Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ & ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΕΣΤ


pony82

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΤΡΑΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ. ΕΙΧΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 9/8 ΜΕ ΚΥΚΛΟ(ΣΤΑΘΕΡΟ) 25 ΗΜΕΡΩΝ. ΑΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2/9 ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ. ΛΟΓΙΚΑ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 19-20/8 ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΑΦΕ ΣΤΑΓΟΝΕΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΝΟ. ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΙΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΜΙΑ Μ'ΑΦΗΝΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΑΣΠΡΑ ΥΓΡΑ. ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2/9 ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΑ ΤΕΣΤ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ημουν εγκυος με καθυστερηση δεκα ημερων και τα τεστ εβγαιναν αρνητικα...σπανιο βεβαια,δεν στο λεω για να δωσω ελπιδες,αλλα μονο μια χοριακη θα σου δωσει 100% απαντηση

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

ΑΠ' ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΥ Τ' ΑΥΤΙ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΘΩ ΟΤΙ ΕΠΑΘΕΣ! ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ..ΑΠΛΑ ΕΛΑΓΑ ΜΗΝ ΤΡΥΠΗΘΩ ΚΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από μένα,

κοντεύουν να σπάσουν τα νεύρα μου με την αναμονή της περιόδου..

περίμενα να μου έρθει στις 11 με 12 του μηνός, σήμερα είναι 15 και ακόμα τίποτα...ούτε ίχνος...

έχω κάνει 3 τεστ!!! :shock::shock::shock::shock: και όλα είναι αρνητικά, οπότε πλέον έχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως κάτι συμβαίνει..

στο ιστορικό μου δεν είχα ποτέ καθυστέρηση, εκτός από τις 2 φορές που έμεινα έγκυος και μια φορά μέτα την 2η απόξεση..

λέτε να μου έκανε καμιά ζημιά η τελευταία απόξεση και να έχω προβλημα???

μου περνάνε ένα σωρό άσχημα σενάρια από το μυαλό..

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα,

κοντεύουν να σπάσουν τα νεύρα μου με την αναμονή της περιόδου..

περίμενα να μου έρθει στις 11 με 12 του μηνός, σήμερα είναι 15 και ακόμα τίποτα...ούτε ίχνος...

έχω κάνει 3 τεστ!!! :shock::shock::shock::shock: και όλα είναι αρνητικά, οπότε πλέον έχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως κάτι συμβαίνει..

στο ιστορικό μου δεν είχα ποτέ καθυστέρηση, εκτός από τις 2 φορές που έμεινα έγκυος και μια φορά μέτα την 2η απόξεση..

λέτε να μου έκανε καμιά ζημιά η τελευταία απόξεση και να έχω προβλημα???

μου περνάνε ένα σωρό άσχημα σενάρια από το μυαλό..

Κοριτσακι μου κανε μια χοριακη να δεις τι γινεται....:D

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου κανε μια χοριακη να δεις τι γινεται....:D

 

Είμαι 99,9% σίγουρη οτι δεν είμαι έγκυος, μη ρωτάς πως, απλά το νιώθω(!), και πιστεύω ότι κάτι άλλο συμβαίνει.

το κακό είναι πως μένω σε νησί και δεν έχει γυναικολόγο, πρέπει να πάω στην αθήνα στον δικό μου για να δω τι συμβαίνει..

αναγκαστικά θα περιμένω κ άλλες μέρες κ βλέπουμε,

είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία?και βρήκε τι έφταιγε?

19-02-2011 my first baby is gone...

25-06-2011 my second baby is gone...

12-05-2012 το θαύμα έγινε..καλωςήρθες μωρό μου!

 

tXbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 99,9% σίγουρη οτι δεν είμαι έγκυος, μη ρωτάς πως, απλά το νιώθω(!), και πιστεύω ότι κάτι άλλο συμβαίνει.

το κακό είναι πως μένω σε νησί και δεν έχει γυναικολόγο, πρέπει να πάω στην αθήνα στον δικό μου για να δω τι συμβαίνει..

