Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαφημίσεις στο forum.


Recommended Posts

Kαλησπέρα σας.! Τον τελευταίο καιρό βλέπω διάφορες διαφημίσεις να υπάρχουν στο forum. Φαντάζομαι ότι αυτές οι διαφημίσεις αφορούν την κάλυψη λειτουργικών εξόδων του forum. Μέχρι εδώ καλά.

 

Σήμερα το πρωί όμως μπαίνοντας στο forum το μάτι μου έπεσε πάνω σε μία διαφήμιση που έλεγε: "Είσαι βρυκόλακας??? Μάθε το τώρα." Και είχε ένα άνδρα και μία γυναίκα που έτρεχε αίμα από το στόμα της. Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ.!

 

Και το κακό δε σταματά εκεί: Σήμερα έτυχε λόγω ασθένειας των δύο μου παιδιών να είναι και τα δύο στο σπίτι όπου είδαν την διαφήμιση δεδομένου ότι ο υπολογιστής βρίσκεται σε κοινόχρηστο χώρο με αποτέλεσμα να προσέξουν και να θέλουν να μπω στη διαφημισή για να καταλάβουν τι ακριβώς είναι. Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ.!!

 

Θεωρούσα ότι μέχρι τώρα το site είναι ασφαλές όμως πρέπει από τώρα να γίνομαι πολύ προσεκτική.

 

Θα μπορούσε κάποιος υπεύθυνος-moderator να κάνει κάτι για αυτό??????

 

Περιμένω άμεσα ενέργειές σας.!

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας,

η διαφήμιση αυτή εμφανίστηκε απο το αυτόματο σύστημα της google

και προφανώς δεν είχε εγκριθεί ή τοποθετηθεί απο την διαχείριση της ΕΕΕΓ

Αφαιρέθηκε απο το σύστημα με την μέθοδο του αποκλεισμού ακατάλληλων διαφημισεων την ίδια μέρα που πρωτοεμφανίστηκε.

 

Έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες έτσι ώστε να μην ξαναεμφανιστεί αυτη η διαφήμιση, και έχει αποσταλεί και κείμενο διαμαρτυρίας τους διαχειριστές του συστήματος της google

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω.Όταν εννοείτε απαγορεύεται η διαφήμηση τι πραγματικά εννοείτε πλήρη απαγόρευση ή μερική απαγόρευση και για ποιά θέματα αυτά που φτιάχνουμε και λέμε ότι πουλάμε ή για αυτά που αγοράζουμε και είμαστε ικανοποιημένοι γιατί απο ότι συμπέρανα για το φόρουμ σας υπάρχει μια σχετική λογοκρισία εκεί που δεν μας συμφέρει.Παρατήρησα πώς τα περισσότερα τόπικς κρύβουν μια μικρή δόση διαφήμησης.Θα εκτιμούσα πολύ μια σχετική απάντηση.Σας ευχαριστώ πολύ.Θα ήθελα να προσθέσω πώς τα τόπικς που είναι μόνο για ανάγνωση είναι πολύ περισσότερα απο αυτά που νομίζετε.........ο νόων νοείτω. Σας ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24069

 

Όσον αφορά τις ερωτήσεις σας παρακαλώ ενημερωθείτε απο το τόπικ που σας παραθέτουμε.

 

Εάν έχετε οποιαδήποτε άλλη παρατήρηση ή θέλετε να αναφέρετε κάποια εκ παραδρομής παράλειψη μπορείτε να την στείλετε στο administrator(ατ)parents.gr , παραθέτοντας όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες που να εξηγούν τι ακριβώς εννοείτε.

 

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε συ ιολη8 ημαρτον πια...γουστάρεις κάθεσαι, δεν γουστάρεις δεν κάθεσαι..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΎ ΠΙΟ ΑΠΛΟ απ'οσο νομίζεις....

 

:-D:-D:-Dκαι εγώ το ίδιο σκέφτηκα και συμφωνώ.........

πάντως νομίζω ότι πείστηκα με την εξήγηση των admin

 

άσχετο, για διαφημίσεις μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που απευθύνομαι?

να στείλω μήνυμα στους admin ίσως??

Link to comment
Share on other sites

εχθες υπηρχε διαφημιση στο site για την ντουβλη

όταν αντιλαμβάνεστε κάτι το οποίο θεωρείτε ότι είναι ενάντια στην ατμόσφαιρα της ιστοσελίδας παρακαλούμε στέλνετέ το στο administrator(at) parents.gr έτσι ώστε να γίνονται άμεσα οι κατάλληλες ρυθμίσεις για να αποκλείεται μια τέτοια διαφήμιση μέσω του συστήματος.

 

 

 

άσχετο, για διαφημίσεις μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που απευθύνομαι?

να στείλω μήνυμα στους admin ίσως??

 

μπορείτε να στείλετε μύνημα στο administrator(at)parents.gr, ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ειδοποιηθήκαμε ότι ο εξής σύνδεσμος διαφήμισης (google ads)

 

που ήταν αυτόματα τοποθετημένος απο το σύστημα των google

και διαφήμιζε διαγωνισμό για πάνες (

"Διεκδίκησε και κέρδισε πάνες για ένα χρόνο!"

