Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονοι στην μεση


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε?Σημερα καποια στιγμη την ακουσα για τα καλα απο τη μεση μου και ηταν χειροτερα γιατι με ποναγε και η κοιλια μου χαμηλα ειδικα αριστερα(τους εχω συχνα τους πονους στη κοιλια)εν μερη εγω το προκαλεσα ομως απο το περπατημα.Πριν την εγκυμοσυνη περπαταγα πολυ και κουραζομουνα δυσκολα αλλα μετα την 15η εβδομαδα(τωρα ειμαι στη 19η) δεν αντεχω και τοσο πολυ αλλα σημερα δεν το περιμενα να κουραστω τοσο γρηγορα.Να σας ρωτησω κατι ρε κοριτσια....τις τελευταιες 2 ημερες νιωθω εντονο βαρος χαμηλα στη κοιλια υπαρχει περιπτωση να ειναι ο μικρουλης μου?Α!και κατι αλλο....σημερα ενιωθα τη κοιλια μου πολυ πρησμενη μεχρι και το απογευαμα περιπου λες και ειχα φαει ενα γουρουνοπουλο σας εχει τυχει?Sorry αν σας ζαλισα.Φιλακια

 

αυτο με το βαρος το εχω και εγω νομιζα παθαινω συσπασεις γιατι γινοταν ωρες ωρες σκληρη η κοιλια μου και πηγα στον γιατρο.....ειναι ο μπεμπης μου ομως που ειναι αναποδα με τα ποδια κατω(λογικο ακομα) και με παταει και ποναω....ασε και καθε φορα εχω και αερια:oops::oops: ευτυχως τα ειχα ολα αυτα και την ωρα του υπερυχου και ο γιατρος μου λεει ειναι το μωρο που τεντωνεται σε κλωτσαει κλωτσαει και το εντερο κ γι αυτο και τα αερια....μπορει και εσενα να ειναι το μωρακι σου;) εμενα ο γιατρος μου μου ειπε πως επειδη εχει αρκετο χωρο ακομα ολο κανει βολτες και ολο τεντωνεται γι αυτο ποναω χαμηλα

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε?Σημερα καποια στιγμη την ακουσα για τα καλα απο τη μεση μου και ηταν χειροτερα γιατι με ποναγε και η κοιλια μου χαμηλα ειδικα αριστερα(τους εχω συχνα τους πονους στη κοιλια)εν μερη εγω το προκαλεσα ομως απο το περπατημα.Πριν την εγκυμοσυνη περπαταγα πολυ και κουραζομουνα δυσκολα αλλα μετα την 15η εβδομαδα(τωρα ειμαι στη 19η) δεν αντεχω και τοσο πολυ αλλα σημερα δεν το περιμενα να κουραστω τοσο γρηγορα.Να σας ρωτησω κατι ρε κοριτσια....τις τελευταιες 2 ημερες νιωθω εντονο βαρος χαμηλα στη κοιλια υπαρχει περιπτωση να ειναι ο μικρουλης μου?Α!και κατι αλλο....σημερα ενιωθα τη κοιλια μου πολυ πρησμενη μεχρι και το απογευαμα περιπου λες και ειχα φαει ενα γουρουνοπουλο σας εχει τυχει?Sorry αν σας ζαλισα.Φιλακια

βρε κορίτσι τί τα γράφουμε εδώ, για να τα αποφύγουν οι άλλες ή και εμείς τα κατορθώματα των άλλων. Τί ζορίζεσαι με τόσο περπάτημα...τα ίδια έπαθα Αθήνα. Ξεκουράσου όσο μπορείς = ξάπλα σε άνετη στάση.

Οσο για το βάρος είχα κι από αυτό, νόμιζα θα μείνει για πάντα αλλά ευτυχώς εξαφανίστηκε (στο καλό και να μη ξανάρθει :D )

Το πρήξιμο στην κοιλιά δεν μου έχει φύγει και νομίζω ήρθε για να μέινει. Μέχρι και ο αφαλός μου άλλαξε και πήρε ολίγον εγγυουλίστικο σχήμα!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

επαναφερω το θεμα γιατι εχω το εξης προβλημα!

ειμαι στη 12η εβδομαδα κυησεως και εχει εδω και 2 εβδομαδες που εχω εντονους πονους κατω χαμηλα αριστερα και δεξια και στη μεση.μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε να μν ανησυχω μου εδωσε 15 μερες αδεια και καθομαι σπτ να ξεκουραζομαι.αυριο ειναι να κανω την αυχενικη εχω τρελλαθει απο την αγωνια μου...ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι βρε κοριτσια ή κατι εχει συμβει με το μπεμπε??

