Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βόρεια


Ελένη10

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΗΝΥΜΑ .Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 16 ΜΗΝΩΝ

 

 

μπαμπι,

Μένω Ψυχικό. Σχετικα κοντά. Έχω και εγω μια κόρη 17 μηνών. Τώρα που ανοίγει ο καιρός μπορεί να βρεθούμε να θες σε καμμία παιδική χαρά. Από Παπαγου ξέρω μόνο αυτή σε ένα Αλσος με μια καφετέρια. Σχετικά γνωστή είναι αλλά δεν τη θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μπαμπι,

Και εγώ δεν τα πάω πολύ καλά με τις περιοχές και τους δρόμους. Την παιδική χαρά που λές δεν την ξέρω αλλά υποθέτω ότι μπορώ να την βρώ σε κανένα οδόραμα όταν μου δώσεις περισσότερα στοιχεία. Εγώ δουλεύω, άρα για καθημερινές μιλάμε για μετά τις 6. Το Ψυχικό πάντως και η Φιλοθέη έχουν πάρα πολυ καλές παιδικές χαρές, μεγάλες, πράσινες και φυλασόμμενες. Οδηγείς; Εσύ δουλεύεις;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΙΟ ΠΑΡΚΟ ΛΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ verde ΕΙΝΑΙ.ΟΔΗΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΩ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ ΧΟΛΑΡΓΟ ΕΧΩ ΠΑΕΙ,ΔΕΝ ΕΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ VERDE ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα μπαμπι,

Και εγώ δεν τα πάω πολύ καλά με τις περιοχές και τους δρόμους. Την παιδική χαρά που λές δεν την ξέρω αλλά υποθέτω ότι μπορώ να την βρώ σε κανένα οδόραμα όταν μου δώσεις περισσότερα στοιχεία. Εγώ δουλεύω, άρα για καθημερινές μιλάμε για μετά τις 6. Το Ψυχικό πάντως και η Φιλοθέη έχουν πάρα πολυ καλές παιδικές χαρές, μεγάλες, πράσινες και φυλασόμμενες. Οδηγείς; Εσύ δουλεύεις;

 

Εγώ μένω Ψυχικό κατά περιόδους (οι γονείς μου μένουν εκεί) Δυστυχώς η Αννούλα είναι μικρή αλλά την πάω συχνά πυκνά στην παιδική χαρα του Πικιώνη (η αγαπημένη μου :) ) για κούνιες και αμμοπόλεμο!

 

Αν θέλετε να συναντηθούμε, μεγάλη μου χαρά!!! Και ΣΚ ή όποτε θέλετε, τις καθημερινές δουλεύω...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλη μαμά εδώ κοντά τόσο μικρό μωράκι;

 

Δεν ξέρω αν θεωρείται κοντά αλλά εγω μένω στο Νέο Ηράκλειο. Πάντως βόρεια είμαι και εγώ και η μικρούλα μου σε λίγες μέρες θα γίνει 4 μηνών. Πολύ θα ήθελα κι εγώ να σας συναντούσα όλες!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Ψυχικό κατά περιόδους (οι γονείς μου μένουν εκεί) Δυστυχώς η Αννούλα είναι μικρή αλλά την πάω συχνά πυκνά στην παιδική χαρα του Πικιώνη (η αγαπημένη μου :) ) για κούνιες και αμμοπόλεμο!

 

Αν θέλετε να συναντηθούμε, μεγάλη μου χαρά!!! Και ΣΚ ή όποτε θέλετε, τις καθημερινές δουλεύω...

 

Καλημέρα,

Μπορεί να είναι μικρούλα η κορούλα σου αλλά έχει το ίδιο όνομα με την δικιά μου οπότε επιβάλλεται μια συνάντηση!!

Όποτε θες και πας στους γονείς σου πες μας. Και εγώ πάω στην Πικιώνη αλλά πιο ωραία νομίζω ότι είναι μια άλλη της Φιλοθέης κοντά στην Αγία Φιλοθέη. Την ξέρεις; Είναι σε ένα ύψωμα.

 

 

Μπάμπι καλημέρα και σε σένα,

Ναι αυτή λέω στο Verde, έψαχνα να βρώ το όνομα. Είναι κοντά σου; Σε βολεύει;

Και εγώ οδηγώ, οπότε όταν καλυτερεύσει ο καιρός και αν βγαίνεται απογευματάκι (κατα τις επτά) μπορούμε να βρεθούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε βρε κορίτσια...θα κανονίσουμε τίποτα?

