Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε ευχαριστω θεε μου


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σου ζησει το κουκλακι σου και να μην ακου κανεναν πικροχολο!!!!ολα καλα θα πανε, θα το δεις...ηδη εχει καταφερει πολλα το αντρακι σου!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο αλλά αγνοησέ τους. Λογικό να θυμώνεις και να πληγώνεσαι αλλά ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ. Με τέτοιου είδους ανθρώπους δεν πρέπει καν να ασχολήσε. Ακόμη και που γράφουμε γι'αυτους πολύ είναι. Αξίζουν μόνο την περιφρονησή μας. Ευχαριστήσου το μικρό πλασματάκι σου και άστους να λένε. Δώσε όλη σου την ενέργεια εκεί και στο κοριτσάκι σου. Ειλικρινά χάρηκα μέσα απο την ψυχή μου που όλα πάνε καλά.

 

 

να σου ζησει να χαμογελας γιατι σας αξιζει...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
σε ευχαριστω η αναπτυξη του ειναι φυσιολογικη, τον παρακολουθει φυσικοθεραπευτης γνωστος μας αλλα χωρις να υπαρχει λογος, απλα θελει να βλεπει την σταδιακη αναπτυξη του. μεχρι τον 5ο μηνα ειχαμε λιγο υπερτονια στα κατω ακρα αλλα τωρα ολα καλα, κανει πλαγια βηματα στην κουνια, στο παρκο και στους καναπεδες.

αλλα ο ψυχολογικος πολεμος καποιων με θυμωνει

 

Καλή μου, μην ακούς ΚΑΝΕΝΑ. Το παιδάκι απ' ότι διαβάζω πηγαίνει καλά. Να το αισθανθείς λοιπόν κι εσύ αυτό και να γεμίσεις με θετική ενέργεια. Το ότι κάνει πλάγια βήματα είναι πολύ καλό. Κι εμένα έτσι ξεκίνησε στην ίδια ηλικία. Μετά δειλά προσπάθησε κι άφησε τα χεράκια του.

Κι εμείς είχαμε υπερτονία στην αριστερή μεριά.

Τώρα πως είστε? Γιατί τελευταίο μήνυμα είναι πριν 2 μήνες. Και 2 μήνες κάνουν τρομερή διαφορά.

Μην συγκρίνεις με άλλα παιδάκια πάντως και μην αφήνεις και κανένα να το κάνει. Κάθε παιδάκι έχει το δικό του ρυθμό. Να ευχαριστείς την Παναγία που ήρθε στη ζωή σας. Τα υπόλοιπα θα έρθουν όλα στην ώρα τους.

Να του δώσεις ένα μεγάαααλο φιλάκι.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο μικρος τρεχει και μαζι τρεχω κι εγω :D δεν ξαναπηγαμε φυσικοθεραπευτη, καποια στιγμη θα παμε να δει πως περπαταει.

Να σου ζησει ο παιδαρος!Διαβασα πρωτη φορα σημερα την ιστορια σου κ η αληθεια ειναι οτι τρομαξα πολυ μεχρι να διαβασω οτι το μωρακι κ εσυ ησασταν οκ!Τι ταλαιπωρια τραβηξες κοριτσακι...ευχομαι απο δω και περα ολα να ειναι τελεια κ να εισαι καλα με τον γιοκα σου....!Τωρα που τρεχει κιολας τελεια...κ μην τον συγκρινεις με αλλα παιδακια το καθε παιδακι εχει αλλους ρυθμους το βλεπω κ στα δικα μου,αν και διδυμα καμια σχεση ο γιος περπαταει μονος η κορη κρατιεται απο παντου κ δεν στεκεται μονη της...!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος τρεχει και μαζι τρεχω κι εγω :D δεν ξαναπηγαμε φυσικοθεραπευτη, καποια στιγμη θα παμε να δει πως περπαταει.

 

Πολύ χαίρομαι!!!!!!

Και όπως ξαναείπαμε μην ακους ΚΑΝΕΝΑ. Κλείνουμε τα αυτιά μας σε κακόβουλα σχόλια.

