Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ


roze

Recommended Posts

Vasdeli μου τι κανεις?ελπιζω να μην μου τα λες αυτα για να με καθησυχασεις!!!!!!!(πλακα κανω)ευχομαι και ελπιζω να μας περασουν ολα αυτα και.......να οφειλονται σε μια εγκυμοσυνη!!!!!!!!αχ μακαρι ,γιατι ειμαι μεσα στο αγχος!!!!!!διαβασα προσφατα μια βλακεια που με εχει επιρρεασει(οτι η αυξημενη διαρκεια της περιοδου ,μπορει να προκαλεσει υπογονιμοτητα ,γιατι δεν ειναι ικανο το ενδομητριο να δεχτει το γονιμοποιημενο ωαριο)Αχ δεν αντεχω αλλα αγχοι μετα την παλλινδρονη και την αποξεση!!!!σε φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Vasdeli μου τι κανεις?ελπιζω να μην μου τα λες αυτα για να με καθησυχασεις!!!!!!!(πλακα κανω)ευχομαι και ελπιζω να μας περασουν ολα αυτα και.......να οφειλονται σε μια εγκυμοσυνη!!!!!!!!αχ μακαρι ,γιατι ειμαι μεσα στο αγχος!!!!!!διαβασα προσφατα μια βλακεια που με εχει επιρρεασει(οτι η αυξημενη διαρκεια της περιοδου ,μπορει να προκαλεσει υπογονιμοτητα ,γιατι δεν ειναι ικανο το ενδομητριο να δεχτει το γονιμοποιημενο ωαριο)Αχ δεν αντεχω αλλα αγχοι μετα την παλλινδρονη και την αποξεση!!!!σε φιλω

 

Αχ, roze...κοπέλα μου! Μην διαβάζεις τέτοια....(Κι εγώ που στο λέω τώρα πάλι κάτι θα διαβάσω μετά και θα αγχωθώ...:().

Όχι, δεν στα λέω επίτηδες, πραγματικά τα νιώθω αυτά τα πονάκια...το άγχος σε μένα , να σου δώσω να καταλάβεις,μου έφερε έναν κύκλο χωρίς ωορρηξία(τον προηγούμενο). Επίσης αδιαθέτησα στις 24 μέρες...

Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και με καθησύχασε, είναι φυσιολογικά όλα αυτά μου είπε με την περίοδο...

Αλήθεια, σε ποια βδομάδα έχασες το μωρό; Βλέπω ότι κι εσύ είχες την ατυχία πριν 4 μήνες, εγώ τέλη Οκτωβρίου...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ EFFAKI ΤΟ ΡΑΝΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝΝ ΞΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...:-( ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΟΤΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.!

Link to comment
Share on other sites

το εχασα 12 και 3ημ,ευτυχως εχω ενα αγορακι και περνω καουραγιο,αλλα ομωλογω πως δεν περιμενα οτι θα μου κοστιζε τοσο πολυ αυτη η απωλεια!!!Το αγχος μου βαραει κοκκινο ,χωρις κοποιο ιδιαιτερο λογο!!!!!μακαρι να ειμαστε μαζι εγκυουλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η απώλεια είναι πάντα απώλεια και πονά περισσότερο όταν αρχίζεις να την συνειδητοποιείς καλή μου roze....και ειλικρινά πιστεύω ότι τόσο εσύ όσο κι εγώ καταπιεστήκαμε αρχικά και κρύψαμε την θλίψη μας για τα παιδάκια μας, να μην τα στενοχωρήσουμε και μας βγαίνει λίγο καθυστερημένα τώρα....

Κι εγώ θα ήθελα πολύ να ξαναμεινω έγκυος :D το σώμα όμως ακόμη θυμάται....Θα περιμένω όμως και θα επικεντρωθώ σε αυτό που θα έρθει....όχι σε αυτό που έφυγε....η ζωή κοιτά μπροστά!

