Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποκλειστικός θηλασμός και απουσία περιόδου. Ποια τα συμπτώματα νέας εγκυμοσύνης;


Recommended Posts

Γεια σας! Θηλάζω αποκλειστικά το 5 μηνών μωρό μου. Εδώ και καμιά δεκαριά μέρες έχω κάτι πονάκια περιόδου, αλλά η περίοδος άφαντη τόσους μήνες! Μου έχουν μπει κάτι υποψίες για εγκυμοσύνη. Κούραση νιώθω έτσι κι αλλιώς, αφού δεν έχω καμιά βοήθεια με το μωρό (που σημειωτέον ξυπνάει 3-4 φορές τη νύχτα για να θηλάσει :D!!!). Ζαλάδες έχω εδώ και καιρό, αλλά φαντάζομαι πως είναι και από την κούραση.

Τι πιθανότητες υπάρχουν να είμαι έγκυος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα.να χαιρεσαι το μωρακι σου.αν κανεις σεξ χωρις προφυλαξη υπαρχουν πιθανοτητες για εγκυμοσυνη.εγω αδιαθετησα στους 5,5 μηνες αποκλειστικου θηλασμου.αν εχουν περασει αρκετες μερες απο την ελευθερη επαφη μπορεις να κανεις χοριακη.μετα τη γεννα η γυναικα ειναι πολυ γονιμη.σου ευχομαι να πανε ολα οπως επιθυμεις.εχω διαβασει για ενοχληση στις θηλες στην αρχη της εγκυμοσυνης κατα το θηλασμο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θηλάζω αποκλειστικά το 5 μηνών μωρό μου. Εδώ και καμιά δεκαριά μέρες έχω κάτι πονάκια περιόδου, αλλά η περίοδος άφαντη τόσους μήνες! Μου έχουν μπει κάτι υποψίες για εγκυμοσύνη. Κούραση νιώθω έτσι κι αλλιώς, αφού δεν έχω καμιά βοήθεια με το μωρό (που σημειωτέον ξυπνάει 3-4 φορές τη νύχτα για να θηλάσει :D!!!). Ζαλάδες έχω εδώ και καιρό, αλλά φαντάζομαι πως είναι και από την κούραση.

Τι πιθανότητες υπάρχουν να είμαι έγκυος;

 

Ολα οσα περιγραφεις ειναι φυσιολογικα στον αποκλειστικο θηλασμο δεν ερχεται αμεσως η περιοδος,σε εμενα εκανε εξι μηνες,στην κουνιαδα μου εντεκα ,οπτε μην αγχωνεσαι,

Αλλα και λογικα να το δουμε περιοδος σημαινει ωαριο που δεν εχει γονιμοποιηθει,εσενα δεν σουηρθε αρα δεν ειχες οωρηξια,παντως για να σου φυγει η απορια παρε το γιατρο σου να δεις

Να σου ζησει το μωρακι και να προσπαθεις νατρεφεσαι σωστα,οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...