Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κατευθείαν σε θερμοκοιτίδα με αναπνευστικά προβλήματα... εμπειρίες?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εμενα ο μικρος μου γεννηθηκε με ταχυπνοια με ΦΤ τον ειδα πολυ λιγο εκεινη την ωρα και τον εβαλαν στη γυαλα....εκτοτε δεν τον ξαναφεραν, και εκλαιγα σαν τρελλη....εμεινε 5 μερες γιατι εκανε και ικτερο, παρατηρησαμε ομως με τον αντρα μου οτι οταν του πιααμε το χερακι μες την γυαλα οι παλμοι επεφταν....ουτε εγω τολμησα να του το πω μη με παρει για τρελλη ουτε εκεινος...την πεμπτη μερα με φωναζει ο παιδιατρος και μου λεει "ξερω οτι θελετε να τον παρετε φευγοντας αλλα δε γινεται και για να μη νομιζετε οτι σας λεω ψεμματα ελατε, οι κοπελες προσπαθουν να του δωσουν γαλατακι απ το μπιμπερο εδω και τοσες μερες και μολις βγει απ τη γυαλα γινεται μπλε, δε μπορει να πιει ουτε γουλια και του δινουν με συριγγα, το παιδι θα μεινει αλλη μια βδομαδα" Κλαααμα εγω.......μου λεει ελατε να δειτε για να πιστεψετε.....και παω μονη μου....και τον βγαζουν απ τη γυαλα και τον παιρνω αγκαλια, κι ερχεται η κοπελα, μου δινει ενα μπουκαλακι με 90γρ γαλα και μου λεει "μη στεναχωρεθειτε που δε μπορει να πιει και οταν μελανιασει φωναξτε με αμεσως!"

τον κρατησα αγκαλια, του ειπα Πανούλη ηρθε η μαμα αγορι μου!!!!!! ο μικρος δεν μελανιασε ποτε, κατεβασε ολη τη μπουκαλα το γαλατακι του , ρευτηκε και μου κρατουσε το χερακι

περναει ο παιδιατρος απ εξω βιαστικα και λεει "ειδες που δεν.........ΤΟ ΠΙΝΕΙ???" λεω το ηπιε γιατρε.....ερχεται μεσα τον βλεπει......μια χαρα χρωματακι......μου λεει

"αντε παρτον τον μαμακια μας λαχταρησε τσαμπα!!!!" τον πηραμε και φυγαμε......

ακομα τετοιος ειναι! αν δε μου κραταει το χερακι ουτε κοιμαται ουτε παει πουθενα......

να ειστε κοντα στα μωρακια σας, εχουν αισθησεις που εμεις αγνοουμε, πολυ αργοτερα ειπα στον αντρα μου οτι παρατηρησα οτι οι παλμοι του επεφταν οταν με κρατουσε και παραδεχτηκιε οτι κι εκεινος το ειδε και δειλιασε να μου το πει

 

αναμεσα στη μανα και στο παιδι υπαρχει αρρηκτος δεσμος

αγκαλιτσα συνεχεια! με την ανασα μας μεγαλωνουν

ευχομαι τα καλυτερα για το μπεμπακι σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ στελλίτσα μου, τσάμπα σε ταλαιπώρησαν, απαράδεκτοι..και βέβαια θα έπεφταν οι παλμοί του όταν πήγαινες τη μανούλα του ήθελε το παιδί!

 

η επιστημη αυτα δεν τα δεχεται αλλα επρεπε να δεις τη φατσα του γιατρου οταν καταλαβε οτι ειχε πιει ολο το γαλα και ηταν και μια χαρα........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια η μπουμπού της αδερφής μου είναι στο σπίτι της, την πήρανε την Τρίτη που μας πέρασε, είναι μια χαρά, ξεπεράστηκαν όλα όπως φαίνεται, παρόλο που ήταν βαρύ το προβληματάκι της στην αρχή:D

