο 5 ωάρια.... Γονιμοποιήθηκαν μόνο τα 2... Κατάψυξη γιατί δεν πάχυνε το ενδομήτριο σου.... Μετά από πολλά σικλακουρ και 3μηνες αποφασίζουν να κάνω την έμβρυο μεταφορά... Τζίφος ... Στα πατώματα ... Θα κανείς ΑΜΗ και ας είσαι 34 χρόνων. Οκ... Την κάνω και είναι στα κατώτερα όρια. Ξεκινάμε για την δεύτερη::: δόση μικρότερη από την πρώτη φορά,, δεν ξέρω γιατί . Αποτέλεσμα ;;; Δυο ωάρια, ένα γονιμοποιημένο. Να το μεταφέρουμε;; Να το μεταφέρουμε λέμε και εμείς. Πάμε την μέρα της εμβρυομεταφορας και ήρθε και η έμβρυο λόγος να μας κάνει μάθημα βιολογίας, ότι ο άνθρωπος ξεκίνησε από ένα κύτταρο. Έλα μου δεν καταλάβαμε τι είδους μάθημα ήταν αυτό. Αποτελέσμα;;; Τίποτα. Οκ το περίμενα γιατί πολυ πρόλογο φάγαμε. Να σας ξανά δούμε, μου λένε. Οκ. Πάμε. Τελικά δεν είναι το προβολήμα το σπερμα αλλά τα ωάρια. Ορίστε;; Να πάρεις ανδρογόνα. Παρακαλώ ;;; Ας είναι καλά ένας φίλος μου γιατρός που με αποτρέψε από αυτά, γιατί πάνω στην απελπισία μου όλα θα τα έκανα. Επισκεφτομαι άλλους δυο και στον τρίτο που είναι και γείτονες με τους πρώτους ,βλέπει η έμβρυο λόγος την φωτογραφία από το τελευταίο κύτταρο γιατί έμβρυο δεν θα το πω. Και γελάει... Δεν θα γινόταν ποτέ κάτι. Και δεν με πείραξε η αποτυχία. Αλήθεια αυτό το ξερπενουσα και προχωρούσα, ήταν η κοροϊδία. Γιατί την δεύτερη φορά με κορόιδεψαν ... Κάνω την 3 προσπαθεί στο καινούργιο κέντρο. Φούλ δόση, 5 ωάρια, 3 γονιμοποιημένα. Ωραία, μου λέει πάμε για δίδυμα γιατί τα δυο είναι πολυ καλά. Αποτέλεσμα;; Μια όμορφη κόρη !!!! Συνέχεια ;;; Όταν η κόρη ήταν 14μηνων έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Στους 2,5 μήνες παλινδρομήσε και μετά απομ3 μήνες ξανά μένω έγκυος και τώρα έχω και τον γιο μου αγκαλιά!!!! Συμβουλή μου;; Πάρτε τις βιταμίνες και τα μουρινελαια σας ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σας πω την δίκη μου προσωπική εμπειρία, μιας και θέλω από καιρό να την μοιραστώ αλλά και να δώσω κουράγιο σε οποίο ζευγάρι ξεκινάει τώρα. Όλα ξεκίνησαν πριν από 4 χρόνια περίπου. Παντρευτήκαμε, διασκεδάσαμε και άρχισαν οι πολυπόθητες προσπάθειες για παιδί. Στους 6μηνες κάναμε το πρώτο σπερματοδιαγραμα το οποίο ήταν κάκιστο, λίγα σπερματοζωάρια, καμία κινηματικού ήττα στην πρώτη ώρα. Ψυχολογία ;; Εννοείται στα πατώματα και πως να συνετίσω το άντρα μου να