Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γαστρεντερίτιδα 3 μηνών


antu

Recommended Posts

Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ. ΕΝΑ ΜΑΡΤΗΡΙΟ!!! ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕ ΑΙΜΑ, ΠΟΝΟΥΣ, ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΠΑΝΕΣ.... ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΛΥΝΩ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΡΥΖΟΝΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΗΤΕΣ. ΑΠΛΩΣ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, αγκαλίτσα, τραγουδάκια,και στήθος αν την παρηγορεί (εμάς μας παρηγορούσε για τα πάντα από κολικούς μέχρι .....)

κατα τα άλλα υπομονή αγκαλίτσα και αγκαλίτσα.... ίωση

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΡΧΙΣΕ ΜΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΗΡΕΤΟ 37,7, ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΤΟ . ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΟΙΜΑΜΕ ΟΡΘΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΖΟΜΠΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μην αφυδατωθεί. Δεν θέλω να σε ανησυχήσω αλλά εγώ έτσι τον προηγούμενο μήνα πήγα το μωρό και του κάνανε εισαγωγή στο νοσοκομείο ακριβώς γιατί είναι πολύ μωρό και δεν αντέχει να χάνει κιλά και κυρίως υγρά από εμετούς και διάρροιες.

Link to comment
Share on other sites

Antu μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα γιατί περνάω ακριβώς τα ίδια ... έχω να κοιμηθώ από την Πέμπτη που αρρώστησε.... άσε που με ψιλοκόλλησε κιόλας. Υπομονή .... τα μωρούλια όταν αρρωσταίνουν νιώθουν ανασφάλεια γιαυτό θέλουν την αγκαλίτσα της μανούλας, ούτε καν του μπαμπά :cry: ... Κλαίνε επίσης πολύ γιατί δεν μπορούν να εκφράσουν αλλιώς αυτό που νιώθουν :roll:

Περαστικά να ναι και θα κοιμηθούμε που θα πάει :lol: !!!

Α και σε αυτό που λέει η Ρούλα έχει δίκαιο, δίνε πολλά υγρά και κυρίως νερό του μωρού για να μην αφυδατωθεί ... η δικιά μου κατεβάζει σχεδόν μισό μπιμπερό με τη μία και μετα κάνει αχ πως το ευχαριστιέται η ψυχούλα μου!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ολγα επειδη ειναι πολυ μικρη και δεν τισ δινω τιποτα εκτοσ απο γαλα τισ το κανω με ρυζονερο ( εχω δει καποιο αποτελεσμα ) αλλα τελικα η γιατρεια ηρθε με γαλα χωρισ λακτοζη ( και ειναι φυσικο αφου η λακτοζη προκαλει διαρροια) παντωσ σας ευχαριστω για την συμπαρασταση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...