Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ουρολοίμωξη μωρού και μείωση παραγωγής!!!Βοήθεια!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα φίλες μου!!!!Ζητώ τη βοήθεια σας!!!! :(:(:( Ο γιος μου αυριο γίνεται τριών μηνών!! όπως έχω ξαναγράψει νοίκιασα πρόσφατα το symphony της medela προκειμένου να ξεκινήσω αντλήσεις επειδή θα επιστρέψω στη δουλειά! Ο μικρός πάντα ήταν ανήσυχος την ωρα του θηλασμού κάτι το οποίο οφείλοταν πιστευω στην μετριου βαθμού παλλινδρόμηση που εχει!! τον τελευταίο μηνα όμως μου έδινε την εντύπωση οτι δε πεινάει ποτέ δλδ δεν εκλαιγε οταν ετρωγε απλως ηταν αδιαφορος οταν πηγενα να τον βάλω στο στηθος η έτρωγε μερικά λεπτά και τέλος!! πίστεψα η χαζή πως μεγαλώνει και τρώει πιο γρήγορα! παράλληλα με αυτο ενώ τη διάρκεια της νύχτας πάντα το γάλα έτρεχε απο το στήθος και πραγματικά ξύπναγα με την μπλουζα μούσκεμα αυτο σταδιακά μειωθηκε και εν τελει δεν ξαναεγινε κατι που θεωρησα φυσιολογικό οσο περνά ο καιρος!!Πήγα λοιπον στην παιδίατρο για έλεγχο και ο μικρός μου πήρε σε 23 μέρες 150 γραμμάρια!!!:confused::confused: ενδεικτικά τον πρώτο μηνα είχε πάρει 1.300 και τον δευτερο 1.150!!! Κάναμε εξετάσεις και βρέθηκε ουρολοίμωξη την οποια αντιμετωπίζουμε τωρα με αντιβίωση!!! αισθάνθηκα τόσο χαζή που δεν είχα καταλάβει κατι πριν 15 μερες είχα δει κιτρινο υγρό στην πάνα στο πουλάκι του μικρου και δεν εδωσα σημασιαωγιατι κατα τα αλλα ηταν ευδιαθετο και χαμογελαστο μωρακι!!!:twisted::twisted Η ουσία είναι πως η παιδίατρος μου είπε να δώσω συμπλήρωμα!! κατι που δεν θέλω και δεν έχω κάνει τόσο καιρο... μου είπε πως η παραγωγη μου θα μειωθηκε αφου ο μικρος λογω ουρολοιμωξης δεν έτρωγε το ιδιο ... αν δώσω ξένο γαλα όμως σιγουρα αυτο δε θα βοηθησει στο να επανέλθει το δικό μου .... Τι μου προτείνεται να κανω!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Συγγνώμη, τώρα το είδα. Πως πάτε; Επέστρεψε το μωρό στο στήθος;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...