μην καταρρακωθεί... Μετά από εξέταση ουρολόγου και οδηγίες για τυφλή φαρμακευτική αγωγή με αντιβίωση, αφού δεν βρέθηκε αιτία για την κατάσταση του σπέρματος, καμία βελτίωση στο επόμενο 6 μηνός. Έτσι ξεκινήσαμε για την πρώτη εξωσωματική. Χάος, αμηχανία, και να χάνομαι ώρες μέσα στο Ίντερνετ και τα φόρουμ για να ενημερωθώ. Ξεκινάμε.... Ααααα θα σε κάνουμε τεστ τραχήλου.. Τι είναι αυτό;; Άρα δεν περνάει ο καθετήρες της έμβρυο μεταφοράς @@@ θα κάνουμε διάνοιξη τραχήλου. Και μετά από αυτό η διέγερση. Αααα μόνο 5 ωάρια.... Γονιμοποιήθηκαν μόνο τα 2... Κατάψυξη γιατί δεν πάχυνε το ενδομήτριο σου.... Μετά από πολλά σικλακουρ και 3μηνες αποφασίζουν να κάνω την έμβρυο μεταφορά... Τζίφος ... Στα πατώματα ... Θα κανείς ΑΜΗ και ας είσαι 34 χρόνων. Οκ... Την κάνω και είναι στα κατώτερα όρια. Ξεκινάμε για την δεύτερη::: δόση μικρότερη από την πρώτη φορά,, δεν ξέρω γιατί . Αποτέλεσμα ;;; Δυο ωάρια, ένα γονιμοποιημένο. Να το μεταφέρουμε;; Να το μεταφέρουμε λέμε και εμείς. Πάμε την μέρα της εμβρυομεταφορας και ήρθε και η έμβρυο λόγος να μας κάνει μάθημα βιολογίας, ότι ο άνθρωπος ξεκίνησε από ένα κύτταρο. Έλα μου δεν καταλάβαμε τι είδους μάθημα ήταν αυτό. Αποτελέσμα;;; Τίποτα. Οκ το περίμενα γιατί πολυ πρόλογο φάγαμε. Να σας ξανά δούμε, μου λένε. Οκ. Πάμε. Τελικά δεν είναι το προβολήμα το σπερμα αλλά τα ωάρια. Ορίστε;; Να πάρεις ανδρογόνα. Παρακαλώ ;;; Ας είναι καλά ένας φίλος μου γιατρός που με αποτρέψε από αυτά, γιατί πάνω στην απελπισία μου όλα θα τα έκανα. Επισκεφτομαι άλλους δυο και στον τρίτο που είναι και γείτονες με τους πρώτους ,βλέπει η έμβρυο λόγος την φωτογραφία από το τελευταίο κύτταρο γιατί έμβρυο δεν θα το πω. Και γελάει... Δεν θα γινόταν ποτέ κάτι. Και δεν με πείραξε η αποτυχία. Αλήθεια αυτό το ξερπενουσα και προχωρούσα, ήταν η κοροϊδία. Γιατί την δεύτερη φορά με κορόιδεψαν ... Κάνω την 3 προσπαθεί στο καινούργιο κέντρο. Φούλ δόση, 5 ωάρια, 3 γονιμοποιημένα. Ωραία, μου λέει πάμε για δίδυμα γιατί τα δυο είναι πολυ καλά. Αποτέλεσμα;; Μια όμορφη κόρη !!!! Συνέχεια ;;; Όταν η κόρη ήταν 14μηνων έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Στους 2,5 μήνες παλινδρομήσε και μετά απομ3 μήνες ξανά μένω έγκυος και τώρα έχω και τον γιο μου αγκαλιά!!!! Συμβουλή μου;; Πάρτε τις βιταμίνες και τα μουρινελαια σας ....

