Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΩΟΡΟΤΗΤΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Οχι δεν υπαρχουν σημαδια συγκεκριμενα. Αναλογα την πορεια της εγκυμοσυνης σε καθοδηγει ο γιατρος για το αν πρεπει να εισαι υποψιασμενη γι ατην προωροτητα. Και πανω απο ολα ακολουθα το ενστικτο του. Το ενστικτο της μητροτητας εναι αλανθαστο. Μονο εσυ ξερεις πως νιωθεις το παιδι σου μεσα σου. Εγω πριν να αρχισω να εχω προβληματα ενω ημουν μια χαρα ζητησα απο τον γυναικολογο μου να κανω τις ενεσεις για τους πνευμονες του παιδιου επειδη ειχα μια ανησυχια οτι θα γεννησω προωρα. Μου ειπε οτι δεν εβλεπε τον λογο να τις κανω γιατι ειχα μπει στον 7ο και ημουν μια χαρα. Και εγω οταν επεμενα οτι εχω την αισθηση οτι δεν θα φτασω 9ο μου τις εκανε γιατι μου ειπε οτι δινει πολυ σημασια στο ενστικτο της μανας. Και ετσι εγινε, η υγεια μου μεσα σε λιγες ημερες χειροτερεψε αναγκαστηκαν να μου παρουν το παιδι και οι ενεσεις που ειχα επιμεινει να κανω δωσαν την δυνατοτητα στο παιδι μου να μην χρειαστει διασωληνωση.

Link to comment
Share on other sites

eve συγχαρητηρια!!!! συμφωνω με τη marcopolo βεβαια καποια ευρηματα τυπου λευκωμα ουρων,πιεση,συσπασεις ισως εχεις μια προδιαθεση ,επισης προβλημα καρδιολογικο της μαμας ομως κι αυτα δεν ειναι ενσειξεις πως ντε κ καλα θαγεννησεις προωρακι.εμεναπχ εξαλειφθηκε ο τραχηλος την 32η εβδομαδ κι επεσε ο κορεσμος μου,ανεβασα πιεση οποτε κ γεννησα προωρα κι εμενα δε μου χαν κανειενεσεις τελευταια στγμη καναμε κ ευτυχως δεν διασωληνωθηκαμε μονο στο διαχυτο τον ειχαν2 μερες.μη φοβασαι ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα εντονες συσπασεις πονους χαμηλα και το μωρο ηταν τελειως χαμηλα αλλα .... μπορουσε να αποφευγχθει εαν ο γυναικολογος ηταν γυναικολογος και οχι κτηνιατρος θα μου εδινε πρεπαρ και θα σταματουσε τις συσπασεις αντ αυτου εκανε διαφορα αεροπλανικα και οχι τα σωστα

 

μην αγχωνεσαι γιατι καταρχην το καταλαβαινεις πρωτα η ιδια οτι κατι δεν παει καλα, ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...