Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω γυναικολόγο που δεν ζητάει φακελάκι σε δημόσιο μαιευτήριο!


Recommended Posts

Γέννησα στο Έλενα τον Ιούλιο και πραγματικά έχω να πω τα καλύτερα για όλους.

Ο γιατρός δεν μου ζήτησε λεφτά, αλλά ούτε και μπήκα στη διαδικασία να τον ρωτήσω, οπότε μέχρι τη γέννα δεν είχαμε αποφασίσει τι θα κάνουμε.Τελικά του δώσαμε πριν φύγουμε από το νοσοκομείο ένα μικρό ποσό για ευχαριστώ.Αλλά και να μην δίναμε δεν θα μας κρατούσε κακία...

Επειδή το φακελλάκι είναι παράνομο, γνώμη μου είναι να μην ρωτήσετε από πριν τον ίδιο το γιατρό που σας παρακολουθεί, αλλά αν έχετε καμιά φίλη-γνωστή με τον ίδιο γιατρό να πάρετε από αυτές πληροφορίες.

Γεια σας και απο μενα. Ειμαι καινουργια εδω! Ειμαι εξι μηνων και ψαχνω ενα γιατρο που δεν ζηταει φακελακι...Δε με νοιαζει αν ειναι στο Ελενα η στο Αλεξανδρα αρκει να ειναι σε καποιο απο αυτα. Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Γεια σας, ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου κ λογω οικονομικων ψαχνω γιατρο σε δημοσιο κ να μην παιρνει χρηματα...επειδη δεν καταλαβα απο τα παραπανω τελικα ποιοι δεν παιρνουν χρηματα στο Ελενα? επισης σε φυσιολογκο τοκετο γινετει επισκληρηδιος? Αν πας στον εφημερευοντα θα σε προσεξουν οπως πρεπει ή επειδη δεν εχει γιατρο θα σε εχουν του πεταματου? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα επειγομαι στο θεμα ευρεσης γιατρου διοτι ειμαι 18η εβδοαμδα ηδη...Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 26/1/2014 at 4:44 ΜΜ, welcome είπε:

Εξαιρετικός γιατρός στο Έλενα και επιστήμονας είναι ο κύριος Κολιόπουλος τον οποίο επέλεξα να με παρακολουθεί τώρα που είμαι έγκυος μετά από πολύμηνη έρευνα και πραγματικά δεν το μετανιώνω καθόλου.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται ευχαρίστως να στείλω το τηλέφωνό του.Όσο για το οικονομικό σπάνια συναντάς τέτοιο άνθρωπο που σε παρακολουθεί με τόσο ενδιαφέρον και υψηλό επιστημονικό κριτήριο αγνοώντας το οικονομικό,κάτι που είναι πραγματικά ανακουφιστικό στις μέρες που διανύουμε...

Κοπέλα μου καλημέρα. Έχεις ακόμα το τηλέφωνο του κυρίου κολιοπουλου? ?Αν ναι και αν θες μου το στέλνεις σε παρακαλώ? ?

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2017 at 1:31 ΜΜ, ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΣ είπε:

Γεια σας, ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου κ λογω οικονομικων ψαχνω γιατρο σε δημοσιο κ να μην παιρνει χρηματα...επειδη δεν καταλαβα απο τα παραπανω τελικα ποιοι δεν παιρνουν χρηματα στο Ελενα? επισης σε φυσιολογκο τοκετο γινετει επισκληρηδιος? Αν πας στον εφημερευοντα θα σε προσεξουν οπως πρεπει ή επειδη δεν εχει γιατρο θα σε εχουν του πεταματου? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα επειγομαι στο θεμα ευρεσης γιατρου διοτι ειμαι 18η εβδοαμδα ηδη...Ευχαριστω!

Το να μην παίρνει χρήματα, σημαίνει ότι δεν επιλέγεις γιατρό. 

Πηγαίνεις να ανοίξεις καρτέλα και σε παρακολουθεί κάθε φορά όποιος γιατρός είναι τη μέρα που θα πας, απλά υπάρχει μία συνέχεια αφού συνεργάζονται και έχουν το ιστορικό σου.

Εναλλακτικά, πηγαίνεις σε απογευματινό ιατρείο, δίνεις τη νόμιμη αμοιβή, και μετά όποιος γιατρός είναι σε εφημερία την ώρα της γέννας σε ξεγεννά, συνηθως σε συνεννόηση με όποιον σε παρακολουθεί.

Αν θες να επιλέξεις γιατρό για τη γέννα, στο δημόσιο δεν προβλέπεται, οπότε μιλάμε για φακελάκι.

