Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προωρη ρηξη υμενων στον 5ο μηνα!


Athena

Recommended Posts

Δυστυχως η ξαδελφη μου μετα απο 2 αποβολες μια στον 2ο και μια στον 3ο μηνα τωρα και ενω ηταν στον 5ο μηνα και ολα πηγαιναν καλα...τρυπησε ο σακος και εχασε το μωρο της... :cry::cry: παραμονη χριστουγεννων...ο γιατρος της τηςειπε οτι μπορει να προκληθηκε απο τα νυχια του μωρου ή απο την σταση που κοιμοταν η ιδια :shock::?:twisted: Χθες την ειδα και τοπρωτο που της ειπα ηταν αρχικα να αλλαξει γυναικολογο.Το μοιραζομαι εδω μαζι σας για να μοιραστειτε τις γνωσεις-αποψεις μπας και ξεκαθαρισει η κατασταση και βοηθηθει...δεκτες και συστασεις γυναικολογων που εχουν εμπειριες απο δυσκολες περιπτωσεις.Σημειωση η Φροσω ειναι 40 ετων.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω....κριμα μωρε...Ειμαι ασχετη επι του θεματος αλλα απο τα νυχια του μωρου :shock::shock: ??????? Δεν νομιζω ειναι λιγο εως πολυ ακραιο ουτε απο σταση υπνου!!! αν ειναι δυνατον!!! Θα της προτεινα να αλλαξει γιατρο τετοια περιπτωση δεν την εχω ξανα ακουσει!!!

fj9fp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ξαδελφη μου μετα απο 2 αποβολες μια στον 2ο και μια στον 3ο μηνα τωρα και ενω ηταν στον 5ο μηνα και ολα πηγαιναν καλα...τρυπησε ο σακος και εχασε το μωρο της... :cry::cry: παραμονη χριστουγεννων...ο γιατρος της τηςειπε οτι μπορει να προκληθηκε απο τα νυχια του μωρου ή απο την σταση που κοιμοταν η ιδια :shock::?:twisted: Χθες την ειδα και τοπρωτο που της ειπα ηταν αρχικα να αλλαξει γυναικολογο.Το μοιραζομαι εδω μαζι σας για να μοιραστειτε τις γνωσεις-αποψεις μπας και ξεκαθαρισει η κατασταση και βοηθηθει...δεκτες και συστασεις γυναικολογων που εχουν εμπειριες απο δυσκολες περιπτωσεις.Σημειωση η Φροσω ειναι 40 ετων.ευχαριστω.

 

Athena μου καλησπέρα. Έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση απλά αυτό με τα νύχια το ακούω πρώτη φορά!!!!!! Για τις αποβολές κανένας γιατρός δεν μπορεί να πει με σιγουριά που οφείλονται...Καλό είναι να δει αν υπάρχει χαλάρωση στον τραχηλο (γινεται ειδική εξεταση αν θυμάμαι καλά λέγεται υστεροσκόπηση??? με επιφύλαξη...). Σε αυτήν την περίπτωση γίνεται περίδεση σε επόμενη εγκυμοσύνη, γύρω στον 2-3 μήνα.

Ελπίζω κάπως να βοήθησα και εύχομαι ό,τι καλύτερο! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ :cry: αλλα ενας γιατρος που φορτωνει μια μαμα τις τυψεις του οτι μπορει να σκοτωσε το παιδι της επειδη κοιμοταν "λαθος" δεν μου φαινεται και πολυ σοι. Επειγοντος αλλαγη γιατρου.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπαμαι πολυ :cry: αλλα ενας γιατρος που φορτωνει μια μαμα τις τυψεις του οτι μπορει να σκοτωσε το παιδι της επειδη κοιμοταν "λαθος" δεν μου φαινεται και πολυ σοι. Επειγοντος αλλαγη γιατρου.

