Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έτσι μου έρχεται να κόψω τον θηλασμό..SOS


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Το μωράκι μου εκλεισε τον πρώτο του μήνα κ θηλάζουμε αποκλειστικά. Δεν κοιμόμαστε όμως καθόλου...πράγμα το οποίο με έχει εξαντλήσει μιας κ είμαι ήδη άυπνη εδώ κ 2 χρόνια χάρη στο πρώτο μου θαυματάκι. Κορίτσια νιώθω πρωτάρα...δεν ξέρω τι συμβαίνει με το μωρό μου. Μέχρι κ να μη χορταίνει σκέφτηκα κ έχω κ το γνωστό θέμα να μου το λέει κ η κουτσή Μαρία. Μου μπήκαν ιδέες κ επιχείρησα ένα βράδυ να της δώσω συμπλήρωμα κ δεν το ήθελε καθόλου. Αν πεινούσε δεν θα το έπινε;;;

Σκέφτομαι μετά εχει κολικούς; Από το απόγευμα κ μετά κλαίει κ ηρεμεί μόνο στο στήθος. Χθές από τις 12.30 το πρωί την είχα πάνω μου! Ζήτημα αν κοιμήθηκε μια ώρα. Ήθελε συνέχεια στήθος. Δεν τρώει πάντα κ όταν τρώει κάποιες φορές μου τεντώνεται πίσω κ γκρινιάζει. Κ εκει λέω λες να έχει καμιά κρυφή παλινδρόμηση;

Έχω κουραστεί πολύ να κοιμάμαι 2 ώρες όλο το 24ωρο......

Επίσης θάλω να ρωτήσω, κάνω κακό που την βάζω στο στήθος όποτε γκρινιάζει; Δεν έχουμε κανένα πρόγραμμά ακόμα. Καταλαβαίνω ότι είναι πολύ μικρή αλλά δεν θέλω να γίνει το στήθος συνήθεια. Όπως καταλαβαίνετε μπαίνω συχνά στη σκέψη να κόψω τον θηλασμό. Δεν το θέλω όμως αλλα δεν αντέχω κιόλας από την άλλη..

Ευχαριστώ κ συγνώμη για το μεγάλο post

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Το μωράκι μου εκλεισε τον πρώτο του μήνα κ θηλάζουμε αποκλειστικά. Δεν κοιμόμαστε όμως καθόλου...πράγμα το οποίο με έχει εξαντλήσει μιας κ είμαι ήδη άυπνη εδώ κ 2 χρόνια χάρη στο πρώτο μου θαυματάκι. Κορίτσια νιώθω πρωτάρα...δεν ξέρω τι συμβαίνει με το μωρό μου. Μέχρι κ να μη χορταίνει σκέφτηκα κ έχω κ το γνωστό θέμα να μου το λέει κ η κουτσή Μαρία. Μου μπήκαν ιδέες κ επιχείρησα ένα βράδυ να της δώσω συμπλήρωμα κ δεν το ήθελε καθόλου. Αν πεινούσε δεν θα το έπινε;;;

Σκέφτομαι μετά εχει κολικούς; Από το απόγευμα κ μετά κλαίει κ ηρεμεί μόνο στο στήθος. Χθές από τις 12.30 το πρωί την είχα πάνω μου! Ζήτημα αν κοιμήθηκε μια ώρα. Ήθελε συνέχεια στήθος. Δεν τρώει πάντα κ όταν τρώει κάποιες φορές μου τεντώνεται πίσω κ γκρινιάζει. Κ εκει λέω λες να έχει καμιά κρυφή παλινδρόμηση;

Έχω κουραστεί πολύ να κοιμάμαι 2 ώρες όλο το 24ωρο......

Επίσης θάλω να ρωτήσω, κάνω κακό που την βάζω στο στήθος όποτε γκρινιάζει; Δεν έχουμε κανένα πρόγραμμά ακόμα. Καταλαβαίνω ότι είναι πολύ μικρή αλλά δεν θέλω να γίνει το στήθος συνήθεια. Όπως καταλαβαίνετε μπαίνω συχνά στη σκέψη να κόψω τον θηλασμό. Δεν το θέλω όμως αλλα δεν αντέχω κιόλας από την άλλη..

