Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματικη στο ΡΕΑ


Recommended Posts

Καλησπερα Αννα! Ο γιατρος μου λεγεται Μαθιοπουλος και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη απο ολη την αντιμετωπιση. Μπορουσα να τον βρω οποιαδηποτε στιγμη κατι που για μενα ηταν πολυ σημαντικο και να τον ρωταω ακομη και τις πιο χαζες μου αποριες.. Ας πουμε σημερα το βραδυ ειδα μια ροζ σταγονα αιμα και τον πηρα αμεσως τηλεφωνο. Αυριο βεβαια το πρωι παω για την εξεταση της β χωριακης και η αγωνια μου εχει πιασει κοκκινο!! Εσυ σε τι φαση εισαι;;

 

καλημερα μαρακι κ καλη επιτυχια για αυριο!!

εχουμε τον ιδιο γιατρο,ο οποιος να πω κ εγω οτι ειναι εξαιρετικος.πανω απ ολα ανθρωπος.

All you need is faith,trust and a little pixie dust..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα

 

Θα κάνω και εγώ εξωσωματική στο ΡΕΑ, σε λίγο καιρό.

Ξέρω ότι ο δ/ντης είναι ο κ. Τζεφεράκος (από τα μεγαλύτερα ονόματα στον χώρο της εξωσωματικής και πρωην δ/ντης του αντίστοιχου τμήματος στο ΛΗΤΩ). έχει έναν από τους καλύτερους εμβρυολόγους στην Ελλάδα, τον κ. Τριανταφύλλου, καθώς και πρωτοπόρα μηχανήματα.

 

Επίσης, χθες που είχα πάει στην ενδοκρινολόγο μου, με ρώτησε που θα κάνω εξωσωματική και της είπα στο ΡΕΑ. Η απάντησή της ήταν: "Ο Τζεφεράκος και η ομάδα του, όποια γυναίκα και να δούνε στον δρόμο, μπορούν να την αφήσουν και έγκυο. Μια κοπέλα, που προσωπικά, παρ' όλο που είμαι αισιοδόξη, της έδινα ελάχιστες πιθανότητες, είναι έγκυος σε δίδυμα!!!"

 

Τι να σου πω....

Και εγώ άγχος έχω. Όποια πάει πρώτη, ας ενημέρωσει....

 

Καλή επιτυχία!!!!!! :D

9oXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω τον Τζεφερακο εχω εξωσωματικο στο Λητω εκανα τις προηγ προσπαθειες κ εχω τον γιο μου τωρα!!

Ηθελα να μαθω για εμπειρια στο Ρεα!!

Πηγες μιλησες με τον Τζεφερακο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω μιλήσει με κανέναν

Ο γιατρός μου είναι συνεργάτης εξωσωματικής στο Ρέα, και μου είπε όταν αδιαθετήσω θα πάμε στο Ρεα και θα μου ανοίξουν καρτέλα. Του έχω εμπιστοσύνη, έχω διαβάσει και για την ομάδα του Ρέα και ......μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!

 

Είχα μείνει και πολύ ευχαριστήμενη από το ΡΕΑ, όταν είχα κάνει υστερόσκοπηση επεμβατική, σαλπιγγογραφία, μαστογραφία και υπέρηχο φλεβών στα κάτω άκρα.

 

Εμένα με ενδιαφέρει να είναι άριστος ο εμβρυολόγος, γιατί είμαι και 41 και θα κάνουμε και ICSI λόγω ολιγοασθενοτερατοσπερμίας του συζύγου.

Και ο κ. Τριανταφύλλου θεωρείται ο καλύτερος στην Ελλάδα.

 

 

Συγχαρήτηρια για το γυιό σου :D

 

Αφού με τον Τζεφεράκο είχες το ευτυχές αποτέλεσμα, γιατί δεν ξαναπάς εκεί;

Ή κλείσε ένα ραντεβού στην μονάδα στο ΡΕΑ.

9oXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα!

Έχουμε κάποια πρόσφατη εμπειρία από το ΡΕΑ;

Θέλω να προχωρήσω σε εξωσωματική αυτό το μήνα και είμαι ανάμεσα στον Μαντούδη και το Δημητρόπουλο στο ΡΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καλημέρα!

