Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τη βοήθεια σας!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Είμαι στην 25 εβδομάδα και πριν 2 μέρες επισκεφθηκαμε το γιατρό να δούμε το μπέμπη μας! Κ ενώ όλα είναι καλά και 700gr ο μικρός μας, μας είπε ο γιατρός πώς είναι λίγο πιο χαμηλά απ' ότι θα έπρεπε. Δεν τον είδα να ανησυχεί ιδιαίτερα μιας κ γενικώς είναι πολύ ψείρας σε όλα του, το μόνο που μου είπε είναι ότι με λίγο ξεκούραση θα επανέλθει. Συσπάσεις δεν έχω καθόλου κ χρησιμοποιώ για λίγες μέρες προληπτικά προγεστερονη κολπικά για να μην ενεργοποιηθει ο τραχήλος. Ο μικρός βρίσκεται με το κεφάλι κάτω και τα ποδαράκια του τόσο πάνω που κάθε βράδυ δε μπορώ να κοιμηθώ μιας κ με πιέζει στο διάφραγμα. Μετά από πόσες μέρες θα ανέβει πιο πάνω ? Είχε κάποια κοπέλα ανάλογη εμπειρία ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Pinky καλημερα.

Σχεδον στις ιδιες εβδομαδες ημουν οταν μου ειπαν κι εμενα οτι το κοριτσακι μου ειναι πολυ πολυ χαμηλα, βεβαια εγω εχω διδυμη κυηση και την ειχε πατησει το αγορακι κατω την ειχε στριμωξει. Στην αρχη ηταν με το κεφαλακι κατω, μετα με τα ποδαρακια κατω , παντα χαμηλα ομως. Μου συνεστησαν ξεκουραση και οχι πολλα περπατηματα και ορθοστασια. Προγεστερονη δεν πηρα, δεν ξερω πως μπορει να σε βοηθησει στ συγκεκριμενη περιπτωση. Δεν ανησυχησαν παρα πολυ απλα ηθελε προσοχη κ το καταλαβα και μονη μου.

Παρολαυτα δεν αλλαξε η κατασταση, μεχρι και τωρα κολλημενη χαμηλα ειναι, απλα μεγαλυτερη οποτε εχει απλωθει και λιγο προς τα πανω. Δεν υπαρχει τροπος να ξερεις ποτε θα κουνηθει το παιδι, πως αλλωστε? Το πιθανοτερο ειναι να αλλαξει θεση καποια στιγμη γιατι δεν ειναι τοσο μεγαλο ωστε να εχει περιορισμενο χωρο. Θα δεις και στον επομενο υπερηχο! Ξεκουρασου κι ολα καλα θα πανε, συμβαινει με πολλα παιδακια!

Και κατι τελευταιο, πιστεψε με θα ηταν χειροτερο σχετικα με την αναπνοη σου αν ηταν με το κεφαλι πανω το μωρο! εγω κοντευω να πνιγω!

Καλη εγκυμοσυνη!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Διδυμακια??? Super....Τη προγεστερονη τη ξεκίνησα για λίγες μέρες προληπτικά για να μην ενεργοποιηθει ο τραχήλος. Εσένα αργότερα ανέβηκε λίγο πιο ψηλά ? Αγχωθηκα γενικά γιατί έχω κ πολλά υγρά σε μορφή βλεννας σε λευκό κ άλλες φορές πιο κίτρινο χρώμα.αλλά αυτά τα έχω καιρό τώρα κ όταν το είχα πει στο γιατρό μου είχε πει ότι ανησυχητικό είναι να έχουν άσχημη οσμή. Γενικά είμαι πολύ φοβιτσιαρα... Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό. Εσύ κοντευεις ??? Καλό υπόλοιπο και με 2 γερά μωράκια σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια και ξεκουραση, αυτα καταλαβα απο τον καιρο που περασε. Υγρα εχω κι εγω-οχι βλεννες ομως, ειχα απτην αρχη και μου ειχαν πει κι εμενα αν δεν μυριζουν ασχημα αν δεν με τσουζουν και δεν εχω κοκκινιλα ειναι οκ. Καλα εκανες που του το ειπες για τα υγρα, παρακολουθησε τα αλλα χωρις φοβο.

Οχι δεν ανεβηκε καθολου, εννοουσα οτι επειδη μεγαλωσε εκ των πραγματων επιανε περισσοτερο χωρο και απλωθηκε λιγο πιο ψηλα, κατα τ αλλα το χαμηλοτερο σημειο της ηταν μεσα στη λεκανη μου απο πολυ νωρις. Στους υπερηχους ολο μου ελεγαν ποσο χαμηλα και ποσο "ετοιμη" ειναι για τη μεγαλη εξοδο. Σε πληροφορω οτι πηρανε βαρος ειναι 2600 περιπου το καθενα, ειχα συσπασεις πολλες με εβαλαν ξαπλα και ακομη μεσα ειναι και τα δυο και περιμενουν. Μη φοβασαι!

Γενναμε με το καλο μεθαυριο, σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου.

Μην κουραζεσαι και θα δεις στο επομενο ρβ σου θα εχει κουνηθει ο κυριος.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...