)

http://www.paidikes-panes.gr

 

που αφορούσε διαγωνισμό για παιδικές πάνες,

η οποία οδηγούσε

εδώ

http://www.paidikes-panes.gr/

και μετά εδώ

 

http://minisites.mypengo.com/default.aspx?source=adsm&siteid=544330010&PID=003U3H00000018J6k.2zxAyHXm000000&AM_Pub=9028&ce_cid=003U3H00000018J6k.2zxAyHXm000000

 

έχει δημιουργήσει πρόβλημα σε αρκετούς γονείς,

και εξαιτίας

του κόστους (που μπορεί να μην ήταν κατανοητό ότι χρεώνεται ο γονέας για την συμμετοχή, και πολλαπλασιάζεται με περισσότερες συμμετοχές) και εξαιτίας email spam flooding δηλαδη

κατακλυσμού του λογαριασμού εμαιλ που δηλώνει ο γονέας,

με ανεπιθύμητα εμαιλ απο τρίτες εταιρείες.

 

Παρακαλούμε τους αναγνώστες να επιδεικνύουν μεγάλη προσοχή στις λεπτομέρειες γύρω απο την συμμετοχή σε διαγωνισμούς (συνήθως αναγράφονται με μικρά γράμματα οι χρεώσεις) και όταν συμμετέχουν να δηλώνουν κάποιον λογαριασμό εμαιλ που δεν χρησιμοποιούν σαν βασικό λογαριασμό.

 

Η αναφερόμενη διαφήμιση έχει πλέον αφαιρεθεί/αποκλειστεί απο το αυτόματο σύστημα προβολής banner.

 

Θα θέλαμε να παρακαλέσουμε να μας ειδοποιείτε όταν βλέπετε αντίστοιχες διαφημίσεις, έτσι ώστε να αφαιρούνται άμεσα απο τους τεχνικούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλές οι διαφημίσεις αν καλύπτουν τα λειτουργικά έξοδα, αλλά και να χρειάζομαι 20-25 δευτερόλεπτα για να φορτώσει η πρώτη σελίδα του φόρουμ είναι λίγο υπερβολικό..... μήπως να το δείτε λίγο με τους τεχνικούς γιατί είναι εκνευριστικό!

 

Δεν είναι πρόβλημα δικού μου bandwidth, ανοίγω ταυτόχρονα άλλα φόρουμ με πολύ περισσότερους χρήστες και περιεχόμενο και φορτώνουν σε 4-5 δευτερόλεπτα - και έχουν και αυτοί διαφημίσεις σε οριζόντιες μπάρες στην κορυφή της σελίδας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλές οι διαφημίσεις αν καλύπτουν τα λειτουργικά έξοδα, αλλά και να χρειάζομαι 20-25 δευτερόλεπτα για να φορτώσει η πρώτη σελίδα του φόρουμ είναι λίγο υπερβολικό..... μήπως να το δείτε λίγο με τους τεχνικούς γιατί είναι εκνευριστικό!

 

Δεν είναι πρόβλημα δικού μου bandwidth, ανοίγω ταυτόχρονα άλλα φόρουμ με πολύ περισσότερους χρήστες και περιεχόμενο και φορτώνουν σε 4-5 δευτερόλεπτα - και έχουν και αυτοί διαφημίσεις σε οριζόντιες μπάρες στην κορυφή της σελίδας.

 

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω...

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα......... την τελευταία εβδομάδα καθυστερεί πολύ να ανοίξει η σελίδα του parents περίπου γύρω στα 20 δευτερόλεπτα απότι νομίζω...

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω..

Ιδιαιτερα τετοια ωρα, δεν ξερω γιατι...

Να φανταστειτε εχω σκαψει τη μιση μου φαρμα μεχρι να ανοιξει το παρεντς.... :):):):):)

 

περιμενω λαχανικα και φρουτα!χεχε!:-D

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

γειά σας,

 

η καθυστέρηση στην φόρτωση των σελίδων, όπως και η δυσκολία στην σύνδεση, οφείλεται

σε τεχνικά θέματα (ανάγκη αναβάθμισης λογισμικού του φόρουμ, ανάγκη μεταφοράς σε άλλο σέρβερ)

και όχι στις διαφημίσεις.

Η ιστοσελίδα μπορεί να εμφανίζεται σαν να αργεί να φορτώσει επειδή πρώτα εμφανίζονται κάποια banners αλλά στην πραγματικότητα το πρόβλημα έχει να κάνει με το λειτουργικό του φόρουμ, σε συνδυασμό με τον server.

Αυτές οι αλλαγές είναι προγραμματισμένο να γίνουν, το συντομότερο δυνατόν

(παράγοντες: φόρτος εργασίας τεχνικών κ κόστος των αλλαγών)

Επίσης γίνονται αυτό το διάστημα και κάποιες άλλες τεχνικές εργασίες οπότε και αυτές επιβαρύνουν προσωρινά το διάστημα φόρτωσης του φόρουμ.

 

σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...