Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπή κύησης και ύστερα παλίνδρομη.Help


Recommended Posts

Εμένα αν και βρισκόμουν στην 9η εβδομάδα το εμβρυακι μου ήταν πολυ μικρούλι, η ανάπτυξη του ήταν 5-6 εβδομάδων. Προφανώς για αυτό μου είπε ο γιατρούλης μου για τα χάπια. Αυτό που ξέχασε να μου πει είναι ότι θα πονάω χωρίς τέλος.Είναι λίγο πονηρούλης. .χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα Δαμασκηνάκι,

ο γιατρός πόσες μέρες σου είπε οτι κρατάει η διαδικασία?υπομονή...δεν μπορείς να κάνει και τίποτα άλλο..θα περάσει και αυτό..ο πυρετός έπεσε?

Link to comment
Share on other sites

Δαμασκηνάκι, καλημέρα

καταρχήν να περιμένεις να αποβληθεί ο σάκος (αν δεν έχει ήδη γίνει) στο εσώρουχο (δυστυχώς...). Έχεις αίμα, έτσι;

επίσης, αν μπορείς σε 10-15 ημέρες (στο γιατρό σου, ή αν λείπει όπως λες σε κάποιον άλλον γιατρό ή σε κάποιο νοσοκομείο) να πας για υπέρηχο, γιατί πρέπει να δεις αν έχει καθαρίσει πλήρως η μήτρα (από τυχόν υπολείμματα και από τη φλεγμονή που λες ότι εντόπισαν).

Υπομονή, δυστυχώς ο πόνος είναι μες στο πρόγραμμα. Ρώτα το γιατρό σου αν μπορείς να πάρεις παυσίπονα (εγώ έπαιρνα).

Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Ο γλυκουλης μου μούτρα είπε ότι θα πονάω πάρα πολύ την πρώτη μέρα. Για δύο εβδομάδες περίπου μου είπε ότι θα έχω αίμα και πήγματα. Και σε δύο εβδομάδες επίσης,δηλαδή 15μετά τα χάπια ότι θα πρέπει να κάνω ύπερηχο να δούμε αν καθάρισα

Link to comment
Share on other sites

Ο σάκος έχει αποβληθεί από την πρώτη μέρα .Για αυτό ο γιατρός μου ήταν πολυ ήσυχος ότι όλα θα πάνε καλάλλο. Μου είπε ότι τα πήγματα θα φύγουν σταδιακα. Απ ότι καταλαβαίνω όσες δεν κάναμε απόξεση πονάμε ή πονεσαμε πολύ γιατί η μητρα παλεύει να αποβαλει όλα αυτά που αισθάνεται ξένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, την πρώτη ημέρα ο πόνος είναι μεγάλος. Για εμένα ήταν σαν πόνος περιόδου, αλλά πολλαπλάσιος σε ένταση.

Το ότι αποβλήθηκε ο σάκος από μόνος του είναι καλό, απλώς πρέπει να ελέγξεις, όπως σου είπα, με υπέρηχο ότι καθάρισες πλήρως, καθώς αν δεν έχεις καθαρίσει, δυστυχώς δε γλιτώνεις την απόξεση (που το απεύχομαι, βεβαίως).

Πάντως, ακόμα κι αν λείπει ο γιατρός σου, μην αμελήσεις να το ελέγξεις με υπέρηχο!!!

Υπονομή, Δαμασκηνάκι, θα περάσει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την πρώτη ημέρα ο πόνος είναι μεγάλος. Για εμένα ήταν σαν πόνος περιόδου, αλλά πολλαπλάσιος σε ένταση.

Το ότι αποβλήθηκε ο σάκος από μόνος του είναι καλό, απλώς πρέπει να ελέγξεις, όπως σου είπα, με υπέρηχο ότι καθάρισες πλήρως, καθώς αν δεν έχεις καθαρίσει, δυστυχώς δε γλιτώνεις την απόξεση (που το απεύχομαι, βεβαίως).