Ευχαριστώ κ συγνώμη για το μεγάλο post

 

Αυτό ακριβώς συνέβηκε και σε μένα. Ήμουν διαρκώς με απορίες. Μήπως δεν χορταινει; Να δώσω ξένο γάλα; 3,5 μήνες είχα να κοιμηθώ. Χωρίς υπερβολές. Μετά το φαινόμενο καταλάγιασε. Όταν μπήκαν και οι στερεές τροφές, ακόμα καλύτερα. Στήθος μόνο πριν τους ύπνους. Το μόνο λάθος που έκανα ειναι ότι επέτρεψα να κοιμαται έχοντας ως πιπιλα το στήθος. Αυτό πίστεψε με μπορείς τώρα όσο ειναι μικρό να το δουλέψεις λίγο για να μην συμβαίνει. Δεν κόβεται καθόλου εύκολα. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει καλη μου!

Ειχα κι εγω ενα τετοιο νεογεννητο και σε καταλαβαινω!

Υπομονη μεχρι να μεγαλωσει , να δυναμωσει και να ρουφαει πιο καλα.

Αλλωστε , αν δεν πινει ξενο με τιποτα , δεν ειναι πια στο χερι σου!Χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Το μωράκι μου εκλεισε τον πρώτο του μήνα κ θηλάζουμε αποκλειστικά. Δεν κοιμόμαστε όμως καθόλου...πράγμα το οποίο με έχει εξαντλήσει μιας κ είμαι ήδη άυπνη εδώ κ 2 χρόνια χάρη στο πρώτο μου θαυματάκι. Κορίτσια νιώθω πρωτάρα...δεν ξέρω τι συμβαίνει με το μωρό μου. Μέχρι κ να μη χορταίνει σκέφτηκα κ έχω κ το γνωστό θέμα να μου το λέει κ η κουτσή Μαρία. Μου μπήκαν ιδέες κ επιχείρησα ένα βράδυ να της δώσω συμπλήρωμα κ δεν το ήθελε καθόλου. Αν πεινούσε δεν θα το έπινε;;;

Σκέφτομαι μετά εχει κολικούς; Από το απόγευμα κ μετά κλαίει κ ηρεμεί μόνο στο στήθος. Χθές από τις 12.30 το πρωί την είχα πάνω μου! Ζήτημα αν κοιμήθηκε μια ώρα. Ήθελε συνέχεια στήθος. Δεν τρώει πάντα κ όταν τρώει κάποιες φορές μου τεντώνεται πίσω κ γκρινιάζει. Κ εκει λέω λες να έχει καμιά κρυφή παλινδρόμηση;

Έχω κουραστεί πολύ να κοιμάμαι 2 ώρες όλο το 24ωρο......

Επίσης θάλω να ρωτήσω, κάνω κακό που την βάζω στο στήθος όποτε γκρινιάζει; Δεν έχουμε κανένα πρόγραμμά ακόμα. Καταλαβαίνω ότι είναι πολύ μικρή αλλά δεν θέλω να γίνει το στήθος συνήθεια. Όπως καταλαβαίνετε μπαίνω συχνά στη σκέψη να κόψω τον θηλασμό. Δεν το θέλω όμως αλλα δεν αντέχω κιόλας από την άλλη..

Ευχαριστώ κ συγνώμη για το μεγάλο post

 

Thumber μου sorry δεν μπορώ να δώσω συμβουλή καθώς τον γιο μου τον θήλασα μόνο 2 μήνες και αυτούς όχι αποκλειστικά, ενώ την κόρη μου την περιμένω σε 6 εβδομάδες περίπου! Πάντως από όσα έχω διαβάσει, η συμπεριφορά της μικρής σου μου φαίνεται φυσιολογική για την ηλικία της, ειδικά η γκρίνια από το απόγευμα και μετά είναι κανόνας στα περισσότερα μωράκια, θηλάζοντα και μη, θα το θυμάσαι και από το πρώτο σου παιδάκι. Μόνο λίγο υπομονή ακόμα έχω να προτείνω, μέχρι να εγκατασταθεί ο θηλασμός (τί ωραία που τα λεώ στην θεωρία, ε????).