 

 

Καλημέρα σε όλες!!!

Irenegr, που είσαι και ανυπόμονη..αλλά και οι άλλες τι λέτε για σήμερα;;

Εμείς έτσι όπως βλέπω το καιρό θα πάμε σίγουρα παιδική χαρά, στο Π.Ψυχικό δίπλα από τον Μωραϊτη. Μπορείς; Για απόγευμα λέω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Irenegr, που είσαι και ανυπόμονη..αλλά και οι άλλες τι λέτε για σήμερα;;

Εμείς έτσι όπως βλέπω το καιρό θα πάμε σίγουρα παιδική χαρά, στο Π.Ψυχικό δίπλα από τον Μωραϊτη. Μπορείς; Για απόγευμα λέω

 

Nancy μου δυστυχως σήμερα είμαστε στο σπίτι της μαμάς μου και θα φύγουμε αργότερα το απόγευμα. Τι θα λέγατε να συναντιόμασταν την Κυριακή το πρωί; Θα πάτε τότε καμιά βόλτα στην παιδική χαρά;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τι έγινε τελικά μαμάδες;;; Συναντηθήκατε; Είμαστε κι εμείς κοντά σας, μένουμε Ηράκλειο. Είμαι καινούργια στην περιοχή και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα, επομένως κάθε μέρος που λέτε το κρατάω, για μελλοντική όμως χρήση γιατί ο μπέμπης είναι πολύ μικρός ακόμα! Ελπίζω όταν μεγαλώσει λίγο να σας συναντήσω όλες για καφέ και κουβεντούλα! :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά μαμάδες;;; Συναντηθήκατε; Είμαστε κι εμείς κοντά σας, μένουμε Ηράκλειο. Είμαι καινούργια στην περιοχή και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα, επομένως κάθε μέρος που λέτε το κρατάω, για μελλοντική όμως χρήση γιατί ο μπέμπης είναι πολύ μικρός ακόμα! Ελπίζω όταν μεγαλώσει λίγο να σας συναντήσω όλες για καφέ και κουβεντούλα! :wink:

 

Γεια σου souzy, να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου. Κι εγώ Ηράκλειο μένω οπότε ελπίζω να τα πούμε κάποια στιγμή. Αν θές να σε βοηθήσω να προσανατολιστείς πες μου.

Και πάλι να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου souzy, να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου. Κι εγώ Ηράκλειο μένω οπότε ελπίζω να τα πούμε κάποια στιγμή. Αν θές να σε βοηθήσω να προσανατολιστείς πες μου.

Και πάλι να σου ζήσει!

Ευχαριστώ πολύ! Και σένα να σου ζήσει η μπέμπα σου! Θα χρειαστώ βοήθεια σίγουρα κάποια στιγμή! Και βέβαια να τα πούμε! Είμαι ακόμα ψαρωμένη με το καρότσι και κυκλοφορώ περιορισμένα, αλλά όταν πάρω τον αέρα, πάμε για καφεδάκι! Όσοι πιστοί προσέλθετε :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς είμαστε βόρειοι... μόνο που εγώ, εκτός από βόρεια είμαι και τυφλή... και αποφάσισα να ανοίξω θέμα σε λάθος ενότητα!!!

 

Μη με πληγώνετε, και αν έχετε πρόθεση για συνάντηση, δείτε ενότητα "ας γνωριστούμε", και τίτλο "μαμάδες βορείων προαστίων"... Θα κλαίω αν δεν απαντήσει καμμιά σας!!!

 

Sniff sniff :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σασ!! Κι εγω κοντα σας μενω.. Συγκεκριμενα στο Πολυδροσο... οποτε κανονισετε για καφεδακι... ειμαι μεσα... ααα και κατι ακομη σημαντικο... ψαχνω για παιδιατρο κοντα μας χαλανδρι μαρουσι... που να προαγει το μητρικο θηλασμο... εχετε καποιον να μου συστησετε?? Αν ναι στειλτε παρακαλω ενα πμ... ευχαριστω!!!

