Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακόπηκε η εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Επέμβαση ή Χάπια;


Melina22

Recommended Posts

Σευχαριστω κ πάλι summer love.μήπως γνωρίζεις να μου πεις ποιες εξετάσεις είναι απαραίτητες να κάνω κ εάν πρέπει να τα κάνω από τώρα η όταν μείνω ξανά έγκυος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σευχαριστω πολύ geo81.παίρνω δύναμη από την επικοινωνία μαζί σας.έχω αρχίσει κάπως να συνέρχομαι όχι ότι ο πόνος μέσα μ δεν παραμένει κ ειδικά αυτό το ΓΙΑΤΊ που δεν φεύγει από το μυαλό μ.αλλά έχω πίστη στο θεό κ εύχομαι να με βοηθήσει όπως κ όλες εσάς γτ το αξίζουμε.

Σάς φιλώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολύ geo81.παίρνω δύναμη από την επικοινωνία μαζί σας.έχω αρχίσει κάπως να συνέρχομαι όχι ότι ο πόνος μέσα μ δεν παραμένει κ ειδικά αυτό το ΓΙΑΤΊ που δεν φεύγει από το μυαλό μ.αλλά έχω πίστη στο θεό κ εύχομαι να με βοηθήσει όπως κ όλες εσάς γτ το αξίζουμε.

Σάς φιλώ πολυ

 

Μιχαελα

 

Αρχικά θα πρέπει να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη άλλου γυναικολόγου τόσο γις το ιδιο το συμβάν όσο κ για εξετάσεις απο εδω κ πέρα . Πολλα μπορούμε να σκέφτομαι όσες έχουμε περάσει κατι τόσο δυσαρεστο αλλά ολα αυτά αποτελούν σκέψεις απο την εμπειρία μας κ μόνο . Ο γιατρος θα σου πει τι κρίνεται απαραίτητο . Δες τώρα κ εσυ , ενδομήτριους θάνατος β τριμήνου , που ο γιατρος σου μιλά για κάποιο πρόβλημα στην καρδιά αλλά εσυ δεν το γνώριζες ; Ειναι υπόθεση η υπήρχε ; Δηλαδή υπήρχε κάποια συγγενής Ανωμαλία ; Έπειτα έχετε δυστυχώς ένα ιστορικό , κ πολυ καλα κάνατε τροφοβλαστη κ δεν υπήρχε θέμα .

Ελέγξατε κ αλλά σύνδρομα ;

Δηλαδή θέλω να πω , χωρίς να έχετε εντοπίσει κατι , πως βγαίνει το συμπέρασμα με την καρδιά ;

 

Επίσης όπως είπαν κ τα αλλά κοριτσια , συνήθως γίνεται νεκροψία βιοψία κτλ

Αφού δ έγινε , θα πρέπει να δεις τώρα τι μπορείς να αποκλείσεις κ τι να κανείς .

 

Όποτε φυσικά και ολα αυτά θα πρέπει να τα δει κανείς πριν απο μια νέα κυηση. Έχεις χρόνο μιχαελα , είσαι μικρή κοπέλα . Μην βιάζεσαι τώρα . Δώσε χρόνο να συνειδητοποιήσεις κ να κανείς ενέργειες που θα φανούν χρήσιμες .

 

Κανείς δεν λέει φυσικά ότι θα βρεθεί απαραίτητα κατι αλλά συνήθως σε τετοιες περιπτώσεις χρειάζεται μια διερεύνηση .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Mixaela12, καλημέρα

εμένα μετά την αποβολή (χωρίς απόξεση) είχε έρθει η περίοδος κανονικά (ίσως με λίγο πιο έντονη αιμορραγία, αλλά όχι κάτι τραγικό). Να μιλήσεις με το/η γιατρό σου καλύτερα. Άλλωστε, λογικά, μόλις σου τελειώσει αυτή η περίοδος θα πας να σε δει στον υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera koritsia!ena mina meta thn apoksesi m irthe kanonika i periodos alla exw poli aimoragia.gnwrizei kamia an einai fusiologiko auto I prepei na anisixisw.

Μιλά με τον γιατρό σου για να μην αγχώνεσαι αλλά εγώ και μετά την αποβολή και μετά τη παλλινδρομη που έκανα και απόξεση είχα πολύ αίμα.Γενικα όχι μόνο στη πρώτη περίοδο αλλά και σε άλλους κύκλους.Θυμαμαι που σηκώνουν όρθια και ένιωθα το αίμα να τρεχει:?Τώρα μετά την εγκυμοσύνη έχω πολύ λιγότερο αίμα κι από πριν τις αποβολές.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

S'euxaristw k pali olmar.me voithate k para poli malista.otan les na parw k alli gnwmi ennoeis panw sto pote prepei na ksekinisw prospathies gia allo pedi?apo ti exw diavasei k se diafora site lene meta apo 2 periodous alla egw lew na ksekinisw apo twra i pot ithele oti twra ekana kanonika genna poses gunaikes exoun meinei kateuthian meta apo genna k mia xara exoun paei.to kserw oti einai trelo auto p thelw alla einai to mono p bwrei na mou dwsei elpida sto na proxwrisw brwsta.einai poli a diko k gia to koritsaki m na me vlepei dialimeni allΓ* oso k na prospathw na eimai kala den bwrw einai panw apo ths dinamis mou.niwthw oti den exw pia zwi.k na fadasteis oti irthe tuxaia auti i egkimosini den to eixame sxediasei k sthn arxi den to pira k toso kala k giauto niwthw tipseis alla sthn poreia to agapisa poli niwthw oti me timwri o theos.

 

To να ξαναμείνεις έγγυος αμέσως σημαίνει ότι είναι πιο πιθανό να ξανααποβάλεις, και αυτό πώς το αντέχεις μετα; Δεν είναι τόσο τρομερό το διάστημα των 2 μηνών, κάνε υπομονή.

Στο μεταξύ, και επειδή εχω βρεθεί πάνω από μία φορές στη θέση σου, αν νιώθεις πραγματικά χάλια, δες αν μπορείς να μιλήσεις με μία ψυχολόγο. Βοηθάει πάρα πολύ, γιατί νιώθεις ότι μιλάς με έναν άνθρωπο που δεν είναι και ο ίδιος φορτισμένος (όπως η μαμά, ο άντρας, η κολλητή σου) και πραγματικά ξαλαφρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

To να ξαναμείνεις έγγυος αμέσως σημαίνει ότι είναι πιο πιθανό να ξανααποβάλεις, και αυτό πώς το αντέχεις μετα; Δεν είναι τόσο τρομερό το διάστημα των 2 μηνών, κάνε υπομονή.

Στο μεταξύ, και επειδή εχω βρεθεί πάνω από μία φορές στη θέση σου, αν νιώθεις πραγματικά χάλια, δες αν μπορείς να μιλήσεις με μία ψυχολόγο. Βοηθάει πάρα πολύ, γιατί νιώθεις ότι μιλάς με έναν άνθρωπο που δεν είναι και ο ίδιος φορτισμένος (όπως η μαμά, ο άντρας, η κολλητή σου) και πραγματικά ξαλαφρώνεις.

Κι εγώ θα συμφωνήσω.Καλυτερα να περιμένεις. Θα περάσει πιο γρήγορα από όσο το σκέφτεσαι τώρα.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...