Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Embryoclinic-Τσάκος Ηλίας Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

καλησπέρα. μήπως έχετε πληροφορίες για το συγκεκριμένο κέντρο, προσωπική εμπειρία με τον γιατρό ή ότι αφορά σε αυτό το κέντρο γονιμότητας; μου το σύστησε ο γυναικολόγος μου ως από τα καλύτερα κέντρα εξωσωματικής γονιμοποίησης. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

 

Ο κος Τσάκος είναι ο γυναικολόγος μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη (γέννησα με αυτόν και τα 2 παιδάκια μου). Τον θεωρώ εξαιρετικό γιατρό και σου τον συνιστώ ειδικά αν υπάρχει λόγος (υγείας) που απαιτεί προσοχή και σχολαστικότητα!

 

Εγώ δεν είχα θέμα υπογονιμότητας αλλά η κουμπάρα μου έκανε τις εξωσωματικές της στο embryoclinic. Είχε συλλάβει και τις 3 φορές (από την πρώτη χαίρεται την κορούλα της και μετά είχε μια βιοχημική και μια αποβολή) και τώρα ετοιμάζεται για την τέταρτη. Μου έχει πει τα καλύτερα και είναι κι αυτή πολύ ευχαριστημένη.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ο κος Τσάκος είναι ο γυναικολόγος μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη (γέννησα με αυτόν και τα 2 παιδάκια μου). Τον θεωρώ εξαιρετικό γιατρό και σου τον συνιστώ ειδικά αν υπάρχει λόγος (υγείας) που απαιτεί προσοχή και σχολαστικότητα!

 

Εγώ δεν είχα θέμα υπογονιμότητας αλλά η κουμπάρα μου έκανε τις εξωσωματικές της στο embryoclinic. Είχε συλλάβει και τις 3 φορές (από την πρώτη χαίρεται την κορούλα της και μετά είχε μια βιοχημική και μια αποβολή) και τώρα ετοιμάζεται για την τέταρτη. Μου έχει πει τα καλύτερα και είναι κι αυτή πολύ ευχαριστημένη.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και η κουμπάρα εύχομαι σύντομα το δεύτερο!! αν σου είναι εύκολο μπορείς να μου στείλεις πμ πόσο της κοστίζει όλη η διαδικασία; σε ευχαριστώ και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. μήπως έχετε πληροφορίες για το συγκεκριμένο κέντρο, προσωπική εμπειρία με τον γιατρό ή ότι αφορά σε αυτό το κέντρο γονιμότητας; μου το σύστησε ο γυναικολόγος μου ως από τα καλύτερα κέντρα εξωσωματικής γονιμοποίησης. ευχαριστώ
kai egw gia to sigkekrimeno kentro endiaferome mhpws kai paw apo septemvrio...tha einai h deuterh mou prospathia k mou protine o gynekologos mou to kentro mexri twra oti xriazotAN TO EKANA athina.aqpla tha hthela na akousw sxolia gia to ebruoclinic!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Κορίτσια, ενδιαφέρομαι και εγώ για πληροφορίες για εξωσωματική με δανεικά ωάρια στον Τσάκο (τυχόν αναμονή, επιτυχία, αμοιβή και ό,τι άλλο κρίνετε σκόπιμο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κορίτσια καλησπερα. Καινουργια στην παρέα. θα ηθελα και εγω την γνώμη σας για Embryoclinic-Τσάκος Ηλίας Θεσσαλονίκη και Γενεσις Γκριμπίζης Γρηγόρης. Έχω μπερδευτεί. Πρόσφαταέμαθα οτι μόνο με εξωσωματική θα μπορούσα να κάνω παιδί. Θα με βοηθουσάτε πολύ ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια.Εγώ έκανα την πρώτη μου εξωσωματική στο Embryoclic επειδή ο σύζυγος μου ήξερε τον κ.Τσάκο είχαν δουλέψει μαζί στον Άγιο Λουκά.Ο σύζυγός μου ήταν ιατρικός επισκέπτης.Γενικά είναι πολύ καλός σαν γιατρός,πολύ ευγενικός.Αυτό που δε μου άρεσε στο κέντρο ήταν ότι αυτός έλειπε πολλές φορές λόγω αγ.λουκά και με εξέταζε η συνεργάτης του.Εγώ πήγα με ένα ωάριο το οποίο δε διαιρέθηκε και δεν έγινε εμβρυομεταφορά.Μου χρέωσε την εξωσωματική σαν φυσικό κύκλο.Ήταν πάντως ειλικρινής και δε μου πήρε τα λεφτά για το κακής ποιότητας ωάριο.Όμως η συνεργάτης του μου είπε κατάμουτρα ότι το πολύ ένα ή δύο ωάρια θα κάνω,δεν έχω απόθεμα,και μου είπε για φυσικό κύκλο.Πανάκριβα είναι κόντεψα να πέσω από την καρέκλα.Άκου μόνο ένα?Και κάνω εγώ τώρα το Σεπτέμβριο στο Παπαγεωργίου τη δεύτερη και κάνω 6 ωάρια.Ήθελα να πάω και να της πω τώρα πώς έγινε αυτό έτυχε?Αποτυχία πάλι από τα 3 δε γονιμοποιήθηκε ούτε ένα.Τώρα οι γνώμες διίστανται.Αν ξαναπήγαινα σε ιδιωτικό δε θα ξαναπήγαινα στο embyoclinic όχι ότι έχω κάτι προσωπικό μαζί τους.Κάτι δε μου άρεσε απλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα εγω εχω την αλλη εβδομαδα στην εμβρυοκλινικη ραντεβου , δεν ξερω ειναι η πρωτη μου φορα που θα παω σε κεντρο εξωσωματικης..γενικα εχω και σε αλλα κεντρα να παω και ο θεος βοηθος..οποιο με βγαλει πιο πολυ εμπιστοσυνη:D οι αποψεις για καθε γιατρο διαβαζω θετικαι και αρνητικα...

