Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ας συγκεντρωθουμε οσες βιωσαμε προωρο τοκετο αλλα και νεογνικο θανατο


Recommended Posts

προωρος τοκετος...2 λεξεις που με μουδιαζουν ακομη και τωρα...6 μηνες μετα...

νεογνικος θανατος...2 λεξεις που ηχουν ξενες στα αυτια μου...αν και εχασα το μωρο μου μολις 22 ημερων...

ας μοιραστουμε τις εμπειριες μας και ας παρουμε θαρρος η μια απο την αλλη...

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Έχασα το πρώτο απο τα διδυμάκια μου στους δυο μηνες κ το δεύτερο στους πέντε μετά απο εξωσωματικη.. Το γέννησα φυσιολογικά ... Δεν το πηρα ποτέ αγκαλιά ... Έχουν περάσει δέκα μηνες κ ακόμα πονάω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Στις 28κ6 εβδομάδες γεννησα μετά από νοσηλεια 3εβδομάδων λόγω ρήξης των ημενων.ο τοκετός φυσιολογικός... Δεν την πήρα αγκαλιά... Ακόμη κ οταν μου επέτρεψαν να την ακουμπησω διστασα...μετράω 7,5μήνες από την απώλεια.νιωθω πόνο, θλίψη,οργή,θυμό....όλα αυτά τα ωραία...

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

Ενδομήτριος θάνατος στην 19η βδομάδα κύησης. Έτσι απλά...θα ήταν το τρίτο μου παιδί. Μετά από εκείνη ήρθαν άλλα δυό παιδιά, αγόρια. Δεν έπαψα να την σκέφτομαι ποτέ...

Πρόωρος τοκετός στην 34η βδομάδα κύησης. Ευτυχώς όλα καλά, δόξα τω Θεώ..

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

vasdeli να σου ζησουν τα παιδια σου.οι δυο πρωτες σου εγκυμοσυνες ειχα εξελιχθει ομαλα;δωσε θαρρος σε ολες εμας που φοβομαστε την επαναληψη του κακου. απο τα δυο αγορακια που ηρθαν μετα ποιο ηταν προωρακι;μπορεις να μου πεις τον λογο του προωρου τοκετου;

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτη εγκυμοσυνη.. κεντρικη αποκολληση πλακουντα ενδομητριος θανατος στις 33 εβδ.

Δευτερη εγκυμοσυνη.. διδυμα.. προεκλαμψια, προωρος τοκετος, θανατος του ενος απο τα διδυμα 11 ημερων απο λοιμωξη στην θερμοκοιτιδα.

Τριτη εγκυμοσυνη τοκετος στις 36+6.. ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

vasdeli να σου ζησουν τα παιδια σου.οι δυο πρωτες σου εγκυμοσυνες ειχα εξελιχθει ομαλα;δωσε θαρρος σε ολες εμας που φοβομαστε την επαναληψη του κακου. απο τα δυο αγορακια που ηρθαν μετα ποιο ηταν προωρακι;μπορεις να μου πεις τον λογο του προωρου τοκετου;

 

Ναι, οι δυο πρώτες εγκυμοσύνες πήγαν πολύ καλά, δόξα τω Θεώ! Στην τρίτη είχα τον ενδομήτριο λόγω συστροφής ομφάλιου λώρου γύρω από τον εαυτό του. Δεν σκέφτηκα ποτέ να τα παρατήσω...έτσι ήρθε το τρίτο παιδάκι μου και με αναγέννησε! Προωράκι ήταν το τελευταίο παιδάκι μου...το ξέραμε εξαρχής πώς θα γεννηθεί πρόωρα λόγω επιπωματικού πλακούντα αισχίστου είδους...μετά από πολύμηνη κατάκλιση (4,5 μήνες) εκ των οποίων 2,5 εισαγωγή στο νοσοκομείο....

 

Ένα έχω να πω: Μην τα παρατάται ποτέ! Να κυνηγάτε όλες το όνειρό σας να γίνετε ή να ξαναγίνετε μάνες!!! Θα κερδίσετε!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη εγκυμοσυνη.. κεντρικη αποκολληση πλακουντα ενδομητριος θανατος στις 33 εβδ.

Δευτερη εγκυμοσυνη.. διδυμα.. προεκλαμψια, προωρος τοκετος, θανατος του ενος απο τα διδυμα 11 ημερων απο λοιμωξη στην θερμοκοιτιδα.

Τριτη εγκυμοσυνη τοκετος στις 36+6.. ολα καλα.

 

Ζωή σε θυμάμαι από το τόπικ με τους ενδομήτριους....τελικά έχεις δυο παιδάκια;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζωή σε θυμάμαι από το τόπικ με τους ενδομήτριους....τελικά έχεις δυο παιδάκια;

 

Nαι.. Την μια απο τις διδυμες που πλεον ειναι 16.5 χρονων και τον μικρο που ειναι 12.5 .

Και οπως εγραψες κι εσυ, δεν πρεπει να τα παραταμε.. Παιρνουμε δυναμη και παμε παρακατω και καποια στιγμη θα γινει αυτο που ονειρευομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...