αναγκαστικά θα περιμένω κ άλλες μέρες κ βλέπουμε,

είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία?και βρήκε τι έφταιγε?

Εγω ειχα ανεκαθεν αστατο κυκλο. Δεν ειχα πολυκυστικες ουτε καποιο ορμονικο απλα ετσι ημουν φτιαγμενη! Τους τρεις τελευταιους μηνες ρυθμισα τον κυκλο μου με clomiphene.

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Kαλημέρα! Μη στεναχωριέσαι..΄Και μικρή είσαι και σχετικά λιγο χρόνο προσπαθείς. Σου έυχομαι όλα καλά....

ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ..ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ..Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΨΥΧΩΣΗ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ..ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΛΙΓΟ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσα.. Χριαζομαι τα φωτα σας..!! Ειμαι 22 ετων και προσπαθουμε με τον συζηγο μου για παιδακι. Εχω μηνα 28 και η τελευταια μου περιοδος ηρθε 23/10/16 επρεπε να αδιαθετησω 20/11. 21/11 και 22/11 πρωι εκανα δυο τεστ ουρων και βγηκαν αρνητικα και 24/11 μια χοριακη η οποια βγηκε 10,1 (αρνητικη). Δεν εχω συμτωματα περιοδου μονο απο τις 20/11 πονακια χαμηλα και πολλα υγρα τοσο που νομιζω συνεχως οτι εχω αδιαθετισει ομως τπτ.. Σημερα ειμαι στην 7η μερα καθυστερισης, υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγγυος. Εχει συμβει σε καμια σας κατι παρομοιο?? Ευχαριστω εκ των προτερων..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσα.. Χριαζομαι τα φωτα σας..!! Ειμαι 22 ετων και προσπαθουμε με τον συζηγο μου για παιδακι. Εχω μηνα 28 και η τελευταια μου περιοδος ηρθε 23/10/16 επρεπε να αδιαθετησω 20/11. 21/11 και 22/11 πρωι εκανα δυο τεστ ουρων και βγηκαν αρνητικα και 24/11 μια χοριακη η οποια βγηκε 10,1 (αρνητικη). Δεν εχω συμτωματα περιοδου μονο απο τις 20/11 πονακια χαμηλα και πολλα υγρα τοσο που νομιζω συνεχως οτι εχω αδιαθετισει ομως τπτ.. Σημερα ειμαι στην 7η μερα καθυστερισης, υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγγυος. Εχει συμβει σε καμια σας κατι παρομοιο?? Ευχαριστω εκ των προτερων..!!

 

Πρεπει να επαναλαβεις την χοριακη κ να πας στον γυναικολογο. Μου εχει συμβει να εχω καθυστερηση 15 μερες απο το ανχος. Ομως πρεπει να πας γυναικολογο για να σου αποκλιση κατι παθολογικο οπως καποια κυστη που προκαλει καθηστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να επαναλαβεις την χοριακη κ να πας στον γυναικολογο. Μου εχει συμβει να εχω καθυστερηση 15 μερες απο το ανχος. Ομως πρεπει να πας γυναικολογο για να σου αποκλιση κατι παθολογικο οπως καποια κυστη που προκαλει καθηστερηση.

Εχεια δικιο Αυτο φοβαμαι και εγω.. :/ Θα παω με την πρωτη ευκαιρια σε ευχαριστω πολυ Ninaki80 .!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσα.. Χριαζομαι τα φωτα σας..!! Ειμαι 22 ετων και προσπαθουμε με τον συζηγο μου για παιδακι. Εχω μηνα 28 και η τελευταια μου περιοδος ηρθε 23/10/16 επρεπε να αδιαθετησω 20/11. 21/11 και 22/11 πρωι εκανα δυο τεστ ουρων και βγηκαν αρνητικα και 24/11 μια χοριακη η οποια βγηκε 10,1 (αρνητικη). Δεν εχω συμτωματα περιοδου μονο απο τις 20/11 πονακια χαμηλα και πολλα υγρα τοσο που νομιζω συνεχως οτι εχω αδιαθετισει ομως τπτ.. Σημερα ειμαι στην 7η μερα καθυστερισης, υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγγυος. Εχει συμβει σε καμια σας κατι παρομοιο?? Ευχαριστω εκ των προτερων..!!