παντως εχω να παω μετα στον Ταρλατζη και τον Παλαπελα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Kalimera koritsia,

 

exei paei kamia prosfata se auti tin kliniki. exo diabasi arketa gia autous alla pali den ksero ama einai i sosti. o ourologos tou antra mou ton eipe pos einai poli kalo kentro, alla ego den ksero. to kitaksa ligo sto internet kai klino pros allo kentro. sin pou akousa pos einai arketa pio akribo. mpori kamia apo esas na mou pi poso tis bgike i kanoniki eksosomatiki me farmaka?

sas euxaristo poli koritsia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κορίτσια έκανε καμία εξωσωματική με τον Τσάκο τελευταία????κ αν ναι ποιες οι εντυπώσεις???

 

εγώ θα κάνω μαζι του τον επόμενο μήνα!! μου τον έχει συστήσει ο γυναικολόγος μου!οι απόψεις διιστανται, από κανέναν δεν θα ακούσεις μόνο καλά, εγώ ξέρω περιστατικά του που είχαν επιτυχία αλλά και άλλα που απέτυχαν όμως καμία δεν είχε κατι αρνητικό να πει για αυτό!!καλή επιτύχία σε ότι και να αποφασίσεις!!

 

υ.γ εχω την εντύπωση πως και περισυ τετοια εποχή εμεις οι δύο παλι μιλούσαμε και ετοιμαζομάσταν για εξωσωματικη..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανε καμία εξωσωματική με τον Τσάκο τελευταία????κ αν ναι ποιες οι εντυπώσεις???

μην δίνεις σημασία στο μήνυμα μου αναστασία τωρα είδα πως είναι παλίο το δικό σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εχουν παει αλλα κοριτσια στο συγκεκριμένο κέντρο και ιατρο??

 

πως σας φανηκε?

 

Καλησπέρα κορίτσι.Εγώ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη,όπως και μια φίλη μου που έκανε εκεί.Δε θα ξαναπήγαινα με τίποτα.Τώρα οι απόψεις διίστανται.Η κάθε μία σκέφτεται διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχουν παει αλλα κοριτσια στο συγκεκριμένο κέντρο και ιατρο??

 

πως σας φανηκε?

 

καλημέρα! ξεκίνησα εξωσωματικη με τον κ.Τσάκο και προς το παρόν έχουμε μια άψογη συνεργασία, όλοι είναι πάρα πολύ εξυπηρετικοί και ευγενικοί, ο γιατρός ευδιάθετος, ομιλητικός, καθυσηχαστικός και γενικά πολύ φιλικός, αυτό που παρατήρησα περιπου 2 ωρες εκεί είναι πως υπήρχε μεγάλη οικειότητα από όλο το προσωπικό προς όλα τα ζευγάρια. και εγω και ο σύζυγός μου νιώσαμε ασφάλεια και εμπιστοσύνη σε αυτό το κέντρο, βέβαια εμενα μουτο σύστησε ο γιατρός μου αυτό το κέντρο που είναι φίλοι με τον κ.Τσάκο, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εγώ θα κάνω μαζι του τον επόμενο μήνα!! μου τον έχει συστήσει ο γυναικολόγος μου!οι απόψεις διιστανται, από κανέναν δεν θα ακούσεις μόνο καλά, εγώ ξέρω περιστατικά του που είχαν επιτυχία αλλά και άλλα που απέτυχαν όμως καμία δεν είχε κατι αρνητικό να πει για αυτό!!καλή επιτύχία σε ότι και να αποφασίσεις!!