Έχουμε κάποια πρόσφατη εμπειρία από το ΡΕΑ;

Θέλω να προχωρήσω σε εξωσωματική αυτό το μήνα και είμαι ανάμεσα στον Μαντούδη και το Δημητρόπουλο στο ΡΕΑ.

 

εγω εκανα στο ΡΕΑ την 3η προσπαθεια εξωσωματικής μετά από μία αποτυχημένη που κατεληξε σε βιοχημικη στο ΛΗΤΩ. Ο γιατρος όμως ο ίδιος! Ο κος Γιαννακούρης. Απο το ΡΕΑ εμεινα πολύ ευχαριστημένη πάντως. Ειναι πολύ συγχρονο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα στο ΡΕΑ την 3η προσπαθεια εξωσωματικής μετά από μία αποτυχημένη που κατεληξε σε βιοχημικη στο ΛΗΤΩ. Ο γιατρος όμως ο ίδιος! Ο κος Γιαννακούρης. Απο το ΡΕΑ εμεινα πολύ ευχαριστημένη πάντως. Ειναι πολύ συγχρονο κέντρο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση γλυκιά μου. Σου εύχομαι καλή τύχη σε αυτή την προσπάθειά σου.

Τελικά επέλεξα το Μαντούδη. Ας ευχηθούμε ότι δεν θα χρειαστεί να αλλάξω γνώμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elenit καλη επιτυχια και απο μενα.

Επειδη οπως εχω γραψει και πιο πανω και γω ενδιαφερομαι μπορεις να μας γραψεις εντυπωσεις?

Οργανωση , εργαστηριο τιμες??

Link to comment
Share on other sites

Elenit καλη επιτυχια και απο μενα.

Επειδη οπως εχω γραψει και πιο πανω και γω ενδιαφερομαι μπορεις να μας γραψεις εντυπωσεις?

Οργανωση , εργαστηριο τιμες??

 

Liontarina sofia το κεντρο ειναι υπερσυγχρονο. Σε σχεση με την εμπειρια που ειχα απο το ΛΗΤΩ. Οι μαιες εκει ειναι παρα πολυ καλες! Πολύ καλή οργάνωση.

 

1200ευρω ηταν το κοστος για την οωληψια (με αναισθησιολογο κλπ) και την εμβρυομεταφορα.

Τα υπόλοιπα ηταν του γιατρού! Α! και 350ευρω η κρυοσυντήρηση.

 

Μετά την εμβρυομεταφορά έμαθα ότι έχουν εναν απο τους καλύτερους εμβρυολόγους στο ΡΕΑ! Τον γνωρισα και αυτόν. Ειναι συμπαθέστατος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Καλησπέρα!!!

 

Κάλλιο αργά παρά ποτέ λέει η ρήση, οπότε θα σας γράψω και εγώ την εμπειρία μου από το ΡΕΑ.

 

Όταν αδιαθέτησα (14-04-2014), πήγα στο ΡΕΑ και μου άνοιξαν καρτέλα. Γιατρός μου (γυναικολόγος και εξωσωματικός) ο κ. Μπαγιώκος Βασίλης (ό,τι και να πω για τον άνθρωπο αυτόν είναι λίγο. Είναι καταπληκτικός), με συνεργάτη τον κ. Καλογήρου (που αν κατάλαβα καλά είναι και στο ΔΣ του ΡΕΑ).

Υπερσύγχρονο κέντρο -πεντακάθαρο νοσοκομείο

Εξυπηρετικότατο το ιατρικό προσωπικό.

Πήγαινα στο ΡΕΑ, ανα 2 ημέρες περίπου για υπέρηχο και εξετάσεις.

Εμβρυολόγος ο κ. Τριανταφύλλου - Άψογος!

Κόστος: ωοληψία, εμβρυομεταφορά, υπέρηχοι =1200? και ότι πήρε ο γιατρός.

Ούτε του παπά να μην το πείτε, τέτοιες τιμές.

 

Εγώ = 41 ετών, πολύ καλό ορμονικό προφίλ (με fsh 4.9 ξεκίνησα), υπέρβαρη, αντίσταση στην ινσουλίνη, υποθυρεοειδισμό χασιμότο, σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών.

