Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καλησπερα! Ειμαι νεα στο φορουμ, αν κ παρακολουθω τα θεματα σπο την πρωτη μου εγκυμοσυνη. Βλεποντας οτι η τελευταια απαντηση στο ποστ ειναι απο το 2007, θετω κι εγω παλι το θεμα ευρεσης ενος καλου γυναικολογου στο ελενα. Το πρωτο μου το γεννησα σε ιδιωτικο. Δεν ειμαι ομως πια ευχαριστημενη με τη γιατρο μου. Εχω ενδομητριωση κ θα ηθελα να μου συστησετε εναν καλο γυναικολογο μαιευτητα. Σας ευχαριστω πολυ!

 

Λαθος ως προς τη χρονολογια.. τωρσ ειδα τα νεοτερα σχολια.. οπως κ ναχει θα ηθελσ τις συστασεις σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ εγώ ενδιαφέρομαι για κάποια καλή γυναικολόγο στο Έλενα ή στο Αλεξάνδρας οποία γνωρίζει.κ εγώ σε ιδιωτικό γέννησα αλλά επειδή η δικιά μου έφυγε μόνιμα εκτός Ελλάδας ψάχνω να δω κ σε δημόσιο.

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ειμαι στον 7 μηνα και θα ηθελα να μου πει αν εχει ακουσει καποια απο εσας κατι για το Λασκαρη στο Ελενα.Ευχαριστω

 

Αν θες μπες στα προσωπικά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καμια να μου πει σχετικα με το κ Δεσυπρη στο Ελενα; Αν ειναι καλος και οικονομικος;;και γενικα αν τον βρισκεις ευκολα στα τηλεφωνα;;;ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα ειμαι στον 7 μηνα και θα ηθελα να μου πει αν εχει ακουσει καποια απο εσας κατι για το Λασκαρη στο Ελενα.Ευχαριστω

 

 

Με τον Λάσκαρη γέννησε πριν απο επτά μήνες μια καλή μου φίλη και έχει να πεί τα καλύτερα. Βέβαια είχε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη χωρίς παρατράγουδα οπότε θεωρώ οτι ήταν εύκολη περίπτωση. Προσωπική άποψη δεν έχω, αλλά απο αυτήν έχω ακούσει οτι γενικά είναι πολύ φιλικός, προσιτός και καλός γιατρός. Είναι όμως αρκετά νέος (40ρης) να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Μια απ' τα ίδια κι εγώ, ψάχνω εναν/μια γιατρό. Να πω την αλήθεια εχω ηδη βρει μια την κα Παπαβασιλείου από το Ελενα. Δεν μου έχει κανει κάτι κακό απλα αισθάνομαι Ελλειπη σιγουριά καθότι κι η πρωτη μου κύηση κι η κοπέλα φαίνεται νεαρή σχετικά. Ισως παλι να μην χρειαστεί ν αλλάξω γιατρό κι απά την ωρα της γέννας να είναι κι άλλοι εκεί -λόγω του οτι πρόκειται για μεγάλο νοσοκομείο- με αποτέλεσμα να έχει μικρή σημασία ποιος είναι ηταν ο γιατρός ο προσωπικός. Καποιες απορίες αν μπορεί καποια σοφοτερη να λύσει:

• Θα υπάρχει παρουσία εμπειροτερων ιατρών , διευθυντών κ.α. στη γεννα; Συνηθίζεται;

• Χρήματα γιατί να πρέπει να δοθούν; Είναι Απαραίτητο ας πουμε;

• Μαθήματα ανωδυνου τοκετού που μπορω να κανω;

• Αν θέλω αποκλειστικά να θηλασω θα συνάντησω οποιαδήποτε εμπόδια, να μου πουν πχ θα δώσουμε ξένο γάλα κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Μια απ' τα ίδια κι εγώ, ψάχνω εναν/μια γιατρό. Να πω την αλήθεια εχω ηδη βρει μια την κα Παπαβασιλείου από το Ελενα. Δεν μου έχει κανει κάτι κακό απλα αισθάνομαι Ελλειπη σιγουριά καθότι κι η πρωτη μου κύηση κι η κοπέλα φαίνεται νεαρή σχετικά. Ισως παλι να μην χρειαστεί ν αλλάξω γιατρό κι απά την ωρα της γέννας να είναι κι άλλοι εκεί -λόγω του οτι πρόκειται για μεγάλο νοσοκομείο- με αποτέλεσμα να έχει μικρή σημασία ποιος είναι ηταν ο γιατρός ο προσωπικός. Καποιες απορίες αν μπορεί καποια σοφοτερη να λύσει:

• Θα υπάρχει παρουσία εμπειροτερων ιατρών , διευθυντών κ.α. στη γεννα; Συνηθίζεται;

• Χρήματα γιατί να πρέπει να δοθούν; Είναι Απαραίτητο ας πουμε;

• Μαθήματα ανωδυνου τοκετού που μπορω να κανω;

• Αν θέλω αποκλειστικά να θηλασω θα συνάντησω οποιαδήποτε εμπόδια, να μου πουν πχ θα δώσουμε ξένο γάλα κλπ;

Πολλοί γιατροί σπάνια είναι σε μια γεννα...συνήθως είναι 1 επιμελητής και πολλοί εκπαιδευομενοι σε μια γεννα σε δημόσιο νοσοκομείο.

Όσο για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις αν και θα σου πρότεινα να κάνεις σεμινάρια θηλασμού που για μένα είναι πολυτιμότερο να ξέρεις τα πάντα γύρω από αυτό για να μην τα δεις βουνό στην πραξη.Με το καλό και με έναν πονο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και σε όσες θέλουν να γίνουν!Το φορουμ με έχει βοηθήσει πολύ στο να κατατοπιστώ και εγω σε πολλά θέματα και έτσι ήρθε και η σειρά μου να κάνω ερωτήσεις γιατί με τον άντρα μου σκεφτόμαστε να κάνουμε παιδάκι και επειδή τα οικονομικά είναι πολύ στενά, θα πρέπει να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο και κατέληξα στο Έλενα. Ψάχνοντας λοιπόν στο φόρουμ βρήκα πολύ καλά σχόλια για κάποιους γιατρούς και ένας από αυτούς είναι και ο Κολιόπουλος. Έχει γεννήσει καμιά σας σε αυτόν?Ξέρετε αν ζητάει λεφτά?Είναι υπέρ του φυσιολογικού?Αν χρειαστεί κάνει επισκληρίδιο?Αναλαμβάνει γυναίκες που γεννούν καλοκαίρι?Έχω διαβάσει και για άλλους όπως ο Παπαδής και ο Φαρμακίδης αλλά για καλοκαιρινές γέννες δεν αναλαμβάνουν και εγώ είναι πιθανό να χρειαστεί τότε να γεννήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Με το καλό σε όσες περιμένουν!

Θα ήθελα εάν κάποια έχει ακολουθήσει τον Αλεξάτο να μου πει σίγουρα σε ποιο μαιευτήριο είναι τελικά ώστε να μπορέσω να τον βρω!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας μανούλες!!!

 

Έχω ήδη ένα παιδάκι, περιμένω δεύτερο και όπως οι περισσότερες από σας θέλω από τον ιδιωτικό τομέα να περάσω στο δημόσιο λόγω οικονομικών... ακούω πολλές απόψεις για ιδιωτικά και δημόσια και έχω τρομάξει λιγάκι...θα ήθελα την βοήθειά σας για γυναικολόγο στο Έλενας να με παρακολουθεί στην εγκυμοσύνη και να γεννήσω μαζί του!!Έχω πάρα πολύ άγχος...με απογοήτευσε ο γυναικολόγος που είχα από τα 16 στην πιο κρίσιμη στιγμή της ζωής μου, το πρώτο μου παιδί, για τα λεφτά..ελπίζω να υπάρχουν ακόμα ΙΑΤΡΟΙ-ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!! ελπίζω στη βοήθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μανούλες!!!

 

Έχω ήδη ένα παιδάκι, περιμένω δεύτερο και όπως οι περισσότερες από σας θέλω από τον ιδιωτικό τομέα να περάσω στο δημόσιο λόγω οικονομικών... ακούω πολλές απόψεις για ιδιωτικά και δημόσια και έχω τρομάξει λιγάκι...θα ήθελα την βοήθειά σας για γυναικολόγο στο Έλενας να με παρακολουθεί στην εγκυμοσύνη και να γεννήσω μαζί του!!Έχω πάρα πολύ άγχος...με απογοήτευσε ο γυναικολόγος που είχα από τα 16 στην πιο κρίσιμη στιγμή της ζωής μου, το πρώτο μου παιδί, για τα λεφτά..ελπίζω να υπάρχουν ακόμα ΙΑΤΡΟΙ-ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!! ελπίζω στη βοήθεια σας!!!