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ο μικρος μου γεννηθηκε με ταχυπνοια με ΦΤ τον ειδα πολυ λιγο εκεινη την ωρα και τον εβαλαν στη γυαλα....εκτοτε δεν τον ξαναφεραν, και εκλαιγα σαν τρελλη....εμεινε 5 μερες γιατι εκανε και ικτερο, παρατηρησαμε ομως με τον αντρα μου οτι οταν του πιααμε το χερακι μες την γυαλα οι παλμοι επεφταν....ουτε εγω τολμησα να του το πω μη με παρει για τρελλη ουτε εκεινος...την πεμπτη μερα με φωναζει ο παιδιατρος και μου λεει "ξερω οτι θελετε να τον παρετε φευγοντας αλλα δε γινεται και για να μη νομιζετε οτι σας λεω ψεμματα ελατε, οι κοπελες προσπαθουν να του δωσουν γαλατακι απ το μπιμπερο εδω και τοσες μερες και μολις βγει απ τη γυαλα γινεται μπλε, δε μπορει να πιει ουτε γουλια και του δινουν με συριγγα, το παιδι θα μεινει αλλη μια βδομαδα" Κλαααμα εγω.......μου λεει ελατε να δειτε για να πιστεψετε.....και παω μονη μου....και τον βγαζουν απ τη γυαλα και τον παιρνω αγκαλια, κι ερχεται η κοπελα, μου δινει ενα μπουκαλακι με 90γρ γαλα και μου λεει "μη στεναχωρεθειτε που δε μπορει να πιει και οταν μελανιασει φωναξτε με αμεσως!"

τον κρατησα αγκαλια, του ειπα Πανούλη ηρθε η μαμα αγορι μου!!!!!! ο μικρος δεν μελανιασε ποτε, κατεβασε ολη τη μπουκαλα το γαλατακι του , ρευτηκε και μου κρατουσε το χερακι

περναει ο παιδιατρος απ εξω βιαστικα και λεει "ειδες που δεν.........ΤΟ ΠΙΝΕΙ???" λεω το ηπιε γιατρε.....ερχεται μεσα τον βλεπει......μια χαρα χρωματακι......μου λεει

"αντε παρτον τον μαμακια μας λαχταρησε τσαμπα!!!!" τον πηραμε και φυγαμε......

ακομα τετοιος ειναι! αν δε μου κραταει το χερακι ουτε κοιμαται ουτε παει πουθενα......

να ειστε κοντα στα μωρακια σας, εχουν αισθησεις που εμεις αγνοουμε, πολυ αργοτερα ειπα στον αντρα μου οτι παρατηρησα οτι οι παλμοι του επεφταν οταν με κρατουσε και παραδεχτηκιε οτι κι εκεινος το ειδε και δειλιασε να μου το πει

 

αναμεσα στη μανα και στο παιδι υπαρχει αρρηκτος δεσμος

αγκαλιτσα συνεχεια! με την ανασα μας μεγαλωνουν

ευχομαι τα καλυτερα για το μπεμπακι σας!!!!

 

 

 

αααααχ αυτο θα πει μανα!!!!!!!!!

συγκινήθηκα με την ιστορια σου.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Περαστικά σε όλα τα μωράκια.. γρήγορη ανάρωση..

Κι εμείς το μωράκι μας το είχαμε 6 μέρες στη ΜΕΝΝ.. Με προγραμματισμένη καισαρική 37 εβδ και 5ημ γεννήθηκε και παρουσίασε ταχύπνοια και μπήκε κατευθείαν στη ΜΕΝΝ.. την πρώτη μέρα το είδε ο σύζυγός μ?ου.. Του παρείχαν οξυγόνο και του είχαν ορό.. Ανησυχούσα πολύ για το γάλα.. Οταν μπήκε στην απλή ΜΕΝΝ του δίναν ξένο γάλα και για το δικό μου δεν είμαι τόσο σίγουρη. Την τέταρτη μέρα παρουσίασε χαμηλό ασβέστιο.. Δεν του δίναν με τίποτα εξιτήριο.. Ώσπου ήρθε σε συννενόηση η δική μας παιδίατρος και την πήραμε σπίτι τη μπεμπούλα που με το θηλασμό μόνο ανέβασε τον ασβέστιο μέσα σε μία μέρα.. Πράγμα που σημαίνει ότι το τάισμα ήταν ανελειπεις και απλά το κάνανε για να κρατήσουν το μωρό μέσα που σημαίνει έξτρα χρήματα για την κλινική.. :mad: και έξτρα νεύρα σπασμένα για μας..

 

αναμεσα στη μανα και στο παιδι υπαρχει αρρηκτος δεσμος

αγκαλιτσα συνεχεια! με την ανασα μας μεγαλωνουν

ευχομαι τα καλυτερα για το μπεμπακι σας!!!!

 

σαν τους γονείς δεν υπάρχει τίποτα στον κόσμο..

13D3p3.png

 

JuOnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...