Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποκλειστικός μητρικός θηλασμός


Recommended Posts

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Μίλησα με σύμβουλο και με καθυσηχασε θα κάνω αυτά που μου ειπε. Χαρούλα είμαι αποφασισμένη 4 ώρες ήταν στο στήθος και μετα τον είδα να πεινει το τσάι πως να νιώσω; Απογοήτευση ένιωσα και απελπισία. Σας ευχαριστω και πάλι. Καλές γιορτές να έχετε!

 

Αλεξια έχω διαβάσει για τα άλματα αλλα δεν ειναι νωρίς; Αυτο σκέφτηκα χθες ειναι σήμερα 19 ημερών και διάβασα οτι το πρώτο άλμα ειναι στις 5 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαρούλα είμαι αποφασισμένη 4 ώρες ήταν στο στήθος και μετα τον είδα να πεινει το τσάι πως να νιώσω;

 

Σε παρακαλώ πίστεψε στον εαυτό σου.

Ξέρω πολύ καλά οτι αυτοί είναι ενδοιασμοί που σου έχουν "φυτέψει" κάποιοι άνθρωποι του περιβάλλοντός σου.

Είναι οι ορμόνες και η κούραση στο ζενίθ.

 

Κλείσε τα αυτάκια σου και ψάξε να βρείς εκείνους που πραγματικά μπορούν να σε βοηθήσουν (αν και όταν έχεις ανάγκη απο βοήθεια).

Είναι λογικό να μην εμπιστεύεσαι 100% αυτά που ακους εδώ μέσα-και καλά κάνεις.Εν ανάγκη , πάρε στο σπίτι το σύμβουλο και αν κρίνει οτι ταλαιπωρείς άδικα το μωρό σου , τότε ξεκίνα φόρμουλα.Όπως είπε και η scrateé , έτσι κι αλλιώς το κόστος απο το ξένο γάλα είναι πολύ μεγαλύτερο(μακροπρόθεσμα) απο μια επίσκεψη συμβούλου.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πίστεψε στον εαυτό σου.

Ξέρω πολύ καλά οτι αυτοί είναι ενδοιασμοί που σου έχουν "φυτέψει" κάποιοι άνθρωποι του περιβάλλοντός σου.

Είναι οι ορμόνες και η κούραση στο ζενίθ.

 

Κλείσε τα αυτάκια σου και ψάξε να βρείς εκείνους που πραγματικά μπορούν να σε βοηθήσουν (αν και όταν έχεις ανάγκη απο βοήθεια).

Είναι λογικό να μην εμπιστεύεσαι 100% αυτά που ακους εδώ μέσα-και καλά κάνεις.Εν ανάγκη , πάρε στο σπίτι το σύμβουλο και αν κρίνει οτι ταλαιπωρείς άδικα το μωρό σου , τότε ξεκίνα φόρμουλα.Όπως είπε και η scrateé , έτσι κι αλλιώς το κόστος απο το ξένο γάλα είναι πολύ μεγαλύτερο(μακροπρόθεσμα) απο μια επίσκεψη συμβούλου.

 

