Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ζητείται καλός παιδίατρος!!!


babette

Recommended Posts

Γειά σας,

 

είμαι λίγο πριν την 39 εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου. Μένουμε Ψυχικό και αναζητώ έναν καλό παιδίατρο (δηλ. να τον βρίσκεις εύκολα και να είναι ανοιχτός σε ερωτήσεις από αγχώδεις μαμάδες όπως εγώ οποιαδήποτε στιγμή, να μην δίνει φάρμακα με το παραμικρό και φυσικά να ξέρει την δουλειά του), να είναι κάπου σχετικά κοντά και που επίσης καλό θα ήταν να είναι και στο Παίδων (πολλά ζητάω?)...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όλα αυτά που λες και ακόμα παραπάνω τα έχει η παιδίατρός μας αλλά δυστυχώς σου πέφτει μακριά. Είναι στο Χαιδάρι....Ελπίζω τα υπόλοιπα κορίτσια να σε βοηθήσουν. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! :-)

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

είμαι λίγο πριν την 39 εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου. Μένουμε Ψυχικό και αναζητώ έναν καλό παιδίατρο (δηλ. να τον βρίσκεις εύκολα και να είναι ανοιχτός σε ερωτήσεις από αγχώδεις μαμάδες όπως εγώ οποιαδήποτε στιγμή, να μην δίνει φάρμακα με το παραμικρό και φυσικά να ξέρει την δουλειά του), να είναι κάπου σχετικά κοντά και που επίσης καλό θα ήταν να είναι και στο Παίδων (πολλά ζητάω?)...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

 

σου εστειλα PM ελπιζω να το ελαβες

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

είμαι λίγο πριν την 39 εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου. Μένουμε Ψυχικό και αναζητώ έναν καλό παιδίατρο (δηλ. να τον βρίσκεις εύκολα και να είναι ανοιχτός σε ερωτήσεις από αγχώδεις μαμάδες όπως εγώ οποιαδήποτε στιγμή, να μην δίνει φάρμακα με το παραμικρό και φυσικά να ξέρει την δουλειά του), να είναι κάπου σχετικά κοντά και που επίσης καλό θα ήταν να είναι και στο Παίδων (πολλά ζητάω?)...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

 

κι εγώ αυτό ψάχνω, είμαστε και σχετικά κοντά, εγώ μένω Ν.Φιλοθέη Αμπελοκήπων, ακριβώς πίσω από το ΛΗΤΩ, να είναι στο Παίδων δε με ενδιαφέρει αλλά θέλω να είναι διαθέσιμος και να υποστηρίζει το θηλασμό, έχει βάλει αντίστοιχο θέμα στην ενότητα 'ιατρικές ειδικότητες', αν μου απαντήσουν κάτι θα σε ενημερώσω, εγώ είμαι στην 31η εβδομάδα, αλήθεια που γεννάς, εγώ στο ΜΗΤΕΡΑ 25-28/8 (αγοράκι)

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον εγω εχω την Ανδρικοπουλου Ανδριανη ειναι πολυ καλη και συνεργασιμη και εχει πολυ καλες συστασεις εμενα μου την συστησε ο γυναικολογος μου ο οποιος εχει 3 παιδια και τον εμπιστευομαι απολυτα. Το ιατρειο της ειναι στο Νεο Ψυχικο , μονο για τον θηλασμο δεν ξερω γιατι εγω δεν θηλασα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω εχω την Ανδρικοπουλου Ανδριανη ειναι πολυ καλη και συνεργασιμη και εχει πολυ καλες συστασεις εμενα μου την συστησε ο γυναικολογος μου ο οποιος εχει 3 παιδια και τον εμπιστευομαι απολυτα. Το ιατρειο της ειναι στο Νεο Ψυχικο , μονο για τον θηλασμο δεν ξερω γιατι εγω δεν θηλασα

 

σε ευχαριστώ πολύ Κατερίνα, στο Ν.Ψυχικό κινούμαστε γενικά, θα ψάξω να βρω στοιχεία της, αν όμως κι εσύ έχεις χρόνο, θα μπορούσες να μου στείλεις ένα pm με τηλ. και διέυθυνση? να χαίρεσαι τον κούκλο σου (τον βλέπω στη photo) και με το καλό το νέο μωράκι!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ειμαι στην δουλεια τωρακαι δεν το εχω μαζι αλλα αποψε ή αυριο θα σου στειλω το κινητο της με πμ, δουλευει και στο Μητερα ειναι νεογνολογος και ετσι σε ολους δινει το κινητο της γιατι κανει λιγες ωρες ιατρειο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ειμαι στην δουλεια τωρακαι δεν το εχω μαζι αλλα αποψε ή αυριο θα σου στειλω το κινητο της με πμ, δουλευει και στο Μητερα ειναι νεογνολογος και ετσι σε ολους δινει το κινητο της γιατι κανει λιγες ωρες ιατρειο

 

και πάλι σε ευχαριστώ, σήμερα θα πάω στο γιατρό μου (είναι στο ΜΗΤΕΡΑ) και θα τον ρωτήσω κι εκείνο!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dr ΜΙΧΑΛΗΣ Ι. ΔΑΒΑΚΗΣ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΟΣ

Τ. ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΝΟΣ. ΠΑΙΔΩΝ "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ"

Τ. ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΝΟΣ. BRETONNEAU INSTITUT DE PUERICULTURE ΠΑΡΙΣΙΩΝ

 