 

Exeis stathero kuklo? Gt k egw etuxe na exw kathisterisi 10 meres alla dn imoun egkios:-(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας δείτε εδώ

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=38550

 

δυστυχώς είμαστε αναγκασμένοι να κλειδώνουμε τα θέματα αυτά.

Δείτε εδώ γιατί :

 

Αγαπητά μέλη,

Η αγωνία για τον ερχομό ενός νέου μέλους στην οικογένεια είναι πάντα πολύ έντονη. Το μοίρασμα αυτών των συναισθημάτων, με αναγνώστες κ μέλη που βιώνουν την ίδια αγωνία, μπορεί να βοηθήσει πολύ στο να περάσουν οι ώρες ή οι μέρες αγωνίας και έντασης όσο δυνατόν πιό ανώδυνα ή και ευχάριστα.

 

Διαβάστε το μήνυμά μας, για το πώς να εκφράσετε αυτά τα συναισθήματα ανενόχλητα, στο σωστό σημείο!

Σας ευχόμαστε σύντομα να έχετε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας.

 

-----------------------------------------------------------------

 

Γενικοί κανόνες : http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules

 

Το forum της ΕΕΕΓ parents.org.gr (με βάση το καταστατικό της http://parents.org.gr/news/a245), βρίσκεται στην διάθεση των μελών για την τοποθέτηση ενημερωτικών θεμάτων και ερωτημάτων/ανταλλαγής πληροφοριών που θα βοηθήσουν μελλοντικούς αναγνώστες/γονείς.

 

Για θέματα που αφορούν θετικό η αρνητικό τέστ,είμαι έγκυος/δεν είμαι, καθημερινού τύπου επικοινωνία για αποτελέσματα/διαδικασία εξωσωματικής/σπερματέγχυσης, παρακαλούμε κάνετε χρήση του parentscafe.gr και της συγκεκριμένης ενότητας:

 

Θέλουμε να γίνουμε γονείς ! http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=169

 

Ειδικά για το θέμα της θρησκείας κ πίστης σε σχέση με την σύλληψη παρακαλούμε επισκεφτείτε το συγκεκριμένο καφέ που ανοίξαμε, στο φόρουμ του parentscafe.gr με τιτλο Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα ! http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2921 όπου μπορείτε να καταθέσετε τις ιστορίες σας καθώς και τις ιστορίες ή εμπειρίες άλλων για αυτό το θέμα.

 

Το παρόν θέμα κλειδώνεται και θα μεταφερθεί στο αρχείο.

 

-----------------------------------------------------------------

 

Οδηγίες εγγραφής στο Parentscafe.gr :http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

 

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού: http://parents.org.gr/forum/showthre...32#post1397532

 

Σημείωση

 

Αν το θέμα στο οποίο συμμετέχετε κλειδωθεί με την συγκεκριμένη ανακοίνωση παρακαλούμε

 

α]

μην ανοίγετε νέο θέμα ως συνέχεια του θέματος που συμμετείχατε

 

β]

μην ανοίγετε ειδικά νέο θέμα στο parents.org.gr για να ανακοινώσετε την δημιουργία νέου θέματος στο parentscafe.gr.

Μπορείτε αν επιθυμείτε να ενημερώσετε τα υπόλοιπα μέλη με το να τοποθετήσετε την είδηση στην υπογραφή σας ή να κάνετε χρήση των προσωπικών μηνυμάτων.

 

Σε περίπτωση που ανοίξετε νέο θέμα στο parents.org.gr είτε ως συνέχεια κλειδωμένου θέματος είτε με σκοπό την ανακοίνωση νέου θέματος στο parentscafe.gr θα λάβετε κάρτα ειδοποίησης που θα σας ενημερώνει για τους κανόνες του forum της ΕΕΕΓ και ίσως συνοδεύεται από ολιγοήμερη απενεργοποίηση του λογαριασμού σας.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...