Σε ευχαριστω πολυ. Πραγματικά προσπαθώ να πιστέψω σε εμένα και να σκέφτομαι θετικά. Χθες ήμουν πολυ απελπισμένη. Σήμερα πριν τον ταΐσω τον ζύγισα τον τάισα έκανε 3 φορές κακά και μετα που τον ξανά ζύγισα ήταν 80γρ πάνω. Δεν ειναι οτι δεν εμπιστεύομαι τι μου λέτε φοβάμαι απλά. Δεν θέλω απο την μεγάλη μου επιθυμία να τον θηλασω να κάνω κατι κακό. Η σύμβουλος μου ειπε και αυτή να μην ακούω κανέναν αν θέλω για να νιώσω καλύτερα να αντλώ 30ml αλλα δεν μου το συστήνει και δεν θα το κάνω. Μου ειπε να επιμένω να αδειάζει το ενα στήθος νόμιζα οτι επέμενα. Μακάρι να μην είχα ζυγαριά ξέρω οτι μου ζει γίνει κόλλημα. Ειναι φυσιολογικό που μένεις τόσες ώρες ξύπνιο; Σήμερα μετα απο το δύσκολο βράδυ ήταν ξύπνιος απο τις 10 μεχρι τώρα. Και χθες ήταν πολλές ώρες ξύπνιος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Πραγματικά προσπαθώ να πιστέψω σε εμένα και να σκέφτομαι θετικά. Χθες ήμουν πολυ απελπισμένη. Σήμερα πριν τον ταΐσω τον ζύγισα τον τάισα έκανε 3 φορές κακά και μετα που τον ξανά ζύγισα ήταν 80γρ πάνω. Δεν ειναι οτι δεν εμπιστεύομαι τι μου λέτε φοβάμαι απλά. Δεν θέλω απο την μεγάλη μου επιθυμία να τον θηλασω να κάνω κατι κακό. Η σύμβουλος μου ειπε και αυτή να μην ακούω κανέναν αν θέλω για να νιώσω καλύτερα να αντλώ 30ml αλλα δεν μου το συστήνει και δεν θα το κάνω. Μου ειπε να επιμένω να αδειάζει το ενα στήθος νόμιζα οτι επέμενα. Μακάρι να μην είχα ζυγαριά ξέρω οτι μου ζει γίνει κόλλημα. Ειναι φυσιολογικό που μένεις τόσες ώρες ξύπνιο; Σήμερα μετα απο το δύσκολο βράδυ ήταν ξύπνιος απο τις 10 μεχρι τώρα. Και χθες ήταν πολλές ώρες ξύπνιος.

 

Μη με ξανα-ευχαριστήσεις καλέ!

Εδώ είμαστε μια παρέα και βοηθάμε με την καρδιά μας!:P

 

Αν χρειαστεί ,πάρε τη ζυγαριά και δώσ'τη κάπου.Στη μαμά ,στην πεθερά ,καπου να μην την έχεις μέσα στα πόδια σου.

Ζύγισα πρώτη φορά το μωρό μου στις 14 ημέρες περίπου ,απο την μέρα που βγήκαμε απο το μαιευτήριο.Την επόμενη ,μετά απο 15 μέρες και μετά μία φορά το μήνα.Δεν αγχώθηκα ποτέ για το βάρος και είμαι εξαιρετικά αγχώδης σαν άνθρωπος.

Πόσες ώρες έμεινε ξύπνιο;3 ώρες;Πολλές είναι;Σ'αυτή την ηλικία χρειάζεται 16-18 ώρες τη μέρα.Τις συμπληρώνει;

Εγώ έγραφα απο τί ώρα - μέχρι τί ώρα θήλαζε , απο τί ώρα - μέχρι τί ώρα κοιμόταν , πόσες πάνες έβρεχε , τα πάντα!Περιττά ήταν , ποτέ δε μου τα ζήτησε κανείς.Ήταν μόνο για να τα τσεκάρω εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Μη με ξανα-ευχαριστήσεις καλέ!

Εδώ είμαστε μια παρέα και βοηθάμε με την καρδιά μας!:P

 

Αν χρειαστεί ,πάρε τη ζυγαριά και δώσ'τη κάπου.Στη μαμά ,στην πεθερά ,καπου να μην την έχεις μέσα στα πόδια σου.

Ζύγισα πρώτη φορά το μωρό μου στις 14 ημέρες περίπου ,απο την μέρα που βγήκαμε απο το μαιευτήριο.Την επόμενη ,μετά απο 15 μέρες και μετά μία φορά το μήνα.Δεν αγχώθηκα ποτέ για το βάρος και είμαι εξαιρετικά αγχώδης σαν άνθρωπος.

Πόσες ώρες έμεινε ξύπνιο;3 ώρες;Πολλές είναι;Σ'αυτή την ηλικία χρειάζεται 16-18 ώρες τη μέρα.Τις συμπληρώνει;

Εγώ έγραφα απο τί ώρα - μέχρι τί ώρα θήλαζε , απο τί ώρα - μέχρι τί ώρα κοιμόταν , πόσες πάνες έβρεχε , τα πάντα!Περιττά ήταν , ποτέ δε μου τα ζήτησε κανείς.Ήταν μόνο για να τα τσεκάρω εγώ!