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα γιατι εχω το εξης προβλημα!

ειμαι στη 12η εβδομαδα κυησεως και εχει εδω και 2 εβδομαδες που εχω εντονους πονους κατω χαμηλα αριστερα και δεξια και στη μεση.μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε να μν ανησυχω μου εδωσε 15 μερες αδεια και καθομαι σπτ να ξεκουραζομαι.αυριο ειναι να κανω την αυχενικη εχω τρελλαθει απο την αγωνια μου...ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι βρε κοριτσια ή κατι εχει συμβει με το μπεμπε??

 

Αύριο θα είμαι 10εβδ νταν και έχω εδώ και 2 βδομάδες τέτοιους πόνους στη μέση.

Τον γιατρό δεν τον είχα πάρει γιατί φανταζόμουν ότι θα ήταν φυσιολογικό.

Προχτές που είδα λίγο ροζ και πήρα και είπα και για τη μέση κ ρώτησα αν έχει σχέση, μου είπαν ότι Φυσικά και έχει σχέση, είναι από τις συσπάσεις της μήτρας ο πόνος.

Έπινα όμως ήδη 2buscopan τη μέρα και πλέον πίνω 3.

 

Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό....

Αυρίο θα δεις, λίγη υπομονή, εγώ που έχω τη Δευτέρα ραντεβού και δεν περνάει ο καιρός?

 

Όλα καλά να πάνε σου εύχομαι και να μην είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

και εγω με buscopan ημουν τωρα που εκλεισα τη 12η δεν μπορω να τα παρω.

ροζ δν εχω καθολου ευτυχως αλλα ο πονος ειναι περιεργος πονους χαμηλα αριστερα κ δεξια εχεις??

καλη επιτυχια κ σε σενα για τη δευτερα σου ευχομαι οτι καλυτερο ειναι το πρωτο σου?

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω με buscopan ημουν τωρα που εκλεισα τη 12η δεν μπορω να τα παρω.

ροζ δν εχω καθολου ευτυχως αλλα ο πονος ειναι περιεργος πονους χαμηλα αριστερα κ δεξια εχεις??

καλη επιτυχια κ σε σενα για τη δευτερα σου ευχομαι οτι καλυτερο ειναι το πρωτο σου?

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

 

Ναι το πρώτο μου είναι και με βρίσκει τρομερά αγχωμένη!

Ναι είναι αριστερά και δεξιά από τη σπονδυλική στήλη και αρκετά χαμηλά.

Μοιάζει λίγο με τους πόνους που είχα πριν την περίοδο στη μέση.

Εσένα πρώτο?

 

Αύριο τι ώρα έχεις ραντεβού?

 

Πάντως πραγματικά πιστεύω και εύχομαι ότι δεν θα είναι κάτι κ όλα θα πάνε καλά στην αυχενική!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια να παίρνετε κουράγιο απο μένα εγω ειμαι 19 εβδομαδων και απο τις αρχές φεβρουριου μετα την αποκόλληση έχω τέτοιους πόνους σχεδόν καθημερινά και στην κοιλιά χαμηλά και στην μέση. Θέλει προσοχή και οχι βάρη . Με το καλό να γεννησουμε όλες

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα γιατι εχω το εξης προβλημα!

ειμαι στη 12η εβδομαδα κυησεως και εχει εδω και 2 εβδομαδες που εχω εντονους πονους κατω χαμηλα αριστερα και δεξια και στη μεση.μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε να μν ανησυχω μου εδωσε 15 μερες αδεια και καθομαι σπτ να ξεκουραζομαι.αυριο ειναι να κανω την αυχενικη εχω τρελλαθει απο την αγωνια μου...ειναι φυσιολογικοι αυτοι οι πονοι βρε κοριτσια ή κατι εχει συμβει με το μπεμπε??