 

Αλήθεια, το πρώτο σου παιδάκι πώς αντιδράει στην αδελφή του που θηλάζει? Πώς τα πάτε/βολεύετε σε αυτό τον τομέα? Είναι από τα μεγαλύτερά μου άγχη, καθώς ο γιος μου είναι 2 ετών και περνάμε περίοδο τρελλής ενέργειας από το πρωί μέχρι το βράδυ, σε συνδυασμό με προσκόλληση στην μαμά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Το μωράκι μου εκλεισε τον πρώτο του μήνα κ θηλάζουμε αποκλειστικά. Δεν κοιμόμαστε όμως καθόλου...πράγμα το οποίο με έχει εξαντλήσει μιας κ είμαι ήδη άυπνη εδώ κ 2 χρόνια χάρη στο πρώτο μου θαυματάκι. Κορίτσια νιώθω πρωτάρα...δεν ξέρω τι συμβαίνει με το μωρό μου. Μέχρι κ να μη χορταίνει σκέφτηκα κ έχω κ το γνωστό θέμα να μου το λέει κ η κουτσή Μαρία. Μου μπήκαν ιδέες κ επιχείρησα ένα βράδυ να της δώσω συμπλήρωμα κ δεν το ήθελε καθόλου. Αν πεινούσε δεν θα το έπινε;;;

Σκέφτομαι μετά εχει κολικούς; Από το απόγευμα κ μετά κλαίει κ ηρεμεί μόνο στο στήθος. Χθές από τις 12.30 το πρωί την είχα πάνω μου! Ζήτημα αν κοιμήθηκε μια ώρα. Ήθελε συνέχεια στήθος. Δεν τρώει πάντα κ όταν τρώει κάποιες φορές μου τεντώνεται πίσω κ γκρινιάζει. Κ εκει λέω λες να έχει καμιά κρυφή παλινδρόμηση;

Έχω κουραστεί πολύ να κοιμάμαι 2 ώρες όλο το 24ωρο......

Επίσης θάλω να ρωτήσω, κάνω κακό που την βάζω στο στήθος όποτε γκρινιάζει; Δεν έχουμε κανένα πρόγραμμά ακόμα. Καταλαβαίνω ότι είναι πολύ μικρή αλλά δεν θέλω να γίνει το στήθος συνήθεια. Όπως καταλαβαίνετε μπαίνω συχνά στη σκέψη να κόψω τον θηλασμό. Δεν το θέλω όμως αλλα δεν αντέχω κιόλας από την άλλη..

Ευχαριστώ κ συγνώμη για το μεγάλο post

 

Καταρχήν είναι πολύ μικρούλι ακόμα, είμαι σίγουρη ότι θα δεις πολύ σύντομα βελτίωση! Συμφωνώ κι εγώ με τις προλαλήσασες ότι είναι φυσιολογική η συμπεριφορά του για τόσο μικρό μωράκι...Είναι όντως πιθανό να μην του φτάνει το γάλα, καθότι δεν έχει εδραιωθεί ακόμα η παραγωγή σου...Κάνε λιγάκι ακόμα υπομονή...

 

Διαβάζοντας το μήνυμά σου, σκέφτηκα κι εγώ κρυφή ΓΟΠ, και είδα ότι σου έχει περάσει κι εσένα απο το μυαλό...Ρώτα τον παιδίατρο, μήπως αξίζει τον κόπο να κάνεις έναν υπέρηχο...

 

Όσο για το να μην σε κάνει πιπίλα, παρόλο που πολλές θα διαφωνήσουν, εγώ θα σου έλεγα ότι μπορείς αφού σαραντίσετε σιγά σιγά να προσπαθήσεις να περιορίσεις το "μη θρεπτικό πιπίλισμα"...όχι να το καταργήσεις, αλλά να βάλεις ίσως κάποια όρια. Μπορεί να το δεχτεί και το μωρό, πού ξέρεις; Τώρα αν δεις ότι δε σε παίρνει, κλαίει κλπ. το αφήνεις μερικές μέρες και ξαναδοκιμάζεις...