Σύζυγος =37, καπνιστής, υπέρβαρος, ολιγοασθενοτερατοσπερμία.

Η διέγερση μου πήγαινε πολύ καλά και με φρέναρε λίγο, και στην ωοληψία πήραν 11 ωάρια.

Γονιμοποιήθηκαν τα 10 (δεν το πίστευε ούτε ο ίδιος ο γιατρός) και βάλαμε 4 λόγω ηλικίας

Κάναμε μικρογονιμοποίηση

 

Επιασε το 1 και κάναμε τον γιο!!!!

 

Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, πάλι στο ΡΕΑ πήγαινα και μάλιστα νοσηλεύτηκα και 1 ημέρα στους 8,5 μήνες,λόγω μικρής αιμορραγίας.

Για το καρδιοτοκογράφημα (κάθε μέρα σχεδόν) πήγαινα εκεί.

Γέννησα και τον γιο μου εκεί, με πρόκληση τοκετού, αλλά καταλήξαμε σε καισαρική τελικά.

 

Για μένα ήταν η καλύτερη εμπειρία το ΡΕΑ. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

:-D

9oXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

 

Κάλλιο αργά παρά ποτέ λέει η ρήση, οπότε θα σας γράψω και εγώ την εμπειρία μου από το ΡΕΑ.

 

Όταν αδιαθέτησα (14-04-2014), πήγα στο ΡΕΑ και μου άνοιξαν καρτέλα. Γιατρός μου (γυναικολόγος και εξωσωματικός) ο κ. Μπαγιώκος Βασίλης (ό,τι και να πω για τον άνθρωπο αυτόν είναι λίγο. Είναι καταπληκτικός), με συνεργάτη τον κ. Καλογήρου (που αν κατάλαβα καλά είναι και στο ΔΣ του ΡΕΑ).

Υπερσύγχρονο κέντρο -πεντακάθαρο νοσοκομείο

Εξυπηρετικότατο το ιατρικό προσωπικό.

Πήγαινα στο ΡΕΑ, ανα 2 ημέρες περίπου για υπέρηχο και εξετάσεις.

Εμβρυολόγος ο κ. Τριανταφύλλου - Άψογος!

Κόστος: ωοληψία, εμβρυομεταφορά, υπέρηχοι =1200? και ότι πήρε ο γιατρός.

Ούτε του παπά να μην το πείτε, τέτοιες τιμές.

 

Εγώ = 41 ετών, πολύ καλό ορμονικό προφίλ (με fsh 4.9 ξεκίνησα), υπέρβαρη, αντίσταση στην ινσουλίνη, υποθυρεοειδισμό χασιμότο, σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών.

Σύζυγος =37, καπνιστής, υπέρβαρος, ολιγοασθενοτερατοσπερμία.

Η διέγερση μου πήγαινε πολύ καλά και με φρέναρε λίγο, και στην ωοληψία πήραν 11 ωάρια.

Γονιμοποιήθηκαν τα 10 (δεν το πίστευε ούτε ο ίδιος ο γιατρός) και βάλαμε 4 λόγω ηλικίας

Κάναμε μικρογονιμοποίηση

 

Επιασε το 1 και κάναμε τον γιο!!!!

 

Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, πάλι στο ΡΕΑ πήγαινα και μάλιστα νοσηλεύτηκα και 1 ημέρα στους 8,5 μήνες,λόγω μικρής αιμορραγίας.

Για το καρδιοτοκογράφημα (κάθε μέρα σχεδόν) πήγαινα εκεί.

Γέννησα και τον γιο μου εκεί, με πρόκληση τοκετού, αλλά καταλήξαμε σε καισαρική τελικά.

 

Για μένα ήταν η καλύτερη εμπειρία το ΡΕΑ. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

:-D

 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Έφτασες στο θαύμα εσύ!! Μπράβο!! Ευχαριστώ για την απάντηση! Μου έδωσες θετική αίσθηση!! Η πρώτη μου επαφή θα είναι τις επόμενες μέρες που πάω για σαλπιγγογραφία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...