 

Και μάλιστα χωρίς να ενισχύεται αυτό επιστημονικά, διαφορετικά οι γυναικολόγοι μας θα μας έλεγαν πως να κοιμόμαστε. ισως να είχαν κυκλοφορήσει και ειδικές ζώνες για να δένονται οι έγκυες πρίν ξαπλώσουν για να μην κοιμηθούν με την σταση της ξαδέρφης σου και χάνουν τα μωρά τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν φταιει ο γιατρος ή αν απλα ηταν ατυχη αλλα η λογικη λεει οτι οταν μια γυναικα ειναι 40 ετων εγκυος και εχει ηδη 2 αποβολες ο γιατρος πρεπει να παρει καποια μετρα... :roll:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ξαδελφη μου μετα απο 2 αποβολες μια στον 2ο και μια στον 3ο μηνα τωρα και ενω ηταν στον 5ο μηνα και ολα πηγαιναν καλα...τρυπησε ο σακος και εχασε το μωρο της... :cry::cry: παραμονη χριστουγεννων...ο γιατρος της τηςειπε οτι μπορει να προκληθηκε απο τα νυχια του μωρου ή απο την σταση που κοιμοταν η ιδια :shock::?:twisted: Χθες την ειδα και τοπρωτο που της ειπα ηταν αρχικα να αλλαξει γυναικολογο.Το μοιραζομαι εδω μαζι σας για να μοιραστειτε τις γνωσεις-αποψεις μπας και ξεκαθαρισει η κατασταση και βοηθηθει...δεκτες και συστασεις γυναικολογων που εχουν εμπειριες απο δυσκολες περιπτωσεις.Σημειωση η Φροσω ειναι 40 ετων.ευχαριστω.

 

Athena μου καλησπέρα. Έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση απλά αυτό με τα νύχια το ακούω πρώτη φορά!!!!!! Για τις αποβολές κανένας γιατρός δεν μπορεί να πει με σιγουριά που οφείλονται...Καλό είναι να δει αν υπάρχει χαλάρωση στον τραχηλο (γινεται ειδική εξεταση αν θυμάμαι καλά λέγεται υστεροσκόπηση??? με επιφύλαξη...). Σε αυτήν την περίπτωση γίνεται περίδεση σε επόμενη εγκυμοσύνη, γύρω στον 2-3 μήνα.

Ελπίζω κάπως να βοήθησα και εύχομαι ό,τι καλύτερο! :wink:

ο τραχηλος ηταν κλειστος.ο σακος τρυπησε σε καποιο σημειο και αρχισε να χανει αμνιακο υγρο.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αλλαξε γιατρο...εμαθε 99% απο τι εγινε...απο την τρυπα της αμνιοπαρακεντησης!Τρομερο,ο γιατρος σιγουρα το καταλαβε-το γνωριζε,εκανε σιγουρα .Οταν της εγινε αναγκαστηκε να την τρυπησουν 2 φορες και τα ειχαν χαμενοι...

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε γιατρο...εμαθε 99% απο τι εγινε...απο την τρυπα της αμνιοπαρακεντησης!Τρομερο,ο γιατρος σιγουρα το καταλαβε-το γνωριζε,εκανε σιγουρα .Οταν της εγινε αναγκαστηκε να την τρυπησουν 2 φορες και τα ειχαν χαμενοι...

 

Athena μου λυπαμαι πολύ.. :cry::cry::cry: Είναι τραγικο αυτό. Να προσπαθείς τόσο πολύ για παιδί, και στο τέλος να καταλήγει έτσι..

