Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το στιλ των μωρών μας


Recommended Posts

η δικιά μου από την κοιλιά μου ακόμα, όταν προσπαθούσαμε να δούμε το πρόσωπό της, κοιμόταν με το χέρι στο πρόσωπο, στη μυτούλα και το μετωπάκι της.

Πολλές φορές κοιμάται με τα πόδια ψηλά,ακουμπισμένα στα πλαϊνά του λίκνου.όταν ξυπνάει το πρωϊ και με βλέπει μέχρι να κοιμηθεί το βράδυ σκάει χαμόγελα, τα περισσότερα αθόρυβα, άλλα με χαχανητό.

Τρώει το ρυζάλευρό της με ήχο, σαν να τραγουδάει, σαν να μουγκρίζει, σαν να θέλει πιο γρήγορα το κουτάλι... δεν προλαβαίνω να γελάω, γιατί θέλει το κουταλάκι της γεμάτο, όχι χασομέριες...

κακάκια και αεριάκια... εδώ κι αν γελάμε. τα κάνει εύκολα και πολλές φορές κάθε μέρα και μετά βγάζει επιφωνήματα ικανοποίησης!Απόλαυση!

Γελάμε με τον αέρα, με τον ήλιο, με τα πάντα!

Γενικά είναι γελαστούλικο μωρό και ναζιάρα, γιατί τον μπαμπούλη τον έχουμε σκλαβώσει, όπως και όλους βέβαια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο μικρούλης μου οταν ανοιγω την πορτα του σπιτιου περιμενοντας καποιον χοροπηδαει απο την χαρα του και γελαει δυνατα, πριν καν δει ποιος ειναι...τι σημασια εχει αλλωστε, αυτο που τον ενδιαφερει ειναι οτι καποιος ερχεται!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ 5 ΜΗΝΩΝ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΣΒΕΡΚΟ ΤΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΡΕΜΒΑΖΕΙ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ...ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ....

και μενα μια απ τα ιδια... το εκανε απο εβδομαδων...

επισης καμμια φορα βαζει το χερακι του στο πηγουνακι του σα να σκεφτεται κατι,σα να φιλοσοφει.

κατι αλλο που με κανει να γελαω,ειναι οτι οταν κλαιει και του βαζω τη πιπιλα,συνεχιζει να κλαιει και επειδη η γλωσιτσα του μπερδευεται με τη πιπιλα ειναι σα να μιλαει γαλλικα...ειναι πολυ αστειο:P:p:p

το καημενο το μωρακι μου βασανιζεται και η μανα του καθεται και γελαει:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Η Χριστινούλα κοιμάται μπρούμυτα με τουρλωμένο τον ποπό και τα ποδαράκια γονατισμένα και σταυρωμένα από κάτω!

 

Kαι οι δύο μου γιοί έτσι κοιμόντουσταν!!! Ο μικρός έτσι κοιμάται ακόμη...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

η μικρη μου απο τον 4ο μηνα μεχρι σημερα οταν της αλλαζω πανα μου κλωτσαει τα ποδαρακια και μου γελαει και οταν κανει κακακια πηγαινει σε μια γωνια και δεν θελει να την ακουμπαει κανενας και σφιγκετε και μετα οταν τελιωσει αρχιζει και τρεχει πανω κατω και φωναζει ααααααααααααααααααα μεχρι να την πιασω με το ζορι να την αλλαξω

και οταν τσατιζετε τεντωνετε σαν τοξο και αρχιζει το κλαματακι!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμένα η κορούλα μου από την πρώτη μέρα που γεννήθηκε μέχρι και σήμερα που είναι 14 μηνών, βγάζει τη γλώσσα της έξω και τη γυρίζει ανάποδα!!!!

what is meant to be will be

Link to comment
Share on other sites

Ο μπεμπης μου απο τη κοιλια ακομα καθοταν με την μπουνιτσα στο ματι, ακομα και τωρα οταν κοιμαται εχει το χερι μπουνιτσα και το βαζει στο ματι, απορω δε ποναει....α! Και το αλλο χερκ ορθιο σαν τον σουπερμαν χιχιχι!

Οταν παρατηρει κατι σηκωνει το αριστερο φρυδι κατι που το κανει και ο μπαμπας μου!

Οταν κανει κακακια στραβωνει το στομα και κανει ιιιιιιιιιιι και μετα οταν τον αλλαζω ξεκαρδιζεται στ γελια και κανει θορυβο σαν να πνιγεται και σηκωνει το σωμα γεφυρα οποτε αν μεγαλωσει λιγο ακομα θα παλευουμε για να τον αλλαξω!!!! Α! Και στα τσισα σουφρωνει σαν κυκλο το στομα, κλεινει το ενα ματι και κανει ουουουου.

Link to comment
Share on other sites

Το καλητερο ομως ειναι οταν ξυπναει και παω πανω απο τη κουνια του, του χαιδευω το μαγουλακι και αυτος μου αρπαζει το χερι με σφιγγει και μου σκαει το πιο μεγαλο χαμογελο του κοσμου και κλαμα εγω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα η μικρή μου τον τελευταίο καιρό κοιμάται μπρούμυτα με τον πωπό της τουρλωμένο :lol: και όταν ξυπνάει το πρωί και την παίρνουμε στο κρεβάτι μας, κάνουμε ότι κοιμόμαστε και έρχεται και μας φιλάει συνέχεια μέχρι να ανοίξουμε τα μάτια μας :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!καινουρια στην παρεα!εμενα ο γιος μου (4,5) νανουριζεται βαζοντας το χερακι του μεσα στο...βρακακι του!!!;)

 

Καλημέρα:-)!Ψάχνει κάτι:lol:;Εμένα το δικό μου μπουρμπουλάκη κάνει διάφορα! Όταν κοιμάται αν βάλεις πατέρα και γιο δίπλα δίπλα είναι το ίδιο:rolleyes:.Χέρι στο πρόσωπο σαν να σκέφτονται κάτι πολύ σοβαρό:rolleyes:...Άλλες φορές κοιμάται μπρούμυτα με τουρλωμένο το κωλαράκι του:lol: και τώρα τελευταία σηκώνεται μες τον ύπνο του και αλλάζει θέση ,πέφτει ,ξανασηκώνεται ξανά αλλάζει θέση ,πέφτει...:lol:το τι γέλιο ρίχνω :lol::lol::lol:.Όταν θηλάζει κάνει μαλάξεις στο στήθος η΄μου ξύνει τη μασχάλη (αυτό είναι ενοχλητικό:evil:):lol:,και όταν τον αλλάζω κάνει το πουλάκι του σφεντόνα:lol::lol::lol:!Καμιά φορα πετυχαίνει και τον στόχο:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χιχι!!!οταν θηλαζε ο μικρος μου γουργουριζε απο λαιμαργια & ειχε απιστευτη πλακα!!! επισης πριν τον παρει ο υπνος τραβουσε ελαφρα τις βλεφαριδες του κατι που κατα καιρους κανει ακομα!η καλυτερη ψυχοθεραπια ειναι τα μικρουλια μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...