Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γνώση Φύλλου από τον δεύτερο μήνα


Recommended Posts

Άκουσα σήμερα στις ειδήσεις, οτι μπορούμε από το τέλος του δεύτερου μήνα, να δούμε το φύλλο του μωρού.Πώς;

Από την Καλιφόρνια έχει έρθει κ στην Ελλάδα μια εξέταση, οπου παίρνεις την βελόνα που έχει το κουτί με την εξέταση , τρυπάς λίγο το δάχτυλό σου, βάζεις το αίμα πάνω στο ειδικό χαρτί, και το στέλνεις πάλι πίσω στην Καλιφόρνια. Σε 8 μέρες σου στέλνουν την απάντηση, και το κόστος είναι 230€.

Βέβαια είπαν οτι υπάρχει μεγαλος κίνδυνος εκτρώσεων, γιατί υπάρχουν μερικοί ανεγκέφαλοι που αν δεν είναι το επιθυμητό αποτέλεσμα το ρίχνουν!

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιτα να δεις μεχρι να παει το αιμα στην Καλιφορνια να γινει η εξεταση να ξαναματαρθει εχεις μπει στον τεταρτο το βλεπεις και εδω και γλιτωνεις και τα 230€.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις μεχρι να παει το αιμα στην Καλιφορνια να γινει η εξεταση να ξαναματαρθει εχεις μπει στον τεταρτο το βλεπεις και εδω και γλιτωνεις και τα 230?.

 

Συμφωνώ :lol::lol: Αυτά εἰναι χαζομάρες και πεταμένα λεφτα.Δε κρίνω απαραίτητο για κάποιον που θέλει να κάνει παιδι να έχει τέτοια ανυπομονυσία για το φύλο και μάλιστα σε τόσο πρώιμο στάδιο εγκυμοσύνης.Ποτέ δεν θα το έκανα..θα χαιρόμουν σε αυτό το στάδιο ότι απλά είμαι έγκυος και θα έκανα υπομονη άλλο ένα μηνα.Δεν είναι τόσο τραγικο!! :roll:

Όλα πάντως έχουν καταντήσει εκμετάλλευση και χάνουμε το πραγματικό νόημα των όσων μας συμβαίνουν..τελοσπάντων αυτό είναι άλλο θέμα!!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Αυτά εἰναι χαζομάρες και πεταμένα λεφτα.Δε κρίνω απαραίτητο για κάποιον που θέλει να κάνει παιδι να έχει τέτοια ανυπομονυσία για το φύλο και μάλιστα σε τόσο πρώιμο στάδιο εγκυμοσύνης.Ποτέ δεν θα το έκανα..θα χαιρόμουν σε αυτό το στάδιο ότι απλά είμαι έγκυος και θα έκανα υπομονη άλλο ένα μηνα.Δεν είναι τόσο τραγικο!!

Όλα πάντως έχουν καταντήσει εκμετάλλευση και χάνουμε το πραγματικό νόημα των όσων μας συμβαίνουν..τελοσπάντων αυτό είναι άλλο θέμα!!

Elepet συμφωνω ότι όλα έχουν καταντήσει εκμετάλλευση πια και που έιστε ακόμα, πιστέυω ότι ακόμα δεν έχουμε φτάσει μέχρι την μέση! Το συγκεκριμένο βέβαια δεν το βρίσκω κ τόσο κακό,ούτε έιναι κάτι επικύνδυνο για την εγκυμοσύνη. Υπάρχουν κ ανυπόμονες μανούλες. Κ φυσικά όλες θέλουμε να ξέρουμε το φύλλο του παιδιού, αλλιώς θα το αφήναμε μέχρι να γεννήσουμε.Κ βέβαια να χαρούμε την εκγυμοσύνη αλοίμονο.... είναι το πιο όμορφο που μπορεί να ζήσει μια γυναίκα, το θαύμα..... Απλά αυτό είναι για τις ανυπόμονες..... όπως εγώ..... (με το καλό να γίνει ), να μου πεις τι στους 2 μήνες, τι στους 4; ε.... δεν είναι 2 μήνες διαφορά; είναι!