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2017 at 1:31 ΜΜ, ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΣ είπε:

Γεια σας, ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου κ λογω οικονομικων ψαχνω γιατρο σε δημοσιο κ να μην παιρνει χρηματα...επειδη δεν καταλαβα απο τα παραπανω τελικα ποιοι δεν παιρνουν χρηματα στο Ελενα? επισης σε φυσιολογκο τοκετο γινετει επισκληρηδιος? Αν πας στον εφημερευοντα θα σε προσεξουν οπως πρεπει ή επειδη δεν εχει γιατρο θα σε εχουν του πεταματου? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα επειγομαι στο θεμα ευρεσης γιατρου διοτι ειμαι 18η εβδοαμδα ηδη...Ευχαριστω!

Θα συμφωνήσω εν μέρει με την @ΑΡΓΚ για να σε ξεγεννησει συγκεκριμένος γιατρός σίγουρα θα πρέπει να έχεις μιλήσει με κάποιον κ να πας εννοείται στα απογευματινά ραντεβού του. Κ όντως συνήθως οι περισσότεροι ζητάνε φακελάκι. Βέβαια από προσωπική πείρα ξέρω γιατρό στην επαρχία όμως που δεν ζητάει κ ας σε ξεγενναει ο ίδιος όπως είναι συμφωνημένο. Εννοείται όμως πως αν δώσεις εσύ ο ίδιος όσα θέλεις χρήματα τα παίρνει. Οπότε ψάξε μήπως βρεις κ στο Έλενα χωρίς συγκεκριμένη ταρίφα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας θα γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική αλλά ήθελα να με ξεγεννησει ο γιατρός που θα με παρακολουθεί.  Πράγμα αδύνατον αφού σε τρεις γιατρούς δημοσίου νοσοκομείου που έχω πάει ζητάνε 1500 ευρώ αμοιβή. Αν γνωρίζει κάποια έναν καλό γιατρό στο Τζάνειο η στο αττικό που να λέει ποτέ έχει εφημερία ο άνθρωπος και να μην είναι με μίζα ας γράψει.  Σας ευχαριστώ

Επεξεργάστηκαν by Kath92
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Kath92 είπε:

Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας θα γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική αλλά ήθελα να με ξεγεννησει ο γιατρός που θα με παρακολουθεί.  Πράγμα αδύνατον αφού σε τρεις γιατρούς δημοσίου νοσοκομείου που έχω πάει ζητάνε 1500 ευρώ αμοιβή. Αν γνωρίζει κάποια έναν καλό γιατρό στο Τζάνειο η στο αττικό που να λέει ποτέ έχει εφημερία ο άνθρωπος και να μην είναι με μίζα ας γράψει.  Σας ευχαριστώ

 

Έχεις κάτι παρεξηγήσει: στο δημόσιο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται να επιλέξεις ποιος γιατρός σε ξεγεννά. Ποιος σε παρακολουθεί, σε απογευματινό ιατρείο με αμοιβή, ναι. Αλλά αυτό που γυρεύεις, να κανονίσετε να σε ξεγεννήσει στην εφημερία του, είναι παράνομο από μέρους σου. Οπότε μόνο γιατρό ανοιχτό σε παρανομία και φακελάκι μπορείς να βρεις, γιατί αυτή η διαδικασία δυστυχώς πολύ απλά δεν προβλέπεται στο δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Έχεις κάτι παρεξηγήσει: στο δημόσιο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται να επιλέξεις ποιος γιατρός σε ξεγεννά. Ποιος σε παρακολουθεί, σε απογευματινό ιατρείο με αμοιβή, ναι. Αλλά αυτό που γυρεύεις, να κανονίσετε να σε ξεγεννήσει στην εφημερία του, είναι παράνομο από μέρους σου. Οπότε μόνο γιατρό ανοιχτό σε παρανομία και φακελάκι μπορείς να βρεις, γιατί αυτή η διαδικασία δυστυχώς πολύ απλά δεν προβλέπεται στο δημόσιο.

Συγγνώμη το παράλογο και παράνομο είναι να μου πει ποτέ έχει εφημερία να παω όπως έχουν κάνει τόσες γυναίκες  η ότι όλοι ζητάνε φακελάκι ενώ πληρώνονται από το κράτος,σοβαρά μιλάμε τωρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα στην ομαδα, θα ηθελα να ρωτησω κ εγω αν γνωριζεται καποιο γυναικολογο στο αττικο ή στο ελανα που να μην ζηταει λεφτα για την γεννα; 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...