 

Τα έγραφα τις πρώτες μέρες όλα. Μετα διάβασα οτι δεν πρέπει να κοιτάω το χρόνο στο θηλασμο και το άφησα. Όχι δεν συμπληρώνει με τιποτα τόσες ώρες το διάβασα οτι τόσο πρέπει να κοιμούνται γιαυτο απορώ . Χθες το βράδυ στην απελπισία μου τις μέτρησα κοιμηθηκε 10 ώρες μέσα στο εικοσιτετράωρο. Και δεν τον πηρε καθόλου ο ύπνος όσο θηλαζα για να μέτρησω και εκείνα. Τώρα κοιμηθηκε στη μια παρα δέκα και μόλις τώρα παραπονιέται δεν τον σηκώνω απλά τον χαϊδεύω γίνεται να αντέχει τόσο πολυ; Και δεν πονάει για να πω οτι αυτο φταίει και δεν κοιμάται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μμμμ ,δεν ξέρω τα του ύπνου καθόλου!

Θα στείλω πμ στην deena να έρθει να μας βοηθήσει!

 

Πήρα και τη γιατρό. Μου ειπε θα περιμένουμε μεχρι την Παρασκευή θα τον ξανά ζυγισω τότε και μένει λέει ξύπνιος γιατί ίσως πεινάει. Άλλα μου ειπε αλλα απο οτι η σύμβουλος να δίνω και απο τα δυο στήθη και να κάνω μασάζ ενώ η σύμβουλος μου ειπε απο το ενα και της το είπα και μου ειπε ίσως να μην φτάνει το ενα στήθος. Με εχουν περδεψει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και τη γιατρό. Μου ειπε θα περιμένουμε μεχρι την Παρασκευή θα τον ξανά ζυγισω τότε και μένει λέει ξύπνιος γιατί ίσως πεινάει. Άλλα μου ειπε αλλα απο οτι η σύμβουλος να δίνω και απο τα δυο στήθη και να κάνω μασάζ ενώ η σύμβουλος μου ειπε απο το ενα και της το είπα και μου ειπε ίσως να μην φτάνει το ενα στήθος. Με εχουν περδεψει.

Το οτι μένει ξύπνιος δεν συμαινει απαραίτητα οτι πειναει! Απλα εχεις ισως ενα απαιτιτικο μωρακι που θελει να εξερευνήσει τον κόσμο γρηγορα! Ο δικός μου σαν νεογέννητο κοιμόταν ελάχιστα ισως 2-3 εικοσαλεπτα μέσα στην ημερα και ολη νύχτα να ξυπναει ανα δίωρο! Απορούσα πως άντεχε! Δεν κοιμόταν στο καρότσι ποτε ουτε μέσα στο αυτοκίνητο,απλα δεν ηθελε να κοιμαται!! Ίδιος ο πατέρας του...Θηλαζε αποκλειστικά και επερνε βαρος μια χαρα! Ηταν ομως μερες που τον ειχα στο στηθος και 20 ώρες το 24ωρο ειδικά στην αρχη! Δεν πίστεψα ποτε οτι δεν χορταινει αφού έβρεχε τις πανες του και έκανε κακά μια χαρα! Απλα ηταν "μαμακιας" και τωρα ειναι..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και τη γιατρό. Μου ειπε θα περιμένουμε μεχρι την Παρασκευή θα τον ξανά ζυγισω τότε και μένει λέει ξύπνιος γιατί ίσως πεινάει. Άλλα μου ειπε αλλα απο οτι η σύμβουλος να δίνω και απο τα δυο στήθη και να κάνω μασάζ ενώ η σύμβουλος μου ειπε απο το ενα και της το είπα και μου ειπε ίσως να μην φτάνει το ενα στήθος. Με εχουν περδεψει.

 

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι οτι οι σύμβουλοι είναι πιο ενημερωμένοι στο θέμα του θηλασμού ,απο τους παιδιάτρους και απο τους γιατρούς.

Πρέπει να σε δεί απο κοντά ο συμβουλος!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι οτι οι σύμβουλοι είναι πιο ενημερωμένοι στο θέμα του θηλασμού ,απο τους παιδιάτρους και απο τους γιατρούς.

Πρέπει να σε δεί απο κοντά ο συμβουλος!

 

Και εγω αυτο ξέρω και έχω διαβάσει και ιστορίες που αυτο αποδείχθηκε. Η σύμβουλος μου ειπε να ξαναμιλήσουμε. Θα περιμένω δεν ξέρω και τι άλλο να κάνω. Θα προσπαθήσω να είμαι ψύχραιμη και να κάνω υπομονή.

