Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Pregnacare και σωστη διατροφη


g1g1

Recommended Posts

Ειμαι εγκυος κι ο γιατρος μου μου ειπε να παιρνω τα pregnacare (1/μερα). Οσο μπορω κανω σωστη διατροφη ομως, ειναι πιθανο να παθω υπερβιταμινωση παιρνωντας και τις πολυβιταμινες αυτες; Διαβασα οτι οι μεγαλες δοσεις μπορει να αποβουν τοξικες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Και εγω αυτες παιρνω, και μαλιστα για ενα διάστημα έπαιρνα το πακέτο με τα Ω3, αλλα ξαναγύρισα στο απλό πακέτο. Δεν νομιζω οτι εχεις φόβο, εγω τις πηρα γιατι μου τις πρότεινε ο φαρμακοποιός, και ο γιατρός τις βρήκε πολυ καλές.

 

Αλλα συμπληρώματα παίρνεις; Ασβέστιο,σίδηρο κλπ. Εγω παιρνω και τις βιταμίνες, και σίδηρο,μαγνήσιο,φυλλικο (περιλαμβάνεται στις καψουλες του σιδήρου, αλλα εχουν και οι pregnacare) και ασβέστιο, και προσπαθώ να κανω και λιγο σωστή διατροφή. Μη ξεχνάς οτι το μωράκι σου τραβάει αρκετά στοιχεία απο σενα κ απο αυτα που θα φας, οποτε καλο ειναι να εισαι πλήρης! :)

kqKHp2.png
Link to comment
Share on other sites

vavavoum τα ίδια παίρνουμε!

g1g1 μην ανησυχείς, δεν παθαίνεις υπερβιταμίνωση, σε αυτή την φάση σου είναι απαραίτητες οι εξτρά βιταμίνες, δεν καλύπτονται με την διατροφή ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Vavavoum γιατι σταματησες τα Pregnacare plus Ω3? Εμενα νομιζω με πειραζουν στο πεπτικο και εχω σοβαρες υποψιες πως εχω καποια δυσανεξια σε οτιδηποτε ψαρικο-θαλασσινο (απο μωρο δεν τα ετρωγα). Μηπως ειχες τιποτα παρομοιο κι εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και οι αθωες βιταμινες μπορουν να δημιουργησουν προβλημα στον οργανισμο. Πρωτα γινονται αιματολογικες εξετασεις και αν βρεθει έλλειψη καποιου στοιχειου τοτε μονο παιρνουμε συμπληρωμα (αν δεν μπορουμε να το αυξησουμε με διατροφη).

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...