γεια σου κ με το καλό το μπεμπέ σου και ίσως αύριο να μάθεις και το φύλο του!! :D είχα κ εγώ τέτοια πονάκια ακριβώς σε αυτή τη φάση και ήταν φυσιολογικά γιατί τώρα είναι στο φουλ οι ορμόνες που κάνουν τη λεκάνη να ανοίξει όπως επίσης ανεβαίνει και η μήτρα πιο ψηλά. Εμένα μου είχαν κρατήσει λίγο καιρό αυτά τα πονάκια,με το που.έφυγαν τα πονάκια σταμάτησα να χωράω και στα τζιν μου εφόσον άνοιξε η λεκάνη παρόλο που ακόμα είχα πάρει λιγότερο από ένα κιλό μέχρι την αυχενική. μην ανησυχείς,περιμένουμε νέα σου μετά το γιατρό! Να απολαύσεις την αυχενική,εμένα ήταν το καλυτερό μου! (1 ώρα σχεδόν μετρούσαμε χεράκια,δαχτυλάκια, βλέπαμε το μπεμπέ αναλυτικότατα!! :o)φιλιά!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σ'ευχαριστω πολυ !!!

φυλο δν ειδαμε 100% υπαρχει μια υποψη οτι ισως να ειναι αγορακι κ αυτο!!!θα δειξε γερο παιδακι μονο!!!

η αυχενικη βγηκε τελεια και περιμενω τα αποτελεσματα της αιματολογικης ο γιατρος μου λογω ηλικιας(εχω κλεισει τα 33) με προειδοποιησε οτι ισως το αποτελεσμα της αιματολογικης να μην ειναι πολυ καλο θα δουμε!!!

η εξεταση κρατησε κοντα στη μια ωρα και ηταν τελεια ενθουσιαστηκα ποσο μεγαλωσε το νινακι μου!!!!οι πονοι στη μεση βεβαια παραμενουν και κατω χαμηλα θα παω τη Δευτερα στη δουλεια κ αν οι πονοι δυναμωσουν θα ξαναπαρω αδεια...

αυτα ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο,να συνεχίσουν όλα το ίδιο καλά και οι αιματολογικέςνα βγουν εξίσου καλές! (και εδώ που τα λέμε 33 δεν είσαι μεγάλη αλλά τέλος πάντων!! :) ) καλή συνέχεια!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα. Ελπίζω να με δεχτείτε στην όμορφη παρεούλα σας!!!!

Είμαι στην 13εβδ. και έχω και εγώ πόνους στην μέση. Όχι έντονους ακόμα αλλά τους περιμένω καθώς θα προχωράει η εγκυμοσύνη μου. Στον γιο μου είχα τέτοιους πόνους που δεν μπορούσα να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι. Με γυρνούσε ο άντρας μου. Δύσκολη περίοδος αυτή της εγκυμοσύνης...!!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

OTp9p2.png

 

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια! εγω ειχα τρομερους πονους στη μεση απο την 14η εβδομαδα και ειναι επειδη ανοιγει η λεκανη. ακομα κ τωρα στην 21η βδομαδα ποναω ακομα αλλα οχι τοσο εντονα πια,αφου συνηθισα.απλως οταν καθομαι ξεκουραστη και σηκωνομαι,κανω ενα βημα και με πιανει η μαχαιρια.με λιγο περπατημα εξασθενει ο πονος βεβαια.αλλα παιζει μεγαλο ρολο και τι βαρος εχεις (εγω ειμαι αρκετα ευσωμη).

θελει προσοχη,κατα τη γνωμη μου μην τραβατε,σπρωχνετε ή σηκωνετε βαρος,μην τιναζετε και μην κανετε αποτομες κινησεις.

με το καλο σε ολες μας!!

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα μου πονουσε πολυ συχνα η μεση μου και ηταν απο συσπασεις.....βεβαια ειναι κ απο το βαρος που αυξανεται....να ενημερωσεις το γιατρο σου....

 

Αν και έχει περάσει πολύς καιρός από το μνμ σου, αν τυχόν παρακολουθείς ακόμα το φόρουμ μπορείς να μου πεις πότε σου είχαν ξεκινήσει αυτοί οι πόνοι?

Τελικά από ότι βλέπω από την υπογραφή σου πήγαν όλα καλά με το μωράκι σου ε?

 

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, πόνους στη μέση από συσπάσεις μου είπε ο γιατρός και πίνω 3 buscopan πλέον τη μέρα.

Βάρος ακόμα δεν έχω βάλει.

Προσπαθώ όσο μπορώ να ξεκουράζομαι, η δουλειά μου είναι καθιστική και μετά πάω κατευθείαν και ξαπλώνω, μου είπε καθόλου περπάτημα γυμναστική κλπ.

Αλλά μου ξεκίνησαν πολύ νωρίς.

Σήμερα έκλεισα την 11η βδομάδα και πρέπει να μου παρουσιάστηκαν τουλάχιστον πριν 3 βδομάδες.