 

Μακάρι Αλεξια να ειναι ετσι οπως τα λες έχω διαβάσει και άλλη κοπέλα που έλεγε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα και τη γιατρό. Μου ειπε θα περιμένουμε μεχρι την Παρασκευή θα τον ξανά ζυγισω τότε και μένει λέει ξύπνιος γιατί ίσως πεινάει. Άλλα μου ειπε αλλα απο οτι η σύμβουλος να δίνω και απο τα δυο στήθη και να κάνω μασάζ ενώ η σύμβουλος μου ειπε απο το ενα και της το είπα και μου ειπε ίσως να μην φτάνει το ενα στήθος. Με εχουν περδεψει.

 

Και οι δύο έχουν δίκιο. Προσφέρουμε το ένα στήθος και όταν το μωρό δείχνει να χάνει το ενδιαφέρον του, προσφέρουμε και το άλλο. Αυτό μπορεί να χρειαστεί να γίνει πολλές φορές, σε κάθε γεύμα.

 

Επίσης, μέχρι αποδείξεως του εναντίου, "ξύπνιο νεογέννητο=πεινασμένο νεογέννητο". Αλλά, πρόσεξε: το ότι πεινάει ΔΕ σημαίνει ότι δεν έχεις γάλα. Τα νεογέννητα είναι προγραμματισμένα σε σχεδόν συνεχή ροή φαγητού στο στομαχάκι τους, όπως ακριβώς στη μήτρα. Η αλήθεια είναι, βέβαια, ότι το μωρό θα έπρεπε να αποκοιμιέται στο στήθος, τις περισσότερες φορές.

 

Το βάρος του είναι πολύ καλό. Η γνώμη μου; Μία και μοναδική επίσκεψη συμβούλου από κοντά: θα λύσει πιθανά προβληματάκια τεχνικής,θα σε χαλαρώσει και...σε βλέπω, σε λίγο καιρό, να απαντάς εσύ σε απορίες μαμάδων του φόρουμ!!!

Link to comment
Share on other sites

liza και με εμενα με μπερδευαν με αυτό το στηθος αλλα πλεον είμαι σιγουρη ότι δεν υπαρχει κανονας ,,,θα σου δειξει το μωρο ποσα μεμε:D:D:D τη φορα θελει ,,,εγω εδινα και δινω παντα και από τα δυο,,,

 

 

το νουμερο ένα για μενα είναι να καταλαβει η μαμα ποτε το μωρο εχει πιασει καλα το στηθος και όλα τα αλλα τα βρισκει στην πορεια (με υπομονη και γερα νευρα όπως ειπαν και τα κορίτσια ) γι αυτό κι εγω θα σου ελεγα να παρεις μια συμβουλο θηλασμου στο σπιτι να δει από κοντα

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο έχουν δίκιο. Προσφέρουμε το ένα στήθος και όταν το μωρό δείχνει να χάνει το ενδιαφέρον του, προσφέρουμε και το άλλο. Αυτό μπορεί να χρειαστεί να γίνει πολλές φορές, σε κάθε γεύμα.

 

Επίσης, μέχρι αποδείξεως του εναντίου, "ξύπνιο νεογέννητο=πεινασμένο νεογέννητο". Αλλά, πρόσεξε: το ότι πεινάει ΔΕ σημαίνει ότι δεν έχεις γάλα. Τα νεογέννητα είναι προγραμματισμένα σε σχεδόν συνεχή ροή φαγητού στο στομαχάκι τους, όπως ακριβώς στη μήτρα. Η αλήθεια είναι, βέβαια, ότι το μωρό θα έπρεπε να αποκοιμιέται στο στήθος, τις περισσότερες φορές.

 

Το βάρος του είναι πολύ καλό. Η γνώμη μου; Μία και μοναδική επίσκεψη συμβούλου από κοντά: θα λύσει πιθανά προβληματάκια τεχνικής,θα σε χαλαρώσει και...σε βλέπω, σε λίγο καιρό, να απαντάς εσύ σε απορίες μαμάδων του φόρουμ!!!