 

Για το θέμα του ύπνου, θα σου πώ χωρίς φόβο και πάθος: πάρτην στο κρεβάτι και κοιμηθείτε μαζί. Είσαι πτώμα, έχεις κι ένα μεγαλύτερο παιδάκι, χρειάζεσαι ξεκούραση. Πάρτην στο κρεβάτι, έστω για κάποιες ώρες της νύχτας, και μην ανησυχείς, θα έρθει η ώρα να την πας στην κούνια της. Εγώ έτσι την πάλεψα τους πρώτους μήνες, και τώρα που είναι 8 μηνών κοιμάται μια χαρά στην κούνια της...

 

Καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμένα εκεινο το δραματικο αρχικο διμηνο με βοηθησε αρκετα το νοσοκομειακό θήλαστρο... η δικια μου ειχε και μια "αναστροφή ύπνου"...κοιμοταν την μερα και θηλαζε την νυχτα!! Εβγαζα γαλα και της το εδινα κατά τα μεσάνυχτα με το μπιμπερο calma medela... δεν επαθε σύγχυση θηλών και σιγά σιγά αρχισε να κοιμαται λιγο παραπάνω το βραδυ...επισης αν εισαι πτωμα και αποικοιμηθεις μπορει να δωσει το γαλα ο άντρας σου πχ ένα μεσημερι...

Εμενα το νοσοκομεικαό θηλαστρο και με ξεκουρασε και μου αυξησε την "αυτοπεποιθηση" απέναντι στον θηλασμό... επίσης τα μεσάνυχτα τςη εδινα μετρημένα πχ 60-90 ml οποτε ήξερα πόσο τρώει...

Τωρα που ειμαστε 5,5, μηνων το νοικιασα ξανα για να βγαλω γαλα για τις κρεμες και για να εχω ένα απόθεμα για "εκτακτες περιπτώσεις"...

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η μικρούλα σου.Δοκίμασες να ξαπλώνετε μαζί και να θηλάζεις?Εγώ θήλασα τον τρίτο μου γιο για 22 μήνες με αυτο τον τρόπο.Τον πρώτο μου γιο τον θήλασα 40 μέρες λόγο κακής ενημέρωσης απο το μαιευτήριο,την κόρη μου λιγότερη λόγο εξά ντλησης μιας και ο γιός μου ήταν μόνο 17 μηνών όταν γέννησα.Στον τρίτο λοιπόν που ήμουν πιο αποφασισμένη ενημερώθηκα σωστά βρήκα για το πως θα μπορούσα να θηλάζω ξαπλωμένη και έτσι δεν ξαγρύπνισα ούτε ένα βράδυ(που με τον βραδινό ύπνο έχω θέμα.Δεν μπορώ καθόλου να σηκώνομαι).Μ'αυτόν τον τρόπο θηλάσαμε τόσο καιρό.Κάθε πράμα όμως έχει και το τίμημά του.Είχε κάνει κατάληψη στο κρεβάτι μας για 20 μήνες.Όμως άξιζε τον κόπο.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες...! Ξαπλωτη για θηλασμο ήταν η μόνη ελπίδα που είχα όμως μόνο την ημέρα κάθεται έτσι. Το βράδυ υποθέτω νυστάζει κ της φεύγει διαρκως το στήθος ότι κ αν έχω κάνει. Η καλύτερη μου λύση απλως δεν υπάρχει δηλαδη...δεν έχω πρόβλημα να την παίρνω στο κρεβάτι μη μάθει κλπ κλπ. Κ τον μεγάλο μου πήρα κ ούτε εγω ούτε ο άντρας μου έχουμε πρόβλημα.

