Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τρώει ανά 2 ώρες όλη την ημέρα. ..βοηθειααα


Recommended Posts

Σας ευχαριατω ολες για τις απαντησεις σας.καλύτερεψε η κατασταση μπορω να πω.Χορταίνει και εμένα ξένο δεν το πίνει δεν πιάνει το μπιμπερό καθόλου.σήμερα έχει πολλά αέρια και κλαιεί πολύ. Λέτε κολικοι να είναι τώρα 2 μηνων?

 

Παντως ειτε εχει ειτε δεν εχει θεμα με τα γαλακτοκομικα το παιδακι...αν περνατε κολικους προσεχε λιγο τη διατροφή σου αυτόν το καιρο για να βοηθηθεί κι αυτό.ΚΑνε λιγο υπομονή...σε λιγο θα εισαστε καλυτερα θα δεις.Τα πας τελεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδή είπες ότι πονάνε οι θηλές σου και αυτό δεν είναι σωστό, ακόμα και αν το παιδί κάθεται με τις ώρες πιπιλίζοντας, έχετε τσεκάρει χαλινούς σε άνω χειλος και γλώσσας;

 

Τα μωρά με χαλινό κάποιες φορές ναι μεν τρώνε την ποσότητα που πρέπει, αλλά θηλάζοντας περισσότερη ώρα. Παράλληλα δεν πιάνουν σωστά το στήθος με αποτέλεσμα να τραβάνε πολύ αέρα (που δημιουργεί κολικούς σε κάποια) και να πληγώνουν τις θηλές. Δες το και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εκλεισε τον 4ο κι ακομα ξυπνα τη νυχτα να 2-3 ωρες και τρωει αν και καποιες φορες ξυπνα μετα το 5ωρο και απλα δεν το πιστευω!!

 

Στον 2ο παντως, επινε μοναχα 50-60ml σε καθε γευμα. Το διαπιστωσα μια μερα που εδωσα κρατημενο δικο μου γαλα μεμπιμπερο. Ηταν παντοτε ακριβης στα 50ml που επινε. Δε το θεωρησα περιεργο γιατι απλα ηταν ηρεμη μετα και σταματουσε μονη της να τρωει οπως και με το στηθος.

 

Η μονη λυση παντως σε τετοιες καταστασεις (αν σου βγαινει και εχεις τους ανθρωπους να σε υποστηριξουν) ειναι να ταιζεις και μετα να απομονωνεσαι σε ενα δωματιο να κοιμηθεις και να αναλαμβανει καποιος αλλος την υπολοιπη φροντιδα του παιδιου. Εστω και για 2 ωρες.

Εμενα δεν μου εχει βγει γιατι δεν εχω τη βοηθεια που χρειαζομαι οταν τη χρειαζομαι αλλα το προσπαθουμε καμια φορα με τον αντρα μου. Κοιμαται αυτος, μενω εγω ξυπνια οσο μπορω με το μωρο (αλλοτε ησυχο αλλοτε ξυπνα ανα τεταρτο, ειναι με τις μερες της) και οταν δεν αντεχω, τον σηκωνω και παω να κοιμηθω εγω (κι οσο κρατησει).

 

Η ελλειψη υπνου ειναι ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ για μενα. Με κανει κουρελι και μετα δεν μπορω να ανταποκριθω με την διαθεση που θελει ενα παιδι τοσο μικρουλι και παιχνιδιαρικο. Ολα μου φαινονατι μουντα και καταθλιπτικα μετα.

 

Καλη δυναμη κοριτσι,

Και προστατεψε τους υπνους σου οσο μπορεις. ΕΙναι πολυτιμοιοσο και το γαλα σου για το παιδι σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια μετά από τόσο καιρό βρήκα λίγο Χρόνο.είμαστε πολυ καλά έχουμε στρώσει κατά πολύ την ημέρα τρώει ότι ώρες θέλει δεν κοιτάζω ρολόι οπότε πινάει.το βράδυ τρώει 9 και κοιμάται μεγάλο ύπνο κατά τις 12 τον παίρνω αγκαλιά και τον ταιζω κοιμησμενο πίνει πολύ γάλα αν και κοιμησμενος.και ξυπνάει κατά τις 4 μπορεί και 3 τρώει 5 με 10 λεπτά το πολύ και ύπνο πάλι μέχρι 7 πάλι τρώει το ίδιο και πάλι ύπνο μέχρι 9.προλαβαίνω ξεκουράζομαι.. αχ επιτέλους πλησιάζουμε στον 4ο μήνα και μπανουμε σε σειρά..

Υ.Γ. Ξενό δεν δίνω καθόλου μόνο όταν λείπω δικό μου γάλα από την κατάψυξη με το ζόρι πίνει 60 ml.από κιλά ήμασταν 6700 πριν κλείσουμε τον 3ο μήνα.τώρα σε 3 μέρες έχουμε ραντεβού

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...