 

Άχ μακάρι με ενθαρρύνεται πολυ! Σας ευχαριστω πραγματικά. Βρήκα αυτο το άρθρο http://www.paidiatros.com/neogennito-vrefos/thilasmos/thilasmos-massage-breast-during-lactation γιατι μου ειπε η παιδίατρος για μαλαξεις. Τόσο καιρό έπιανα λάθος το στήθος στο μαιευτήριο μου είπα η μαία της γιατρού μου σαν τσιγάρο να το πιάνω (πόσο άσχημα μου ακούστηκε εκείνη την ωρα) και στο άρθρο λέει ακριβώς το αντίθετο. Το εφάρμοσα αυτο που λέει για 10-15 σε εμένα δεν ισχύει αλλα τουλαχιστον τώρα κοιμάται ήρεμος. Βλέπω να με κοιτάει και προςευχομαι να περασουν γρηγορα αυτές οι μέρες. Θα περιμένω μεχρι την Παρασκευή και θα πάρω τη Δευτέρα τη σύμβουλο να ερθει. Πάντως βλέπω video και απορώ πως κάποιες κοπέλες εχουν στήθος κατάλληλο για θηλασμο μακάρι και το δικό μου να ήταν ετσι.

 

 

Iouliana εχεις δίκιο το πιο σημαντικό ειναι αυτο είναι και η ψυχραιμία η δική μου. Δεν είπα σε κανέναν οτι μίλησα με τη γιατρό και τη σύμβουλο ούτε οτι χθες προσπαθούσα τόσες ώρες γιατι δεν θέλω να ακούσω τη συμβουλή κανενός.

Link to comment
Share on other sites

μαλαξεις και εγω κανω παντα κατά τη διαρκεια του θηλασμου,,,μου ειχε δειξει μια μαια στο νοσοκομειο και από τοτε μου εμεινε,,,,,,τι εννοεις καταλληλο στηθος?

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαλαξεις και εγω κανω παντα κατά τη διαρκεια του θηλασμου,,,μου ειχε δειξει μια μαια στο νοσοκομειο και από τοτε μου εμεινε,,,,,,τι εννοεις καταλληλο στηθος?

 

Με τη θηλή ετσι πεταχτή εμένα δεν ειναι ετσι πριν θηλασω με τα χέρια ειδικά στο ενα προσπαθώ να την διαμόρφωσω. Έχω δοκιμάσει θηλή σιλικονης της Medela στο ενα και βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είπα η μαία της γιατρού μου σαν τσιγάρο να το πιάνω

 

ΕΛΕΟΣ με τις βλακείες! Ειλικρινά! Βαρέθηκα να ακούω βλακείες από την πλειοψηφία όσων υποτίθεται ότι πρέπει να βοηθούν!

 

Πολύ χρήσιμα βίντεο είναι αυτά:

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=13

 

Είναι από την κλινική του Newman, του Νο1 ειδικού παγκοσμίως, του οποίου την τεχνική περιγράφει ο Παπαβέντσης, στο άρθρο που διάβασες.

Link to comment
Share on other sites

Με τη θηλή ετσι πεταχτή εμένα δεν ειναι ετσι πριν θηλασω με τα χέρια ειδικά στο ενα προσπαθώ να την διαμόρφωσω. Έχω δοκιμάσει θηλή σιλικονης της Medela στο ενα και βοήθησε.[/quote

 

 

α καταλαβα τι εννοεις,,,,,,

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ με τις βλακείες! Ειλικρινά! Βαρέθηκα να ακούω βλακείες από την πλειοψηφία όσων υποτίθεται ότι πρέπει να βοηθούν!

 

Πολύ χρήσιμα βίντεο είναι αυτά:

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=6&Itemid=13

 

Είναι από την κλινική του Newman' date=' του Νο1 ειδικού παγκοσμίως, του οποίου την τεχνική περιγράφει ο Παπαβέντσης, στο άρθρο που διάβασες.[/quote']

 