 

υ.γ εχω την εντύπωση πως και περισυ τετοια εποχή εμεις οι δύο παλι μιλούσαμε και ετοιμαζομάσταν για εξωσωματικη..

 

Maraki μου δεν ξέρω αν με διαβάσεις...,Εμείς μιλούσαμε πιο πριν γτ περνούσαν επιτροπή την ίδια μέρα κ ίδια ώρα...Εγώ έκανα ένα κύκλο εξωσωματικής ,στο embryoclinic κ ήταν βιοχημική...Εσύ;;Τώρα Ετοιμαζομαι σιγά σιγά για ετ..Γενικά γιατρό έχω τον τσάγια τον οποίο λατρεύω..παράπονο δεν έχω...Απλά είναι ακριβά ...

Link to comment
Share on other sites

Maraki μου δεν ξέρω αν με διαβάσεις...,Εμείς μιλούσαμε πιο πριν γτ περνούσαν επιτροπή την ίδια μέρα κ ίδια ώρα...Εγώ έκανα ένα κύκλο εξωσωματικής ,στο embryoclinic κ ήταν βιοχημική...Εσύ;;Τώρα Ετοιμαζομαι σιγά σιγά για ετ..Γενικά γιατρό έχω τον τσάγια τον οποίο λατρεύω..παράπονο δεν έχω...Απλά είναι ακριβά ...

 

 

το θυμάμαι αναστασία μου:):):) απλώς εγώ δεν πήγα τελικά εκείνη την ημέρα!! το άφησα καιρό και πέρασα τον ιούνιο, μόλις τελείωσα την εξωσωματικη μα τον κ. Τσάκο. το προσωπικό παρα πολύ καλό και εξυπηρετικό!!το μονάδικό παράπονο ίσως δεν συναντούσα τον κ. Τσάκο!! είχα μια κυστούλα που αμφέβαλλα αν έπρεπε να συνεχίσουμε αλλά τελικά όλα καλά 7 ωάρια 5 εμβρυάκια!! τα 2 τα βάλαμε χθες!τώρα κλοσσάω:):)

κρίμα για την βιοχημική..να σου παίρνει την χαρά μεσα από τα χέρια!!καλή επιτυχία και καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 χρόνο μετά...
19 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Καλησπερα,

υπάρχουν κορίτσια που εχουν πρόσφατη εμπειρία απο το συγκεκριμένο κέντρο;

Καλημέρα.. μέσα στο 2017 έκανα 2 προσπάθειες στο κέντρο αυτό..

Δεν εχω κανένα παράπονο ..ολοι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.. αλλα να πούμε την ωμη αλήθεια όταν δίνεις αρκετά €€€€ ετσι είναι..και εγω ιδιωτική υπάλληλος πρέπει να είμαι ευγενική με τους πελάτες μας…

Ένα θεματική είναι –το έχουν πει και άλλες- ότι τον Τσάκο τον βλέπεις μονο στο πρώτο ραντεβού και στην ωοληψία και εμβρυομεταφορά.. στις υπόλοιπες επισκέψεις βλέπεις όποιον δουλεύει τοτε.. ΔΕΝ έχω παράπονο και η Μανταλένα και ο Νίκος ηταν ευγενέστατοι και γλυκύτατοι  αλλα σου κανει κάπως..

Οι δυο προσπάθειες μου ηταν αποτυχημένες ….ως λυση μου έδωσε αυτό που ΔΕΝ ηθελα να ακούσω και άλλαξα κέντρο..

Αλλα σου είπα εγω δεν ήθελα να ακούσω ….

Συνεχίζω τις προσπάθειες μου αλλου με δικη μου ευθυνη ψυχολογικού και οικονομικού κόστους.. θα δουμε..

Οικονομικά είναι λιγο τσιμπημένες οι τιμες..

Στην πρωτη προσπάθεια ηταν μια τιμή για όλα… επισκέψεις κτλ..στην δεύτερη μου έδωσε χαμηλότερη τιμη αλλά οι επισκέψεις κατά την διάρκεια που έκανα τις  ενέσεις ηταν 50€ η επισκεψη -ουτε 10 λεπτά-…  ΑΛΛΑ μου ειπε ότι μπορώ να τις κανω και σε δικο μου γιατρό..

Επισης η λύση που μου πρότεινε (δανεικά) συγκριτικά με το κέντρο που ειμαι τωρα (ρώτησα τιμη να παρω μια ιδεα) εχει μεγάλη διαφορά σχεδον στο μισο..