Εύχομαι ότι καλύτερο καλή μου. Σύντομα ένα καινούριο μωράκι να της απαλύνει τον πόνο που νιώθει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αγαπητη φιλη δωσε κουραγιο στην αδερφη σου. επαθα κι εγω ρηξη υμενων στον 5 μηνα.ειχε να κανει με καποιο μικροβιο. εμεινα σε ακινησια και τελικα γεννησα προωρα ενα υγιεστατο παιδακι στην 33 βδομαδα. ο γιατρος μου μας εσωσε. φροντιστε να μην ξαναπαει στον ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από χρόνια μια φίλη μου, ενώ ήταν έγκυος στο 2ο παιδάκι της τρύπησε στον 4ο - 5ο μήνα ο αμνιακός σάκος και άρχισε να χάνει υγρά. Ήρθε από την επαρχία στην Αθήνα και νοσηλεύτηκε σε ακινησία 2-3 μήνες στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ και τελικά γέννησε στον 7ο μήνα ένα υγιέστατο αγοράκι.

Η κοπέλα δεν είχε κάνει αμνιοπαρακέντηση και οι γιατροί είπαν ότι μάλλον της τρύπησε, επειδή σήκωνε συνεχώς το 1ο της παιδάκι στα χέρια. Τώρα βέβαια, ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία ήταν που σήκωνε το μωράκι της στα χέρια, αλλά ήταν η κακιά στιγμή.

Πάντως ο γιατρός που την παρακολουθούσε τότε στην επαρχία και που την είχε ξεγεννήσει και στο πρώτο παιδάκι, της είχε πει ότι εκείνη η εγκυμοσύνη ήταν χαμένη υπόθεση. Κι όμως η κοπέλα ήρθε Αθήνα αφήνοντας στο χωριό μόνο το μωράκι της και όλα πήγαν καλά.

Μάλιστα πέρσι έκανε και 3ο μωρό, το οποίο έχει 8 χρόνια διαφορά με το 2ο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?

ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΤΡΥΠΗΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΝ ΣΑΚΟ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΡΗΞΗ ΥΜΕΝΩΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ,ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΧΑΛΑΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΤΟΚΕΤΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΛΕΠΤΗ ΒΕΛΟΝΑ ΠΟΥ ΕΙΣΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΡΗΞΗ ΥΜΕΝΩΝ.

ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΡΙΑ ΜΩΡΑ ΣΤΗΝ 22Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΨΑΧΝΩ.

ΑΛΛΑΞΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΡΟ,ΑΣ ΤΟ ΨΑΞΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑΚΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ.

ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΑΠΟ ΤΙ ΤΑ ΕΧΑΣΕ?ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

οταν οι ανθρωποι κανουν σχεδια,ο Θεος γελαει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ δεν μπορώ να διαβάσω κάτι τέτοια :cry: :cry: :cry:.

Σφίγγεται η ψυχή μου!

Μα να παλεύεις να αποκτήσεις ένα μωράκι, να έχεις ήδη 2 αποβολές και όταν επιτέλους επιτυγχάνεται η εγκυμοσύνη και έχει φτάσει ήδη στον 5ο μήνα να το χάνεις από λάθος γιατρού :mad: :x :mad:. Και να είσαι και 40 ετών :!:.

 

Και αφού την έκανε που την έκανε τη βλακεία αντί να το παραδεχτεί ή έστω να σιωπήσει κάθεται και ρίχνει στην ίδια την ευθύνη. Τη φορτώνει με ενοχές βασιζόμενη στην άγνοιά της λέγοντας που τρύπησε ο αμνιακός σάκος από τα νύχια του μωρού ή από τη στάση ύπνου :!:. Τόσο γελοίος δηλαδή; Είμαι ΕΞΑΛΛΗ!!! Προσωπικά δε θα το άφηνα έτσι, θα πήγαινα δικαστικά.

Ιατρικά λάθη γίνονται, ΟΚ, αλλά προσωπικά με εξόργισε απίστευτα η στάση που κράτησε μετά :mad:.

 

Τι να πεις τώρα σε αυτή τη γυναίκα;

Θα θέλει χρόνο να συνέλθει. Στάσου δίπλα της όσο μπορείς!

605724zps8umxbit.gif 602392vkug6m5d5i.gif

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΩ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ 4 ΠΑΙΔΙΑ 8 ΣΤΗ 8 ΜΕ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΑΓΕ.ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ, ΥΠΟΦΕΡΑΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.