 

Δε με πειράζει ο πόνος, μόνο φοβάμαι μην γίνει κάτι με το μωράκι :(

 

και εγω με buscopan ημουν τωρα που εκλεισα τη 12η δεν μπορω να τα παρω.

ροζ δν εχω καθολου ευτυχως αλλα ο πονος ειναι περιεργος πονους χαμηλα αριστερα κ δεξια εχεις??

καλη επιτυχια κ σε σενα για τη δευτερα σου ευχομαι οτι καλυτερο ειναι το πρωτο σου?

 

Annat29 σου είχε πει ότι από τη 12η βδομάδα δεν κάνει buscopan?

Γιατί εμένα δεν μου είπε τίποτα απλά να τα πίνω και όταν θα με ξαναδεί θα είναι στην αυχενική που θα είμαι 12+3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, βρίσκομαι στην 15η εβδομάδα εγώ αλλά επειδή κάνω δουλειά γραφείου πόναγα και παλιά στη μέση μου, τώρα που είμαι έγκυος έχει παραγίνει το κακό, ο γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση αλλά δυστυχώς δε μπορώ να αφήσω τη δουλειά μου, αυτό που μου είπε είναι να μου κάνει ο άντρας μου μασάζ με οινόπνευμα στη μέση και το κάνω κάθε βράδυ και με έχει ηρεμήσει κάπως αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Annat29 σου είχε πει ότι από τη 12η βδομάδα δεν κάνει buscopan?

Γιατί εμένα δεν μου είπε τίποτα απλά να τα πίνω και όταν θα με ξαναδεί θα είναι στην αυχενική που θα είμαι 12+3

 

ναι μου ειπε οτι απο τη 12η εβδομαδα και μετα δεν κανει να τα παιρνουμε.για 3 μερες δν νομιζω να παει κατι στραβα μν στεναχωριεσαι...

εγω εκλεισα τη 16η εβδομαδα και ακομα οι πονοι στη μεση ειναι εντονοι.

εχω κοψει τα φαρμακα ομως οταν ποναω πολυ παιρνω γιουτοπαρ.

κανει να κανουμε εντριβες με το οινοπνευμα κοριτσια?

εχει εδω και 3 μερες εχω πεθανει απο τους πονους στη μεση μου.ο γιατρος μου εμενα δν μου ειπε οτι οι πονοι στη μεση σχετιζονται με τις συσπασεις...φοβαμαι μν γινει κατι με το μωρο:(

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, βρίσκομαι στην 15η εβδομάδα εγώ αλλά επειδή κάνω δουλειά γραφείου πόναγα και παλιά στη μέση μου, τώρα που είμαι έγκυος έχει παραγίνει το κακό, ο γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση αλλά δυστυχώς δε μπορώ να αφήσω τη δουλειά μου, αυτό που μου είπε είναι να μου κάνει ο άντρας μου μασάζ με οινόπνευμα στη μέση και το κάνω κάθε βράδυ και με έχει ηρεμήσει κάπως αυτό.

 

και εγω δν μπορουσα να την αφησω γιατι δν ειχα καποιον να μ'αντικαταστησει αλλα το εκανα γιατι εδωσα προτεραιοτητα στο μωρο(παιδευτηκα παρα παρα πολυ να μεινω εγκυος και να συνεχιστει η εγκυμοσυνη) και ετσι πηρα τη πρωτη μου αναρρωτικη....

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

 

Οι πόνοι της μέσης ακόμα δεν μου έχουν περάσει αλλά ο γιατρός δεν έδειξε να ανησυχεί και ιδιαίτερα. Μάλλον πλέον είναι καθαρά μυοσκελετικό και όχι από συσπάσεις.

Τα buscopan τα συνεχίζω κανονικά παρόλα αυτά, μου εξήγησε ότι δεν είναι παυσίπονα, είναι σπασμολυτικά και δεν πειράζουν το μωράκι. Μου συνέστησε να συνεχίσω να τα παίρνω γιατί βοηθάνε τη μήτρα?

Το επιβεβαίωσα πάντως και με άλλον γυναικολόγο και μου είπε επίσης ότι δεν πειράζουν στην εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

 

Οι πόνοι της μέσης ακόμα δεν μου έχουν περάσει αλλά ο γιατρός δεν έδειξε να ανησυχεί και ιδιαίτερα. Μάλλον πλέον είναι καθαρά μυοσκελετικό και όχι από συσπάσεις.