Αυτό με το νοσοκομειακό το έχω σκεφτεί κ εγω απλώς φοβάμαι την υπερπαραγωγή. Στο πρώτο μου που δεν θηλάσαμε κ εύκολα κ συχνά πέτρωνε το στήθος μου.

Deena ο γιος μου είναι κ εμένα 2 χρονών! Το πήρε ανέλπιστα καλά το θέμα της αδερφούλας του! Ασε που είναι πιο ήσυχος τώρα. Απλώς του έχω 'αναθέσει' δουλειές. Πχ όταν αλλάζουμε την μπέμπα ανοίγει εκείνος το φώς, μου δίνει μωρομάντηλα,της τραγουδάει κ τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται η μικρή σου να εχει κολικους.Σε αυτη την περίπτωση το ξενο θα τα κανει χειρότερα τα πραγματα και πέρα απο το ξενυχτή θα εχεις και αποστείρωσεις! Θηλαστρο δεν συνηστω με τιποτα πρην να εδραιωθεί η γαλουχια γιατι μπορει να προκαλέσεις υπερπαραγωγή και θα έχετε αλλα προβλήματα.Οπως και οτι το γαλα σου ειναι αρκετό ειμαι επισης σχεδόν σίγουρη άλλωστε το βλέπεις κι εσυ απο τις πανες σας! Αυτο που προτείνω ειναι να θηλαζεις ξαπλωμένη και να κοιμάσαι οποτε κοιμαται το μωρο και ισως καλυτερα και μαζι γιατι τόσο μικρα μωρα κοιμούνται περισσότερη ωρα οταν ειναι δίπλα η Μαμα τους!! Αυτο για λιγο...μεχρι να βρεις δυνάμεις! Επισης μια διατροφη λιγο πιο προσεγμένη και η αποφυγή γαλακτομικων θα βοηθούσε αρκετά! http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/06/blog-post_23.html

Ελπίζω να βοήθησα έστω λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες...! Ξαπλωτη για θηλασμο ήταν η μόνη ελπίδα που είχα όμως μόνο την ημέρα κάθεται έτσι. Το βράδυ υποθέτω νυστάζει κ της φεύγει διαρκως το στήθος ότι κ αν έχω κάνει. Η καλύτερη μου λύση απλως δεν υπάρχει δηλαδη...δεν έχω πρόβλημα να την παίρνω στο κρεβάτι μη μάθει κλπ κλπ. Κ τον μεγάλο μου πήρα κ ούτε εγω ούτε ο άντρας μου έχουμε πρόβλημα.

Αυτό με το νοσοκομειακό το έχω σκεφτεί κ εγω απλώς φοβάμαι την υπερπαραγωγή. Στο πρώτο μου που δεν θηλάσαμε κ εύκολα κ συχνά πέτρωνε το στήθος μου.

Deena ο γιος μου είναι κ εμένα 2 χρονών! Το πήρε ανέλπιστα καλά το θέμα της αδερφούλας του! Ασε που είναι πιο ήσυχος τώρα. Απλώς του έχω 'αναθέσει' δουλειές. Πχ όταν αλλάζουμε την μπέμπα ανοίγει εκείνος το φώς, μου δίνει μωρομάντηλα,της τραγουδάει κ τετοια.

 

Αν κανεις μια γρηγορη αναζήτηση στο φόρουμ θα δεις οτι ειναι γεμάτο με περιπτώσεις ανήσυχων μωρών που θηλάζουν αποκλειστικα, ηρεμούν μονο στο στήθος και γενικώς τρελαίνονται στη γκρίνια τις απογευματινές κυρίως ωρες χωρις εμφανή λογο!