Όταν σε πιάνει αυτό το τόσο γνώριμο αλλά ανεξήγητο άγχος να κοιτάς τον γιο σου, να τον παίρνεις μια αγκαλίτσα και μετά όλα θα φαντάζουν καλύτερα...:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια και απο μένα! Είναι πολύ λυπηρό που η γιατρός μου είχε δίκαιο όταν μου είπε "μην στεναχωριέσαι, συμβαίνει σε πολύ κόσμο" μία παλίνδρομος κύηση. Αυτό βέβαι ποτέ δεν αποτέλεσε παρηγοριά, αλλά άγχος και περισσότερο πόνο!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν καμία από εσάς βίωσε έντονους πόνους μετά από την απόξυση? Είχα λίγο αίμα, κόκκινο, πολύ πόνο (τις 3 πρώτες μέρες) για 10 περίπου μέρες και μετά σε 28 μέρες μου ήρθε κανονικά περίοδος -΄σύμφωνα με τον 28 ημερών κύκλο μου. Τώρα είναι η δεύτερη φορά που μου ήρθε. Πονούσα αρκετές μέρες πριν μου έρθει και όταν τελικά μου ήρθε απλώς υπέφερα! Είπα ότι θα κρύωσα και δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία! Αλλά δεδομένου ότι γενικότερα δεν μου κρατούσε πολλές μέρες, στο παρελθόν είχα πόνο μόνο τις δύο πρώτες μέρες και μετά τίποτε! Ενώ τώρα πονάω συνεχώς και έχω αίμα περισσότερες μέρες αλλά όχι την ίδια ποσότητα! Τώρα θα έπρεπε να είχα καθαρίσει αλλά ακόμη έχω αίμα κατακόκκινο και κομματάκια θα έλεγα και έχω αρχίσει να ανησυχώ! Εντομεταξύ ανακατεύομαι και το στήθος μου είναι ασυνήθιστα μεγάλο - όχι πρησμένο, αλλά μεγαλύτερο από το συνήθως! Έχει περάσει καμιά τίποτε παρόμοιο? Με ανησυχεί ο πόνος ο οποόιος δεν επικεντρώνεται σε μια πλευρά - πότε αριστερά πότε δεξιά, πότε σουβλιά στο κέντρο, πότε πιο ψηλά, γενικότερα ότι να 'ναι! Και δεν θέλω να πάρω την γυναικολόγο με το παραμικρό!!! Τι λέτε?

 

Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείς ότι αυτό που σου συμβαίνει είναι παραμικρό;

Και γιατί δεν πρέπει να ενοχλήσεις τον γιατρό σου;

Πήγαινε κοπέλα μου να κάνεις ένα υπερηχογράφημα...

Θα συμφωνήσω με την προηγούμενη φίλη...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Έχετε απόλυτο δίκιο! Η αλήθεια είναι πως σήμερα την πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού. Ελπίζω να μην είναι τίποτε και απλώς ένα κρύωμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Έχετε απόλυτο δίκιο! Η αλήθεια είναι πως σήμερα την πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού. Ελπίζω να μην είναι τίποτε και απλώς ένα κρύωμα!

 

Άντε μπράβο!:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Madline μου κι εμένα η 1η περίοδος μετά την απόξεση είναι πολύ διαφορετική. Μου ήρθε πριν 8ημέρες (32μετά την απόξεση) και λίγο πριν είχε πριστεί το στήθος μου και πόναγε όπως όταν κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος, πόναγε η κοιλιά μου και όταν ήρθε είχα πολύ μεγάλη αιμοραγία. Την επόμενη είχα λίγο καφέ, μετά το απόγευμα είχα πάλι πόνο και πολύ κόκκινο και γενικά κάπως έτσι πέρασαν 8 ημέρες, σήμερα νιώθω καλύτερα και νομίζω αρχίζω να καθαρίζω και δεν πονάω. Ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό, χρειάζεται χρόνο για να συνέλθει ο οργανισμός μας και σκέψου και την ψυχολογική κατάσταση που επηρεάζει την περίοδο.