 

Καλησπέρα,

εγώ είχα γυναικολόγο στο Έλενα και μόλις κατάλαβα ότι με πάει για καισαρική και πως είχε "κοστολόγιο εργασιών" έφυγα κι ας ήμουν 5 μηνών έγκυος. Επίσης, δε θυμόταν ποτέ την περίπτωσή μου, σε κάθε ραντεβού του έλεγα από την αρχή το ιστορικό και μία φορά που τον είχα πάρει στο κινητό (γιατί είχα λίγο αίμα) δεν απάντησε ποτέ και δε με πήρε ποτέ πίσω, κι ας έκανα 4 προσπάθειες.

Βρήκα έναν άλλον στο Αλεξάνδρας, που έμεινα πολύ ευχαριστημένη, με βοήθεια για φ.τ. χωρίς ταρίφα. Σε βλέπει στα εξωτ. ιατρεία (αν θυμάμαι 40-45?) και δυστυχώς έχει αναμονή (όπως γενικά συμβαίνει στα δημόσια). Κατά τα άλλα έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Λέγεται Κουτρουμάνης Πελοπίδας. Αν θες τηλ ή άλλες πληροφορίες γράψε μου να στο δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εγώ είχα γυναικολόγο στο Έλενα και μόλις κατάλαβα ότι με πάει για καισαρική και πως είχε "κοστολόγιο εργασιών" έφυγα κι ας ήμουν 5 μηνών έγκυος. Επίσης, δε θυμόταν ποτέ την περίπτωσή μου, σε κάθε ραντεβού του έλεγα από την αρχή το ιστορικό και μία φορά που τον είχα πάρει στο κινητό (γιατί είχα λίγο αίμα) δεν απάντησε ποτέ και δε με πήρε ποτέ πίσω, κι ας έκανα 4 προσπάθειες.

Βρήκα έναν άλλον στο Αλεξάνδρας, που έμεινα πολύ ευχαριστημένη, με βοήθεια για φ.τ. χωρίς ταρίφα. Σε βλέπει στα εξωτ. ιατρεία (αν θυμάμαι 40-45?) και δυστυχώς έχει αναμονή (όπως γενικά συμβαίνει στα δημόσια). Κατά τα άλλα έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Λέγεται Κουτρουμάνης Πελοπίδας. Αν θες τηλ ή άλλες πληροφορίες γράψε μου να στο δώσω.

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες...φυσικά και θέλω τις πληροφορίες ποτέ δεν ξέρεις που θα σου χρησιμέψουν.. Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει καλά λόγια για το Έλενας και είναι τα πρώτα αρνητικά...Θα το ψάξω καλά άλλωστε έχω χρόνο...και πάλι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι καινουργια στο φορουμ! Ψαχνω για γυναικολογο στο Ελενα ή στο Αλεξανδρα, μιας και τα οικονομικα δεν μας επιτρεπουν για να παμε σε ιδιωτικο! Δεν ειμαι ακομα εγκυος αλλα θελω να βρω εναν γιατρο να τον γνωρισω, να κανω ενα τεστ παπ γιατι σε λιγους μηνες σκεφτομαστε με τον αντρα μου να βαλουμε μπροστα για να γινουμε γονεις! Θελω να μου συστησετε γιατρους και να μου πειτε και τις εμπειριες σας απο το δημοσιο νοσοκομειο, γιατι εχω ακουσει και καλα αλλα και κακα σχολια! Στο Ελενα μου ειπαν για τον Λασκαρη και τον Γιαλελη. Θελω εναν γιατρο που να μπορει να ακουσει ολες τις αποριες μου και να ειναι συζητησιμος, να ειναι υπερ του φυσιολογικου και να μην με κοιταει σαν πορτοφολι(κατι που νομιζω θελουμε ολες)!Περιμενω τις απαντησεις σας!!!*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα τους 2 γιατρους που λες δεν τους ξερω. εγω γεννησα πριν 2 εβδομαδες στο ελενα σε εφημερια τελικα, φυσιολογικα. Αν μπορω να σε βοηθησω σε κατι αλλο πες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, ο Γιαλελής ήθελε να με βάλει για καισαρική λόγω 'χαμηλού αμνιακού υγρού'. Πήγα την επόμενη ημέρα σε δύο γυναικολόγους και δεν βρήκαν κανένα απολύτως πρόβλημα! Γέννησα δύο εβδομάδες αργότερα με φυσιολογικό τοκετό. Ουδέν σχόλιον!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο Γιαλελής μου είπε να κάνω καισαρική γιατί το αμνιακό υγρό ήταν στα 'κατώτερα φυσιολογικά' επίπεδα. Την επόμενη ημέρα πήγα σε δύο άλλους γυναικολόγους και δεν βρήκαν κανένα απολύτως λόγο για καισαρική, όλα έβαιναν καλώς. Γέννησα δύο εβδομάδες αργότερα με φυσιολογικό τοκετό και με άλλον γιατρό εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

 

Ανεβάζω το τόπικ "Αντί Αλεξάτου", μήπως κάποια από τις κοπέλες που γέννησε πρόσφατα με καποιον άλλον στο Έλενα μπορεί να μοιραστεί την εμπειρία της μαζί μας. Γιατρός υπέρ του φ.τ, άνθρωπος, και να μην ζητάει φακελάκι από μόνος του, έχετε καμια ιδέα?