Διάβασε αν θέλεις αυτο http://kellymom.com/parenting/parenting-faq/fussy-evening/

Γενικά θελει πολυ υπομονη και να μην προσπαθείς να υπεραναλυσεις το λογο της γκρίνιας!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω κουραστει παρα πολυ.. ολη μερα κ ολη νυχτα πανω μου. Αν ειναι εδω ο μπαμπας της ή η γιαγια καθεται κ λιγο αγκαλια. Σ'εμενα με τιποτα. Μονο στηθος. Προσπαθω να την βαλω στον μαρσιπο τιποτα, στο ριλαξ τιποτα. Δεν κλεινει μια ωρα συνεχομενου υπνου

Link to comment
Share on other sites

Εχω κουραστει παρα πολυ.. ολη μερα κ ολη νυχτα πανω μου. Αν ειναι εδω ο μπαμπας της ή η γιαγια καθεται κ λιγο αγκαλια. Σ'εμενα με τιποτα. Μονο στηθος. Προσπαθω να την βαλω στον μαρσιπο τιποτα, στο ριλαξ τιποτα. Δεν κλεινει μια ωρα συνεχομενου υπνου

 

Βλέπω εχεις ενα απαιτητικό μωρο που ξέρει τι να ζητήσει απο τον καθένα! Δες το θετικά ;)

Στο στηθος δεν κοιμάται; Θηλαζει ασταμάτητα;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εχω κουραστει παρα πολυ.. ολη μερα κ ολη νυχτα πανω μου. Αν ειναι εδω ο μπαμπας της ή η γιαγια καθεται κ λιγο αγκαλια. Σ'εμενα με τιποτα. Μονο στηθος. Προσπαθω να την βαλω στον μαρσιπο τιποτα, στο ριλαξ τιποτα. Δεν κλεινει μια ωρα συνεχομενου υπνου

 

Αχ, πως σε καταλαβαίνω? Το ίδιο ακριβώς περνάω και εγώ. Πως την παλεύεις? Γιατί εγώ κοντεύω να λαλήσω με ένα μωρό 24 ώρες το 24ωρο πάνω μου. Και εσείς βρε κορίτσια που θηλάζετε ξαπλωμένες, δεν πιάνεστε? Την πήρα στο κρεβάτι μου για να κοιμηθώ λίγο, αλλά το πρωί που σηκώνομαι με πονάει όλο μου το κορμί.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, πως σε καταλαβαίνω? Το ίδιο ακριβώς περνάω και εγώ. Πως την παλεύεις? Γιατί εγώ κοντεύω να λαλήσω με ένα μωρό 24 ώρες το 24ωρο πάνω μου. Και εσείς βρε κορίτσια που θηλάζετε ξαπλωμένες, δεν πιάνεστε? Την πήρα στο κρεβάτι μου για να κοιμηθώ λίγο, αλλά το πρωί που σηκώνομαι με πονάει όλο μου το κορμί.

 

Εγω κοιμαμαι με τον μικρο μου απο τοτε που γεννηθηκε.Ακομα θηλαζουμε.Φυσικα το κορμι μου περασε απο ολη την φαση της αλφαβητας αλλα συνηθησα.Αγορασαμε βεβαια κ μεγαλυτερο κρεβατι.Αλλα θα δεις οτι το να θηλαζεις κ ξαπλωμενη θα σε ξεκουραζει πιο πολυ απο το να καθεσαι συνεχεια,ασε που θα μπορεις κ να κοιμασαι κιολας κ το μικρουλη

να τρωει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια φαση που δεν ξέρεις ποσο θα κρατησει... Σε μένα κράτησε 4 μηνες μέρα και νύχτα... Μετα η αυπνια συνεχίστηκε για 14 ολόκληρους μηνες! Τα κορίτσια εδώ ξερουν!!

Όσο αντεχεις και μπορείς να συνεχίσεις... Με ενα ακόμη μωρο ο βαθμός δυσκολίας είναι τεραστιος και μπράβο για την προσπάθεια. Προφανώς το μωρο σου είναι απαιτητικό ,σε χρειαζεται πολύ , ισως να εχεις ισχυρό let down ,ίσως κολικους όπως και να χει κανεις το καλυτερο για το μωρο σου, σου εύχομαι υπομονη και καλη δυναμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοιμαμαι με τον μικρο μου απο τοτε που γεννηθηκε.Ακομα θηλαζουμε.Φυσικα το κορμι μου περασε απο ολη την φαση της αλφαβητας αλλα συνηθησα.Αγορασαμε βεβαια κ μεγαλυτερο κρεβατι.Αλλα θα δεις οτι το να θηλαζεις κ ξαπλωμενη θα σε ξεκουραζει πιο πολυ απο το να καθεσαι συνεχεια,ασε που θα μπορεις κ να κοιμασαι κιολας κ το μικρουλη

να τρωει.