 

ΟΘΩΝΟΣ 99 ΚΗΦΙΣΙΑ ΤΗΛ 210 80 16 670

ΔΕΥΤ- ΤΕΤ -ΠΑΡ 5.30-8.00 μμ

 

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 181 ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΤΗΛ 210 95 20 517

ΤΡΙ- ΠΕΜ 5.30-8.00 μμ

 

ΚΙΝΗΤΟ 6944 312 010 - ΜΑΙΕΥΤ. ΜΗΤΕΡΑ 210 68 69 000

 

τα εχω ξαναγραψει σε ποστ, εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη , αν και θεωρω οτι στον γιατρο δεν μπορεις να τον προτεινεις γιατι ο καθενας εχει τα κριτηρια του, αλλα αν εχεις πολλους μπορεις να διαλεξεις το καλυτερο για το μωρακι σου! με το καλο! κι οτι αλλο θες εδω ειμαστε

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέας Φρετζάγιας,

αναπληρωτής καθηγητής Παιδιατρικής

αναπληρωτής διευθυντής στην Γ' Πανεπιστημιακή Κλινική ("Αττικόν").

Ιατρείο Αγγ. Σικελιανού 8 Ν. Ψυχικό

Τηλέφωνο 2106726996

 

Απλά... ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω κι εγώ κάτι ακόμη? πήγατε στον παιδίατρο που σας συνέστησε ο γυναικολόγος χωρίς δεύτερη σκέψη ή ρωτήσατε και είδατε κι άλλους, εμάς χθες μας είπε ότι θα μας συστήσει κάποιο φίλο του, ο οποίος μάλιστα έρχεται ανά πάσα στιγμή και στο σπίτι, και τον θεωρεί πολύ καλό, αλλά δεν μας είπε που είναι, αν είναι μακριά? ο άντρας μου δε με άφησε να τον ρωτήσω για την ανδρικοπούλου, αλλά εγώ θέλω να δω κι άλλους, γιατί όπως μου είπε και ο γιατρός και εσείς είναι καθαρά προσωπικό θέμα να σου πάει ο γιατρός και αν θα τον εμπιστευθείς!

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ανδρέας Φρετζάγιας,

αναπληρωτής καθηγητής Παιδιατρικής

αναπληρωτής διευθυντής στην Γ' Πανεπιστημιακή Κλινική ("Αττικόν").

Ιατρείο Αγγ. Σικελιανού 8 Ν. Ψυχικό

Τηλέφωνο 2106726996

 

Απλά... ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!

 

σε ευχαριστώ κι εγώ, είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου, εσύ τον είδες πριν γεννήσεις? σου τον συνέστησε ο γιατρός σου?

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Μια ερώτηση μόνο ο κ.Φρετζάγιας είναι δεκτικός σε ερωτήσεις και δέχεται τηλ. οποτεδήποτε?

ευχαριστώ!

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!

Είναι γλυκύτατος, και πάντα απαντάει στο τηλέφωνό του, και πάντα εξηγεί και επιπλέον θα σου πω το εξής...

...ο άνθρωπος έχει δουλέψει χρόνια στη Βοστώνη, (είναι κάτι σα ...wikipedia ιατρικής). Στο εξωτερικό ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ αυτό το στυλάκι "είμαι Super καθηγητούμπα και αδυνατώ να μιλήσω με κοινούς θνητούς..."!

Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την πλειοψηφία των ανθρώπων που φέρεουν τίτλους.

 

Σου στέλνω και πμ.

Link to comment
Share on other sites

marian δυστυχώς δεν έλαβα κάτι, μήπως μπορείς να το ξαναστείλεις, ή να κάνεις κανονική δημοσίευση? σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

 

σου ξαναεστειλα, αν και δεν ξερω που μπορω να δω τα απεσταλμενα για να βεβαιωθω

Link to comment
Share on other sites

marian μου σε ευχαριστώ, αλλά δεν ξέρω γιατί δεν έχω λάβει πάλι κάτι...

 

Παναγιωτης Σπυριδης 6944528952

Συγγνωμη αλλα απο τοτε που αλλαξαν το forum κατι γινεται με τα μηνυματα που στελνω...

Link to comment
Share on other sites

marian σ'ευχαριστώ πολύ. Αυτός ο γιατρός σε ποια περιοχή είναι?

 

στο Ψυχικο κοντα στον Βασιλοπουλο.

ειναι και στο Παιδων.

εκει πηγαινει η κουμπαρα μου τα παιδακια της.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λες και ακόμα παραπάνω τα έχει η παιδίατρός μας αλλά δυστυχώς σου πέφτει μακριά. Είναι στο Χαιδάρι....Ελπίζω τα υπόλοιπα κορίτσια να σε βοηθήσουν. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! :-)

 

Για πες και ενα ονομα να ξερουμε οι κοντινες καλε?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λίγο καθυστερημένα γράφω αλλά αυτόν τον Σπυρίδη μου τον έχουν πει κι εμένα. Είναι λέει εγγύηση. Τον έχουν πάρα πολλοί συνάδελφοι που τα παιδιά τους είναι τώρα μεγάλα και ό,τι σου πει ισχύει. Δε δίνει και εύκολα αντιβιώσεις (σημαντικό!). Εμένα απλά δε με βολεύει ... αλλά πού ξέρεις, αν μου τη δώσει μπορεί να πάω εκεί!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...