Πόσο θάρρος μας δίνεις?!

Είμαι υποψήφια πλέον για εξωσωματική μετά από 4 χρόνια προσπαθειών.....

Link to comment
Share on other sites

Πόσο θάρρος μας δίνεις?!

Είμαι υποψήφια πλέον για εξωσωματική μετά από 4 χρόνια προσπαθειών.....

 

Όλα γίνονται !!! Δεν θα ξεχάσω πόσες ώρες χανομουν αναζητώντας απαντήσεις και λύσεις μέσα από τα φόρουμ και το Ίντερνετ !!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλό κουράγιο !!!!! Η Παναγία μαζί σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Καλησπερα και χρονια πολλα σε όλες!!Μακαρι να πάνε καλα σε όσες ειναι ήδη στη διαδικασία. Εγω ειμαι31 χρόνων και ο σύζυγος 36. Μολις μου έρθει η περίοδος γύρω στις 20/1 θα ξεκινήσουμε στο Παπαγεωργιου στη Θεσσαλονίκη. εχω ήδη πάρει δυο σακούλες φάρμακα τα οποία φοβάμαι και να τα κοιτάξω! ανεξήγητη υπογονιμότητα μας είπαν. εγω εχω βέβαια υπερπρολακτιναιμια που ομως μας είπαν οτι δεν επηρεάζει την εξωσωματική. ο σύζυγος καλο σπερμα αλλα υψηλό δείκτη κατακερματισμό dna.και γι αυτο μας είπαν οτι κάναμε κακο μονο στην τσέπη μας.εχω πολυ άγχος για καθε βήμα. σκέφτομαι οτι μπορει να μην κανω καλα ωάρια, η να μην γονιμοποιήσουν ,η να γονιμοποιήσουν και να μην ειναι καλα... ολοι με θεωρούν παράλογη αλλα πραγματικά μου φαίνονται ολα βουνό..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και απο εμενα.Εν συντομια η ιστορια μας ξεκινα απο το 10` οπου υποβληθηκα την 1η εξωσωματικη λογω δοβαρου προβληματος με το σπερμα του συζηγου.Αποτελεσμα τωρα το 2017 ,μια παλλινδρομη και ιστορικο 6 προσπαθειων και ετοιμαζομαι για την 7η.Ψαχνω φαρμακα εξωσωματικης για να ξεκινησω.Εχω εναν πολυ καλο κυκλο οπως λεει ο γιατρος μου και τον Φλεβαρη ξεκιναω με την πιστη οτι θα τα καταφερω.Χρειαζομαι menopur.Οποια κοπελα μπορει να βοηθησει θα ειμαι υποχρεη.Εχω εξαντλησει προσπαθειες επιτροπης και εχω αγορασει ηδη 1 φορα τον κυκλο φαρμακων.Ψαχνω παντου.Δεν ξερω ακομα να χειριζομαι πολυ καλα το φορουμ οποτε καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη..ακομα και σε ποιο topic θα μπορουσα να κανω post για πιο ευκολη αναζητηση.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι απο μενα. Εγω τωρα ξεκιναω, με την πρωτη (και ευχομαι μοναδικη) σπερματεγχυση μολις τελειωσω την περιοδο μου. Περιμενω στις 31/01 και θα ξεκινησω τα serpafar. Ειμαι λιγο αγχωμενη, αλλα ειναι κατι που θελουμε πολυ, οποτε δεν με παιρνει για κακη ψυχολογια και αγχος.. Ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα οπως τα εχουμε ονειρευτει..

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ... ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝ Ε COLI, ΠΗΡΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΥΔΕΝ ΠΑΘΟΓΟΝΟ. ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΕΔΕΙΞΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ. ΤΡΙΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΕΝΕΣΗ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ ΑΠΟ 7 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800.000 ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ , ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΕΝΑ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ????ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΕΥΝΟΟΥΝ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.....

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ... ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝ Ε COLI, ΠΗΡΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΥΔΕΝ ΠΑΘΟΓΟΝΟ. ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΕΔΕΙΞΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ. ΤΡΙΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΕΝΕΣΗ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ ΑΠΟ 7 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800.000 ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ , ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΕΝΑ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ????ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΕΥΝΟΟΥΝ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.....