Δεν ρίχνω ευθύνες που δεν ειχαν επιτυχία  οι προσπάθειες μου προς θεου…. Δεν εχω κατι παθολογικό .. το θεμα είναι η ηλικια και η χαμηλή ΑΜΗ που εχω.. πιστεύω ο καθένας εχει τα πρωτόκολλα του και δοκιμάζει…π.χ. στον Τσακο με μεγάλες δόσεις φαρμάκων έκανα λιγότερα ωάρια (3) από οσα έκανα στο κέντρο που είμαι τώρα (6) ωποου τα φάρμακα είναι λιγότερα.. αλλα και εδώ η πρώτη μου προσπάθεια είναι αποτυχημένη..

ίσως στο τέλος παω για δανεικά αλλα ειπα είναι δικη μου επιλογή ο δρόμος που διάλεξα τώρα ..στο κέντρο με ενθαρρύνουν ενώ ο Τσάκος όταν του ζήτησα να προσπαθήσουμε ακόμη μια φορά με δικά μου ηταν αποθαρρυντικός..

Δεν ξέρω βρε παιδιά.. είναι κατι για εμενα ότι σου πουν θα κανεις.. δεν ξερω.. προσπάθησα να διαβάσω να μαθω αλλα περισσότερο αγχωνόμουν ..

Πολλα έγραψα.. :)

Σου εύχομαι μεσα από την καρδιά μου  ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΙΧΙΑ…

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, olivi2015 said:

Καλημέρα.. μέσα στο 2017 έκανα 2 προσπάθειες στο κέντρο αυτό..

Δεν εχω κανένα παράπονο ..ολοι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.. αλλα να πούμε την ωμη αλήθεια όταν δίνεις αρκετά €€€€ ετσι είναι..και εγω ιδιωτική υπάλληλος πρέπει να είμαι ευγενική με τους πελάτες μας…

Ένα θεματική είναι –το έχουν πει και άλλες- ότι τον Τσάκο τον βλέπεις μονο στο πρώτο ραντεβού και στην ωοληψία και εμβρυομεταφορά.. στις υπόλοιπες επισκέψεις βλέπεις όποιον δουλεύει τοτε.. ΔΕΝ έχω παράπονο και η Μανταλένα και ο Νίκος ηταν ευγενέστατοι και γλυκύτατοι  αλλα σου κανει κάπως..

Οι δυο προσπάθειες μου ηταν αποτυχημένες ….ως λυση μου έδωσε αυτό που ΔΕΝ ηθελα να ακούσω και άλλαξα κέντρο..

Αλλα σου είπα εγω δεν ήθελα να ακούσω ….

Συνεχίζω τις προσπάθειες μου αλλου με δικη μου ευθυνη ψυχολογικού και οικονομικού κόστους.. θα δουμε..

Οικονομικά είναι λιγο τσιμπημένες οι τιμες..

Στην πρωτη προσπάθεια ηταν μια τιμή για όλα… επισκέψεις κτλ..στην δεύτερη μου έδωσε χαμηλότερη τιμη αλλά οι επισκέψεις κατά την διάρκεια που έκανα τις  ενέσεις ηταν 50€ η επισκεψη -ουτε 10 λεπτά-…  ΑΛΛΑ μου ειπε ότι μπορώ να τις κανω και σε δικο μου γιατρό..

Επισης η λύση που μου πρότεινε (δανεικά) συγκριτικά με το κέντρο που ειμαι τωρα (ρώτησα τιμη να παρω μια ιδεα) εχει μεγάλη διαφορά σχεδον στο μισο..

Δεν ρίχνω ευθύνες που δεν ειχαν επιτυχία  οι προσπάθειες μου προς θεου…. Δεν εχω κατι παθολογικό .. το θεμα είναι η ηλικια και η χαμηλή ΑΜΗ που εχω.. πιστεύω ο καθένας εχει τα πρωτόκολλα του και δοκιμάζει…π.χ. στον Τσακο με μεγάλες δόσεις φαρμάκων έκανα λιγότερα ωάρια (3) από οσα έκανα στο κέντρο που είμαι τώρα (6) ωποου τα φάρμακα είναι λιγότερα.. αλλα και εδώ η πρώτη μου προσπάθεια είναι αποτυχημένη..

ίσως στο τέλος παω για δανεικά αλλα ειπα είναι δικη μου επιλογή ο δρόμος που διάλεξα τώρα ..στο κέντρο με ενθαρρύνουν ενώ ο Τσάκος όταν του ζήτησα να προσπαθήσουμε ακόμη μια φορά με δικά μου ηταν αποθαρρυντικός..

Δεν ξέρω βρε παιδιά.. είναι κατι για εμενα ότι σου πουν θα κανεις.. δεν ξερω.. προσπάθησα να διαβάσω να μαθω αλλα περισσότερο αγχωνόμουν ..

Πολλα έγραψα.. :)

Σου εύχομαι μεσα από την καρδιά μου  ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΙΧΙΑ…

@olivi2015

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.ευχομαι καλή επιτυχία!!!

k0oZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...