Υπομονή κοπέλα μου όλες θα τα καταφέρουμε και σύντομα (όχι πολύ) θα αλλάξουμε θέμα συζήτησης!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες! Πήγα στη γυναικολόγο και μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι γυναικολογικό που να δικαιολογεί τις ενοχλήσεις! Ενδεχομένως να είναι κάτι με τα ένετερα! Anyway... η περίοδος τελείωσε και ... είναι πλέον καιρός για άλλα! Μακάρι τον επόμενο μήνα να μιλάω για άλλους πόνους!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Γεια σας κοριτσια .είχα κι εγώ δυστυχώς μια παλινδρομη κύηση πριν ενα μήνα εκανα αποξεση και όλα καλά.μου ήρθε περίοδος ενα μήνα μετα ακριβως.τώρα είμαι στην 8η μέρα ενω όμως έχει τελειωσει ουσιαστικά η περίοδος μου απο τη 5η μέρα(πολύ αίμα βέβαια)με μια μέρα εντελώς καθαρη απο εχθες έχω κάτι ροζ και κάτι καφέ και εχθες το πρωι είχα κανονικό αίμα για πολύ λίγο όμως.τώρα έχω ροζ και καφέ εκκρίσεις. Πήρα το γυναικολόγο και μου είπε οτι είναι μέσα στα όρια του κύκλου και της περιόδου αλλά εγώ έχω ανησυχήσει.παντα είχα φυσιολογικό κυκλο με καμια ανωμαλία.είναι λόγω της απόξεσης;έχει τύχει σε καμια αλλη κοπελα;

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια παρακολουθώ μήνες τωρα το site και της συζητήσεις σας αλλα ειναι η πρώτη φορα που γράφω και εγω την δίκη μου εμπειρία. Εδω και εφτά μήνες προσπαθούσαμε για ένα μωράκι. Απο τον Φεβρουάριο άρχισα να έχω κάποιες ενοχλήσεις πριν, και την διάρκεια, αλλα και μετα την περίοδο. Ετσι απο φασίστα τον Απρίλιο να πάω στη γυναικολόγο μου. Κάναμε λόγω για ενδομητριωση και αρχίσαμε να προγραμματίζουμε μια σειρά απο εξετάσεις. Μεταξυ των άλλων έκανα τεστ παπ, αν και είχα κανει πριν ένα εξάμηνο και ηταν καθαρό. Το παπ δ βγήκε καθαρό και ετσι είχαμε προγραμματίσει μια κολποσκοπηση. Λόγω ομως της περιόδου κου περίμενα την προγραμματίσαμε σε εφτά ημέρες περίπου. Ομως εκεινη η περίοδος δεν ήρθε ποτε. Έκανα τεστ και ήμουν έγκυος. Χαρά αλλα και φόβος. Η πρώτη χοριακη 273 η δεύτερη ομως 284. Η Γυναικολογος μου ειπε θα δεις αιμορραγία. Ομως δ είδα ποτε. Ξανά πήγα για υπέρηχο και βλέπουμε σάκο. Λαθος χοριακη μου λεει θα κανουμε άλλη μια. Η Τρίτη λοιπόν 1800 χαρά μεγάλη και οι ελπίδες ξανά ζωντανές. Δυστυχώς ακολούθησαν εβδομαδες μεγάλης αγωνίας. Τελικα ο σακος μεγάλωνε κανονικα αλλα ποτε δ βρήκαμε κατι μέσα. Εχθές έκανα απόξεση. Δ πονάω δ νιώθω κατι σωματικά. Ομως ψυχικά... Δ ξερω πως θα το ξεπεράσω... Ξερω υπάρχουν και πολυ χειρότερες καταστάσεις και απο αυτά που διαβάζω εδω.. Κουράγιο σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...