ΣΤΙΣ 8/10/08 ΕΜΑΘΑ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΧΑΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΟΒΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑ.. ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΜΟΥ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ.

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.. ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 4/3/09 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ,ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ 580 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΗΡΘΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΕΓΩ ΦΩΝΑΖΑ ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Ο ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΚΟΛΠΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ.. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΛΟΤΣΑΓΕ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ . ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.. ΕΓΩ ΕΠΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ.. ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΠΕ ΟΧΙ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΓΗΚΕ ΖΩΝΤΑΝΟ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕ ΑΝΑΠΝΟΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ.ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΤΡΙΜΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΟΜΕΙΟ,ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΠΟΥ Ο ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΗΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΙΩΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...

ΕΠΙΣΗΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΟΚΟΛΥΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΠΟΝΟ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ... ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ??

ΕΛΠΙΖΩ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ..

ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ...

ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΩ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ 4 ΠΑΙΔΙΑ 8 ΣΤΗ 8 ΜΕ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΑΓΕ.ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ, ΥΠΟΦΕΡΑΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ.

ΣΤΙΣ 8/10/08 ΕΜΑΘΑ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΧΑΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΟΒΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑ.. ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΜΟΥ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ.

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.. ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 4/3/09 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ,ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ 580 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΗΡΘΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΕΓΩ ΦΩΝΑΖΑ ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΑΙΜΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Ο ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΚΟΛΠΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ.. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΛΟΤΣΑΓΕ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ . ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.. ΕΓΩ ΕΠΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΤΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ.. ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΠΕ ΟΧΙ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΓΗΚΕ ΖΩΝΤΑΝΟ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕ ΑΝΑΠΝΟΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ.ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΤΡΙΜΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΟΜΕΙΟ,ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΠΟΥ Ο ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΗΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΙΩΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...

ΕΠΙΣΗΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΤΟΚΟΛΥΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΠΟΝΟ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ... ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ??

ΕΛΠΙΖΩ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ..

ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ...

ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ...

 

Δεν μπορεσα να μην δακρυσω.... Λυπαμαι τοσο πολυ... :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αδικο και ειναι σκληρο και εγκληματικο, ευχομαι καμια γυναικα ποτε ξανα να μην ζησει αυτο που βιωσες. :cry: Δεν φανταζομαι τον πονο σου. Γεννησα προωρα το παιδι μου, παλεψε 2 μηνες στην εντατικη αλλα πηγαν ολα καλα...

Η γλυκια Παναγια μας να ειναι διπλα σου στην επομενη σου προσπαθεια που θα ειναι κι η τυχερη

 

Οσο για τους γιατρους... εστιν δικης οφθαλμος ος τα πανθ' ορα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ μου ράγισες τη καρδιά.. :cry:

φαντάζομαι τη θλίψη και τη απογοήτευσή σου..

σου γράφω για να σου πω να μην το βάλεις κάτω, να είσαι δυνατή και αισιόδοξη και να ξαναπροσπαθήσεις..

Εύχομαι ολόψυχα να κρατήσεις σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σου..

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πάρα πολύ :cry:

Μη το βάλεις κάτω όμως.... μια κοπέλα που δουλεύμε μαζί έτσι έχασε τα δίδυμα αγοράκια της πριν από 3 χρόνια και τώρα έχει 2 παιδάκια. Κοίτα μπροστά, σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά κούκλα μου.

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!ΕΧΑΣΑ ΤΡΙΑ ΜΩΡΑ ΣΤΙΣ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΑΕΙ.ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΟΜΩΣ,ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ.......

οταν οι ανθρωποι κανουν σχεδια,ο Θεος γελαει...

Link to comment
Share on other sites

Σοκαριστηκα. Δεν εχω λογια να απλυνω τον πονο σου.

Ειναι φρικτο αυτο που βιωσες... δεν ξερω τι να πω :(:cry:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...