Σκόπευα να παω στον Παπαδή αλλά χτες έμαθα οτι όχι μόνο δεν σε δέχεται αν δεν είσαι ήδη πελάτισσα, αλλα και να έχεις ξεγεννήσει ήδη μαζί του πάλι δε σε δέχεται λόγω υπερβολικού φόρτου εργασίας. Χτές μου είπαν για έναν βοηθό του Παπαδή εξίσου καλό (που τον προτείνει ο Παπαδής σε αυτές που διώχνει) αλλά ξέχασα το όνομα. Γιαννερης, Γιαννέτος? Έχει καμία εμπειρία? Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Θα ήθελα εάν κάποια έχει ακολουθήσει τον Αλεξάτο να μου πει σίγουρα σε ποιο μαιευτήριο είναι τελικά ώστε να μπορέσω να τον βρω!

 

Τον Αλεξάτο τον ακολούθησα σε μια αποβολή που είχα τον Ιούλιο (μπορώ να σου δώσω πληροφορίες σε πμ αν θέλεις) και λογικά θα τον δώ και τώρα, αλλά δυστυχώς δεν μου προτείνει κάποιον.

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησερα ..

ειμαι καινουρια στο φορουμ,αλλα το παρακολουθω καιρο..

μενω σε νησι και οι συνθηκες να γεννησεις εδω ειναι προπολεμικες...

οπωτε ψαχνομαι να γεννησω αθηνα στο ελενα...το πρωτο μου παιδακι το εφερα στον κοσμο σε ιδιωτικο και δεν το ξανακανω που να με πληρωσεις...

anyway...

μολις πριν 2 μερες εμαθα οτι θα γινω μανουλα για δευτερη φορα και ψαχνω γυναικολογο-ανθρωπο να με αναλαβει.

οποιος μπορει ας μου στειλει το τηλ του κ.Σουλου (διαβασα τα καλυτερα)

η αν εχετε να προτεινετε καποιομ αλλον...

ευχαριστωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!ειμαι καινουργια στο forum και θα ηθελα την βοηθεια σας παρακαλω.ψαχνω για εναν καλο γιατρο στο ελενα.αν εχετε να μου προτεινεται καποιον και ποια ειναι η διαδικασια για να κλεισω ραντεβου.εχω πελαγωσει λιγο....ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,καλησπέρα, γράφω πρώτη φορά στο φόρουμ αν και έχω διαβάσει αρκετά θέματα. Είμαι έγκυος,και ψάχνω γιατρό στο Έλενα,διάβασα τα καλύτερα για τον Παπαδη,θα ήθελα οποία έχει γεννήσει πρόσφατα μαζί του να μας πει εντυπώσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα. Ειμαι νεα στο φορουμ καλως σας βρηκα! Περιμενω το δευτερο παιδακι μου. Την πρωτη φορα ειχα γεννησει στο ελενα με τον κο παπαδη κι ειχα μεινει απολυτα ευχαριστημενη. Ομως τωρα ο γιατρος μου θα λειπει τελος ιουλιου που γενναω και ψαχνω αλλον. Εχω ακουσει για καποιον σουλο καποιον γιαλελη και καποιον γιαννακοπουλο. Εχει γεννησει καμια με καποιον απο τους τρεις να μου πει εντυπωσεις; Επισης εχω θορυβηθει λιγο γιατι τελευταια ακουω πολλα για την καθαριοτητα στα δημοδια νοσοκομεια ενδονοσοκομειακες λοιμωξεις ελλειψεις κλπ. Ειχα γεννησει πριν εξι χρονια. Εχει γεννησει καποια πιο προσφατα να μου πει εντυπωσεις; Ευχαριατω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα.. Μήπως τυχαίνει κάποιος να γνωρίζει ή να έχει κάποια εμπειρία με τον Βαρβαρίγο Ιωάννη στο Έλενα?? Είναι ο γιατρός που μας παρακολουθεί.. Όμως μου έχουν πει ότι είναι υπέρ της καισαρικής.. Κάτι που δεν θα ήθελα εάν δεν υπάρχει λόγος.. Γνωρίζετε αν ισχυεί???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...