 

 

Καλησπέρα και καλη επιτυχια. Δεν ξερω απο που εισαι αλλα εγω ειμαι σε διαδικασία εξωσωματικής στο παπαγεωργιου. Δες μηπως σε συμφέρει εκει

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ Ή ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ 3 ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ Ή ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ 3 ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ

 

Κοιτα σε κανενα νοσοκομειο γιατι η εξωσωματική στο παπαγεωργιου ειναι δωρεάν αποκλείεται στην αθηνα να μην εχει κάποιο τετοια κλινικη

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ... ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝ Ε COLI, ΠΗΡΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΟΥΔΕΝ ΠΑΘΟΓΟΝΟ. ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΧΩΡΙΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΕΔΕΙΞΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ. ΤΡΙΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΕΝΕΣΗ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ ΑΠΟ 7 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΙΣ 800.000 ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ , ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΕΝΑ....ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ????ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΕΥΝΟΟΥΝ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.....

 

Καλησπέρα!Μπορείτε να απευθυνθείτε σε δημόσια νοσοκομεία εφόσον είστε ασφαλισμένείναι στο αττικο νοσοκομείο υπάρχει μονάδα και στο αρταιεο και στο Αλεξάνδρας και στο Έλενα αν ψάξεις στο διαδίκτυο θα βρεις τα τηλ για κλείσεις ραντεβού και βρεις μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα και απο εμενα.Εν συντομια η ιστορια μας ξεκινα απο το 10` οπου υποβληθηκα την 1η εξωσωματικη λογω δοβαρου προβληματος με το σπερμα του συζηγου.Αποτελεσμα τωρα το 2017 ,μια παλλινδρομη και ιστορικο 6 προσπαθειων και ετοιμαζομαι για την 7η.Ψαχνω φαρμακα εξωσωματικης για να ξεκινησω.Εχω εναν πολυ καλο κυκλο οπως λεει ο γιατρος μου και τον Φλεβαρη ξεκιναω με την πιστη οτι θα τα καταφερω.Χρειαζομαι menopur.Οποια κοπελα μπορει να βοηθησει θα ειμαι υποχρεη.Εχω εξαντλησει προσπαθειες επιτροπης και εχω αγορασει ηδη 1 φορα τον κυκλο φαρμακων.Ψαχνω παντου.Δεν ξερω ακομα να χειριζομαι πολυ καλα το φορουμ οποτε καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη..ακομα και σε ποιο topic θα μπορουσα να κανω post για πιο ευκολη αναζητηση.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

 

 

 

 

 

 

εχω puregon αν σου κανουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια μη πως μπορεί κάποια να Μ λύσει μια απορία?

Κάναμε βιοψία ορχεος σε ένα κέντρο κ εν Τελη

Βρήκα με σπέρμα μας είπαν κ το κατεψυξαν. Εγώ όμως πως θα σιγουρευτώ ότι είναι του άντρα μου κ ότι δεν πήραν κάποιο ενός δότη απλά και μόνο για να μας κάνουν την εξωσωματική κ να πάρουν τα χρήματα?ξέρετε αν μπορώ να τους ζητήσω να μου δώσουν δείγμα για να κάνω τεστ DNA?έχω μιλήσει με 3 κέντρα κ με έχουν στο περίμενε να ρωτήσουμε να μάθουμε κ καν ένας δεν μου λέει....σας εκλιπαρω...αν ξέρει κάποια την ευγνωμονώ. ..έχω σκάσει... είναι κρίμα να πάμε για εξωσωματική κ να μην είναι δικό μας το σπέρμα. ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα, ζητώ επειγόντως πληροφορίες για γιατρούς που να αναλαμβάνουν σπερματέγχυση χωρίς να σε οδηγούν δήθεν στο αδιέξοδο της εξωσωματικής. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...