Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επειγον


euaggelia1985

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΘ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΙΝΟΜΥΩΜΑΤΕΚΤΟΜΗ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΙΝΟΜΥΩΜΑΤΑ.ΔΥΣΤΥΧΩς ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΦΤΑΝΕΙ Ως ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΛΠΟΓΩ ΙΝΟΜΥΩΜΑΤΩΝ.ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΝΙΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑς ΓΙΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΑ ΕΞΗΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙΟ ΘΑ ΕΧΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΔΕΙΑΘΕΤΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΘΕΤΗ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΔΕΙΑΘΕΤΗ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΩ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορω να σου απαντησω μονο για το αν μπορεις μετα να κανεις παιδακι. Μία γνωστη ειχε κανει 3 φορες χειρουργια για ινομυωματα (δεν ξερω πωε γραφεται) και τωρα εκανε ενα κοριτσακι μονη της. Για τα υπολοιπα δεν γνωριζω. Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σου απαντησω μονο για το αν μπορεις μετα να κανεις παιδακι. Μία γνωστη ειχε κανει 3 φορες χειρουργια για ινομυωματα (δεν ξερω πωε γραφεται) και τωρα εκανε ενα κοριτσακι μονη της. Για τα υπολοιπα δεν γνωριζω. Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αφαίρεση υνομοιόματος στα 18 μου με καισαρική τομή και το υνομοίομα ήταν αρκετά μεγάλο (συγκεκριμένα ίσο με το κεφαλάκι ενός μωρού την ώρα που γεννιέται). Για να μην αδιαθετήσω εκείνες τις μέρες το ρυθμίσαμε με χάπια. Έμεινα έγκυος χωρίς προσπάθεια απλά ο γιατρός μου ήταν έντονος στο να μη γεννήσω με ΦΤ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αφαίρεση υνομοιόματος στα 18 μου με καισαρική τομή και το υνομοίομα ήταν αρκετά μεγάλο (συγκεκριμένα ίσο με το κεφαλάκι ενός μωρού την ώρα που γεννιέται). Για να μην αδιαθετήσω εκείνες τις μέρες το ρυθμίσαμε με χάπια. Έμεινα έγκυος χωρίς προσπάθεια απλά ο γιατρός μου ήταν έντονος στο να μη γεννήσω με ΦΤ.

 

λογικο το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξαδερφη μου ειχε ινομυωμα και δεν το γνωριζε.Οταν εμεινε εγκυος και πηγε για τον πρωτο υπερηχο ... φανηκε.

Ο γιατρος της ειπε πως δεν γινεται να γινει επεμβαση οσο ειναι εγκυος και πως πρεπει να το παρακολουθουν τουλαχιστον καθε 15 μερες.

Ηταν αρκετα μεγαλο ομως ευτυχως δεν συνεχισε να μεγαλωνει οσο μεγαλωνε και το μωρακι στην κοιλιτσα,γιατι θα υπηρχε σοβαρο προβλημα.

Ετσι οταν ηταν περιπου στις μερες της για να γεννησει κανονισαν και μπηκε με ραντεβου για καισαρικη.Πρωτος βγηκε ο γιοκας της και μετα το ινομυωμα το οποιο ηταν λες και ειχε αλλο ενα μωρακι οπως της ειπε ο γιατρος της.

Τελος παντων... τελος καλο ... ολα καλα !

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου γεια σου , λιγο δυσκολο ειναι ολο αυτο που περνας , το 3ερω γιατι η κολητη μου ειναι ακριβως στην ιδια κατασταση . Εκεινη δυστηχως εχασε δυδιμα στην αρχη της εγκυμοσυνης , ειχε κανει ενα χειρουργιο πριν μεινει εγκυος , και μετα επειδη δεν εμεινε εγκυος εγκαιρα δυστηχως εχασε τα μωρακια . Εχει ξαναγεμισει η μητρα της πλεον , εκανε υστεροσκοπικα αλλα πιστευω οτι πρεπει να κανει 2ο χειρουργιο αν και δεν το θελει .

Για την περιοδο συζητησε το και ισως σου δωσει καποιο χαπι για να μην ερθει . Καλη σου επιτυχια και ολα να πανε καλα .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η ξαδελφή μου είχε πολλά και αρκετά μεγάλα ινομυώματα αλλά ο γιατρός μας (έχουμε τον ίδιο) της είχε πεί ότι πρώτα θα κάνεις τα παιδιά σου και μετά θα ασχοληθούμε. Εφόσον δεν μας πειράζουν δεν τα πειράζουμε. Αυτό της είχε πεί. Και πράγματι έμεινε έγκυος και γεννώντας με κ.τ της αφαίρεσε και τα ινομυώματα.

Για την περίοδο από ότι ξέρω θα στην ρυθμίσει ο γυναικολόγος σου με χάπια. Δεν επιτρέπεται να χειρουργηθείς με παρίοδο.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Και θα πάνε , μην ανυσηχείς.

Link to comment
Share on other sites

η θεία μου πριν δέκα χρόνια όντας 39 χρονών μετά από δύο χειρουργεία για ινωμιώματα γέννησε ένα κοριτσάκι (με ορμονοθεραπεία μόνο, φυσιολογική σύληψη)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω 3 χρονια ινομυωμα....στην αυχενικη που εκανα οταν ημουν εγκυος στον γιο μου φανηκε...στους προηγουμενος υπερηχος δεν φαινοταν....εφτασε 10 εκατοστα....μετα την γεννα πηγε στα 6....γεννησα με καισαιρκη γιατι ο γιατρος επεμενε να μου το βγαλει...τελικα δεν το εβγαλε κ μετα απο πολυ ψαξιμο εγω εμαθα οτι ποτε δεν αφαιρουντε στην γεννα γιατι υπαρχει κινδυνος μητροραγιας...απλα ηθελε να ξεμπερδεψει γργηγορα....εμεινα αλλες 2 φορες εγκυος κ το ινομυωμα εμεινε στα 6 εκατοστα....δεν εχω κανενα προβλημα εγω

 

εχει σημασια που το εχεις κ ποσα....εμενα παντως μου ειπε μετα την καισαρικη ειναι σαν πεπονι....τωρα ειναι σαν ενα μεγαλο πορτοκαλι...

δεν νομιζω να εχει σχεση η συλληψη με τις ουλες....αλλα ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου διαβασα οτι αν ειναι πολλα και μεγαλα τα ινομυωματα τοτε υπαρχει περπτωση αιμορραγιες με μονη λυση την αφαιρεση της μητρας..ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...