Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΕΛΟΝΙΣΜΟΣ Κ ΣΥΛΛΗΨΗ? HELP!


Recommended Posts

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Είμαι καινούρια στο forum και πραγματικά σας θαυμάζω για το δυναμισμό σας. Μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικές και σπερματεγχύσεων, αποφάσισα να συνεχίσω πιο εναλλακτικά. Μπορείτε να μου στείλετε σε Πμ όνομα δοκιμασμένου βελονιστή στην Αττική?! Σας ευχαριστώ!!Καλή μας δύναμη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου, καλημέρα!! Είμαι καινούρια στο forum και πραγματικά σας θαυμάζω για το δυναμισμό σας. Μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικές και σπερματεγχύσεων, αποφάσισα να συνεχίσω πιο εναλλακτικά. Μπορείτε να μου στείλετε σε Πμ όνομα δοκιμασμένου βελονιστή στην Αττική?! Σας ευχαριστώ!!Καλή μας δύναμη!!

 

Καλησπερα κοριτσι μου και καλη επιτυχια!!!!!!

Οποιο κοριτσι εχει πληροφοριες για ακριβως αυτο που ρωτας θα με ενδιεφερε και εμενα σε προσωπικο μηνυμα.

Ευχαριστω πολυ,καλη μας δυναμη!!!!!!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

[Καλησπερα κοριτσι μου και καλη επιτυχια!!!!!!

Οποιο κοριτσι εχει πληροφοριες για ακριβως αυτο που ρωτας θα με ενδιεφερε και εμενα σε προσωπικο μηνυμα.

Ευχαριστω πολυ,καλη μας δυναμη!!!!!!]

 

Annoula043 καλή μας δύναμη!!:D Κοριτσάκια μας,heeelp :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες! Θα καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία εδώ και όποια κοπέλα θέλει περισσότερες πληροφορίες, ας μου στείλει πμ.

Κάνω βελονισμό εδώ και 6 εβδομάδες, 2 φορές την εβδομάδα τις πρώτες 4 και έκτοτε μία φορά για όσον καιρό χρειαστεί και αναλόγως αποτελέσματος.

Πριν από 2 μήνες, οι εξετάσεις μου έδειξαν υψηλή fsh και χαμηλή amh. Έχω ανοίξει και σχετικά θέματα. Ο γιατρός μου μίλησε για μειωμένο ωοθηκικό απόθεμα που κατά πάσα πιθανότητα θα οδηγήσει σε πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια. Δεν μου έδωσαν ελπίδες ότι μπορεί να αναστραφεί ή να καθυστερήσει η κατάσταση με τα ισχύοντα επιστημονικά δεδομένα. Οι μόνες συμβουλές ήταν να ξεκινήσω τις προσπάθειες για μωρό άμεσα, να προσέχω τον εαυτό μου και να μην αγχώνομαι.

Παρ' όλα αυτά, δεν μου αρκούσαν οι απαντήσεις που έλαβα και το έψαξα και εναλλακτικά, παρ' ότι γενικώς είμαι σκεπτικίστρια. Ξεκίνησα τον βελονισμό με σκοπό να επιτύχω καλύτερη αιμάτωση των αναπαραγωγικών οργάνων, ώστε να φτάνουν περισσότερες ορμόνες, οξυγόνο και θρεπτικά συστατικά στα αυγουλάκια μου. Ήδη έχω δει αλλαγές στην περίοδό μου (περισσότερη ροή, καθόλου καφέ υγρά πριν την αναμενόμενη ημέρα, επιμήκυνση του κύκλου μου κατά 1 ημέρα, ωορρηξία ακριβώς την 14η ημέρα με διακριτώς διφασικό θερμοδιάγραμμα, αύξηση λίμπιντο, μείωση στρες, απουσία ουρολοιμώξεων). Ελπίζω γρήγορα να κρατώ και ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου! Αυτόν τον μήνα που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες με τον σύζυγό μου, η συνεδρία περιλαμβάνει ειδικά σημεία για να βοηθηθεί η εμφύτευση του τυχόν γονιμοποιημένου ωαρίου.

 

Θα σας απογοητεύσω αν σας πω ότι δεν πονάει. Σίγουρα από άνθρωπο σε άνθρωπο διαφέρει η ένταση της ενόχλησης, εγώ όμως πονάω αρκετά όταν μου βάζει τις βελόνες, ιδίως σε προβληματικά σημεία. Η αίσθηση που έχω είναι σαν κάποιος να "χτυπάει νεύρο" κυριολεκτικά. Αλλά περνάει πολύ γρήγορα ο πόνος και αμέσως μετά πέφτω σε νιρβάνα. Αλήθεια, τέτοια βαθειά ξεκούραση δεν έχω ξαναζήσει και μάλιστα χωρίς να κοιμάμαι!