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα ήμουν στο γυναικολόγο μου για να με δει..και του άνοιξα θέμα για αυτό το τέστ που κυκλοφορεί.Ακόμα δεν γίνεται στην Ελλάδα...το αίμα αναλύεται έξω και το κόστος του είναι πολύ υψηλό.Υπάρχει λέει εξάλλου η δυνατότητα να μάθεις το φύλο του παιδιού σε τόσο αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης με τη λήψη χοριακής λάχνης και πιο ανέξοδα.

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν στο γυναικολόγο μου για να με δει..και του άνοιξα θέμα για αυτό το τέστ που κυκλοφορεί.Ακόμα δεν γίνεται στην Ελλάδα...το αίμα αναλύεται έξω και το κόστος του είναι πολύ υψηλό.Υπάρχει λέει εξάλλου η δυνατότητα να μάθεις το φύλο του παιδιού σε τόσο αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης με τη λήψη χοριακής λάχνης και πιο ανέξοδα.

 

Το τεστ αυτό γίνεται σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό εργαστήριο! Κοστίζει γύρω στα 180 ευρώ, ίσως και λιγότερο.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια θελω να βγει μια εξεταση να μου λεει πριν μεινω εγκυος τι θα κανω,αγορακι η κοριτσακι.εχω 2 γιους δεν θα αντεξω και τριτο.

θελω κοριτσακι :lol:

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλη ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ,

 

μου θυμίζεις τη μαμά μου, που είχε τον αδερφό μου ήδη και μόλις με έκανε (με περίμενε αγόρι, γιατί λέει ήταν μυτερή η κοιλιά της!!!!), απογοητεύτηκε γιατί ήθελε δυο γιους!

Τα κορίτσια λέει έχουν βάσανα, να τα παντρέψεις κτλ!!!΄

Θα σου έλεγε λοιπόν η μαμά μου τι τυχερή που είσαι και μη σκας καθόλου!!!!

Εγώ πάλι καταλαβαίνω, θέλεις ένα κοριτσίστικο κλίμα σε ένα κομμάτι του σπιτιού σου. Να παίζετε με τα κοκκαλάκια σας, να πάρει τις τσάντες σου, τα vintage κομμάτια της ντουλάπας σου, να φτιάχνετε λιχουδιές στην κουζίνα , έτσι;;;

Γερό και τυχερό σου εύχομαι να είναι!

Α! Τώρα θυμήθηκα και άλλη περίπτωση!

Είχαν κάνει 2 γιους, ήθελαν και μια κόρη και πήγαν για το τρίτο!

Έκαναν δίδυμα, ένα κι ένα.

Αλλά το κορίτσι μέχρι τα 20 τουλάχιστον ήταν ένα σκέτο αγοροκόριτσο!

Δηλαδή κοριτσοκλίμα στο σπίτι δεν θα το' λεγε κανείς ότι υπήρχε!

Μετά παντρεύτηκε και είναι και πολύ καλή και όμορφη, αλλά κάνει και ψιλο-αντρικό επάγγελμα και έχει πολύ γέλιο!

 

Φιλάκια!

 

ΚΑΝΤΥ

g5986754jvjinyn4.png
Link to comment
Share on other sites

φιλη KANTY εχω 2 γιους και προστοπαρων δεν θελω τριτο,οχι για οικονομικους λογους απλα νιωθω οτι δεν θα τα καταφερω.η δουλεια μου ειναι λιγο δυσκολη,πολλες ωρες και παρα πολυ ορθοστασια και κρυο.ξυπναω απο τις 5 και μιση το πρωι και τρεχω σαν το βεγγο μεχρι της 12 μπορει και 1 ηωρα το βραδυ.προσπαθω να ειμαι καλη εργαζωμενη,καλη νοικοκυρα,καλη συζηγος και προπαντως καλη μανα,αλλα για τριτο παιδακι δεν θελω καθολου,μονο αν μου λεγανε 100% οτι θα κανω κοριτσακι,μπορει να το σκεφτωμουνα,για ολλα τα παραπανω που ειπες.ειναι πολυ παιχνιδιαρικα.