Εσύ σαν μανούλα να έχεις ένστικτο και μη φοβάσαι τίποτα!

Καλή σας συνέχεια.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Μανούλα σήμερα διάβασα την ιστορία σου...πολύ συγκλονιστική....να σου ζήσει ο παίδαρος και να τον δεις όπως επιθυμείς.....Πάντως παρόλο τον ψυχολόγικό πόλεμο που σου κάνανε κάποιοι..... .πολύ....καλοί άνθρωποι!!!!!!!η αγάπη σου,η φροντίδα και η λαχτάρα σου να δεις γερό το παιδάκι σου είναι το καλύτερο φάρμακο και η καλύτερη θεραπεία....εύχομαι να μην ξανακλάψεις κρυφα αλλά μόνο φανερά και αυτό να είναι μόνο από ευτυχία..........στο ευχομαι μέσα από την καρδια μου.......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα καλα σας λογια και για τις ευχες. αυτος ο χρονος ηταν δυσκολος ψυχολογικα για εμενα :? αφου με πολεμουν ακομη ψυχολογικα. κανεις δεν με πιστευει ποσο πονεσα για να τον γεννησω :cry: μονο η μαμα μου. το καταλαβαινω οτι καποιες μανουλες εζησαν και ζουν χειροτερες περιπτωσεις και το κατανοω αλλα... δεν ξερω αν θα αντεχα κατι χειροτερο:cry:. ακομη και τωρα που περπαταει η κουνιαδα μου που ειναι εργοθεραπευτρια του βρισκει του μικρου ελλατωματα:? οτι εχει τα χερια λυγισμενα και τα ποδια λιγο ανοιχτα. ενταξει μπορει οντως να εχει δικιο αφου ειναι και ειδικος αλλα οταν ηταν μωρο ελεγε συνεχεια οτι γερνει το κεφαλι αριστερα και να το προσεχω , οτι δεν τον βαζω να κοιματε σωστα και αλλα... ενω ο φυσικοθεραπευτης που συνεργαζονται και η ιδια μας πηγε σε αυτον της ειπε μπροστα μας οτι δεν βλεπει τιποτα και ειναι καλος. απο τοτε παντα μας κανει παρατηρησεις διαφορες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοπελα μου και να περπατουσε απο 6 μηνων παλι θα εβρισκε να σου πει...δεν εχει να κανει με το μωρο σου(ειχα διαβασει και παλιοτερα την ιστορια σας-χαιρομαι που ειστε κι οι δυο καλα!), αλλα με τον τροπο που εχουν ορισμενοι να μας πατανε εκει που ποναμε...αλλα και οπου βρουν χωρο. Πες της ανοιχτα και ευγενικα οτι εισαι ευχαριστημενη εσυ που εισαι μανα του και οτι αυτο μετραει! Αν σας αγαπουσε, μια που ειναι και του επαγγελματος, θα κοιτουσε να σε ενθαρρυνει για να βοηθησεις καλυτερα τον μικρο και οχι να σε στεναχωρει...συγνωμη αν τα ειπα αποτομα...αλλα με ειχαν πρηξει και μενα παλια!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπελα μου και να περπατουσε απο 6 μηνων παλι θα εβρισκε να σου πει...δεν εχει να κανει με το μωρο σου(ειχα διαβασει και παλιοτερα την ιστορια σας-χαιρομαι που ειστε κι οι δυο καλα!), αλλα με τον τροπο που εχουν ορισμενοι να μας πατανε εκει που ποναμε...αλλα και οπου βρουν χωρο. Πες της ανοιχτα και ευγενικα οτι εισαι ευχαριστημενη εσυ που εισαι μανα του και οτι αυτο μετραει! Αν σας αγαπουσε, μια που ειναι και του επαγγελματος, θα κοιτουσε να σε ενθαρρυνει για να βοηθησεις καλυτερα τον μικρο και οχι να σε στεναχωρει...συγνωμη αν τα ειπα αποτομα...αλλα με ειχαν πρηξει και μενα παλια!

 

Ετσι!

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ! Αφού και ο γιατρός της εμπιστοσύνης σου είπε ότι είναι εντάξει μην αγχώνεσαι καθόλου!