 

Κοιμάμαι, αλλά σηκώνομαι πιο κουρασμένη από το κρεβάτι. Πάντως μπράβο σας σε όλες που τα έχετε καταφέρει. Που θα πάει? Θα βρούμε και εμείς το πρόγραμμά μας.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιμάμαι, αλλά σηκώνομαι πιο κουρασμένη από το κρεβάτι. Πάντως μπράβο σας σε όλες που τα έχετε καταφέρει. Που θα πάει? Θα βρούμε και εμείς το πρόγραμμά μας.

 

Πάρε αρκετα μαξιλάρια στο κρεβάτι και χρησιμοποίησε τα.

Αν πχ ξαπλώνεις στο δεξι σου πλευρό και θηλαζεις, το δεξι σου χερι θα ειναι κατω απο το μαξιλάρι κεφαλιού σου. Θα βάλεις ενα μαξιλάρι στην πλάτη σου ώστε να σε στηρίζει και να μην χρειαζεται να ισορροπείς, ενα μαξιλάρι ανάμεσα στα ποδια σου για να εισαι σε πιο ξεκούραστη σταση κι ενα πίσω απο την πλάτη του μωρου.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κ καλή χρονιά κορίτσια με υγεία!

Εμεις συνεχίζουμε ακαθεκτες την αυπνία μας... τα νεύρα μου σμπαράλια... Η μικρή πλέον απλώς δεν κοιμάται καθόλου. Το πολύ δύο ώρες ο ημερήσιος υπνος κ 7 ο βραδινός κ εννοείται κανένας από αυτούς συνεχόμενος. Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους να την κάνω να κοιμηθεί κ ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!! Ευτυχώς τουλάχιστον δεν κόψαμε τον θηλασμό τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή χρονιά κορίτσια με υγεία!

Εμεις συνεχίζουμε ακαθεκτες την αυπνία μας... τα νεύρα μου σμπαράλια... Η μικρή πλέον απλώς δεν κοιμάται καθόλου. Το πολύ δύο ώρες ο ημερήσιος υπνος κ 7 ο βραδινός κ εννοείται κανένας από αυτούς συνεχόμενος. Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους να την κάνω να κοιμηθεί κ ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!! Ευτυχώς τουλάχιστον δεν κόψαμε τον θηλασμό τελικά...

 

Μπράβο Thumber!!!

Σε νιωθω όσο δε φαντάζεσαι!!!Καμιά φορα εκεί που λέω δεν αντέχω άλλο,σκέφτομαι πως δεν είμαι η μοναδική που τα τραβάει αυτα και παίρνω κουράγιο να συνεχίσω...

προχθές συνάντησα μια και μου είπε πως ο γιός της κοιμάται από 3 εβδομάδων 11-7 και κόντεψα να τη χτυπήσω:twisted:.

 

Φάση είναι θα περάσει,κράτα γερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Thumber!!!

Σε νιωθω όσο δε φαντάζεσαι!!!Καμιά φορα εκεί που λέω δεν αντέχω άλλο,σκέφτομαι πως δεν είμαι η μοναδική που τα τραβάει αυτα και παίρνω κουράγιο να συνεχίσω...

προχθές συνάντησα μια και μου είπε πως ο γιός της κοιμάται από 3 εβδομάδων 11-7 και κόντεψα να τη χτυπήσω:twisted:.

 

Φάση είναι θα περάσει,κράτα γερά!!!

 

Καλά, μην ακούς και πολλά γιατί υπάρχουν και κατά συρροή μαμάδες με ψεματάκια σχετικά με ύπνο. Αργότερα λένε ότι περπάτησαν από 8 μηνών...

 

Thumber πόσο είναι το μωρό σου; Θηλάζει πολλές φορές;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...