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που ειδικεύεται σε θέματα υπογονιμότητος. Στην παραδοσιακή κινέζικη ιατρική δεν υπάρχει η έννοια της εξειδίκευσης, όπως στην δυτική ιατρική. Ο ιατρός/θεραπευτής βλέπει το σώμα ως όλον, δεδομένου ότι το πρόβλημα υπογονιμότητος προκαλείται από κάποια συστημική έλλειψη ή υπερβολή όλου του σώματος.

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Θα καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία εδώ και όποια κοπέλα θέλει περισσότερες πληροφορίες, ας μου στείλει πμ.

Κάνω βελονισμό εδώ και 6 εβδομάδες, 2 φορές την εβδομάδα τις πρώτες 4 και έκτοτε μία φορά για όσον καιρό χρειαστεί και αναλόγως αποτελέσματος.

Πριν από 2 μήνες, οι εξετάσεις μου έδειξαν υψηλή fsh και χαμηλή amh. Έχω ανοίξει και σχετικά θέματα. Ο γιατρός μου μίλησε για μειωμένο ωοθηκικό απόθεμα που κατά πάσα πιθανότητα θα οδηγήσει σε πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια. Δεν μου έδωσαν ελπίδες ότι μπορεί να αναστραφεί ή να καθυστερήσει η κατάσταση με τα ισχύοντα επιστημονικά δεδομένα. Οι μόνες συμβουλές ήταν να ξεκινήσω τις προσπάθειες για μωρό άμεσα, να προσέχω τον εαυτό μου και να μην αγχώνομαι.

Παρ' όλα αυτά, δεν μου αρκούσαν οι απαντήσεις που έλαβα και το έψαξα και εναλλακτικά, παρ' ότι γενικώς είμαι σκεπτικίστρια. Ξεκίνησα τον βελονισμό με σκοπό να επιτύχω καλύτερη αιμάτωση των αναπαραγωγικών οργάνων, ώστε να φτάνουν περισσότερες ορμόνες, οξυγόνο και θρεπτικά συστατικά στα αυγουλάκια μου. Ήδη έχω δει αλλαγές στην περίοδό μου (περισσότερη ροή, καθόλου καφέ υγρά πριν την αναμενόμενη ημέρα, επιμήκυνση του κύκλου μου κατά 1 ημέρα, ωορρηξία ακριβώς την 14η ημέρα με διακριτώς διφασικό θερμοδιάγραμμα, αύξηση λίμπιντο, μείωση στρες, απουσία ουρολοιμώξεων). Ελπίζω γρήγορα να κρατώ και ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου! Αυτόν τον μήνα που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες με τον σύζυγό μου, η συνεδρία περιλαμβάνει ειδικά σημεία για να βοηθηθεί η εμφύτευση του τυχόν γονιμοποιημένου ωαρίου.

 

Θα σας απογοητεύσω αν σας πω ότι δεν πονάει. Σίγουρα από άνθρωπο σε άνθρωπο διαφέρει η ένταση της ενόχλησης, εγώ όμως πονάω αρκετά όταν μου βάζει τις βελόνες, ιδίως σε προβληματικά σημεία. Η αίσθηση που έχω είναι σαν κάποιος να "χτυπάει νεύρο" κυριολεκτικά. Αλλά περνάει πολύ γρήγορα ο πόνος και αμέσως μετά πέφτω σε νιρβάνα. Αλήθεια, τέτοια βαθειά ξεκούραση δεν έχω ξαναζήσει και μάλιστα χωρίς να κοιμάμαι!

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που ειδικεύεται σε θέματα υπογονιμότητος. Στην παραδοσιακή κινέζικη ιατρική δεν υπάρχει η έννοια της εξειδίκευσης, όπως στην δυτική ιατρική. Ο ιατρός/θεραπευτής βλέπει το σώμα ως όλον, δεδομένου ότι το πρόβλημα υπογονιμότητος προκαλείται από κάποια συστημική έλλειψη ή υπερβολή όλου του σώματος.

 

Silkie , είσαι φοβερήηη!!!Σ ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και να κρατάς σύντομα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!Σου έστειλα ήδη πμ!!!Καλή επιτυχίαααα!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Silkie , είσαι φοβερήηη!!!Σ ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και να κρατάς σύντομα το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!Σου έστειλα ήδη πμ!!!Καλή επιτυχίαααα!!!:D

 

Ευχαριστω για τα καλά σου λόγια! Μακάρι όλες μας να γίνουμε μανούλες πολύ σύντομα. Και να ξαναγινουμε! Εγώ αδιαθετησα εχθές και ποναω αρκετά. Ξανά μανά τα γνωστά θέματα με την περίοδο μου, οπότε ίσως να χρειαστεί να αυξήσω τις συνεδρίες σε 2 την εβδομάδα πάλι.