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Υπάρχει κάποια άλλη μάμα μου μένει βόρεια προάστεια?Περιμένω..... :P:P:wink:

 

ΛΙΝΑ εδω Τινακι :)

 

Μενουμε Χαλανδρι και αν εχεις ευκαιρια ή όρεξη για καροτσάδα χι χι πες μου, βεβαια αυτο ισχυει για ολες τις μαμαδες που μενουν εδω κοντα :lol:

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Είμαι από τα νέα μελη και μένω Μελίσσια, υπάρχει καμία από ή και πλησίον της περιοχής; Εμείς συνήθως κάνουμε βόλτες με το καρότσι μιας και οι καφετέριες λόγω τσιγάρου δεν μας επιτρέπονται.

:D

Η μαμά του Τατάνκα

130946.birthday.png

Link to comment
Share on other sites

Και μεις Χαλανδρι ότι κανονισετε μέσα.

 

pu Xalandri?

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς Χαλάνδρι :lol::lol::lol:

 

ti lete gia karotsada i kafedaki alla se anoixti kafeteria logo kapnou :D ???

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μένουμε στο Κυψελιστάν(δεν έχει καθόλου παρκάκια )

και πάμε στο πάρκο Βεικου

έχει καφετέρια-εστιατόριο

έχει parking

 

Θα χαρώ πολύ και γω να σας γνωρίσω

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Αγαπητά μέλη γειά σας!

 

το θέμα αυτό έχει κλειδωθεί.

Το αντίστοιχο θέμα βρίσκεται πλέον στο ParentsCafe.gr

 

Για να μεταφερθείτε εκεί, πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο

 

http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3'>http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3

 

 

θα σας οδηγήσει στο νέο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε

είτε να κρατήσετε τον υπάρχον λογαριασμό σας/να τον μετονομάσετε

είτε να δημιουργήσετε καινούριο λογαριασμό.

 

Τα φόρουμ έχουν ξεχωριστές βάσεις δεδομένων και οι δημοσιεύσεις σας, ακόμα και αν κρατήσετε το ίδιο όνομα χρήστη, δεν θα συνδέονται μεταξύ τους.

 

To ParentsCafe.gr δημιουργήθηκε απο τους διαχειριστές του Parents.gr (ΕΕΕΓ) έτσι ώστε να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των μελών για διασκέδαση και ψυχαγωγία, οι οποίες δεν ήταν δυνατόν να καλυφθούν απο την ΕΕΕΓ και την ιστοσελίδα parents.gr για οικονομικούς λόγους/λόγους του καταστατικού της. (Διαχειρίστρια του parentscafe.gr είναι η Μ.Στυλιανάκη, το parentscafe.gr όμως, δεν ανήκει στην ΕΕΕΓ)

 

Έτσι ώστε να γράψετε σε αυτό το τόπικ που παραθέτουμε,

θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας στο http://www.parentscafe.gr

 

- μέσω του εμαιλ που θα σας αποσταλεί ( η πιο σύντομη μέθοδος )

ή

- μέσω ειδοποίησης στον administrator(at)parents.gr

με το εξής κείμενο

"Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : .... και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr / θα ήθελα να μου τον ενεργοποίησετε και στο parentscafe.gr και να μετονομάσετε και σε .....(νέο όνομα χρήστη) "

 

Η αλλαγή αυτή είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του parents.gr σαν ενημερωτικό εργαλείο για τους γονείς και καθιστά δυνατή την συνέχιση της λειτουργίας του site.

Η βάση δεδομένων του parents.gr δεν μπορεί πλέον να δεχτεί τις δημοσιεύσεις ψυχαγωγικού χαρακτήρα και έτσι πλέον το περιεχόμενο που είναι ψυχαγωγικό ενώ και κείμενα/τόπικ κοινωνικής δικτύωσης έχουν μεταβιβαστεί στο νέο site το οποίο βρίσκεται σε άλλο σέρβερ και έχει την δική του ξεχωριστή βάση δεδομένων.

 

Περισσότερα για αυτό θα μπορέσετε να διαβάσετε εδώ:

(παλιότερος σύνδεσμος που βρίσκεται στις ανακοινωσεις και πρωτο ανακοινωνε αυτη την αλλαγή)

 

Παρακαλούμε μην ανοίγετε στο parents.gr νέα παρεμφερή θέματα καθώς θα κλειδώνονται απευθείας

 

ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...