Δεν τον γνώριζα τον Παπαβεντση μόνο πριν γεννήσω είχα δει video της κυρίας Πατσουρου και είχα βασιστεί γιατι η μαία μου ειπε θα με βοηθήσει δεν ήξερα ποςο περίπλοκο ειναι. Τώρα ξύπνησε κοντά στις 2 ώρες τον ξεκίνησα απο το στήθος που άφησε τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Νομίζω οτι τρωει καλα θα φανεί την Παρασκευή. Σήμερα το πρωί απο τις 8:30 μεχρι τη 1 δεν μπορούσε να ηρεμήσει τον είχα συνέχεια στο στήθος τον άκουγα να καταπίνει με τις μαλαξεις αλλα εκεί που πήγαινε να κοιμηθεί ξανά ξυπνούσε. Δεν ήταν ο πόνος απο τους κολικους τώρα το απόγευμα είχε κολικους. Και όταν κοιμηθηκε ο ύπνος του δεν ήταν καλός τον είχα γύρω γύρω κουβερτούρα στην καλαθουνα για να ειναι περιορισμένος γιατι είχα διαβάσει ετσι τους αρέσουν. Όλη μερα ήταν ανηςυχος. Τώρα το απόγευμα πάλι μετα απο ψάξιμο γιατι δεν μπορώ να δικαιογησω αυτόν τον ύπνο απο πείνα διάβασα για τα γαλακτοκομικά. Το γνώριζα και έτρωγα μόνο τυρί κατσικίσιο γιατι νόμιζα μόνο στα αγελάδινα είναι το πρόβλημα. Μπορείτε να με βοηθήσετε θέλω για κάποιες μέρες να μην τρώω οτιδήποτε γαλακτοκομικο ποια ειναι λοιπόν τα κρυφά που διάβασα; Πιστεύεται οτι μπορει να φταίνε τα γαλακτοκομικά για αυτήν την ανησυχία;

 

Συγνώμη για το μέγεθος του μνμ μου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, ο ύπνος του είναι ανήσυχος ακομα και αν τον κρατήσεις όρθιο, πάνω στο στέρνο σου, για να κοιμηθεί; Πολλά μωρά ξυπνάνε αμέσως όταν τα ακουμπήσεις κάτω. Αντιθέτως, κοιμούνται βαθιά, στην αγκαλιά.

 

Τα γαλακτοκομικά είναι αρκετά υπερεκτιμημενα, όσον αφορά δυσανεξιες κτλ. Σχεδόν πάντα, η κατανάλωση με μέτρο αρκεί. Δε χρειάζονται στερητικές δίαιτες, εκτός αν μιλάμε για εμφανή αλλεργία, δηλαδή αίμα στις κενώσεις του μωρού.

Link to comment
Share on other sites

http://kentrothilasmou.blogspot.gr/2014/01/blog-post_16.htmlΔιάβασε προσεκτικά όλες τις Ετικετες απο τα τυποποιημένα τροφημα και ακομα και το ψωμί καμια φορα εχει γαλα η πρωτεΐνη γαλακτος.Δοκιμασε το για τουλάχιστον 2 βδομαδες και βλέπεις.Εχετε αναγωγές;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ούτε αναγωγές ούτε κενώσεις με αίμα. Ούτε κάν γουλιες. Το βράδυ αναγκαστικά επειδη δεν αντέχω τον έχω πάνω μου και κοιμόμαστε ετςι ώστε ακόμα και σε μια μικρή διαμαρτυρία να τον παρηγόρησω. Γιατι στην καλαθουνα πετάγομαι δεν κοιμάμαι καθόλου και δεν ήρεμει αν δεν τον πάρω αγκαλια. Δεν ειναι σίγουρα απο πείνα σήμερα είμαι σίγουρη. Σε όλη τη διάρκεια των θηλασμων ήμουν προσεκτική να ακούω να κάνει θρεπτικό πιπιλισμα. Όταν αφήνει τη θηλή τον σηκώνω να ρεφτει άμα διαμαρτυρηθεί και σηκώσει το κεφάλι σαν να ψάχνει τον ξανά βάζω στο στήθος ανάλογα στο ίδιο η στο άλλο ανάλογα αν νιώθω οτι άδειασε. Θα δοκιμάσω την άποχη αν και πραγματικά περα απο άμυλο δεν ξέρω τι άλλο να τρώω.

 

Αλεξια η σελίδα που μου προτεινες δεν υπάρχει τι ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Απλα εχεις ενα απαιτιτικο μωρακι! Welcome to the club!!

 

Μακάρι να ειναι αυτο και ας κοιμόμαστε ετσι. Θα περαςει κάποια στιγμή αυτή η περίοδος. Τώρα το βράδυ κοιμηθηκε 2 παρα πάνω μου και ξύπνησε 3:15.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...