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ευχαριστω για τα καλά σου λόγια! Μακάρι όλες μας να γίνουμε μανούλες πολύ σύντομα. Και να ξαναγινουμε! Εγώ αδιαθετησα εχθές και ποναω αρκετά. Ξανά μανά τα γνωστά θέματα με την περίοδο μου, οπότε ίσως να χρειαστεί να αυξήσω τις συνεδρίες σε 2 την εβδομάδα πάλι.

 

Καλησπέρα σε όλες! Επαναφέρω το ερώτημα. Εχετε κάποια πρόταση - σύσταση για βελονιστή? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εμεινα εγκυος μετα απο ενα μηνα βελονισμου, αλλα η αληθεια ειναι δε ξερω αν βοηθησε αυτο ή ηταν τυχαιο γεγονος. Εχω καποια θεματακια γενικα και φυσικα δεν μπορει να αποδειχτει αν αυτο βοηθησε ή οχι. Βεβαια κακο δεν πρεπει να κανει και μονο η αναταση της ψυχολογιας μπορει να συμβαλλει. Δηλαδη σε σχεση με τους προηγουμενους μηνες πηρα inofert και εκανα βελονισμο 5 φορες το μηνα. Μενω Αθηνα οποια ενδιαφερεται για πληροφοριες ας μου στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας! Δοκίμασα και εγω τον βελονισμό και ειμαι αρκετα μπερδεμένη. Έκανα 7 συνεδριες και σταματησα γιατι δεν ειδα βελτίωση (πάω φυσικα για την υπογονιμοτητα, αλλά έχω και ημικρανίες και δυσκολία στον υπνο). Ωστοσο, νομιζω οτι ισως φταιει ο συγκεκριμενος γιατρος που πηγαινα και γι' αυτο θα ηθελα να δωσω μια ευκαιρια ακομη στο ζητημα. Αν κάποιος εδω το εχει δοκιμασει και εχει θετική εμπειρία, θα ήμουν υπόχρεη αν μας έλεγε λεπτομέρειες .

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Δοκίμασα και εγω τον βελονισμό και ειμαι αρκετα μπερδεμένη. Έκανα 7 συνεδριες και σταματησα γιατι δεν ειδα βελτίωση (πάω φυσικα για την υπογονιμοτητα, αλλά έχω και ημικρανίες και δυσκολία στον υπνο). Ωστοσο, νομιζω οτι ισως φταιει ο συγκεκριμενος γιατρος που πηγαινα και γι' αυτο θα ηθελα να δωσω μια ευκαιρια ακομη στο ζητημα. Αν κάποιος εδω το εχει δοκιμασει και εχει θετική εμπειρία, θα ήμουν υπόχρεη αν μας έλεγε λεπτομέρειες .

Ευχαριστώ!

Καλημερα κοριτσι.Κανω χρονια μπορω να πω βελονισμο για τον υπνο και την υπογονιμοτητα.Στον καλυτερο βελονιστη του κοσμου να πας δεν προκειται σε επτα συνεδρειες να δεις ουσιαστικο αποτελεσμα.Ειναι πολυ λιγο.Εγω που εχω σοβαρο προβλημα με τον υπνο μονο με κινεζικα βοτανα σε συνδυασμο με βελονισμο ειδα ουσιαστικη βελτιωση.Και με πολυ υπομονη μετα απο μηνες.Ως προς τη γονιμοτητα μπορεις να κανεις καποιο διαστημα γυρω απο εξωσωματικη.Κανουν πρωτοκολλο πριν απο ωοληψια,μετα απο εμβρυομεταφορα οπως εξωτερικο.Δεν κανει θαυματα,ανεβαζει ομως λιγο τα ποσοστα επιτυχιας.Η αδελφη μου τη φυσικη συλληψη που ειχε την οφειλει λεει στο βελινισμο(43).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
οποια ενδιαφερετε για βελονιστη,νοτια προαστεια,ας μου στειλει π.μ γιατι δεν ξερω αν επιτρεπετε να λεμε ονοματα δημοσια!!