Τα buscopan τα συνεχίζω κανονικά παρόλα αυτά, μου εξήγησε ότι δεν είναι παυσίπονα, είναι σπασμολυτικά και δεν πειράζουν το μωράκι. Μου συνέστησε να συνεχίσω να τα παίρνω γιατί βοηθάνε τη μήτρα?

Το επιβεβαίωσα πάντως και με άλλον γυναικολόγο και μου είπε επίσης ότι δεν πειράζουν στην εγκυμοσύνη.

Tsiritri τι κανεις;;;;Πως παει η εγκυμοσυνη;Ταλαιπωρεισαι διαβαζω.Ολα να σου πανε καλα μεχρι τελος.:-)

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Tsiritri τι κανεις;;;;Πως παει η εγκυμοσυνη;Ταλαιπωρεισαι διαβαζω.Ολα να σου πανε καλα μεχρι τελος.:-)

 

Κοπέλα μου!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Όλα καλά δόξα το Θεό!

Η μέση μόνο ζορίζει αλλά δε θα σκάσουμε κιόλας, μικρό το κακό!

Σου στέλνω πμ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε ολες τις εγκυουλες, διαβαζω πολυ καιρο τις συμβουλες σας και ειπα να γινω μελλος και εγω. Ειμαι στην 26 εβδομαδα και εδω και δεκα μερες εχω πονους στην μεση. Στην αρχη ξεκινησαν απλα ετσι σαν μουδιασμα κσι στην πορια χειροτερεψαν. Ειπα να ηρεμισω λιγο απο την δουλεια μου κσι τις δουλειες τους σπιτιου και ναμε ξαπλα για δυο,τρεις μερες. Ειδα μια μικρη βελτιωση αλλα οχι κατι ιδιαιτερο. Προχτες σιδερωσα κατι ρουχαλακια του μικρου μας και χτες ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο το πιασιμο και τις ενοχλησεις στη μεση και στην πλατυ. Γενικα εδω και μερες πλεον δεν κοιμαμαι εξαιτιας κυριως της μεσης.

Θα ηθελα την γνωμη σας στο τι μπορω να κανω για να μου περασει η εστω να βελτιωθει γιατι ουτε να περπατισω σημερα δε μπορω. Ο γιατρος μου μουχε πει πριν μερες οτι μπορω να περνω ντεπον οταν ποναω και αν ειμαι πολυ χαλια να χρεισιμοποιησω εμπλαστρο η μια αλοιφη(καουντενπαιν) αλλα οχι υπερβολες μια φορα την μερα ας πουμε, γιατι λεει οτι οι δυνατοι πονοι δεν κανουν καλο. Εγω φοβαμαι για το μωρακι μου και δεν βαζω τιποτα. Εσεις τι λετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Ντοριτακι!Εγώ θα σου έλεγα να μη μένεις σε ακινησία χωρίς λογο (εννοώ θέμα με την εγκυμοσύνη σου).Δεν είναι καλό για τη κυκλοφορία του αίματος.Παυσίπονα κλπ καλό θα ήταν να παίρνεις τις μέρες που δεν αντέχεις το πόνο καθόλου.Τίποτα δεν είναι ακίνδυνο (μιλάω γενικά και όχι ότι θα πάθει κάτι σοβαρό το μωράκι).Με το καλό!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σας κοριτσια αυριο κλεινω την 16 εβδομαδα κυησης και σημερα εσκυψα λιγο για να παρω κατι απο τα χερια του γιου μου και με επιασε ξαφνικα η μεση μου χωρις να κανω και τιποτα το ιδιαιτερο και ποναω παρα πολυ προχωραω σκυφτει.. εχει τυχει σε εσας κατι τετοιο μεθαυριο εχω ραντεβου με το γυναικολογο μου αλλα μεχρι τοτε μηπως μου λεγατε καποια γνωμη η συμβουλη σας ευχαριστω πολυ...!!

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι κράμπα?? εγώ σχεδόν από την αρχη της εγκυμοσύνης πάθαινω κράμπες..στα πόδια κυρίως ..πχ τα βράδια δεν είμαι σε θέση καν να αλλάξω πλευρό από τον πόνο στα πόδια και την μεση!!

Quote

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καησπέρα κορίτσια, είμαι έγκυος στην 7η εβδομάδα και εχω σπονδυλόλυση, υπάρχεια κάποια που έχει περάσει κατι παρόμοιο, να με μου λυσει καποιοες απορίες;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...