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κοριτσια θελω να βγει μια εξεταση να μου λεει πριν μεινω εγκυος τι θα κανω,αγορακι η κοριτσακι.εχω 2 γιους δεν θα αντεξω και τριτο.

θελω κοριτσακι

 

Αγκαλίτσα μου λες το μυστικό??????????????????????!!!!!!!!!!!!!! :?

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μη σκάτε με τεστ, έχω εγώ το καλύτερο. Μόλις βάλετε τα 230 ευρώ στο λογαριασμό μου ενεργοποιείται αυτόματα η ειδική διαίσθηση και σας στέλνω αυθημερόν με μέιλ το φύλο του παιδιού. Επιστροφές δε γίνονται

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, πού το βρίσκεις το αστείο;;;;;;;;; Ένας λογαριασμούλης στα κέιμαν είναι, τίποτα το δύσκολο. :wink:

 

πάντως μεγάλο θράσσος ρε παιδιά. Έχω απορία, τί γίνεται αν κάνουν λάθος. Μπορείς ας πούμε να τους πας για ηθική βλάβη; ή υπολογίζουν ότι πού να τρέχεις στις καλιφόρνιες να τους βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Λένε οτι σου επιστρέφουν τα λεφτά σου πίσω......πιας το αυγό και κούρευτω! Πάντως αν η διαίσθησή σου έχει πιο σίγουρα αποτελέσματα, σου βάζω τα διπλά!!!!!!!!!Πάει; :D

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, μόνο με τα διπλά τελικά δε λειτουργεί το πράμα. Το δοκίμασα δηλαδή και δεν πιάνει. Ας το στρογγυλέψουμε βρε παιδί μου, ας πάμε στο χιλιάρικο. Λοιπόν, ο λογαριασμός στα κέιμαν είναι 7839473628588028478392837/498749928374 και το όνομα john smith

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να περιμενεις και αλλους 2 μηνες και με λιγοτερα λεφτα και το βλεπεις στο γιατρο σου.... να ειναι καλα τα μωρακια μας και οτι ειναι να ειναι θα ειναι.

 

την παρασκευη θα μαθω τι ειναι το δικο μου??? :lol:

 

κουμπαρα !!! σε ολα μεσα εισαι...αντε με το καλο να ρθει και ο πελαργος στην δικη σου πορτα...!!! απο την καρδια μου να γινω και νονα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα? δεν λες τίποτα .... έτσι είμαστε εμείς τα κριαράκια ε??

Τον πελαργό περιμένω στο παραθυρο αλλά.......Που θα παέι μωρε θα έρθει κ σε μένα.... λες να έχει χάσει τον δρόμο? GPS δεν έχει??? :?

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Σήμερα ήμουν στο γυναικολόγο μου για να με δει..και του άνοιξα θέμα για αυτό το τέστ που κυκλοφορεί.Ακόμα δεν γίνεται στην Ελλάδα...το αίμα αναλύεται έξω και το κόστος του είναι πολύ υψηλό.Υπάρχει λέει εξάλλου η δυνατότητα να μάθεις το φύλο του παιδιού σε τόσο αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης με τη λήψη χοριακής λάχνης και πιο ανέξοδα.

 

Πως γινεται αυτο?Πας σ ενα μικροβιολογικο εργαστηριο και λες θελω ληψη χοριακης λαχνης για να μαθω το φυλο του παιδιου?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.... κι αν είναι δίδυμα ένα κι ένα.... το βρίσκουν κι αυτό;;;;

:lol:

.... Ένα πράγμα είναι θεμελιώδες στον γονιό..... η ..... ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗηηηηηΗΗΗΗηηηη!!! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...