 

κοκκινουλα καλησπερα μπορεισ να μου στειλεις το βελονιστη νοτια προαστεια

δεν ξερω πως στελνω προσωπικο μυνημα ουτε πως λαμβανω εκανα δεκεμβριο μια προσπαθια χωρις επιτυχια.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα! Χθες έκανα τον πρώτο μου βελονισμό! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! 4 σπερματεγχυσεις χωρίς αποτέλεσμα! Θεσσαλονίκη ο γιατρός.  Κινέζος..μου έγραψε και βότανα..ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2015 at 5:28 PM, silkie said:

Καλησπέρα σε όλες! Θα καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία εδώ και όποια κοπέλα θέλει περισσότερες πληροφορίες, ας μου στείλει πμ.

Κάνω βελονισμό εδώ και 6 εβδομάδες, 2 φορές την εβδομάδα τις πρώτες 4 και έκτοτε μία φορά για όσον καιρό χρειαστεί και αναλόγως αποτελέσματος.

Πριν από 2 μήνες, οι εξετάσεις μου έδειξαν υψηλή fsh και χαμηλή amh. Έχω ανοίξει και σχετικά θέματα. Ο γιατρός μου μίλησε για μειωμένο ωοθηκικό απόθεμα που κατά πάσα πιθανότητα θα οδηγήσει σε πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια. Δεν μου έδωσαν ελπίδες ότι μπορεί να αναστραφεί ή να καθυστερήσει η κατάσταση με τα ισχύοντα επιστημονικά δεδομένα. Οι μόνες συμβουλές ήταν να ξεκινήσω τις προσπάθειες για μωρό άμεσα, να προσέχω τον εαυτό μου και να μην αγχώνομαι.

Παρ' όλα αυτά, δεν μου αρκούσαν οι απαντήσεις που έλαβα και το έψαξα και εναλλακτικά, παρ' ότι γενικώς είμαι σκεπτικίστρια. Ξεκίνησα τον βελονισμό με σκοπό να επιτύχω καλύτερη αιμάτωση των αναπαραγωγικών οργάνων, ώστε να φτάνουν περισσότερες ορμόνες, οξυγόνο και θρεπτικά συστατικά στα αυγουλάκια μου. Ήδη έχω δει αλλαγές στην περίοδό μου (περισσότερη ροή, καθόλου καφέ υγρά πριν την αναμενόμενη ημέρα, επιμήκυνση του κύκλου μου κατά 1 ημέρα, ωορρηξία ακριβώς την 14η ημέρα με διακριτώς διφασικό θερμοδιάγραμμα, αύξηση λίμπιντο, μείωση στρες, απουσία ουρολοιμώξεων). Ελπίζω γρήγορα να κρατώ και ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου! Αυτόν τον μήνα που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες με τον σύζυγό μου, η συνεδρία περιλαμβάνει ειδικά σημεία για να βοηθηθεί η εμφύτευση του τυχόν γονιμοποιημένου ωαρίου.

 

Θα σας απογοητεύσω αν σας πω ότι δεν πονάει. Σίγουρα από άνθρωπο σε άνθρωπο διαφέρει η ένταση της ενόχλησης, εγώ όμως πονάω αρκετά όταν μου βάζει τις βελόνες, ιδίως σε προβληματικά σημεία. Η αίσθηση που έχω είναι σαν κάποιος να "χτυπάει νεύρο" κυριολεκτικά. Αλλά περνάει πολύ γρήγορα ο πόνος και αμέσως μετά πέφτω σε νιρβάνα. Αλήθεια, τέτοια βαθειά ξεκούραση δεν έχω ξαναζήσει και μάλιστα χωρίς να κοιμάμαι!

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που ειδικεύεται σε θέματα υπογονιμότητος. Στην παραδοσιακή κινέζικη ιατρική δεν υπάρχει η έννοια της εξειδίκευσης, όπως στην δυτική ιατρική. Ο ιατρός/θεραπευτής βλέπει το σώμα ως όλον, δεδομένου ότι το πρόβλημα υπογονιμότητος προκαλείται από κάποια συστημική έλλειψη ή υπερβολή όλου του σώματος.

 

 

Καλησπέρα κι από εμένα!

Silkie θα το εκτιμούσα πολύ αν μου έδινες τα στοιχεία του βελονιστή σου! Έχω κι εγώ μικρή ωχρινική φάση και θα ήθελα να δοκιμάσω το βελονισμό, μήπως και βοηθήσει.

 

Σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα και από εμένα,

 

είμαι καινούργιο μέλος και δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το όλο πράγμα (:-) ) αλλά θα ήθελα και εγώ να μάθω για κάποιον καλό βελονιστή στην Αθήνα καθώς θα ξεκινήσουμε τη 2η προσπάθεια εξωσωματικής πολύ σύντομα και θα ηθελα να ξεκινήσω και βελονισμό.

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...