Πάντως, ακόμα κι αν λείπει ο γιατρός σου, μην αμελήσεις να το ελέγξεις με υπέρηχο!!!

Υπονομή, Δαμασκηνάκι, θα περάσει...

 

Καλημέρα δαμάσκηνακι !!!!

 

Λογικό ακούγεται να έχεις αιμα κ να πονάς κ σίγουρα θέλει χρόνο . Νομίζω κ η αντιβίωση θα σε καλύψει ακόμη καλύτερα . Αφού στο είπε κ ο γιατρος ότι παίρνει 2 βδομάδες ε θα χρειαστεί χρόνος .

 

Ηταν πολυ μικρό το έμβρυο κ γι αυτό προτιμήσατε ετσι προφανώς . Να σου πάνε ολα καλά απο εδω κ πέρα κοριτσι μου !

Αν ανησυχείς για κατι πάντως κάνε ένα υπέρηχο δεν πειράζει θα ηρεμήσεις κ εσυ .....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, ο πυρετουλης έφυγε. .και είμαι σκάι χάι. .Ήδη είμαι αισιόδοξη για την επόμενη προσπάθεια. ..Η οποία δεν θα αργήσει πολύ κάνα δυο μήνες μόνο..Εύχομαι εσείς να έχετε ξεκινήσει δυναμικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας Δαμασκηνάκι και στις υπόλοιπες κοπέλες.

Γραφτηκα σήμερα στο φορουμ, ψαχνοντας και διαβάζοντας στο ιντερνετ μετά την πρόσφατη αποβολή μου. Βασικά ειναι η δευτερη αποβολή β' τριμήνου σε ένα χρόνο, έχασα το πρώτο μωράκι από λοίμωξη στις 15 εβδομάδες και το δεύτερο από ανωμαλία στον ομφάλιο λώρο στις 18. Οι γιατροί μιλησαν για ασχετα μεταξύ τους γεγονότα και μεγάλη ατυχία. Στη δευτερη αποβολή γέννησα με κολπικά υπόθετα και χάπια, με αφόρητους πόνους στις 6 ώρες. Ακολούθησε απόξεση και αντιβίωση για μια εβδομάδα. Πάει ένας μηνας, ακόμα δεν έχω καθαρίσει από το αίμα και φυσικά ο ψυχικός πόνος ειναι τεράστιος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Δαμασκηνάκι και στις υπόλοιπες κοπέλες.

Γραφτηκα σήμερα στο φορουμ, ψαχνοντας και διαβάζοντας στο ιντερνετ μετά την πρόσφατη αποβολή μου. Βασικά ειναι η δευτερη αποβολή β' τριμήνου σε ένα χρόνο, έχασα το πρώτο μωράκι από λοίμωξη στις 15 εβδομάδες και το δεύτερο από ανωμαλία στον ομφάλιο λώρο στις 18. Οι γιατροί μιλησαν για ασχετα μεταξύ τους γεγονότα και μεγάλη ατυχία. Στη δευτερη αποβολή γέννησα με κολπικά υπόθετα και χάπια, με αφόρητους πόνους στις 6 ώρες. Ακολούθησε απόξεση και αντιβίωση για μια εβδομάδα. Πάει ένας μηνας, ακόμα δεν έχω καθαρίσει από το αίμα και φυσικά ο ψυχικός πόνος ειναι τεράστιος.

Αγάπη μου, το ξέρω ότι θα σου ακουστεί κάπως αλλά μες την ατυχία σου είσαι πολύ τυχερή γιατί μένεις έγκυος εύκολα , δηλαδή είσαι τρελά γενική. Εγώ μετά από διακοπή στον εκτο μήνα και παλλινδρομη στην ένατη εβδομάδα δεν στεναχωριέμαι γι αυτά που πέρασαν αλλά γι αυτά που ίσως αργήσουν να 'ρθουν. Οπότε βάλε τελεία και κοίτα μπροστά. Ξέρω πονάει πολύ..Αλλά πιστεψέ το είσαι τόσο γόνιμη που πολύ σύντομα θα το κρατάς στην αγκαλιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...