Όσο για την κουνιάδα σου πες της ευγενικά ότι ξέρεις τα ελαττώματα και τις χάρες των παιδιών σου και κανένας δεν είναι τέλειος και απλά να σταματήσει να σε αγχώνει! Ευχαρίστησε την για το ποσό σε βοήθησε αυτόν τον χρόνο και για τις συμβουλές της και ότι άλλο έχει προσφέρει και εάν ποτέ (που σου εύχομαι πραγματικά ποτέ από τα βάθη της καρδιάς μου) χρειαστείς την βοήθεια της για να σε παραπέμψει σε κάποιο ειδικό θα την ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΣΥ αλλά μέχρι τότε δεν θέλεις να ξανακούσεις τίποτα!

Και βάλε και τον άντρα σου να μιλήσει με όλους αυτούς που σε τυραννάνε. Δεν ξέρω πόσο σε υποστηρίζει ή όχι όλο αυτόν τον καιρό αλλά ξεκαθάρισε του ότι δεν μπορείς άλλο!

Και ας μην ξεχνάνε όλοι αυτοί, ότι η πρώτη πρώτη που αγχώνεται για τα παιδιά της είναι η μάνα, ακόμα και εάν είναι πταίσμα και αποκλείεται να ενδιαφέρονται όλοι αυτοί περισσότερο από σένα.

Σου εύχομαι το καλύτερο σε σένα και τα παιδάκια σου. Να σου ζήσουν και να είναι πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την evita79. Όταν εχουμε να κάνουμε με ευαίσθητα θέματα, ποσο μαλλον ενός μικρού παιδιού, καλό θα ηταν να εμψυχωνουμε.

Τωρα οσοι δεν το κάνουν ή δεν μπορουν να σε νιώσουν, μάλλον δε νοιαζονται αρκετα...

 

Χαίρομαι που όλα πηγαν τόσο καλά...

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω που ζω τοσο καιρο???μαλλον σε αλλο κοσμο...

μολις σημερα διαβασα την περιπετεια σου φιλεναδα...μπραβο στο κουραγιο σου,να σου ζησει ο μικρουλης κ να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις...

μην ακους κανεναν...ετσι με πρηζουν κι εμενα κ δε μ αφηνουν να χαρω τις κατακτησεις του παιδιου μου....

να εισαι παντα καλα,να κοιτας μπροστα κ ολα θα γινουν οπως πρεπει.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω λια. καθε μερα που περνα με κανει υπερηφανη ο μικρος.

το κακο με εμενα ειναι οτι ειμαι τοσο ευαισθητη :oops::? που οτι και να ακουσω το παιρνω στραβα. αλλα αφου ο φυσικοθεραπευτης τα εβλεπε καλα μενω ησυχη.

ακομη μετα απο 16 σχεδον μηνες θυμαμαι τη γεννα και ποναω. αλλα το κακο ειναι οτι δεν σκεφτομαι το ευτυχες αποτελεσμα αλλα σκεφτομαι ΑΝ ο μικρος δεν τα ειχε καταφερει τι θα εκανα? μαλλον ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ:?.

 

εδω και 2 μηνες δουλευω σε κεντρο αποκαταστασης. αυτα που βλεπω καθημερινα με κανουν να ευχαριστω το θεο ξανα και ξανα για την τυχη που ειχα εκεινο το απογευμα να εχω την βοηθεια του αγιου Στυλιανου αλλα και του γιατρου μου.(πριν λιγες μερες εσωσε αλλο ενα μωρακι απο φιλικο μας ζευγαρι με την ιδια περιπτωση)

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα...το ιδιο κι εγω.δεν πρεπει ομως γιατι ετσι (ακουγοντας το μακρυ κ το κοντο του καθενος) χαλαμε τη ζαχαρενια μας.το παιδακι σου (οπως κ το δικο μου) θα παει μια χαρα κ σε δυο χρονακια απο τωρα δεν θα θυμομαστε τιποτα (κ θα βγουμε κι απο πανω σ ολους αυτους που μας το παιζουν εξυπνοι........

προχωρα μπροστα (μαζι σου κι εγω.....)

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...